Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kvietok228
31. júl 2012

@meggy004 ja 7.8.sa ma dostavit panicka mrchata 😀 pocuj ked bol tvoj muz na spermio grafe tak len odovzdal vzorku ci aj niake ine vysetrenia mu robily?chuda moje ale to ta hadam prejde hlanve ze si tehu a muz bo urcite strasne rad ako si mu to oznamila?

kvietok228
31. júl 2012

@zora256 to vazne tak to moju nepoviem lebo ta prostata to musel byt brutal 😢 dakujem aj tebe sa urcite znova podari 😀

zora256
31. júl 2012

@ivcacko Ahoj!
Ďakuje🙂Tak veľa narobí aj psychika a aj stres všetko ovplyvňuje cyklus,proste to aby sme boli vždy v pohode,len tak by bolo všetko ako hodinky😀Nič si ztoho nerob,príde aj vášmu drobčiatku čas,keď zavíta kvám,len sa skús nad stresovými situáciami povzniesť ak sa dá🙂Moc držkám palčeky 😉

zora256
31. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
Tak môjmu všetko vyšetril lekár a to sme tiež šli len že na spermiogram,a tam bez upozornenia,mu kázal stiahnúť nohavice a spodné prádlo a vyšetril ho preto už viac ho tam nedostanem,to mi povedal,hneď ako sme odtiaľ odišli:-/čo už iste to nie je príjemné☹,preto mu radšej otom ani nehovor,lepšie je nehovoriť a odtiaľ neujde keď už bude vnútri😀vydrží,neboj🙂Moc držkám palčeky 😉 Potom daj vedieť ako ste dopadli🙂Možno ten váš lekár naozaj len spermiogram spraví to asi závisí od výsledkov spermií,môjmu vyšetril a keďže mal len tých 50%,tak preto hľadal lekár asi príčinu,ale tak nám povedal lekár že max 6dní abstinencie pred vyšetrením a možno to bola chyba,lebo inde čítam 3-5dní a všade ináč vravia a možno,už aj preto bolo len tých 50% životaschopných.Vám koľko kázali?

meggy004
1. aug 2012

@kvietok228 bol riadne prekvapený...a hrdý..
teraz je ale vystrašený .... práve som začala krvácať - volala som gyn.na Slovensko. Povedala, že niečo nebude v poriadku, že asi prichádza menzes...že sa mám nadopovať dufastonom a v sobotu, hneď ako priletíme, mám utekať na pohotovosť. Ak je to menzes, tak či sa všetko vyčistilo ak niečo iné, tak či som v poriadku...
Som v totálnej depke... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mariettka27
1. aug 2012

ahojte dievčatá,prepáčte,že sa vám vmiešavam do diskusie...tiež beriem duphaston už 6 rokov...clostyl nám tiež zabral hneď prvý mesiac,mne ho dala moja lekárka aj bez spermiogramu,ale len na mesiac...
@meggy004 Ahoj,držím ti palce,aby ti to prestalo a aby bolo všetko nakoniec OK...presne viem čo prežívaš,mne sa to stalo teraz v sobotu,žiaľ,fazuľka odišla aj keď som poctivo brala dupahston 2x denne a aj wobenzym...ja som mala ale aj silné bolesti,že som ani sedieť nemohla...na pohotovosti mi veľmi nepomohli,vraj ide možno o omeškanú periódu... 😒

oknosmas
1. aug 2012

@meggy004 drz sa...nech mozme slavit dobry vysledok..budem na teba (vas) mysliet...dolezity je hlavne pokoj, pamataj na to

kvietok228
1. aug 2012

@meggy004 moja to mi je luto toto vsetko ale nevesaj hlavu mozno to nic hrozne nebude sa mi to lahko hovoria len treba vydrzat a nepovedala ti ze si mohla potratit?drzkaj sa 😢

kvietok228
1. aug 2012

@zora256 a vysledky ste mali za kolko dakujem a aj tebe sa podari a co by si chcela mat??? veru mu to ani nepoviem ved aj tak mi baby si viacej vytrpome ako oni ukazat pindura sice tu prostatu im nezavidim 😖

zora256
1. aug 2012

@kvietok228 Ahoj!
Tak nám vzali nádobku zo spermiami,a pozreli pod mikroskopom asi tak pol hodinku počkali a potom pozreli,a hneď mali výsledky do hodiny sme vedeli výsledky.Tak tú prostatu ani ja im nezávidím,hoc my ženy máme si myslím ten pôrod horší ako ich vyšetrenia prostaty,uznaj,ich len pár sekúnd pohmatajú prstom,kým my máme bolesti aj niekoľko hodín a zaživa nás zašívajú po pôrode,nuž nechcem ťa strašiť,ale je to tak.

