Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kvietok228
23. júl 2012

@zora256 ja do beriem rok a pol uz a stale nic 😠 preto mi to nejde do hlavy ale ja si myslim ze nemam asi pravdepodobne ovulku alebo co a mozno ma chclap slabych plavcov mame ist aj na spermiograf ale stale sa akosi cas neda najst obaja mame novu pracu tak tazko sa man da odist s nej.Dakujem aj ja tebe drzkam palceky a istotne sa nam to podari

zora256
24. júl 2012

@zvolsiinylogin Ahoj
Ja som ppočas tehu brala len Duphík ráno a večer,lenže každý deň až do 16tt.Niektoré berú len do konca 3mes.Tak ja neviem ja som nešpinila.

zora256
24. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
Nezúfaj,aj ja som si myslela,že nič z toho nebude,a boli sme na spermiograme,a mal len 50% zdravých spermií,a predca sa zadarilo,hoc u mňa je väčšia vada,keďže sa mi z vaječníka len sem-tam uvolní vajíčko,ak vôbec ke´dže sa mi znich tvoria cystičky☹Tak prajem veľa šťastia🙂

kvietok228
24. júl 2012

@zora256 tak to mo je luto a da sa tomu dajak zabranit?ked viez po roku a pol dufania ma to uz prestalo bavit a uz skoro vobec na to nemyslim ale aj tak v kutiku duse tomu verim 😀

zora256
25. júl 2012

@kvietok228 Ahoj!
To nič🙂Nemusí Ti byť ľúto,proste ja mám ťažkosti už od začiatku ms od 11rokov z vaječníkmi,len predošlí lekár to neriešil a neliečil,len keď sme sa snažili o bábo,a to mi nasadil bez riadneho vyšetrenia clostilbegyt a nič a keď mibolo dosť všetkých hormónov som prestúpila a ten najskôr muža vyšetri dal urológom a potom mi nasadil Duphík a to som prestúpila v januári 2010 a otehotnela som v októbri takže asi tak pol roka som ho brala.A teraz je to ešte len 3mesiac,tak uvidíme.Prajem Ti skoré tehulkovanie a nezabúdaj že treba za lekárom ke´ˇd sa už rok nedarí vyšetril ťa už aj muža?Tak ty duphaston berieš už tak dlho,mne po pol rou chcel vysadiť,a poslať na umelé oplodnenie:-/Lebo sa tak dleho nemá brať treba po pol roku prestávku,či také čosi my vtedy tvrdil lekár.

meggy004
25. júl 2012

@kvietok228 kvietok môj, no...mrcha nedorazila... 😉 bola som včera na krvi a dnes mi gyn povedala, že hodnoty zodpovedajú 2TT. Kontrola v auguste. (po jej dovolenke) Počuj, ak sa nám to podarilo, tak to bude len vďaka Dufíku a Clostilu. Skús ukecať dokyho na ten Clostil...ale upozorňujem, že Ti ho nedá ak nemáte spermiogram...teda aspoň moja to odmietla. Ale zatiaľ to vyzerá, že asi to vydalo - nebudem si to pripúšťať do kontroly a sona 😉
Držím päste - skôr ako 20.8.nebudem vedieť nič... posielam pusy - musí sa to podariť aj tebe!!!

katche
25. júl 2012

@meggy004 tak gratulujem🙂 už len nech sa poriadne uchyti a nepustí nech sa deje čokoľvek. My cakame na prvú kontrolu do 8.8. Skôr mi termín nedali. Držím päste ja som si nepripustala nic ani po potvrdení krvnym testom..neuverim kym ho neuvidím na vlastne oči...

@kvietok228 @zora256 aj vám držím vsetky prsty, aj na nohách, baby 🙂

meggy004
25. júl 2012

@katche ďakujeeem....ja som na tom podobne, že kým mi 20.8. na kontrole neukáže sono, tak neuverím...teším, ale neuverím 😀 len tak preistotku 😉

katche
25. júl 2012

@meggy004 ale len čo ti začne byť zle, tak už budeš nalomena a budeš sa mu prihovarat 🙂 mne to skrátka neda.ale je to krásne a este krajšie bude na obrázku, ked drobca uvidime vôbec po prvý krát. No intuícia nepustí, ja som este ani test kúpený nemala a už som čosi tušila, že nieco je inak. A ozaj. Mas brať aj dufik? Mne ho dr nedala...ale zatiaľ žiadne problemy, našťastie.

