Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sofia2008
30. máj 2009

Dik shaarka, ja si to pamatam, ako si mi pisala, tehotna nie som, len ma uz serie to cakanie 🙂

shaarka
31. máj 2009

sofi, si testla? ha? 😀

pajass
31. máj 2009
pajass
31. máj 2009

tak poraď prosím jako větší odbornice, zda se chystá ovulace či ne

shaarka
31. máj 2009

pajass, graf mas dost skakavy. to, ci sa ovu chysta, alebo nie, na teplotach nevidno. to sa predpokladat neda. ale je to velmi nepravdepodobne, pretoze uz beries duphaston a telo je nastavene na lutealnu fazu, cize po dobrati pride MS. len vo velmi vynimocnych pripadoch ovulacia pride pocas alebo po dobrati duphastonu.
ak aj zvysuje teplotu, tak urcite nie velmi viditelne, max. o 1 -2 desatinky. urcite ale teplotu nezvysi tak, aby si si obdobie brania D pomylila s poovulacnym obdobim. 😒
tvoj graf by som akurat tak upravila - a teploty, ktore si merala v inu hodinu dala ako discarded - hlavne teda tu 12.DC a 17.DC - taketo vykyvy normalne nie su, vacsinou znamenaju skor zapal, alebo zvysenie BT po alkohole a pod... mala si zapal moc. mechura, takze to moze byt aj preto.

pajass
31. máj 2009

shaarka, díky za rady, bobku
ještě se zeptám, může teda D blokovat ovulaci, když se nasadí před ní nebo se to přesně neví?? Všude se píše něco jinýho, někde že JO a působí to skoro antikoncepčně a jinde že NE a že koncepce při užívání je možná, tak jsem z toho magor a ani doktor mi nedokázal vlastně jednoznačně odpovědět

kkamca
31. máj 2009

ted sem z toho i já jelen..a pajass taky by mě to zajímalo..beru duphaston taky..ale před tim sem brala clostilbegyt,,tak ani nevim zda k ovulaci došlo..Shaarka je to možné nebo ne?

shaarka
31. máj 2009

pajass, pise sa, ze nie.
ale zeny, ktore maju problem s hormonmi, uz vacsinou neovuluju, ked zacnu brat D. telo sa tvari ako s vlastnym progesteronom.
vynimocne sa moze stat, ze ovulacia dojde.
niekedy pred casom som urcite aj sem do temy o duphastone podavala par grafov, kde ovulacia dosla pocas brania D alebo potom. takze mozne to je.

moj osobny nazor ale je, ze ked ma zena v neporiadku homony, ktore maju za ulohu spustat ovulaciu, tak by tu ovulku nespustili ani pred D ani po duphastone.
skus pohladat na predchadzajucich strankach... je to sice robota, ale urcite to tu niekde je. 😉

sofia2008
31. máj 2009

shaarka, ty si super odbornik 🙂
testovala som, negativne, zajtra idem na gyndu, som zvedava, co mi povie lekarka 🙂
ale vobec ma neboli brucho na kramy,len prsia, to bude z Duph.
dam vediet, ako som dopadla...inac shaarka, neviem, ci si spominas, ja mam PCO, zacala som brat od piatku metformin, tak cakam, kedy konecne dostanem kramy, aby som mohla zacat brat Clostil..

shaarka
31. máj 2009

sofi, jasne ze si spominam 🙂 a gratulujem k metforminu 😉 😀

shaarka
31. máj 2009

najdes milion tehu grafov, ked si zadas ako klucove slova PCO a metformin 😉

martina05
31. máj 2009

Ahojte, tak toto je môj prvý graf po vysadení Duphastonu, neviem ako sa to vyvinie...

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
Minulý mesiac som s Duphastonom mala na základe folikulometrie zistenú sliznicu max. 7mm a anovulák....
Hormonálny profil som mala OK....Lekár mi povedal, že Duphaston je pre mňa zbytočný...Čo si o tom myslíte???

ikke
31. máj 2009

vasikova • Včera o 16:50
Ahojte mam vazny problem doktor mi predpisal Duphaston lebo nemozem otehotniet pomoze mi alebo mam skusit aj nieco ine.. ☹

shaarka
31. máj 2009

matka,
neviem, ako mozes mat HP v poriadku, ked nemas ovulku...
napis, ake si mala vysledky.
je niekolko moznosti:
1. pravidelne neovulujes, ale s duphastonom mas menzes
2. tento a minuly anovulak je nahoda a inak fungujes normalne
3. budes cakat na ovulaciu, ktora ale moze prist tak ako o 3 dni, tak aj na 55.DC a takisto aj 155.DC. zalezi od teba, dokedy chces cakat...

neviem, co tym Dr myslel, ze D je pre teba zbytocny...

sofia2008
31. máj 2009

Cauko, shaarka, vecer mi dosli kramy...no hura...tak zacinam od 4 do 8 dna brat Clostil 2krat denne, bude to prvykrat, tak som zvedava, ako to bude ucinkovat 🙂

shaarka
31. máj 2009

gratulujem 😀

martina05
1. jún 2009

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

Dnes mi na sone povedali že ovu bola asi včera, prvýkrát som cítila ľavý vaječník....WK mi ju ale nevyznačil - NEVIEM
Tak a teraz sa z toho vysomár....

