Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

annili
17. sep 2007

Bubatenko- to by som chcela vediet aj ja, to by bol pre mna sok, lebo ja som si myslela, ze on nam ma tak trosku dopomoct.

zdenkabrt
17. sep 2007

mne moj gynekolog povedal, ze D by mi nemal branit otehotniet,skor by mohol trochu ulahcit, kedze predtym som brala femoston a ten mi trochu branil otehotniet. samozrejme beriem ho hlavne na upravu MC 😵. prvy mesiac ked som ho brala, tak som mala hrozne naliate prsniky a spinila som tyzden pred ocakavanou mrchou

annili
17. sep 2007

Dik, uz mam v tom jasno.

bubatenko
17. sep 2007

no mne ho dala tiež na upravu cyklu, lebo sa chceme začať snažiť o babo, tak som predpokladala, že ked ho začnem brať, budem mať väčšiu pravdepodobnosť identifikovať ovuláciu a úspešne počať naše baby. No uvidíme, dúfam že budem patriť k tým bezpríznakovým a budem ho ľahko znášať.

skorpionka32
17. sep 2007

🙂 ahojte dievčata, vdaka tomuto foru som sa dozvedela o duphastone viac ako od mojho lekára, mna však upozornil na to, že to nie je ATK a počas liečby možem otehotnieť🙂 možno by som aj uvitala mimino, moje dve deti su už veľke🙂

annili
17. sep 2007

Baby,este jeden tip pre nas vsetky - precitajme si pribalovy letak, ono vam to je tam celkom slusne rozpisane a v kombinacii s nasou debatou budeme vsetky spat ovela spokojnejsie,tak pa a pekne sny.

bubatenko
17. sep 2007

praveže som si ho čítala....tam je podľa mna vela vecí nevysvetlených. napr. chcela by som sa Vás spýtať, ked beriete niekoľko tabliet denne, kedy je lepšie ho brať - pred, alebo bo jedle, v akých intervaloch? dakujem

etka
17. sep 2007

Ahojte babulky, Duph v ziadnom pripade neznizuje sancu otehotniet, prave naopak, uvadza cykly do poriadku, takze aj ovulka by mala prichadzat niekedy v strede cyklu ( to uz zistite z BT) a v pripade, ze otehotniete, pomaha k uhniezdeniu a udrzuje vajicko. 😉

zdenkabrt
17. sep 2007

ja berie, 2x denne 11- 24 DC. beriem jednu rano druhu vecer ale stalo sa mi ze som vecer zabudla vziat, tak so nechala tak a pokracovala dalej rano, a viete co sa stalo? NIC, mrcha prisla a bla bla bla,
myslim ze kvoli tomu sa nemusis stresovat. 🙂

bubulienka
19. sep 2007

Ahoj babulky ja som začala brat duphaston 2x1 tabl.a vysadzujem ju v nedelu.Nemožem dlho otehotniet tak mi ho dr predpisala na zvyšenie sliznice a že by som mala po nom otehotniet.Akorat neviem ci je lepšie mat pohlavny styk počas užívania alebo po dobraní/teda po skončeni menstruace/ ☹ Može mi niektora z vas poradit,ktorá má skúsenosti ☹ ☹ ☹ Díky moc

annili
19. sep 2007

Ahoj bubulienka, prakticke skusenosti sice nemam, ale myslm si, ze Duphaston neovplyvnuje ovulaciu, takze ju mas normalne niekedy v polke cyklu. Dufam, ze ti pomoze, potom nam napis,pa 🙂

snazilkatn
20. sep 2007

mam na vas ednu otazocku uzivam duphaston prvy mesiac a teraz mam prave menzes len tak nahodou som si robila ovulacny test na sliny a vyslo mi ze mam plodne dni, myslite ze je to mozne alebo je to len nahoda?dakujem

pecka
20. sep 2007

ahoj snazilkatn, na tomto svete je mozne naozaj vsetko....., ale ja osobne ovutestom na sliny neverim. Tiez ho mam a tak isto som uzivala Duphaston a len tak zo srandy som si kazdy den zaznamenavala pocas cyklu ako sa javi ovutest. A dopadlo to tak, ze kazde dva dni som mala ovu pocas celeho cyklu a rovnako aj pocas celej mrchy. 😕 😕 Co samozrejme bola blbost. Takze asi tak..... Ja nepoznam naozaj nikoho, komu by ovutest naozaj ukazal spravnu ovulaciu.

petaaa
24. sep 2007

ahojky,
chtěla jsem se poradit tento měsíc jsem prvně začala užívat duphaston a menses jsem měla dostat v sobotu místo toho mám od soboty bolesti břicha, které mě v noci pomalu nenechají spát, je mi špatně od žaludku a navíc mě bolí prsa.
Neměla jste s tím některá obdobné zkušenosti..... nevím co dělat, a navíc zítra odjíždím na dovolenou tak nevím.... prosím poradíte mi někdo....

