Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

matula028
27. nov 2011

@katarina104 ahoj tak mne dnes prišla mrcha na plno...... 😠 😢 no nič aspon zacneme skor s dalšim snaženičkom.Neviem prečo ale tento mesiac som sa nejak stim zmierena nejak ma to neprekvapilo....po mrche sa ozvem pa 🙂

katarina104
27. nov 2011

@nativanativa no ten pokles nič moc, ale verím,že začneš stúpať 😉
@matula028 ok, pa a nezabudni papať vitamíny

katarina104
27. nov 2011

@matula028 zdá sa že tú dlhšiu LF máš keď máš tie ranné potraty, aj to môže byť, neviem 😒

steffany
27. nov 2011

@katarina104 ahojky, chcela by som sa Ta opytat na nazor: som po 3 tej mrche od kyretaze, ktora bola v juli (bohuzial na dvakrat) a cakam 4 tu mrchu. Pred tehu boli moje cykly dlhie (44 dni) ale pravidelne.Teraz sa mi skratili na 34, comu sa velmi tesim. Buduci mesiac by sme sa chceli snazilkovat, len neviem,. ako si vysvetlit moj graf. Vyzera to, ze tento mesiac ovu nebola, aj ked hlien je tam.Momentalne beriem Femibion 800. Dakujem krasne. Posielam Ti graf pred tehu a teraz. Dik.
http://www.fertilityfriend.com/home/3337a1

kacicqa
27. nov 2011

@katarina104 Ahoj Katus... no len ti davam vediet novinky- od piatku sa pridal husty biely hlien..a je ho kopec..No a samozrejme, ze ms nikde... Ox, nech uz je utorok...

matula028
27. nov 2011

@katarina104 no neviem BT si meriam už 5mesiacov od jula a LF mavam v juli:13dni, v auguste:15dni,v septe.:13dni, v oktobri:15dni,novem.:12dni..... 😠 no tento mesiac ešte skusim tie vit.zacnem brat až po mrche 😠 a po novom roku nabehnem k lekarke nech niečo rieši že chceeeem druhe babo a "hneď,,😀 😀 po mrche sa ozvem pa 🙂

lucianak
28. nov 2011

@ivuss01 Noooo, tento mi poslala katarina104. A to zloženie mi pripadalo takmer ako z femibionu. A dávať necelé 2 ečka a pomaly 14, tak to je riadny rozdiel.

annavi
28. nov 2011

@cherry1981 ahojky moja...ano zacala..dnes ho vlasne beriem posledny den...a ty ako??tehulka??? 😵 😵

lucianak
28. nov 2011

@katarina104 Ano prišli na to, že to nebola náhoda, ale niekde zádrhel predsa len bol. A prišla už aj ms. Včera špinenie a dneska niagare 😀 Dávam to trošku za "vinu" koralovému náramku. Ten vraj upravuje cyklus, pomáha pri anémii, podporuje sexuálnu túžbu a hlavne chráni dieťatko a ešte ďalšie veci.... Tak ms asi pripisujem koralu, ale supiš, potešilo ma to veľmi, lebo 8.12. idem na kontrulu s vaječníkmi, nech sa na mňa pozrie. To neviem, či bude vedieť, ale ak som dnes dostala ms a 8,12. idem na kukuč, tak by mi vedela povedať, či vidí vajka, že či sú plodné dni...???

ivuss01
28. nov 2011

@lucianak a ti sa berie kazdy den? rozmyslam, ze si to kupim, ako dlho to uz beries?

katarina104
28. nov 2011

@steffany ahoj, no podľa mňa ovulka ešte nebola, máš to riadne skákavé, ale ani podľa hlienu ešte nebola, ak je stále číry 😉 ,,pozri či dobre meriaš , neskúšala si vymeniť teplomer?,,ak je hlien ešte neznamená,že ovu aj bude, ten sa môže objaviť a znovu zmiznúť, namiesto femibionu si kúp befoli, obsahuje viac B6 je veľmi dôležitá,,, 😉
Ako merať bazálnu teplotu?
Teplotu si merajte hneď po prebudení, pred meraním nevstávajte z postele.
Teplotu si merajte každé ráno v rovnakom čase.
Teplotu si merajte po aspoň troch hodinách súvislého spánku.
Teplomer si večer pripravte na dosah ruky, aby ste pre neho nemusela vstávať.
Použite kvalitný digitálny teplomer, ktorý ukazuje aspoň desatiny ° C, lepšie sú teplomery určené priamo na meranie bazálnej teploty, ktoré rozlišujú 0,05 ° C.
Po celý menštruačný cyklus používajte rovnaký teplomer. Ak v priebehu cyklu meníte teplomer alebo aj len batérie v teplomeri, poznačte si to do grafu.
Teplotu merajte stále na rovnakom mieste (v ústach, príp. v pošve), pretože teploty na rôznych miestach tela sa líšia. Teplotu nemerajte v podpazuší, výsledok takéhoto merania nie je presný.
Teplotu merajte každé ráno iba raz. Opakované merania dajú často rôzny výsledok, čo môže byť mätúce. Platí, že prvé merania pre prebudení je najpresnejšie.
Po zapípaní nechajte teplomer ešte aspoň minútu merať, aby bolo meranie naozaj ukončené.
Teplotu si zapíšte najlepšie ihneď po meraní, aby ste ju neskôr nezabudla.
Teplotu si zmerajte aj keď jednorazovo nedodržíte vyššie uvedené pokyny. V takom prípade si však k meraniu zapíšte poznámku o okolnostiach.

