Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zabka1124
8. apr 2011

@awalancha3: noo kmm som sa tulila aj vcera aj dneskaaa🙂!!!!
Ja som vydrzala mat hore ritu asi 30min, potom ma uz mechuur tlaciil:(

dijanka
8. apr 2011

@awalancha3 fúúúúúúúúúúúha,tak to si si poriadne zažila.... a viem ťa pochopiť, lebo aj ja som takto chodila s testami a každý mesiac, čo mi meškala mrcha, čo i len jeden jediný deň, hneď som robila testy a vždy som očami tlačila tú druhú čiarku....ale márne 😔 a tak som si povedala, že už kašlem na to a teraz to nechala do leta na náhodu a duphastone 😉 ale ja neviem, mne ten duphaston kázala dr. jesť od 14 dňa mc, od čoho to závisí, keď tu niektoré spomínate 15., 16. deň????

nativanativa
9. apr 2011

stretli ste sa pri uzivani duphastonu s bolestami prsnikov po menzese ?

mipep
9. apr 2011

mne Duphaston krasne srovnal 🙂)

lenkaa222
9. apr 2011

@julci ja som ho brala asi mesiac a nepocítila som žiadne vedlajšie účinky...tak by sa nemali asi objavovať...

nativanativa
9. apr 2011

uzivam ich druhy mesiac a konci mi menzes , slaba bola tento krat a bolia ma prsia ... 😅 neviem preco.... , prvy mesiac som nic take po menzes nemala , preto sa pytam ci nietkora z vas nemala to iste 😖 ,

misi76
9. apr 2011

@nativanativa ja ho užívam celé roky a občas prsia bolia, nič zvláštne neboj

jania023
9. apr 2011

ahoj ako beriete ten dufaston?ked mate tehu test negat. tak ho vynechavate alebo pokracujete az do ms?

misi76
9. apr 2011

@jania023 ja osobne aby mrcha prišla užívam 11.-25. DC

nativanativa
9. apr 2011

cize nemozem byt tehotna ze ? aj ked bola menzes slaba

catharinka
9. apr 2011

Ahojte, baby. Som tu nova. Volam sa Katarina.
Mam zopar otazok na vas. Citala som tu vase prispevky, aj tie starsie a je tu par protikladov napisanych, comu vobec nerozumiem...
Zacnem od zaciatku. Od zajtra zacinam brat Duphaston a mam ho brat od 14. do 25. dna. No a tu je ten problem. Niektore tu pisali, ze D nema vplyv na ovulaciu a niektore pisali, ze vplyv na ovulaciu ma a ze by sa mal brat az po nej.
Mne ho doktor predpisal na otehotnenie - teda na podporu otehotnenia a napravu cyklu, kedze mi trochu blbol. Teraz nerozumiem tomu, ze ked Duphaston brani ovulacii, tak ako mozem otehotniet???
No, a este jedna taka blba otazka, kedze nerozumiem tym niektorym vasim skratkam, co znamena to "DC"...? 😅
Pekny vecer a drzim palce vsetkym!

dijanka
10. apr 2011

@catharinka ahojky 😉 , tak sme na tom rovnako...aj ja som sa tu báb pýtala, že prečo niektorá berie duphastone od 16. dňa a mne dr. kázala od 14. dňa a tiež ho beriem na úpravu mrchy, ale hlavne, aby som otehotnela...vôbec tomu nerozumiem a bojím sa dr. opýtať, aby mi nepovedala, že som až moc premúdrená....

katarina104
10. apr 2011

@catharinka no vitaj, duphaston je vlastne umelý progesteron, ktorý vylučuje žlté teliesko po ovulácií, no ovuláciu nemá vplyv, áno napraví cyklus, ale ovuláciu ti môže znemožniť, dokonca zablokovať, tak potom krvácaš z vysadenia, z poklesu hormónov, kedy sliznica odchádza,,bez ovulky 😉 brať by sa mal po potvrdenej ovulke, či už na folikulometrii alebo teplotou 😉 DC je deň cyklu,,,no môže sa stať, že aj pri braní duphastonu budeš mať ovulku, ale je to minimálne, ak máš veľa estrogénu, alebo by si mala ovulku v tvojom prípade cca 13-14 DC a skôr, duphaston je na udržanie tehu a zkyprenie sliznice maternice, s ovulkou nemá nič spoločné 🙂

catharinka
10. apr 2011

velmi pekne vam dakujem za odpovede. 🙂
No, ja asi budem musiet zmenit dokyho, lebo tento na mna akosi kasle - mam taky pocit. Uz dva a pol roka sa snazime a nic. Tak som k nemu zasla, vobec ma neposlal na ziadne vysetrenie - ani sono, ani hormonalny profil... Neviem, ci a kedy mam ovulaciu, ci mam priechodne vajecniky - neviem NIC.
Beriete aj ine (ako to nazvat) lieky...? Citala som v inych diskusiach, ze baby beru aj Clostilbegyt + Pregnyl...
Inak, dnes som vzala prvu tabletku Duphastonu - tak som zvedava, ze co to bude za "zazrak"...
Drzim nam vsetkym palceky!!! Ahojte zatial.

