Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

erickaa
15. okt 2010

@nemko jasné, však také bludy, keď čítam, tak mi nedá nereagovať.. 🙂
Iba kvôli tomu sa dáva progesterón až po ovulácii, lebo pred ňou to nemá zmysel..Ale aj keby sa nasadil pred ňou, tak sa tým nič nepokazí, pretože za ovuláciu sú zodpovedné iné hormóny.

slivocka
15. okt 2010

ahojte, mne doktor nasadil duphaston od 11. do 25.DC. Pozeram že väčšinou ho beriete od 16.DC...

katarina104
15. okt 2010

@nemko no ak si si taká istá, že si mala pred tým ovuláciu ako si ho začala brať, tak ho ber,ale ak nie? dostaneš menštruáciu len z toho, že sa ti zvýšila hladina progesterónu a po vysadení je jasné, že začneš krvácať, takzvaný umelo vyvolaný cyklus sa to volá 😉

katarina104
15. okt 2010

@slivocka a prečo slivocke nasadil doktor duphaston od 11 dňa, no to musí byť veľmi múdri doktor.? 🙂

lemge
15. okt 2010

@katarina104 aj mne dal prvy cyklus od 12 dna,asi mal na to dovod.teraz dava od 14DC.asi zalezi aj na dlzke cyklov ake mava 😉

erickaa
15. okt 2010

@katarina104 teraz si teda nenapísala nič nové. Za ovuláciu nie je zodpovedný progesterón ani ju neovplyvňuje. To, či bude cyklus ovulačný alebo nie, za to už duphaston nemôže. On iba pripravuje maternicu na uchytenie oplodneného vajíčka. Samozrejme, že ak ovulácia nebola, tak to bude krvácanie iba "umelé". Prosím ťa, skús napísať niečo k veci, alebo už nepíš.

katarina104
15. okt 2010

@erickaa aký to má potom význam zastrieť ovulku? 😒

slivocka
15. okt 2010

Ja ma PCO a cykly mam 30-35 dnove. Objednala som sa na buduci tyden na gyndu, chcem sa ho opytat nato , prečo od 11. DC...

fazulka1512
15. okt 2010

ahojte
ja beriem duphaston uz od decembra, mam nizsku hladinu progesteronu, beriem ho stale po ovulke 10 dni 2 tbl, ovu mam pravidelnu a mrchu tiez mam pravidelnu
teraz prave mrchujem a od zajtra zacinam s clostylom, duphaston uz nemam brat, co si o tom myslite?

katarina104
15. okt 2010

@erickaa celý čas sa tu diskutujeme o tom, že tie ženy ktoré chcú otehotnieť,a myslia si, že im tento liek k tomu dopomôže,tak ako si napísala ovuláciu nevyvolá, lebo progesterón na ovuláciu nemá vplyv, môže im pomôcť až potom ak už určite ovuláciu mali, len toľko, škoda z niekym o tom diskutovať. 😉

katarina104
15. okt 2010

@slivocka pri PCO ti duphaston nepomôže to mi ver. 🙂

erickaa
15. okt 2010

@katarina104 nerozumiem tvojej otázke...a myslím si, keby si bola rozumná žena, tak by si si prečítala viacej informácií, naštudovala trošku problematiku a nehájila tu názory, ktoré si niekde počula. Predpokladám, podľa toho, čo čítam, že sa v rýpaní do ľudí vyžívaš a rada vyvolávaš konflikty. Ja si tiež rada vymením názory, ale takisto sa rada nechám aj poučit, lebo nie som vševed. Myslím, že takáto vlastnosť tebe chýba, tebe ide iba o to, aby si sa hádala, ale pomôct alebo argumentovať nevieš vôbec. Nepoznám ťa, neviem aké pohnútky ťa k tomu vedú, ale každí sme nejakí. Skús naplniť svoj čas niečim príjemnejším a sama budeš šťastnejšia. Takže ja odchádzam, ja hádzanie hrachu o stenu nemám rada a hádky tiež nie. Tak čaute baby a všetkým želám pekný dník 😉

katarina104
15. okt 2010

možno by sme mali urobiť štatistiku na to koľko žien otehotnelo prirodzeným plánovaním rodičovstva a koľko otehotnelo používaním duphastonu? tak sa majte, nech vám to vyjde. 🙂