zora256
1. aug 2012

@kvietok228 A čo sa týka pohlavia ani sama neviem,len toľko,že chem mať ďalšie aby drobec mal súrodenca a asi mi je to aj jedno,hoc myšlienkou sa pohrávam mať dcérku predca dcérky sú viac na oteckov,a ja mám muža z tmavými kučeravými vlasmi,nuž moc by sa mi také dievčatko páčilo,keďže syna mám viac na mojich starkých a na mňa málo má po mužovi,z vonka zato zvnútra je miešaný z mužom a z mojím starkým🙂

zora256
1. aug 2012

@meggy004 Ahoj!
Skús sa trošku upokojiť,máš aj bolesti?Cítiš sa ako pri ms?Alebo máš väčšie bolesti,ak nemáš bolesti,tak to môže byť len ako namiesto ms,keďže vtom čase si mala mať ms,tak sa zvykne na začiatku ešte objaviť a pri takom krvácaní,neodíde plodík,neboj,horšie je ak máš kŕče silné v podbrušku a vidíš zhluky krvy vychádzať,vtom prípade ide o potrat.Moc držkám palčeky,aby len to intermesačné krvácanie bolo,ako pri Hak,proste len také akoby ms 😉

metlicka12
2. aug 2012

Ahojte snazilky ja som nova a tiez sa rada podelim o skusenost s duphastonom.Mam uz 3.rocneho syna ktory prisiel na svet po dufiku a vsetko prebehlo bez komplikacii.Od oktobra 2011 sa snazime o druhe mimco ale bez vysledku.V aprili mi doktor predpisal dufik od 16dc do 22dc 2krat denne.Beriem ho uz 4.ciklus a zatial sa nam nedari ale dnes som bola na prehliadke a predpisal mi clostik 2krat denne od 5.dc do 10.dc a tak dufam ze sa nam to podari.V sobotu zacinam s dufikom v piatok koniec.V pondelok by sa mala dostavit mrcha a vpiatok mam zacat brat clostik 2krat denne po dobu 5tich dni a potom uz len snazit sa na mimcu pracovat.To sa zas ten moj muzik bude len tesit a potom ze komu je lepsie 😵 😵.

meggy004
2. aug 2012

no...mám menzes riadny... bolesti som mala ako pri ms...kŕče nie... ale proste menzes...v sobotu z letiska ideme rovno na pohotovosť, nech ma pozrú... ale baby...sama mám pocit, že sme o bábo prišli... uvidíme...

katche
2. aug 2012

@meggy004 joj, strasne držím palce nech je vsetko v poriadku. Ja som sa pre toto bála skoro testovat...čakala som a čakala a dúfala, ze ms nepríde, neprišla a dufam,.ze ani nepríde.
Naozaj, dufam,.ze budete ok. Držím päste. A ak nie, mimi asi nebolo zdravé.
Drz sa.

kvietok228
2. aug 2012

@meggy004 drzkajte sa vsetci traja

kvietok228
2. aug 2012

@zora256 mas uplnu pravdu a nestrasis ma som na vsetko pripravena aj ked viem ze skutocnot je ina ale co pre drobca vydrzim 😀

kvietok228
2. aug 2012

@metlicka12 ahoj aj my sa snazime od decembra 2010 a stale nic ja beriem duphaston rok a pol ale chystame sa s chlapom na spermiograf tak uvidime co doktor bude potom riesit drzkam palceky 😀 😀

zora256
2. aug 2012

@kvietok228 Ahoj!
Moc držkám palčeky 😉 A potom daj vedieť ako dopadlo vyšetrenie u vás🙂

meggy004
2. aug 2012

@katche ja som ale testla a boli sme teho...a potvrdila mi to aj doktorka krvným testom... mali sme ísť iba na sono cca za 2 týždne, aby sme už niečo videli...
@kvietok228 Ďakujem, držíme sa... hádam...
@zora256 bolesti som nemala veľké- také klasické ako pri mrchave - skôr pálenie. kŕče nie... ale proste teraz mám normálny menzes...ak by bola šanca, že som ešte teho, tak ani neviem, čo by som za to dala... skôr sa s manželom ale zmierujeme s možnosťou, že teho už nie sme...aby sme sa zasa nesklamali... zobrali sme to tak,že bábo asi nebolo ok....
uvidíme v sobotu, ideme hneď z letiska na pohotovosť na sono...dám vedieť, ako sme dopadli... Dnes ma už ani brucho nebolí vôbec - iba vymieňam tampóny...

