Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

91miselka91
24. apr 2013

ahojte dievcence ostalo mi jedno balenie duphastonu .. som v 22tt a akurat v pondelok som sa vratila z nemocnice mam skrateny krcok maternice ale neotvarala som sa tak ma pustili po tyzdni domov mam mat kludovy leziaci rezim a uzivat magnezium v nemocnici mi duphastin davali dve tabletky na den .. mam si ho naordinovat sama pre isotu a dobrat aspon to jedno balenie ? ?

julka82
29. apr 2013

@anuska3107 asi mavas dlhsie cykly. Preto tak neskoro, chcel sa mozno poistit aby to bolo az po ovulke.

julka82
29. apr 2013

@91miselka91 keby som cakala babatko, nic by som neriesila na vlastnu past. Radsej by som aspon zavolala dr. a opytala sa jej na to 🙂

julka82
29. apr 2013

@taja27 ahojky, pisali sme si v teme inofolic, ale myslim ze moj koment patri sem 🙂 . Brala som duphaston od 15teho dna cyklu pol roka - presne tuto dobu sa snazime otehotniet. Prirodzeny cyklus je pre mna 32-33 dni. Ked si sa tolko zlostila v teme, ze sa ti stalo podobne, zacala som sa sledovat. Tento cyklus si meriam BT. Graf stale nejde hore a od vcera som mala brat duph.. Chcela som si ho nasadit sama az po ovulke, ale zacinam mat zlost a asi ho vysadim uplne.

mikloska2012
29. apr 2013

ahojte baby, som po uspesnom IVF, som v 4 mesiaci na zaciatku, no od sameho pociatku tehotenstva mi bolo velmi zle, vsetko som vracala, problemy s tlakom,migreny .. dufalo som ze uz teraz bude dobre .. no ani moc nie ... stale to iste :(
dlhsie uz beriem denne 2 x duphaston, este pred otehotnenim som zacala cize viac ako 4 mesiace.
nemate nahodou skusenosti stym ze ste museli vysadit duphaston po dlhsom uzivani lebo vam bolo stale takto zle? alebo ze ste v takej situacii ako ja a mate ho brat az do 20 tt ...? dakujem za kazde info .

taja27
29. apr 2013

@julka82 ahoj no meraj sa len pekne auvidíš či ti skáče BT či nie...no mylsím ak mávaš 32-33 dnový cyklus ovu je niekde okolo 17-18 dna možno a robi ti presne to čo mne....domeraj a uvidíš...ja osm ho vysadila bez vedomia lekára čo ma je po noM?: čo on vie čoo je rpe mna dobre???nevie!!ja osm mala teraz 41 dnový cyklus ...a k tomu ovu .-ňňbez dufastonu...menzes mam bohužial no nie som tehu ale...mam voulaciu

julka82
29. apr 2013

@taja27 veru si ho nedám a uvidím. Skutočne som mala celý min. rok pekné cykly a za to, že raz vynechal v novembri tak sa štopem dufikom už pol roka. To sa mi naozaj zdá nezmysel. Uvidím ako to pôjde ďalej s teplotami. Budem sa hlásiť 🙂

taja27
29. apr 2013

@julka82 dobre meraj si..ono vieš ked ho bereš pol rka možno ovu už nabehla...možno nabehne alebo vobec nei je...ono je to zložite...ale otehotnet mylsim nepomaha....aj mne ho dal nato!!!!idiot

anuska3107
30. apr 2013

@julka82 ano dal mi na upravu lebomi chodila neskoro ale po uziti duphastonu aj tak meska

nikola81
30. apr 2013

Prosim vas baby o radu...nejedna sa o mna, ale o kamaratku. Dobrala pred 10 dnami duphaston a mrcha nikde. Aka moze byt pricina pokial sa nejedna o tehu? Cysta, posunuta ovula, ci????

fachy
30. apr 2013

Ahoj vsem, ja jsem z toho Duphastonu nejaka nesva. Pokazde me po nem boli bricho jako bych to mela dostat a naladova jsem az hruza. Ted jsem cetla nejake prispevky a mam dotaz: pomohl tento lek nektere z Vas k otehotneni?

julka82
30. apr 2013

@fachy niektore kocky tvrdia, ze im duph. pomohol. Zaklad je ho spravne nasadit, cize ako sa tu pise x-krat, az po ovulke. Ale vacsinou sa berie na udrzanie plodu. Ono to aj nejak tak logicky vyplyva, ze cez ovulku sa ocakava otehotnenie a po ovulke sa nasadi na udrzanie. 🙂

julka82
30. apr 2013

@nikola81 no menzes by mala dostat aj bez ovulky. Ked som brala duph. mne mrcha prisla najneskor na 6ty den po dobrati. Ja osobne by som este chvilu pockala a potom isla k dr. ta by mala najlepsie vediet o co ide. Netreba spekulovat ani stresovat, ale ist k dr a pytat sa a pytat sa a pytat sa. Toho sa ja drzim vzdy. 😅

lilinka26
4. máj 2013

baby viete mi niekto poradit co mam robit a co to moze znamenat?snazime sa o babatko uz pol roka 7 rokov som brala antikoncepciu a teraz mi doktora predpisala duphaston a clostinberg mala som ho uzivat od 11-25 den teraz 28 som ho mala prestat uzivat a po siedmych dnoch od mrchy zacat znova brat duphastan plus clostinberg 2x1 5 dni no ja krava som to zle pochopila a dnes som dostala slabucku mrchu a doslo mi ze ja som mala ten duphastan vysadit 28 nie az ked dostanem mrchu takze som ho brala navyse 5 dni...ovu mam hned po mrche cyklus viac ako 30 dnovy preto mi predpisala toto brat?co mam teraz robit brala som zbytocne ten duphastan ked som si to pokazila tym ze som ho dlhsie brala...

