Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ondre
27. okt 2012

@basulienka2 no ja som mala citlive podbrusko,niekedy az dost bolestive ako keby mi chcelo voliake vajicko vyskocit von. no to trvalo az do piatku. mala som aj nutkanie na vracanie. no skoncilo to. ako keby vsetko islo dobre a uz nie. ☹ ☹ ☹ som s toho zufala. duphaston mam este uzivat dalsich 6 dni,ale uz je to zbitocne. som s toho moc zufala. 😢 😢 😢 😢

zora256
27. okt 2012

@silvuska85 Ahoj!
Ja dúfam,že sa nepodarí tak ako pri malom,toľko ja už čakať nechcem☹A čo sa týka stým Duphastonom,vedy sa to podarilo na 6mesiac užívania po 2 rokoch clostilbegytu,čiže po 3roku snaženia sa narodil takmer 4roky sme na neho čakali☹ a teraz užívam Duphaston už od budúceho týždňa 8mesiac a nič,kiežby to bolo už v novembri 😔 ,keď si na teste nájdem //,bola by som veľmi šťastná 🤐 .Keďže pri malom som otehotnela v októbri ,a testy mi len v novembri ukázali,tentokrát by som mohla otehotnieť v novembri ale aj testy by mohli ukázať ešte v novembri,keďže dátum ms je 22.11.Ale nenahnevám sa hoc ak by ukázali testy hoc i začiatkom decembra,proste len nakto vyjde...

zora256
27. okt 2012

@ondre Ahoj!
Nebudz zúfalá,to je len ovuláciou,a ak sa uhniezdi,tak o pár dní ťa bude znovu bolieť podbruško 😉 ,proste sa tak nesleduj,príde to keď to budeš najmenej čakať,veľa šťastia prajem🙂A ako dlho užívaš Duphaston?

ondre
27. okt 2012

@zora256 duphaston uzivam od ovulacie,cize 10.10 som zacala. mam ho este uzivat 6 dni lebo na poslednej kontrole som sa citila este vseliako ako keby to vyslo. no dneska necitim nic a citim ze to zas nevyslo. 😢 😢 😢. iba mam trochu vytoku bieleho.

zora256
27. okt 2012

@ondre Ahoj!užívaš ho len prvý mesiac?Alebo už viac mesiacou?Ja ho budem užívať od 7.11. už 8 mesiac:-/a Pred tehu som užívala len 6mesiacou ´kým som otehotnela,a potom 4mesiace na udržanie tehu a posilnenie maternice.

silvuska85
27. okt 2012

@zora256 ahoj tak držím palčeky dufam že nám to všetkým konečne vyjde..ja mám zachvilu po ms a idem kdr. potom dám vediet ako som zas dopadla a čo mi dal..dufam že do vianoc sa dočkáme 😉

zora256
27. okt 2012

@silvuska85 Ahoj!Aj ja veľmi dúfam,že do Vianoc bude každá snažilka tehulka🙂A budem veľmi rada,keď mi dáš vedieť potom akosi dopadla u doktora🙂Držkám moc palčeky🙂

silvuska85
27. okt 2012

@zora256 no ved vianoce su za dverami 😉 dakujem a dám vediet 🙂 idem k našim zavarovať jablčka tak pekný dník prajem 🙂 sice u nás upršaný 😝

ondre
27. okt 2012

@zora256 no ja som ho uz uzivala aj pred,asi 1 mesiac. skoro vzdy som sla na vyvolavacku a bola mi pichnuta injekcia. teraz mi ich lekar predpisal od ovulky na udrzanie ak sa zadari. mam PCOS a uz vela liekou som vystriedala. som po LPRS a uz mi davaju poslednu sancu buduci mesiac,odber nezrelych folikul.

zora256
27. okt 2012

@ondre Ahoj
Aj,ja sommala PCOale našťastie,mi zabral THIAMíN je to B1.Treaba ho brať súčasne z Duphastonom rovnako ráno a večer. 😉 Prajem vám aby aj vám to zabralo,a mimochodom aj laparoskopicky sa to dá riaešiť myslím PCO,mne chceli prepichovať tú kôru na vaječníkoch,ak by nebol zabral B1. 😉
@silvuska85 Ahoj§
Aj u nás je upršane☹

ondre
27. okt 2012

@zora256 no mne nic nezabera ani po laparke,aj metformin som brala a nic. mam chronicky chore vajecniky,iba prave trosku reaguje. to prepichovanie myslis asi ISCI,no to mam za sebou. teraz ma caka odber nezrelych vajicok,zevraj voliaka nova metoda. te Thiamin je na predpis?

basulienka2
27. okt 2012

@ondre a kolko ho uz uzivas??

ondre
27. okt 2012

@basulienka2 od 10.10 mojej prvej ovulky. myslely sme ze mi pomoze k udrzaniu, ale asi nepomohol.

basulienka2
27. okt 2012

@ondre myslis ze nepomohol??