etka
24. sep 2007

ahoj peta a nie si tehulka? 😉

petaaa
25. sep 2007

no projistotu jsem si včera udělala testík a ne ☹

snazilkatn
25. sep 2007

babulky mozem sa vas opytat neviete co moze znamenat ked ma v poslednej dobe stale boli jeden vajecnik a vzdy po orgazme mam vo vytoku krv ale len chvilku hned to potom zasa mizne dakujem 🙂

petruna
25. sep 2007

petaa : taky bych to tipla, jestli nejsi těhotná. Zkus si udělat ještě jeden test, nějaký hodně citlivý.
Já jsem taky brala duphaston na úpravu cyklu a otěhotněla jsem po měsíci.
Jak už tu holky psaly, dr. mi řikal, že to má otěhotnění naopak pomáhat a zároveň to napomáhá i udržení...takže jsem ho brala i v I. trimestru 😉

leto79
26. sep 2007

ahojte baby, tak aj mne doki predpisal duphaston, mam ho brat od 17. dc do 26. dc...

vravel ze mi to upravi cyklus a teda by mala prebiehat aj ovulacia...

len teda jednemu nerozumiem, ak do toho 17. dc, kedy mam zacat brat prvu tabletku ovulacia nebude, tak nastane za pomoci duphastonu neskor? alebo duphaston len sposobi to, ze pride mrcha na cas a potom vlastne pomoze az na dalsi cyklus?

katarina78
27. sep 2007

Ahojte kočky chcem sa Vás opýtať, užívam D od 15 do 25 DC kôli špineniu 10 -12 dní pred mrškou. O pár dní sa chceme s mužom prvý krát pokúsiť o mimčo, ale bojím sa čo to spraví keď na 25 deň doberiem D a ostanem tehotná? Viem že potom v tehotenstve by sa D mal brat denne až do konca 3 mesiaca ale čo tá prestávka? Nemôže to spôsobiť že prídem o mimi. D beriem kôli tomu že mi nefunguje správne žlté teliesko a ak to správne chápem bez neho síce otehotniem ale neudržím tehotenstvo. Máte s tým niektorá skúsenosti? Dík za rady.

mima286
27. sep 2007

Ahojte baby.Chcela by som poradiť.Tiež mi dokt. predpísala Duphaston,užívala som ho 10 dní,2x1 tabl. aby sa mi upravil menzes,pretoze som ho mala dosť nepravidelný.Počas užívania Duph.viem kedy presne som mala ovul.Po vysadení do troch dní som mala dostať a nič.Je možné,že som tehu?Dakujem.

lienka2
28. sep 2007

mima286, pokial ja viem (od viacerych lekarov) tak ms by mala dojst po duphastone do 7 dni, ak potom nie tak je sanca ze si tehu.. takze este pockaj 😉 mne to takto vyslo vzdy

pavlinka3
28. sep 2007

ahoj holky
katarina - myslím, že z toho nemusíš mít obavy, já jsem otěhotněla pomocí inseminace (povedla se nám třetí) a to se bere Duphaston 2xdenně od druhého dne po inseminaci až do doby, dokud nepřijde mrcha a nebo v případě těhotenství až do konce prvního trimestru - mě ovšem bylo od 6tt tak špatně, že jsem zvracela od rána do večera, takže vlastně od 6tt jsem duphaston přestala brát (bylo to zbytečný, když jsem ho vždycky vyzvracela) a když se mi začalo dělat lépe, tak jsem ho už ale nezačala brát - dokonce mi zbyly 4celá balení a nevím, co s nima, ráda bych je prodala (ale zatím žádný zájemce) - jinam miminku se daří velmi dobře i bez Duphastonu, takže žádný strachy

katarina78
28. sep 2007

pavlinak 3 si zlatá ale ja bez Duphastonu špiním 10 - 12 dní pred mrškou a to znamená že kebyže aj otehotniem neudržím ho. Lebo nám dostatok progesterónu a on je veľmi dôležitý hlavne v tej druhej fáze cyklu takže preto sa bojím ...

katarina78
28. sep 2007

oprava: malo tam byť že mám NEdostatok progesterónu, píšem ako talian 🙂

pavlinka3
28. sep 2007

katarina - každá jsme jiná a máme jiné problémy, takže to, co mě neudělá nic, tak tobě naopak může, ale nesmíš se toho děsit dopředu, jinak si to přivoláš - nejlepší by bylo, kdybys zavolala gyndr. a dohodla se tam o dalším postupu - držím palce

katarina78
28. sep 2007

ďakujem 🙂

mima286
28. sep 2007

lienka2 ďakujem za odpoveď.Bola by som rada keby som dostala alebo bola tehu.Tak budem čakať do nedeľe a pokiaľ nič tak som tehu alebo ....Idem teraz do mesta,skusim si kupiť t.test.Pravdu povediac necítim sa ani na tehu ani že by som mala dostať menzes.Jediné čo na sebe pozorujem je slabučký výtok bieložltej farby /vaječné bielko/.Uvidíme ako dopadne test.Ešte sa ozvem.Ahoj.

christla
28. sep 2007

mima286: A není možné, že bys teprve měla ovulaci?

mima286
28. sep 2007

christla:podla mňa to ovul. neni,pretože keď som užívala duphaston merala som si b.t. a keď som pocítila že mi začína výtok,tak som si zmerala aj b.t.,ktorá vystúpila na 37,6 a hneď som si spravila aj ovul.test,ktorý vyšiel pozitívny.Bolo to minulý týždeň 19.9.
Ešte by som mala jednu otázku a to,pokiaľ si robím ráno teh.test a do 5 min.sa my výsledok ukázal neg.a večer som naň pozrela a boli tam 2 čiarky,tá jedna dosť slabulinká,mám ho považovať za neg.,neovplivňuje test aj doba?