weru3ka
18. máj 2013

ja sa chcem spytat zostalo mi este jedno balenie duphastonu brala som ho koli skrateniu cyklu..ale teraz som otehotnela a citala som ze sa moze uzivat na udrzanie tehotenstva...myslite ze si ho mozem nasadit len tak som cca v 4 tyzdni a mozem ho uzivat bez dovolenie lekarky??dakujem

lucka2405
19. máj 2013

@weru3ka ahoj ved zavolaj a spytaj sa ale myslim ze tym nic nepokazis ak si ho nasadis prave naopak.

weru3ka
19. máj 2013

ano uzivam ho uz radsej strasne sa bojim ze potratim neviem prec o na to stale myslim asi nie som normalna:( neviem ci sa baby tiez toho boja a myslia na to...asi som ozaj sibnuta:D ale dakujem za odpoved aspon niekto:D
@lucka2405

marekmajka
20. máj 2013

@weru3ka nie si sama ktora sa boji, že potrati. Ja sa tiež toho bojim a niekedy sa mi aj sniva, že špinim potom hneď sa zobudim a bežim na WC, som ešte len v 9 + 5 možno neskôr už budim kľudnejšia. Musime veriť, že všetko bude o.k 😉 Ja ešte stale beriem duphaston 3X1

katttka1981
21. máj 2013

@weru3ka ahoj. Presne viem ako sa cítiš, lebo ja prežívam presne to isté, Dnes som 6+4tt a minulý týždeň som začala farbiť. Na pohotovosti mi síce povedali, že všetko je v poriadku, dostala som duphaston a prešlo to ale od vtedy sa bojím a nedokážem na to nemyslieť. Teraz vo štvrtok idem k svojmu doktorovi pre potvrdenie srdiečka, ani si nevieš predstaviť z akým strachom tam pôjdem. Ale dúfam a verím, že všetko bude v poriadku.

weru3ka
24. máj 2013

@katttka1981 ahoj tak to ano uz sa snazim na to nemysliet lebo stat sa moze hocico aj zrazit auto ta moze chapes netreba nad tym tak premysllat ale kedze mi byva aj zle mam take stavy ze ked ostanem hladna je to hrozne nic mi nejde na chut a ked uz nieco zjem tak ostane mi tazko neviem co mam robit a co jest..:(( a mozem sa spytat ako sa rataju tie tyzdne? ja som mala poslednu mens. 12.4. tak som v ktorom tyzdni?🙂dakujem

aurora88
29. máj 2013

caute zienky, pisala som uz aj v inej diskusii,ale napisem aj tu: o babo sme sa zacali snazit v marci,cyklus som mavala len mierne nepravidelny (31 dnovy vacsinou), podla teplot mavam ovulaciu tiez normalne (15 DC vacsinou), no v marci som mala neuspene uhniezdenie sa oplodneneho vajicka (tehotensky bol mierne pozitivny,MS meskala 4 dni,no potom prisla a riadne silna a bolestiva),tak som bola u doktora,a od maja mam brat duphaston od 12 DC do 22 DC akoze na lepsie udrzanie plodu, lenze ako som pisala, ovu mavam 15 DC,cize ovu som v maji vlastne kvoli tomu nemala. Citala som vsak, ze duphaston sa berie aj na spinenie pred ms,hoci ja som ho nikdy nemavala a prave tento cyklus majovy ho mam :( rozmyslam preto,co dalej robit s tym nestastnym duphastonom? poradte prosim

aurora88
29. máj 2013

este som zabudla,ze tento cyklus mam 24 dnovy,co som v zivote nemala

sisisi
29. máj 2013

@aurora88 no ja by som si ho dala az po ovulacii... ja mam na 12 den, lekar to vie a dal mi ho az 16-25 DC. potom kramy dostanem na den presne ako bez neho.

aurora88
29. máj 2013

@sisisi a co ak nebudem mat ovu?

sisisi
29. máj 2013

@aurora88 nasad si ho az ked budes mat po ovu!

aurora88
29. máj 2013

@sisisi dakujem 🙂

nelka79
8. jún 2013

ahojte, ja som v máji nemala ovulku, dva balicky testov som pouzila. teraz mi dr. nasadil duphaston od 11-25, cyklus mam ako tak pravidelny na 26-27 dni. s priatelom sa skusame o baby uz od januara ale este nic. pomoze mi ten liek-?

januska77
24. jún 2013

čaute baby chcem sa spýtať či je Duphaston na oddialenie Menzesu lebo ideme na dovolenku a presne vtedy mám mať menzes a doktor mi to dal že to mi ho oddiali. tak neviem

aurora88
14. júl 2013

@sisisi ahoj, drzala som sa tvojej rady a nasadila duphaston az po ovu....chcela by som sa ta ale opytat na jednu vec, co mi vrta v hlave...mne doktor predpisal duphaston kvoli tomu neuspesnemu uhniezdeniu sa v marci....podla teplot som mala uhniezdenie vtedy v marci na 11 den po ovu a prave duphaston by mi mal pomoct v tejto druhej faze na lepsie uhniezdenie sa vajicka....lenze duphaston sa berie 10 dni..a ak by bolo uhniezdovanie napr. ten 11. den cyklu alebo neskor, tak ako mi duphaston pomoze, ked ho uz vlastne nebudem brat, lebo ho beriem len 10 dni? dakujem za odpoved

ematko29
14. júl 2013

@nelka79 podla vlastnej skúsenosti,ak nieje ovulácia duphaston ju nenavodí,len ti spravidelní cyklus.brala som ho rok apol anič ☹ Lekárka mi povedala,že duphaston je schopný vyrovnať hormony atým privodiť aj ovuláciu ,ale o tom silne pochybujem