Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
3. nov 2008

stingray
nechcem sa s tebou hadat, ale to, co som napisala, je opisane z pribaloveho letaku. v podstate o nom nic neviem, lebo som ho nebrala. viem len, ze sa predpisuje pri roznych tazkostiach. nastudovane toho mam plno, ale MUDr. nie som. a to, co ty pises, je pravda, ved nevravim ze nie 🙂
ale ako chces udrzat funkciu zlteho telieska? ked raz nefunguje? a ako chces dosiahnut, aby malo telo progesteron, ktory zlte teliesko prirodzene netvori? iba tak, ze mu ho dodas umelo, bohuzial.
a nie je pravda, ze zlte teliesko prezije len 12 dni, to sa mylis. lutelana faza a teda produkcia progesteronu je aj viac dni, v tehotnosti mas zlte teliesko este v prvych troch mesiacoch zachovane. a prave preto je dolezite pre zachovanie tehotnosti. ak nepracuje spravne, jednou z moznosti je aj duphaston - a teda umely progesteron.
hm, co ty na to? 🙂

shaarka
3. nov 2008

moa
s vytokom z bradaviek nemam skusenosti, vobec ziadne. test na prolaktin ti mala urobit uz davno, ale zas ak ti vobec nerobila hormonalny profil, tak je to skoda, lebo mohla prist na nieco, co sa uzivanim duphastonu neda upravit... 🙂 tak sa uz nestresuj, vobec to neprospieva 😉 😵

stingray
3. nov 2008

shaaarka: zlte teliesko sa tvori z obalu praskunuteho folikula (po ovulacii) takze akonahle sa vajicko uvolni tak vznika prva faza corpus haemorhagicum potom druha faza corpus luteum.....ano zlte teliesko kontinualne vznika a zanika ale pre proces oplodnenia je dolezitych hlavnych cca 10dni pretoze potom degeneruje a zanika - corpus albicans. Ak to beries podla mojich 12dni ako som pisal tak to je pre proces oplodnenia najdolezitejsie.......akonahle sa zacina zvysovat produkcia progesteronu tak teplota leti hore takze vies ze zlte teliesko si robi to co ma.....preto som zastanca kompletnych mesacnych hormonalnych profilov este predtym ako sa zacne z hormonalnou terapiou. Iba takto mas moznost zistit spravnu diagnozu samozrejme ze 60% gynekologov nato kasle!

mariettka27
3. nov 2008

čaute kočky 🙂
duphaston som brala 15 mesiacov a bolo mi z neho zle,tak som ho vysadila a už hned prvý cyklus som cítila zmenu.Nič ma nebolelo,žiadne návaly sĺz a podobne....Tie hormony mi jednoducho nepasovali...Takže tak,tehu ešte nie som,lebo nemám chlapa doma ale hned sa na to vrhneme,ked dojde... 😉

lenok
3. nov 2008

ahoj moa...
tak, uz som po kontrole... ece si mam oddychnut do pondelka... ale, aspon si poriadim pred vianocami... 😉 robil mi sono, aj ma vysetroval, ale nevidi pricinu mojich bolesti, vraj ci nemam problemy s crevami... to iste, ved viem rozlisit bolest criev od nafuknutej maternice. mozno vraj z duphastonu 😲 inak mi zmenil davkovanie na 1 tabletu v 11.-25. DC, tak ja uz neviem... co mam robit...

bubuku
3. nov 2008

Ahoj dievčatá, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenost s tym, ci v pripade ak beriem duphaston od 20.-24.DC a doslo k oplodneniu je treba ho brat dalej??? Dr.povedal, ze ho v pripade tehu budem brat

bubuku
3. nov 2008

myslela som to teda tak, ci ak zistim po 24DC ze som tehu, mam pokracovat v Duphastone?