nikola81
28. okt 2012

Ahojte, prosim vas o radu, alebo aspon skusenost ci niektora z vas mala to iste. 11.10. mi sama od seba prisla ovulka /potvrdene sonom/ bol mi 16.10. nasadeny Duphaston, brala som ho do piatku. Pocas brania mi bolo ostrasne, bolesti, pichanie v podbrusku, na odpadnutie proste vsetko mozne. Teraz cakam na mrchu, zatial nic, ale vsetky bolesti mi pred tromi dnami prestali, zostal mi len jeden problem...Hrozne navaly horucavy a hnacka....Nemali ste niektora to iste alebo nieco podobne? Tie navaly su neznesitelne 😒 😒 😒

zora256
28. okt 2012

@ondre Ahoj! Thiamín je bez predpisu je to vitamín,stojí čosi vyše 2eu,z receptom by bol drahší,keďže vitamíny naprepláca poisťovňa platí sa vplnej cene a to nie je veľa je 20ks-vé balenie,čižža ešte jeno balenie treba aby bolo dosť k Duphastonu.a ostane Ti zneho na druhý cyklus.Ja tak robím,že kúpim 3 balenia a mám na dva cykly a ešte mi aj ostane.Tak Ti moc držím palčeky aby sa vám zadarilo,a čo Ti budú z nezrelými vajíčkami robiť?

zora256
28. okt 2012

@nikola81 Ahoj!
Návaly som nemala,ale pocity na odpadnutie,áno,najmä zrána,keď som bola tehu,proste nechutenstvo,a točenia hlavy a vteple mi bolo hrozne zle:-/A to Ti už aj ms mešká?A tie bolesti mi tiež prestali pred očakávanou ms,a potom o týždeň prišli späť ale len chvíľkové,nie celodenné.Prajem veľa šťastia🙂

nikola81
28. okt 2012

@zora256 Ja som z tych navalov nestastna...Hrozne mi to zneprijemnuje zivot. Staci mensia namaha a mam mokry chrbat, horia mi lica. Treti den ma prehana, ale nic ma neboli. Do stredy by som mala dostat mrchu..Je to mozno na neuverenie, ale uz sa modlim nech pride, alebo nepride ☹ Neviem ci je to Duphastonom, alebo proste len hormonalnou nerovnovahou...

darazv
28. okt 2012

@nikola81 ahoj ja ho zacnem brat prvy krat od 8.11 a teda čo tu tak čitam tak ma to desí,som zvedava jak budem reagovat ja,,,nezavidim ti a prajem ti vytuzene // 🙂

nikola81
28. okt 2012

@darazv Vobec nemusis tak reagovat ako ja...ked som ho brala v minulosti pamatam sa ze mi vobec nic nebolo. Az teraz...myslim ze uz je to aj zo vsetkych tych hormonov ktore som za tie roky uzivala

darazv
28. okt 2012

@nikola81 no ja sa bojim toho ze budem reagovat zle pretoze pri ivf co som brala hormony moje telo reagovalo a to dost a nehovoriac jak som pribrala 😠

nikola81
28. okt 2012

@darazv No to ano..ja som tiez po IVF strasne pribrala, z velkosti 34-36 na 40 a potom to nie a nie zhodit 😖 Ale viacmenej to bola zadrzana voda v tele. Trvalo mi vyse roka kym som sa dostala na svoju povodnu vahu. Tiez mi to robilo zle, po stimulacii som este aj dostala OHSS a to bolo teda riadne 😒 A teraz sa cudujem ze daky Duphaston ma takto derie z koze 😖

darazv
28. okt 2012

@nikola81 ja som pribrala 13kg posledne som bola na transfere 26.5 a kilá nie a nie dole teda teraz mam 7kg navyše a držia sa ma jak kliešt 😀 kebyze som tehula tak to neriešim ☹ brucho mam jak v 6 mesiaci tehotenstva 😠

ondre
28. okt 2012

@nikola81 aj ja som mala hrozne navaly az na odpadnutie a bolesti v podbrusku az nesnesitelne. ale mne to preslo. no u teba je to dobry signal. vydrz. a vela oddychuj.

ondre
28. okt 2012

@zora256 bojim sa kombinovat lieky,raz som na to doplatila. bolo mi velmi zle aj som vracala. no preco mi lekar nepovedal o vtom vitaamine? hmmmm. nova metoda kde odoberu nezrele vajicka. pripravia ich a daju naspät. bojim sa toho ze to zas nevide.

lucypuky
28. okt 2012

@jane_s
@darazv Ahoj holky... takže MS prave prišla .. samozrejmne jsem ji totalne obrečela :( tenhle mesic jsem fakt verila a citila že to vyšlo.. bohužel ale ne ..kvuli smlouve to byla posledni možnost ted si musime dat pauzu a znova začit v unoru.. ach jo :((( fnuk ..Vam samozrejmne holky držim palce at to vijde co nejdriv

lucypuky
28. okt 2012

@darazv
@nikola81 ja som pribrala 5 kilo za 2 mesiace uživania.. a prd z toho

darazv
28. okt 2012

@lucypuky to nie!!!!prečo ☹ ☹ ☹ to mi je luto ☹

lucypuky
28. okt 2012

@darazv aj mne a velmi ...:(( fakt sme verili aj ja aj priatel že to vyšlo.. mala som aj priznaky citila som to .. ale bohužial to bola asi len reakcia na Duphaston :( hormony pracovali.. Teraz musime čakat kedže mám zmluvu na dobu určitu a až v aprili sa mi bude predlžovat už by som nestihla ochrannu lhutu ... Duphaston hadžem do koša a na tu pauzu si naordinujem bylinky .. je mi z toho strašne smutno ale snad to prejde čoskoro

darazv
28. okt 2012

@lucypuky asi potrebujes pauzicku nemysliet na to a mozno ked to praveze nebudes cakat budu vytuzene // 🙂