Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lemge
17. sep 2010

@ivca82 verim,ze to uz sa vam coskoro podari.vela parov do roka otehotnie 😉 aj nam sa mala zadarila presne po roku.vtedy som tiez brala duphaston,poslednych 5 cyklov a otehotnela som 🙂 teraz sa snazime od maja.
ozaj a na ten druhy mesiac cyklus ,co si brala duphaston,si ovulku uz mala?
ja dufam ze tento druhy cyklus co budem mat,ze budu foliky vacsie,teraz som bola aj chora a brala som antibiotika-doktor povedal ze mozno aj tym mi ten folikul tak slabo rastol...

ivca82
18. sep 2010

@lemge aj nám sa dcérka podarila presne po roku, tiež hormonálnou liečbou, tak dúfam, že to bude aj tentoraz tak 🙂 aj keď dr. mi minulý mesiac povedal, že možno pôjdem na nejaký driling vaječníkov+prefuk, ale že počkáme ešte 2 mesiace. A druhý mesiac som ovulku síce mala, ale takú kadejakú, zrazu som mala folikúl strašne veľa ale maličké, a nemali priestor narásť do správnej veľkosti. No ale už to hádam "dotiahneme" úspešného konca 😉 😀 len teraz naposledy, aj dr. normálne šťastný, že toto sme my dvaja ešte nevideli spolu 😀 😀

chersi
20. sep 2010

Ahojte holky,

tak jsem se schvalně vážila, abych zjistila co a jak, a příjemná zpráva - mám o 2,5 kg méně. ale asi to dělaqjí i ty léky na štítnou žlázu. příjemné zjištění 🙂

eninka27
21. sep 2010

@chersi ahojky, užívaš Duphaston? 😉

chersi
22. sep 2010

@eninka27 ahojky, ano uží´vám, zrovna včera jsem dobrala poslední tabletku a budu čekat na MS

zuzka1.
22. sep 2010

no kocky, mne dnes dosla mrcha po agolutine, takze o 10 dni zacinam s duphastonom do 25.dna, potom cakanie na mrchu, snad uz nepride 9 mesiacov. uvidime.

eninka27
23. sep 2010

@eninka27 a keby si nebrala, tak Ti MS pride, ci nie?
Lebo mne nie ☹ ☹

eninka27
24. sep 2010

@chersi a keby si nebrala Duphaston, tak Ti MS pride, ci nie? Lebo mne nie ☹ ☹

chersi
24. sep 2010

@eninka27 noo někdy ano, nekdy ne, a taky už se mi stalo že jsme měla bez duphastonu jen třeba 4 denní slabé špinění, kde jsem nemusel amít ani tampon. Je to zvláštní. ted zkouším ten duphaston brat 3 měsíce po sobě, tak uvidíme až ho pak třeba 2-3 měsíce brát nebudu.

smithy
1. okt 2010

Ahojte buduce mamicky,
ja som brala clostilbegyt, potom mi pichli HTG a potom duphaston a tak mi sibalo ako nikdy. Skoro som vyvrazdila rodinu, samozrejme, ze k oplodneniu nedoslo, dostala som menzes. Ten bol tak neznesitelny a bolestivy, ze som si povedala, tak tadialto cesta nevedie a vzdala som celu kuru. Pan doktor nam robil vsetky vysetrenia a podla vysledkov by sa nam to malo podarit prirodzenou cestou, tak len treba verit, ze raz to pride same. Mne tie hormony nerobia dobre, s duphastonom som mala problem aj pred rokom, tiez mi ho iny doktor poradil vysadit. Zienky, otehotniet, nie je o liekoch, ale o inych veciach. Je to ozaj o pohode v manzelstve, bezstresovych situaciach a este aj o tom, ze deti su nam posielane z hora. Nikdy som tomu neverila, ale teraz viem, ze to tak je. Nie je pravda, ze "rodicov si nevyberas", prave naopak, rodicov si deti vyberaju aby sa naucili sa s nimi zit. Verim, ze raz si ma tiez niekto vyberie. verte v to aj vy. s pozdravom smithy