vika34
3. nov 2008

ja som brala duphaston až do cca 12tt a ked ti dr.povedal,že to máš brať tak to ber,je to aj na udržanie tehotenstva

evina0
4. nov 2008

ahooj Shaarka. Ja som to vzdala s tym hladanim fora kde ludia uzivaju Lutenyl.Nastudovala som naco je ale nedopatrala som sa k niekomu kto otehotnel ked ho bral.Ako tak citam neni som vobec sama ked sa dava Duphaston bez dakych vysetreni.Kazdy druha ho dostane aj bez nejakeho vysetrenia.Verim ze lekari vedia co robia a snad aj ten moj.Uz ma presliel aj ten osial sledovania sa nema uz nato energiu.Ostala som len pri merani BT. a do mikroskopu si kuknem len tak v polovice cyklu co sa deje.Asi tolko ku mne.pa

shaarka
4. nov 2008

evi, nemyslim si, ze by D mohol uskodit, takze ho kludne ber. len tnevravim, ze je tym pravym sposobom ako otehotniet pri tvojom probleme, ak nejaky vobec mas.
takze ak ta to preslo, tak ok, ved sa nic nedeje, ale som zvedava, dokedy budes necinne merat BT 😀 😀
potom ta tu opat rada privitam 😀

evina0
4. nov 2008

Shaarka mna preslo skor sledovanie samej seba a stresovanie sa preco sa nedari otehotniet v com je sakra chyba.Preco cyklus nedosiel nacas a tak..Duphaston mi lekar zmenil na Lutenyl.Ja som to nechcela menit lenze on usudil ze mi nestaci ked aj tak som mala 37 a 39 dni.Keby mi dal dalsie balenie Duphastonu tak je jasne ze ho beriem teraz za par dni zacnem s lutenylom a dam vediet ci aj ten zabral ci nie oki??Som trpezlivy clovek ale ak do konca roka nebudem tehotna menim lekara!!!!Isto sa najde taky co mi aspon hormonalny profil spravi alebo vypatra v com je chyba a nie len dupovat Duphastonom a teraz po novom Lutenylom..podla mna je dost dlho ked od januara neberiem HAk aj ked hned sme sa nesnazili nakolko som si chcela dat telo do popriadku..no ako vidim stale sa cosi serka 😒 Teraz sa snazime a furt nic ☹

lenok
5. nov 2008

evi...
citim z tvojho prispevku smutok a sklamanie....
mici.... hlavu horeeee.... snaz sa verit, ze to bude fajn, a kazda fazulka si najde svoju mamicku... 🙂 a teba aj mna aj vsetky kaaamosky z tejto zlozky 😀
HAVE A NICE DAY...

shaarka
5. nov 2008

"kazda fazulka si najde svoju mamicku" to je kraaaaaaaaaaaaasne 🙂 🙂 🙂

evi, ty si sa rychlo vzdala. keby sa tak kazdy vzdal a kazdy bol sklamany, asi by tu vela z nas nebolo (ludi) na svete 😀
lenok a ako sa mas ty? mas graf?

lenok
5. nov 2008

ahoj shaarka...
nemyslim, ze sa evina vzdala. myslim, ze to bol len naval sklamania, urcite som predychala a nevzda to. zeny su uz raz take,len tak sa nevzdaju... a v tomto pripade urcite nie.
ja som sa nejak ece nerozhodla, ci sa budem merat. sice som teraz doma, ale pracujem na smeny, takze nebude mozne sa pravidelne merat...

shaarka
5. nov 2008

aha, tak to by bolo asi scestne.
skoda len, ze tie ovu testy su take drahe. i ked tomu az tak neverim - ich spravnosti. 🙂
ale s tou fazulkou a mamickou si to krasne napisala, som z toho celkom rozneznena... 😉

lenok
5. nov 2008

jeeej, shaarka, to som rada, ze som ta rozneznila...
sem tam sa mi nieco podari zapisat... 😀
mam radost, ked niekoho potesim, a na to niekedy staci len par slov... 😉
aj tebe vinsujem krasny dnicek...

shaarka
5. nov 2008

juj dakujem... aj mam, lebo sme konecne sexikovali a tusim mu nedovolim zaspat ani dnes, tak mi bolo pekne vcera... 🙂
tak mam super den, dufam, ze sa volaco nezoserie 😀 😀 😀

och
5. nov 2008

evina0 tebe dal doki duphaston bez toho aby ti urobil hormonalny profil?
Určite men lekara naco sa dopovat hormonmy ked ani nevies co ti moze byt?
to ja neberiem hak uz rok a ked sa mi rozhadzal cyklus prve co urobila bol HP a dala duphaston ze o rok sa vidime znova tak som ju vymenila a ten mi zistil syndrom PCO a povedal ze dufik mi aj tak nepomoze a ze ked chcem byt tehu co najrychlejsie tak laparoskopia, takze dnes idem do CAR nech mi daju termin 😝
Urcite by som necakala aj ked obdivujem tvoju trpezlivost skus poslat kusok ked sa da 😀 mozno ti zistia niaku vaznejsiu pricinu ako mne (co dufam ze nie je tvoj pripad) a potom by si mohla trosku lutovat ten strateny cas 😔