laura2811
15. okt 2010

ahojky mne kázal užívať duphaston od 14 dňa, ja som na to zabudla, myslíte že ho môžem užiť teraz bude 16 deň.
dakujem

katuskad
15. okt 2010

@laura2811 ja si myslím, že tento cyklus uži teraz od 16. dňa a ten další už tak ako ti kázal. ja ho napr. berie 17.-27.den

laura2811
15. okt 2010

katuskad dakujem ti , len dúfam že to nebude vadiť 🙂

lemge
15. okt 2010

@laura2811 presne ako hovori katuskd 😉 urcite si ho daj,nebude to vadit,akurat menzes ti pride zrejme o 2 dni neskor 🙂 ja som si ho tento cyklus tieiz dala o jeden den neskor,ale to preto ze som mala nejaku brusnu virozu,a nic mi nechutilo ani voda 😝

nemko
15. okt 2010

@laura2811 aj ja ho uzivam od 16 dna, myslim, ze je to v pohode nemalo by to vadit len ja by som ho na Tvojom mieste uzivala od 16 dna tolko dni kolko ti Dr doporucil

mrnous1
18. okt 2010

Ahojte babky 🙂 Chcela by som sa opýtať neviete náhodou či forma umelého oplodnenia KET(kryoembryotransfer) je súčasťou IVF, alebo nie a približne koľko stojí? Dnes som totiž bola u lekárky a v novembri by som mala ísť na IUI, ale zvažujem, že v prípade, že IUI nebude úspešné tak by som potom chcela ísť na KET. 🙂

nemko
18. okt 2010

kryoembryotransfer (KET), transfer rozmrazených embryí, ako výkon, prebieha rovnako ako embryotransfer. Príprava pacientky na KET spočíva iba v hormonálnej stimulácii sliznice maternice, čo sa kontroluje len pomocou ultrazvuku. Embryá sa rozmrazujú deň pred plánovaným KET.@mrnous1 najskor musis ist na IVF aby si mala co mrazit a pouzit na KET prip existuje moznost darcovstva, ale to asi nie je Tvoj pripade kedze ides na IUI.KET je hradene poistovnou len v pripade, ze pocas procesu IVF sa vyskytnu zdr.problemy vyzadujuce si KET a neodporuca sa ET.

eninka27
19. okt 2010

@katarina104 kati a smiem sa opytat kolko mas rokov a v kolych si otehotnela 1.x ?
niezey som bola zvedava, ale som 😉 😉 lebo moja doktorka ma nahana, ze mam uz vela rokov a ze sa mame snazit rychlo :(

katarina104
19. okt 2010

@eninka27 do 35 máš čas 🙂 , potom je to už horšie 😉 , ja som mala prvé v 25., deti sme nemohli mať 3 roky. A určite ti nepomôže pri tom stres, a ponáhľanie sa, to musí prísť prirodzene 🙂

katarina104
19. okt 2010

@chlpacik ahoj ako to s tebou vyzerá? 🙂

nemko
19. okt 2010

caute kocky, prosim vas do kolkych dni od vysadenia D (uzivala som ho 16-26DC) ste dostali menstruaciu?

ivca82
19. okt 2010

@nemko všeliako, raz v 26DC, potom zase až 33DC.. dr. povedal, že spravidla do 10 dní od dobratia Duphastonu by mala prísť menštruácia 😉

nemko
19. okt 2010

dakujem ivi

chlpacik
19. okt 2010

@katarina104 Ahoj Katka! Je milé, že na mňa niekto myslí, potešilo 😉 ... No akurát dnes som si bola po recept na Glucophage, panečku, tak mi predpísala lekárka hneď 3balenia, čiže do konca roka mám 😀 😀 😀 . Menzes by mal dôjsť koncom mesiaca, uvidíme, či samotným Glucophage ho dostanem. Ak nie, tak mi pravdepodobne ženská predpíše opäť Duphaston 😒 ... No nebudem hneď negatívne myslieť, veď ktovie, možno otehotniem(raz určite 😀 ). Dva dni budem bez netu, tak nepíšte veľaal 😀 Ja sa za tie dva dni budem snažikovať 😀, bolo by super, keby že taký darček si našiel milý pod stromčekom a v ňom detské papučky, ach jaaaaaaaj a ešte k tomu by to nebol len vianočný darček, ale milý má narodky 23.12. ja 24.12. no neviem si predstaviť krajší darček. 😀 😀 😀
.
.ale čo sme sa bavili ohľadom tej laparky, no to stále nechám, ako poslednú šancu 😉 ...
a ako sa máš Ty?