meggy004
26. júl 2012

@katche ani mne nedala nič...vravela, že sliznica je riadne vysoko,takže netreba... že ak niečo, tak nasadí, ale netreba... 😉 zle mi nie je, skôr ma brutálne bolia prsia a sem tam priebežne pichá a pobolí v podbrušku... chutí mi kadečo... no zábava...jáááááj a unavená som - stále by som spala a keď nespím, tak chodím cikať... 😀

katche
26. júl 2012

@meggy004 tie bolesti a únavu dobre poznam aj abnormalnu chut do jedla. Ja som sa budila len aby som šla na wc alebo sa najesť. Teraz spim menej a prevlada nechutenstvo, a zaludok furt akoby po opici. A vraj som velice zlá, výkyvy nálad a tak, aspoň mm to tvrdi 😀

zora256
26. júl 2012

@katche ĎAkujem krásne🙂Tak aj ja dúfam,že sa čoskoro,zadarí 😉 .A ty ako?Nejaké tehu príznaky?Či všetko vpohode,žiadne príznaky,na tehu?Tak ja som denne vracávala od 6tt,a to je fajn ak si vpohodke🙂

zora256
26. júl 2012

@meggy004 Ahoj!Gratulujem!Prajem krásne bezproblémové tehulkovanie🙂A neboj tá bolesť pŕs prejde po 3mesiaci,poznám to veľmi dobre je to hrozné,jedine vypchávkové podprsenky tlmia dotyk hočoho,aby neboleli ešte aj pri spaní:-/A aj bololievanie prejde to sa len maternica rozťahuje 😉

katche
26. júl 2012

@zora256 heh, priznaky asi snad vsetky, vrátane krvácania z nosa, naduvania, nechutenstva, zravosti, únavy, nespavosti..čo sa dá priradiť k príznakom, tak to najds u mna, kazdy deň je to iné, stale premýšľam, čo prinesie dalsi den, ale od nedele som nevracala. Ale lepší sa to o chvilu začíname 10tt, tak pomalinky to ustupuje. Viac chuti jesť, i ked moja kombinácia sladko-kyslo-slaneho bola znama už pred tehu 🙂. Vždy som mixovala rozne jedla

zora256
26. júl 2012

@katche Aoj!
Tak to mi je ľúto,že aj krvácaš:-/Ale tak držkám palčeky hlavné je že si vporiadku a aj drobček🙂

katche
26. júl 2012

@zora256 ďakujeme🙂

meggy004
26. júl 2012

@katche @zora256, ďakujeeeeem 😉 20.8. idem na sono, tak hádam už bude aj čo to vidieť 😀

zvolsiinylogin
26. júl 2012

@meggy004 ahojki, kolko si mala hodnoty HCG?

zvolsiinylogin
26. júl 2012

@meggy004 a gratulujem...

meggy004
26. júl 2012

@zvolsiinylogin ak to je to z krvi, tak 40. že to odpovedá 2TT 😉

kvietok228
26. júl 2012

@meggy004 ahoj moja suuuuper si ma strasne potesila aj ked trosku zavidim ale som straaaasne rada no veru musim aj ja nieco poriesit uz kolko si ho brala?a test si si robila?GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM 😀

kvietok228
26. júl 2012

@katche aj ja tebe budeme si srzat navzajom a nakoniec sa to vsetkym podari 😀

zora256
26. júl 2012

@meggy004 Ahoj!
Držkám palčeky aby toho 20.8.bolo všetko ok 😉 ,držkajte sa krásne🙂

riana12
27. júl 2012

@katche to si potom tehulka ako vysita z magazinu, "uzivas" si naozaj taku vsehochut 😅 ale nech uz len nevolnosti prechadzaju, nech si uz len uzivat mozes 😉

katche
27. júl 2012

@kvietok228 tak tak 🙂 spolupatricnost musi byt 🙂.

katche
27. júl 2012

@riana12 tiež mam niekedy ten pocit 😀 ale fakt to je oveľa lepsie oproti minulemu tyzdnu. Jaj, už nech sme v druhom trimestri.

riana12
27. júl 2012

@katche a teraz ta co najblizsie caka? bude nejaka kontrola u gyn? ci az tie vysetrenia koncom trimestra?

katche
27. júl 2012

@riana12 no, 8.8. mam utz, to budem v
11tt, takze asi najskôr len to. Skôr mi nedali termín, lebo na odber som podľa pm bola 5+5, a že to bolo na utz skoro, tak povedala dr. A potom mali 2tyzdne dovolenku a že aby som nechodila kazdy týždeň dali mi termín až vauguste. Knižka, foto bábätká a tak. Teším sa.

meggy004
27. júl 2012

@kvietok228 dufík od septembra a clostil iba raz a zabralo to...nakoniec iba tá ovulka debilná chýbala...a pregnil. Testov som urobila habadej - druhá čiara silnie 😀

kvietok228
27. júl 2012

@meggy004 musim si aj ja cas najst a ist s chlapom na ten spermiogfaf a potom uz len doktora nahovorit a ako casti si pri brani clostilu chodila k doktorovi?len nech silneju a co by si chcela mat? 😀