ivka_marek
4. okt 2010

CAute baby. NEchce sa mi citat cela konverzacia od zaciatku (je tos trasne vela stran),tak pisem hned svoj pribeh.
Ale v sobotu som sa dozvedela zaujimave veci.
Doktorka mi min tyzden v sobotu povedala ze mam plodne dni. Namatkovo som si premerala teplotu cez tyzden, kazde rano som mala 36,4 - 36,5 a tak,a nic..ziadne stavy po ovulacii kedy normalne teplota byva 36,8 - 36,7 a pod..Dokonca vcera vecer ze 35,9 ! A dnes rano mi prisla mrcha.
Mne doktorka nasadila ten Duphaston ze ho mam brat 15 - 25ty den cyklu na 3 mesiace, tento mesiac som brala posledny krat...no a dozvedela som sa,ze Duphaston sa nema brat pred ovulaciou,ale po ovulacii, ze ked sa berie pred, tak moze vajicko zaniknut ci co to je a nepride k ovulacii !! Takze mi to doktorka zle nasadila?? Toto doktorka nevie???
no a dozvedela som sa, ze 2-3 mesiace v roku zena ovulaciu nema, ze sa to obcas stane...
uz ste sa s tym niektora stretla??? lebo som nastvana

nemko
5. okt 2010

@ivka_marek toto iste ohladom tej ovu som sa tu docitala aj ja a je to blbost.Som sa pytala doktorky v CAR , ktora mi mimochodom nasadila Duphaston tak ako Tebe a zacinam teraz vo stvrtok a nie je to pravda, ze zastavi OVU.Dost dolezita vec je, preco D mas uzivat ci na upravu cyklu alebo kvoli hormonalnemu profilu, ona mi vysvetlovala, ze pred ovu to funguje ako zatka na urcite hormony, ale urcite to nezastavuje ovu.

ivka_marek
5. okt 2010

@nemko AHoj, mne ho predtym nasadila kvoli tomu, ze mi zistila v hormonalnom profile, ze mam nizku hladinu progesteronu, lebo mi menzes prisiel az na 54ty den, 20-25ty den som mala spinenie az menzes a bazalna teplota mi ukazala ovulaciu az na 34ty den :o/

nemko
5. okt 2010

no vidis aj ja mam problem s menzesom chodi mi hocijako a toto by nam malo pomoct tak uvidime 🙂

awalancha3
5. okt 2010

@ivka_marek ....................... doktorka chybu neurobila...................... lebo podme na to logicky... keby ti nasadila duph podla tvojej terajsej mrchy tak nič tým nevyriešila.... duphik to najprv sposobi mrchu v pravidelných intervaloch cca 30 dnovych a potom ked sa to ustali tak ti bude ovu chodit na 14-15 den, a vtedy práve budes brat duphaston.... a potom si meraj bazálnu teplotu aby si si to skontrolovala....................Mne osobne duphik dopomohol k bábenku, teda zatial k tehotenstvu (aj ked porod cakam za par tyzdnov), od 13 rokov som mala mrchu tak nepravidelnu, ze len asi 3-4 x do roka, ked som mala 20 rokov tak som otehotnela- to bola aká náhoda- neplánovane... a potom som dalsich 20 rokov neriesila mrchu, ktory chodila zase 2-3-4x do roka.......síce mi bolo jasné, že bábo už asi nebude, ale už som dieta mala a tak som neriešila... ale teraz pred rokom ked som mala 40 rokov som sa po rozvode znovu vydala za mladsieha muža odo mna- a bolo to tu! tuzba po miminku... ked som nabehla ku gyndoky, ta len zalamentovala a po vysledkoch mi oznámila, že milá pani váš vek + nadváha + vysoký tlak, + enormne nízka hladina progesteronu aj estrogenu, vajecniky plne cyst, nefunkčne žlte teliesko- čo vo vysledku u mna znamenalo že maximalne tak 2-3x do roka som vyprodukovala nejake to vajičko, ktoré aj tak zaniklo, lebo sa na jeho mieste neudržalo žlte teliesko....... znamená, že moja šanca na otehotnenie je mizivá..... a odporučila mi CAR...... a ked som ju začala prehovárať aby niečo teda so mnou robila, tak povedala, že mi teda vyvolá mrchu a od mrchy mám brat zatial po 3 mesiace duphaston 16 až 26 den, popri tom mam schudnut 20 kg a ist sa vysetrit endokrinologičke, a že po roku sa mi menzes hádam upraví........no a vysledok bol taky, ze okamzite po nasadeni duphiku sa mi este v ten mesiac mrcha upravila- v ten mesiac sme sa nesnazili lebo som brala antibiotika, a potom po tri mesiace ako som si merala teplotu, tak som zistila ze mrcha chodi pravidelne na 31 den a ovu mam 15-16 den a to vzdy, proste krasne grafy..... a na tretí mesiac snazenia aha ho!!! celá vytešená som objavila dve čiarky, ktoré ma teraz kopkajú v brušku...........čo ti mám čo hovoriť, doki si myslela že k nej idem pre dalsie balenie duphiku a ja som jej došla oznámiť že som tehu- a zas kukala ako puk..... 🙂 držím palce!!!!