@slivocka ahooooj, nečítala som o čom sa tu debatuje, ale duphastonom sa nerieši nič, len samotný menzes, nič viac a čo sa týka dávkovania, tak ja som mala ZVLÁŠTNE dávkovanie, ale menzes chodil presne na 30deň, tak asi bol v poho. Užívala som ho na 22deň po jednej tbl, 24 deň po dvoch tbl, 26deň po troch tbl a na 29-30deň už došiel menzes, pokúšala som sa otehotnieť 7mes. s duphastonoma nič. Čiže viem, o čom píšem.
Pri PCO to nestačí, myslím si. Lebo nepodporuje ovuláciu, len samotný menzes. Ale každá žena má iný problém, u mňa je to sekund.amenorea a PCO.

Prajem Vám pekný večer, a o dva dni som späť 😉 , takže ma kľudne môžete ohovárať 😀 😀, len nech sa mi nečká 😀 😀 😀

katarina104
20. okt 2010

@chlpacik prajem ti zo srdca nech vám to vyjde, bolo by to super všetci traja narodky, ja snažilkujem tento mesiac ešte len 12 deň cyklu a keďže mám 33 dňové tak ovulka príde niekedy okolo 19 dňa. Sledujem hlien a ide sa na vec, dúfam, že tento mesiac to vyjde, držím palce aj vám, pekné snažilkovanie 🙂

katarina104
20. okt 2010

@slivocka vv Čo sú polycystické vaječníky?
Ide o zväčšené vaječníky, ktorých povrch pokrýva množstvo cýst, ktoré samy o sebe nie sú nebezpečné, môžu však značne komplikovať menštruáciu a následnú neplodnosť.

Ako vznikajú?
Cysty vznikajú z rýchle rastúcich folikulov, pretože nedochádza k ich prasknutiu a následnej ovulácii. Polycystické vaječníky môžu vznikať po opakovaných zápaloch, kedy dochádza k zhrubnutiu časti väziva vaječníkov alebo pri poruchách uvoľňovania pohlavných hormónov so zvýšenou produkciou androgénov.

katarina104
20. okt 2010

@slivocka možno ti poradia tu:Polycystický ovariálny syndróm /PCOS/ je charakterizovaný vysokou hladinou luteinizačného hormónu /LH/, čo spôsobuje, že folikul predčasne prestane rásť. Toto môže sekundárne spôsobovať sekréciu vysokej hladiny "mužských" hormónov /androgénov/.
Podľa novších výskumov však PCOS môže spôsobovať aj vysoká hladina inzulínu, čo následne zvyšuje hladinu LH. Preto by som vám odporúčala /ak ste toto vyšetrenie ešte neabsolvovali/, aj vyšetrenie na cukrovku.
Často sa pri tejto diagnóze objavuje aj nadváha /neviem, či je to aj váš problém/, prvou vecou je znížiť hmotnosť na primeranú úroveň - stravou a cvičením /dôležité je najmä vyhýbať sa jedlám a návykom, ktoré zvyšujú hladinu krvného cukru/.
Dobrým východiskom je tiež používanie kvalitného multivit. prípravku ako napr.:
Professional Prenatal Formula: http://www.nextag.com/Life-Time-Professional-Pr... /tento prípravok sa ale u nás nedá zohnať, no pokiaľ by ste mali možnosť niekde v zahraničí.../, alebo u nás sa dá zohnať Pre-Natal: http://www.magister.sk/-p-1684.html K tomu by bolo vhodné doplniť ešte Magnézium /1000mg denne/, v súvislosti s nadváhou /ak je príznakom/ aj chróm /chromium pocolinate 400mcg denne/, a vanádium /30mg denne/. !Diabetici by sa mali pred užívaním chrómu poradiť s lekárom, pretože je natoľko efektívny, že možno bude nutné zmeniť ich dávkovanie liekov.
Pri nepravidelnostiach v cykle pomaha tiez materska kasicka - dobre skusenosti mame s pripravkom Sarapis http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... , ktory obsahuje aj niektore vit. ci mineraly podporujuce plodnost.