Inak pozdravujem vsetky bambule a moc moc drzim palcoky

shaarka
5. nov 2008

och
a podla coho ti zistil syndrom PCO?

och
5. nov 2008

shaarka urobil mi vsetky ale naozaj vsetky mozne vysetrenia bo som isla k sukromnemu a ten to zistil z hormonalneho profilu a nasledne z ultrazvuku a dal mi do ruky aj kopie vsetkych vysledkov a podrobne mi kazdu
hodnotu co bola mimo normal vysvetlil. Ako som bola neskutocne stastna ze niekto sa zacal zaujimat aj o mna
ako osobu nielen o moju ovulaciu 😀

shaarka
5. nov 2008

och. ok, na UZV som nebola - ale ako to zistil z HP? ake hodnoty si mala?

och
5. nov 2008

idem teraz do toho caru tak ti to potom opisem ak mas svoje vysledky tak mozme porovnat 😀

shaarka
5. nov 2008

ok, dik, zlata si.. 😵

bublinka11
5. nov 2008

Kocky aj mne Dr. nasadila duphaston bez HP...
Som po prvom mesiaci...MS zatial nikde, tak uvidime 🙂
Na kolky den od dobratia ma MS vlastne prist???

och
5. nov 2008

tak som spat
shaarka ktore presne hodnoty by si chcela vediet? je ich tu strasne vela 😝
bublinka ako kedy raz to bolo na 8 den potom 14, 16 a teraz naposledy po 3 😀 skor to vyzera ako tipy na loto inak to nie je zlly napad 😅

inak som bola v tom CAR a aby toho nebolo dost tam mi namerala 35mm cystu no parada 😲

bublinka11
5. nov 2008

Jej...och chudatko...
Aj si po duphastone mala priznaky na MS???

och
5. nov 2008

shaarka inak tie hodnoty ako na to pridu je podla FSH a LH
horsie PCO je ked mas FSH vyssie ako LH ta "slabsia" forma tu mam ja ze je vysoke LH co ja mam 12,62 a malo by byt tusim do 10 takze tak

shaarka
5. nov 2008

bublinka11
ja neviem, nepytala si sa?
ja som len zjedla 3 a 3 duphastony a MS prisla az o 13 dni. a predtym, ked som papala, tak neviem. nepamatam si. ale viem, ze tiez nedosla, ked mala a DR mi povedala, ze som tehotna alebo mam cystu. vedela som, ze tehotna nemozem byt, tak som sa zosunula pri telefone a plakala ze mam cystu - a nic to nebolo. ani jedno, ani druhe. vystrasila ma. ale teraz uz viem, ze cysty su v podstate normalne. 😀
takze bubli, neviem, ze kedy. ale dojde urcite. lebo ked nie, tak si tehotna... (alebo... ) 😀 😀 😀 😀

och, som smutna z tvojej cysty, ale ako pisem, tak zvyknu odist same, vacsinou s MS. mozno aj ja mam, lebo MS mavam dost casto len hnede, nie cervene, a take kusy zo mna idu, ako keby ma vo vnutri niekto trhal.
tak zaujimaju ma hodnoty
FSH, estrogen (estradiol), LH, progesteron, prolaktin a testosteron.
dik!
a napis, na ktore dni ti brali krv, a kolkokrat.

shaarka
5. nov 2008

tie hodnoty, co pises, tak to su v akom dni cyklu?

och
5. nov 2008

bublinka jasne uplna klasika castejsie cikanie a bolest hrozna aj prsia ma po nom zacali pred MS boliet 😅
ja nechcem ti davat zbytocne nadeje ako som mala ja ze som ich priklada znakom tehu 😔 najhorsie to bolo ked mi to meskalo 16 dni to bol masaker tie nadeje zeby uz konecne a nic 😝