jastab
5. okt 2010

@albertova no ja som ho brala kvoli ciste a pomohol 🙂

zuzka1.
5. okt 2010

kocky aka je sanca, ze ostanem tehu, pokial nemam iny problem ako malo hormonov a s tym suvisiace neprichadzanie mrchy? myslim, ze hend po zacati bratia duphastonu?
ovulku som mavala, le mrcha nie a nie sa spustit.

erickaa
5. okt 2010

@awalancha3 jééj, to je aký krásny príbeh 🙂 Taký povzbudivý.. veľa štastia a zdravia prajem 😉

tehulka14
5. okt 2010

baby mam balenie duphastonu nemate zaujem?

zuzul1310
5. okt 2010

Ja som si v 4.týždni spravila test a zistila že som tehotná, nasledujúci deň som išla k lekárke, tehu mi potvrdila. V 5.týždni som začala krvácať a odvtedy až do konca piateho mesiaca som bola na Duphastone.

awalancha3
6. okt 2010

@erickaa ............dakujem, stále nemožem uverit, že som tehotná a uverím asi až ked porodím, je to ako sen...... 🙂

ivka_marek
6. okt 2010

@awalancha3 Dakujem za tvoj prispevok. Pomohol mi pozitivnejsie nad tym všetkým premýšľať :o)

eninka27
6. okt 2010

kočky, normálne sa stala neuveritelna vec.... dnes som bola na gynde na vysetreni a pri vaginalnom USG mi povedali, ze akurat ovulujeeeeeeem 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 a ze ziadny syndrom PCO, ako tvrdilo par lekarov po minule mesiace až roky 😉 😉 no neuveritelny pocit 😉

katarina104
6. okt 2010

ahoj moje skúsenosti s duphastonom. Brala som počas tehotenstva prvé týždne.Pri prvom dieťati mi dávala doktorka asi privysokú dávku, lebo som začala krvácať, doktor na ultrazvuku mi povedal, že či je normálna doktorka, hrozil mi potrat ,našťastie sa to podarilo zastaviť. pri druhom mi tiež predpísala, ale tam som brala len 1 tabletku denne, a tak to bolo v poriadku.Takže s tým pozor, pomôže ale aj môže uškodiť. 😉

ivka_marek
6. okt 2010

@eninka27 no tak šup šup na vec ! :o))

eninka27
7. okt 2010

@ivka_marek no ved len chlapa mam v robote ☹ 😒

eninka27
7. okt 2010

@katarina104 samozrejme ani Duphaston nie je len zázračný liek pri tehotenstve samozrejme aj v pribalovom letaku je upozornenie na prekrocenie davky, respektive nie kazda zena ho znasa uplne super , cize aj na to treba davat pozor. 😒 Ale dolezite je, ze vsetko dopadlo v poriadku 🙂

chersi
7. okt 2010

Ahojky,

chtěla bych se Vás zeptat, při braní duphastonu, mám za sebou 2 balení - tedy 2 měsíce.
Po prvé jsem po dobrání dostala MS po 6 dnech.
Nyní až po 9 dnech, taky se Vám to takhle prodlužuje? U hruhého měsíce mě teda šíleně boleli prsa.
Ted mám ještě jeno plato, to jsem zvědavá jestli se mi opět prodlouží 😅
Užuž jsem si říkala, že to možná mělo smysl. test jsem ale nedělala. Ale letěla jsem na služební cestu do Německa.¨
myslíte že i tohle mohlo mít na MS vliv.?

Díky

katarina104
8. okt 2010

@eninka27 no dufík môže spôsobiť aj mnohopočetné tehotenstvo.

eninka27
8. okt 2010

@katarina104 ano, o tom som počula....