catharinka
10. apr 2011

@katarina104 - Kati, mam otazocku este na teba: cize, ak neviem presne, kedy mam ovulaciu, tak by som Duphaston brat ani nemala??? Lebo, mne doktor stanovil, ze od 14. do 25. dna a ziadne vysetrenie mi nerobil a ani mi nekazal, aby som si sledovala ovulaciu.... Ty si absolvovala nejake vysetrenia este pred tym, ako ti dal doky Duphaston...?
Prajem pekny den.

jania023
10. apr 2011

Ahoj kocky,tak ja som 30DC a este stale beriem dufik takze mi ms nepride pokial ho nevysadim..test vcera negat..tak cakam do 18DPO na BT alew neviem ci to nejak neovplivni tu ms ked hos tale beriem ..baby vravely ze po vysadeni dufiku-utrogestanu im pride ms tak do 3-4dni lenze ked ja ho stale beriem tak nepride ci ako?

catharinka
10. apr 2011

@dijanka - ja som sa zase pytat dokyho nebala, ale nic som sa nedozvedela... 😉 Mam pocit, ze ma zavadza, alebo ze na mna uplne kasle... Asi budem nutena zmenit dokyho. Zajtra volam inemu a objednam sa. Mam uz svoj vek - 28 rokov - a nemienim len tak necinne sediet a nic nerobit. To som robila dva a pol roka - verila som dokymu, ale uz mu neverim... Drzim ti palceky! Pa.

katarina104
10. apr 2011

@catharinka doktori nás berú ako pásovú dokonalú výrobu, oni to berú tak , že ovulka musí byť 14DC, ale nie vždy to tak je 😉 je to nezodpovednosť od nich, ak chceš môžem ťa naučiť merať teplotu, sledovať hlien krčka maternice, a podľa toho zistiť ovulku a nasadiť duphaston, niekedy sú ovulky posunuté hlavne po vysadení HAK a pod. 🙂 mal by ťa sledovať na folikulke ak ti dal dufík 😠

katarina104
10. apr 2011

@jania023 mrcha ti príde po vysadení 😉

jania023
10. apr 2011

@katarina104 aha takze sa marne budem testit te nedojde a ja budem tehu co?? 😒 takze do kedy mam cakat kym ho vysadim??

katarina104
10. apr 2011

@jania023 od ktorého DC ho berieš ako dlho?

jania023
10. apr 2011

@katarina104 len 4dni zatial..lebo som mala tehu test pozit na 10DPO a tak som ho hned nasadila pre istotu..ale dalis test bol negat..to bolo vcera takze asi tam nic nieje uz bolo pozde na nasadenie alebo ja neviem,ked si davam cipok tak mam cipok maternice velmi nizko a je tvrdy co som nikdy nepostrehla doteraz,neviem ci je normalne pred ms mat to tak nizko a take pevne ale mozno aj hej cojaviem

katarina104
10. apr 2011

@jania023 no tak ten dufík by sa takto nemal dávať, ak je tam chyba plodu tak dufík to nezachráni,,,ja by som ho teraz vysadila, 😉 podľa toho čo píšeš tak to bol ranný potrat, bola tam asi chyba plodu 😉 čípok má byť dole ak má prísť mrcha,,tak ho vysaď a uvidíš, ak si tehu, tak mrcha nepríde a potom urobíš test 🙂

jania023
10. apr 2011

@katarina104 mozno mas pravdu ...ja ale ked mam ms tak ten cipok je ale hodne hore a nie ako teraz teraz je super nizko..ja mam kazdy mesiac tehu test pozit a stale to konci ms tak uz naozaj neviem

catharinka
10. apr 2011

@katarina104 - to by bolo od teba velmi mile, keby si mi to vysvetlila a naucila ma sledovat si ovulaciu. Dakujem. 🙂 Len, problem je v tom, ze ja vlastne ani neviem, ci nejaku ovulaciu mam - lebo doky mi nerobil ziadne vysetrenie...
Moc ti dakujem za rady, pomoc. 😵

katarina104
10. apr 2011

@jania023 bolo by dobre urobiť hormonálny profil, skontrolovať štítnu žľazu, a m.m. spermie, 😉

katarina104
10. apr 2011

@catharinka no práve preto, treba merať teplotu ,aby sa to zistilo,,,ak máš vážny záujem a si ochotná si merať, tak ťa pozývam k nám do fóra,,,ale musím sa opýtať, či môžem, lebo sme súkromná téma,, 🙂

jania023
10. apr 2011

@katarina104 bolo to kontrolovane vsetko je ok..dovod neznamy..

katarina104
10. apr 2011

@jania023 no ak sa to stáva len občas,tak to môže byť ale ak stále niečo za tým len bude 😕 ,papaš vitamíny?aj m.m.?skús možno pomôžu na zahniezdenie je dobrá B6, doplniť ju treba všetkými Bečkami a magneziom dobrý je napr.BEFOLI, tam musíš papať tej B6 min.25mg, aby zabrala, skús,,, 😉 je to ako dufík

jania023
10. apr 2011

@katarina104 ja som mala bromelaine a v takych davkach ze by to uhniezdilo aj slona 😀