katarina104
28. nov 2011

@kacicqa fúha, ešte nedošla, nepáči sa mi to choď už k doky,tak zajtra 😉

katarina104
28. nov 2011

@lucianak už by ti mohol povedať, môže ti urobiť folikulku,,, 😉 ten náramok daj dole

cherry1981
28. nov 2011

@annavi Ahojky, myslela som na teba, ze ako Ti je a ci ho uz beres clostil, tak potom mi urcite daj vediet ako sa dari, a od kedy treba drzat palce, ale ved to uz mozem teraz 🙂
No ja keby mi stale nebvalo tak zle ako mi byva tak by som si asi lepsie tehulkovala, takto uz sa neviem dockat kedy to skonci a ci to vobec skonci 😠

mg25
28. nov 2011

Ahojte, neviem ci nenarusam konverzaciu 🙂 ale chcela by som sa opytat, ci niektorej z vas duphaston cyklus praveze nerozhadzal. Ja som ho mala celkom pravidelny, cca 29-dnovy a teraz po 1.cykle s nim som 9 dni po dobrati a ms nikde. test negativny :( doktorka mi ho predpisala na otehotnenie. Pls, ak mate niekto podobnu skusenost ozvite sa mi,trosku stresujem.Mata

zuzkag2
28. nov 2011

@mg25 ahoj Mati, aj mne duphaston posunul ms, a som z toho na nervicky...pred tym som mala cyklus 29dnovy, teraz 32. Do 10 dni od vysadenia duphastonu by ti mala ale ms prist. Tak vydrz. A bt nemerias?

mg25
28. nov 2011

@zuzkag2 Tak to je uz len jeden den 🙂 dr vravela do 2 dni, tak preto som zacala trosku stresovat. Predpokladam ale, ze to nie je celkom dobre,ak ho predlzi,ze? Bt nemeriam, "vazne" sa snazime cca pol roka, predtym rok sme to nechavali na prirodu. Akurat ja sa liecim na stitnu zlazu, takze to bude asi trosku zlozitejsie.

zuzkag2
28. nov 2011

@mg25 🙂 no mna na to doki ani neupozornil, ale potom som mu volala a do 10dni je to vraj ok, tak som aj ja prestala stresovat, ked mi meskala. v podstatne to nevadi, ak predlzi, ide o to, aby zabezpecil dostatocne dlhu lutealnu fazu, aby sa mohlo vajko zahniezdit. Ono nejaky cas aj trva kym zareaguje telo na lieciky, tak musime byt trpezlive. A neboj aj so stitkou sa da zostat tehulka 🙂

ktore
28. nov 2011

@nativanativa no vyzera to akoby si mala aj dve ovulky xi xi....kedy bol ten sexik???

ktore
28. nov 2011

caute baby som smutna.ovu mi vychadza zase na stredu....podla porekala to sedi xi ale mne nie!!!som z toho smutna.keby aspon bola v pondelok ci utorok najneskvor.uplne som mimo z toho.nemam zaujem ani merat ani nic.minuly mesiac bola ovu asi o den skvor cize na 13 den cyklu ale nevyslo to.no nic manzel zacal brat vitaminy az po ovu.takzetento mesiac budu asi zivota schopnejsie.a hlavne by mala byt ovu zo zdraveho vajecnika.pravy vajickovodmam zrasteny z vajecnikom takze to bolo naozaj otazne.nemam uzcas cakat ale nic ine mi neostava....len som velmi smutna...

ktore
28. nov 2011

urobim tak ze sexovat budeme v piatok a dalsi den necham poriadne dozriet spermijky a bude v nedelu v noci alebo v pondelok skoro rano,aby co najdlhsie vydrzali.
@katarina104

ktore
28. nov 2011

@katarina104 zacnem merat tento cyklus o 7.hod rano.som zvedava.dnes som merala ani neviem ci o pol siedmej alebo o siedmej... http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

ktore
28. nov 2011

@nativanativa prosim ta vidim ze je vela druhou ovulacnych testou.ja neviem ktory si mam kupit.chcem si objednat z netu aj befoli aj ovu test

steffany
28. nov 2011

@katarina104 dakujem pekne. skusim novy teplomer, lebo mam podozrenie, ze ten klasicky ortutovy nemeria presne.

ktore
28. nov 2011

@katarina104 katarina manzelovi som kupila asi vitamin c.e a selen myslim ze taky bol v jednom.ale uz mu bude dochadzat.neviem ci si presne ten radila.v tom befoli je kys.lystova a vit b to staci?vadi ked teraz vyskusam bez sarapisu?co mi to spravi:?u nas ho nepoznaju v lekarni a minule som len aj na to befoli natrafila nahodou.

ktore
28. nov 2011

@steffany ja meriam digitalnym.mam ho snad aj sest rokov a raz som menila asi baterku.aj to cca pre 4 rokmi.a ide.meriem tak ze ho vonku zapnem o potom vlozim dnu a pockam kym neprestane pipat.snad to meriam dobre.

ktore
28. nov 2011

@katarina104 katarina chcela by som si objednat ,ovulacne testy.aj befoli aj sarapis cez net len neviem kde je to najlacnejsie.nevis nejaku stranku?a este som sa chcela opytat na tie chlapske vitaminy .bre ich ale dostala som len vit c vit e a selen v jednom neviem presne ale asi to.je to to co si vravela?:zacnem si pisat vsetko do kalendara.na zapadakove je tazko dostat hocico.ani befoli nepoznaju