kvietok228
3. aug 2012

@zora256 jasneeee neboj budem informovat ale bude to tak asi koncom augusta alebo zaciatkom septembra

ciaaa
3. aug 2012

ahojte.. viete mi povedat.. ako vyzera plodny hlien? je to ten natahovaci? a kedy potom pride ovulka, ako dlho sa mame snazit s manzelom?

katche
3. aug 2012

@meggy004 dufam, ze si to nebrala ako útok, či výčitku. To by som si nikdy nedovolila. Len má mrzí, čo sa stalo. Aspoň viete, ze babo mať môžete, slabá útecha, ja viem...:(

skoricaxx
3. aug 2012

@ciaaa
nie je to tak jednoduché, pred par dnami som to doštudovala ale kvoli tomu že to chcem využivať ako antiku

Taky základ na rýchle zorientovanie máš tu:
http://uloz.to/xc1H9nP/typy-hlienov-zakladna-ta...

Podrobný výklad:
http://uloz.to/xewzaRd/ako-na-to-doc

zora256
3. aug 2012

@meggy004 Ahoj!
Moc držkám palčeky,aby bolo všetko ok,na pohotovosti 😉 ,ja viem lepšie je brať zhoršej strany,aby to až tak veľmi nebolelo 😒 Užisi aspoň dovolenku ak sa dá,🙂

sunny15
3. aug 2012

@meggy004 ahoj,prepac ze sa tu miesam...v jeden cas som tu tiez chodila...len ti chcem napisat ze viem co prezivas...ja som v r.2010 prisla o babo pri spont.potrate...potom konecne po 3mes.pauze a 3mesiacoch snazenia som opät otehotnela...ale dopadlo to podobne ako u teba...mala som krasne pozitivne testy,dokonca v 4/0tt sme videli na usg aj gestacny vak co dr.bol prekvapeny lebo tak skoro to este ani nie je vidiet...no lenze este v ten den som zacala krvacat,mala som bolesti ako pri ms a nakoniec sa to krvacanie strasne rozprudilo a bol z toho strasne silny ms a na dalsi den uz ciarka slabla a o 2dni uz test bol negativny...skratka sme o drobca prisli tak skoro...skratka asi bolo slabe a neudrzalo sa a telo sa ho chcelo zbavit....bola som strasne nestastna z toho 😢 ale po tejto skusenosti sme sa snazili asi 9 mesiacov kym som zas otehotnela a o mesiac sa nam narodi synček...uvidis ze onedlho aj ty budes mamina...skratka nas zivot velakrat postavi pred skusky...drzim ti palceky...a este nieco vrelo odporucam pit alchemilku

ciaaa
3. aug 2012

@skoricaxx dakujem za odpoved.. uz mam nieco viac nastudovane.. takze mozme skusat dalej 🙂

meggy004
3. aug 2012

baby dík, ani neviete, ako to pomáha - nebyť v tom sama...ešte raz dík...

oknosmas
3. aug 2012

@meggy004 je to velmi tazke...a bolestive..a nepochopi poriadne ten, kto si tym neprejde..skus sa na to pozerat z tej pozitivnej stranky (iste to je tazke, viem), asi je lepsie, ze ta to stalo teraz..na zaciatku vsetkeho...ak by naozaj nemalo byt v poriadku...a nedajboze keby sa to stalo vo vyssom stadiu tehotenstva..ale ako pise sunny, iste sa uz skoro budes aj ty tesit z maleho uzlicka...a ta radost premoze vsetku tu bolest...si silna zena...neprestavaj verit...a kedykolvek pis, ked ti bude smutno...ale aj veselo...je to tu predsa na to, aby sme si vzajomne vsetci pomahali...

meggy004
5. aug 2012

Ahoj, takže po včerajšom návrate sme behli rovno na pohotovosť. Chytila som doktora, ktorý bol citlivý asi ako buldozér. O bábatko sme prišli, jediné pozitívum je, že mrcha zobrala so sebou všetko a netreba žiadne ďalšie zásahy... Snaženie teda začína na novo... Držím všetkým päste. cmuk