Shaarka, ja tomu tiež nechápem, dokonca lekár mi povedal, že by bol rád keby HP nebol v poriadku a aspoň by vedel čo ďalej. Teraz mi povedal, že to skúsime s Clostylom a uvidíme. Presné výsledky HP neviem, mám to založené v karte ale pozeral sa na to opakovane a vraj to bolo OK.....Najprv checl aby som D. brala spolu s Clostylom, potom povedal, že to skúsime bez D. .... 😒 😒 😒 😒

ivivula
1. jún 2009

saarka....tak dnes ráno jsem si udělala TT a byl pozitivní 😀 Objevily se na něm 2 tlusté červené čárky během 5 sekund, nemohla jsem uvěřit vlastním očím. ještě te´d jsem z toho celá rozklepaná. Zítra jsem objednaná k doktorce, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Takže holky nevzdávejte léčbu s duphastonem, zadařilo se mi s ním ve 3. cyklu. Doufám, že všechno dopadne v pořádku. Ještě se určitě ozvu. Tak zatím a všem držím pěsti, a´t to taky co nejdřív vyjde 😎

martina05
1. jún 2009

Ivu Gratulujem.......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shaarka
1. jún 2009

ivivula, super 😵 takze MS nemeskala bez priciny 😉

shaarka
1. jún 2009

mata, asi si chcela napisat v poslednej vete, ze to skusite bez C, nie? clostil sa nezvykne brat bez duphastonu.
a uvidis, mozno predsalen ovu bola a teplotka vystupi. 😵

martina05
1. jún 2009

No Shaarka myslela som bez D. lebo povedal, že teraz /tento mesiac/ skúsime bez D. /ktorý označil za pre mňa zbytočný/a keď sa nepodarí nasadí mi na budúci mesiac Clostyl a D.
Minulý mesiac som totiž ovu nemala s D. ale cyklus bol pravidelný, tento mesiac som D. nebrala a lekár podľa folikulometrie videl že sa tvorí folikul a nakoľko som cyklus mala po vysadení HAK 9 mesiacov pravidelný 37 dní, povedal, že skúsime či sa to neupravilo a či mi MS nepríde v tomto termíne aj bez D., keď už mám ten HP v normále.
Ja sa v tom už nevyznám ...........

shaarka
1. jún 2009

mati, tak to je ina vec.
ked si mala pravidelny 37 dnovy cyklus, ja by som s tym nerobila nic. ved naco? je to uzasne, ze je pravidelny, merat bazalku, uistit sa v ovu a vediet svoje plodne dni. urcite by som nebrala ziadny D na 15.DC.
no ale to je kazdeho osobna vec.
jasne je ale to, ze ked si mavala ovulku cca na 23.DC, tak kvoli duphastonu sa jej nechcelo prist skor. a tak si mala anovulacne cykly.

HP si ale v poriadku nemohla mat, ak bral krv 4, 11 a 18.DC, pretoze v 18.DC si musela mat akurat zvysenu hodnotu FSH a LH, ale takmer ziadny progesteron, kedze si este nebola v lutealnej faze.

takze ak chces mat umelo skrateny cyklus, tak urcite clostilbegytom a potom duphastonom, ale urcite meraj bazalku, aby si vedela, ci bola ovu. i ked ja sa opat vraciam k zaciatku prispevku - nechala by som 37 dnove cykly prirodzene tak, ako si to telo zariadilo (v pripade, ak su ovulacne, samozrejme).
pa 😵

martina05
1. jún 2009

ďakujem ti Shaarka za radu, mne bral krv na HP myslím 13DC....D. som brala 11-25DC
Duphaston mi nasadil potom ako mi 2-3x neprišla MS načas t.j. 37 deň /HAK som vysadila v dec. 07 a až do sept. 2008 bol cyklus 37 dní/ a pichol mi Agolutín na cca 50DC /sept., november 2008/, to bolo ale v čase keď sme sa začali snažiť o bábo a ja som sa stráááášne sledovala, tak možno to bolo aj psychikou.
HP mi robil až po nasadení D. asi po 3 mesiacoch....Možno boli tie výsledky ovplyvnené aj D. ...Ja sa v tých lekároch nevyznám....
Som rada, že som tú bazálku začala merať...myslím, že si ma k tomu pohla aj ty aj iné baby z koníka ...v každom prípade, je to dobrá vec. Myslela som si že ma to bude stresovať, ale keď sme sa o bábo začali snažiť /sept.08/ bola som viac vystresovaná ako teraz......

POčkám ako sa vyvinie tento mesiac, ak príde MS v relatívne normálnom čase, budem merať ďalej a zisťovať či bola ovulka .... ak by nebola začnem to riešiť tým clostylom.... Ďakujem.....

shaarka
1. jún 2009

mati,
profil je preto profil, lebo sa berie pocas celeho cyklu tak, aby sa zistila hodnota hormonov vo folikularnej faze, pred potencialnou ovulkou a po nej v lutealnej faze.
takze ak ti brali krv na 13.DC, nie je to profil, je to len jeden odber krvi. a ked si v tom case uz mala v sebe progesteron v podobe duphastonu, tak je to na nic.
ja to nechapem, ako niektori doktori mozu tak zavadzat.
asi maju vela pacientiek a tak im je tazko premyslat, kombinovat a analyzovat, ake by bolo najspravnejsie riesenie...

martina05
1. jún 2009

Shaarka vďaka za vysvetlenie... tým sa mi mnohé vyjasnilo. On sa netváril, že by to niekedy robil inak ako jedným odberom...tak som to aj ja považovala za normálne, hoci ten Duphaston mi tam logicky nesedel...

shaarka
1. jún 2009

😉
😵

mariynka
2. jún 2009

kocky, viete mi poradit? 😅 co stoji duphaston na mesiac-cize jedno balenie-na recept?surne to potrebujem..dik za odpoved 😉 🙂