Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mariettka27
7. dec 2008

ahoj kelly,určite to ovuláciu nezastaví,na 100% som si istá.Mne ho predpísal doki na podporu otehotnenia a to bez ovu nejde... 😉

kelly1983
7. dec 2008

aha a rozumíš trochu těm grafům jak se měří BT? že bych ti poslala svůj a řekla by jsi mě co si o něm myslíš.

mariettka27
7. dec 2008

joooj,tak to nie je moja parketa,ja som merala len chvílu ale nechala som to,len ma to znervoznovalo...Takže v tomto ti neporadím...A duphaston berieš prečo?

bublinka11
7. dec 2008

Kelly kludne sem priloz grafik, pozrieme sa nan alebo chod do temy grafomaniacky, kocky su na grafy proficky, tie ti isto poradia...

bublinka11
7. dec 2008

No Kelly neviem, ake si mala este priznaky ovu, ale ak bol ovu test v poriadku, ovu by si mala mat v piatok. Uvidime ako sa ti vyvinie teplotka dalsie dni, lebo je tam ten dnesny pokles....mala si na teste obe ciarky rovnake???

kelly1983
7. dec 2008

JJ měla jsem je stejné možná i trochu silnější tu testovací, ovu test byl pozitivní ve čtvrtek, jinak mě sem tam píchne v pod bříšku jinak nic.

bublinka11
7. dec 2008

No ja by som si pockala na zajtrajsiu teplotu, ak sa ti zdvihne, tak ovu bola 100% v piatok...vzostup staci, aby bol o,3 stupna. Mne len nejde do hlavy ten tvoj dnesny pokles, no ved uvidime, mudrejsie budeme zajtra alebo asi az v utorok.

kelly1983
7. dec 2008

No já jsem totiž ráno vstala a začala měřit a došel přítel, že by se chtěl milovat, tak jsem přestala měřit, a bylo tak 36,6 ale nevím jestli jsem měřila přesně 5minutm, pak jsem šla spát a cca za 2hodky jsem měřila znova a bylo tam 36,9 ale já jsem zapsala tu první, takže nevím no

kuspitka
7. dec 2008

Ahojte dievcata,,,
potrebujem pomoc isiel niekto na IUI ked nemal priechodnu jednu stranu vajecniku????

bublinka11
7. dec 2008

No tak to moze byt aj tym...odmeraj zajtra, potom este v utorok a pozrieme sa na graf. Podla mna ta ovu v piatok bola... 🙂
Kuspitka neporadim...mozno ine kocky...

kuspitka
7. dec 2008

dakujem aj tak bublinka

kelly1983
7. dec 2008

bublinka...no jo ovu jo ale ten sex ne:(

bublinka11
7. dec 2008

No to je skoda ☹ nepoznam tvoj pribeh, ale nabuduce to isto vyjde, teraz si aspon odsledujes teplotky a svoje telo.

makr
8. dec 2008

Ahojte dievčatá!

Ten Duphaston na mňa zapôsobil ako zázrak. Dnes som bola u doki a povedala mi, že som v 5 týždni. Super, stačilo vybrať len jedno balenie, teraz ho beriem na udržanie mimi. Teším sa a vy tiež pekne jedzte všetky predpísané liečiky a buďte dobré, určite to čoskoro výjde. 🙂

cukruska1920
8. dec 2008

Ahojte dievcata....zacnem asi takto...v oktobri som prisla o mimi v 8tt .... spinila som tak mi nasadili duphaston ale stihla som vziat len tri tabletky a potom som potratila....chcem sa spytat.....myslite ze by som ho mohla brat aj pred otehotnenim...na letaciku som citala ze to je dobre brat....a ako asi dlho by som ho mala brat a naco to je dobre? dakujem

ritulka
8. dec 2008

Ahoj Makr, gratulujem, a vdis dobre som ti hovorila, ze si tehula 😀

shaarka
10. dec 2008

makr!!!!!!!!!!!!!
a ja som si citala starsie prispevky a tusila som ze si tehotna, tak som ti napisala IP (ako odozvu na prispevok spred tyzdna) a teraz citam, ze si tehulkaaaaaa!!!!!!!!!§ SUPER!!
gratulujem a prajem vam vela vela zdravia! 😉

kukucka26
11. dec 2008

caute viete mi niekto povedat na tuto otazku ak mate skusenost ak vam hrozi potrat hned na zaciatku a nasadia vam duphaston tak sa to zachrani ? ci ak inie tak ani ten liek nepomoze a zackente dalej krvacat ci ako to je?

nanai
11. dec 2008

Duphaston nezabrání potratu v případě, že je embryjko špatně založené, např. při nějakých vývojových vadách, poškození infekcí apod, ale může pomoci, pokud je příčinou potratu něco jiného např. při nedostatečné činnosti žlutého tělíska matky a z toho vyplývající nízké hladině progesteronu... to si myslím že jsem měla já. Prý je to příčina až 20% časných potratů . Ženy s tímhle problémem mají krátkou luteální fázi cyklu-po ovulaci..a často již několik dní před MS špiní.. Duphaston vlastně doplňuje hladinu progesteronu, takže když by mělo být příčinou potratu jen tohle, tak těmhle potratům by zabránit mohl. Ale asi se musí brát dostatečně včas, jinak už nepomůže.. mě nasadili ne teda Duphaston ale Utrogestan/podobný účinek/ až v den kdy jsem začala krvácet, v 9, týdnu, ale to už bylo moc pozdě, potratila jsem stejně:(

monni
11. dec 2008

ahojte kocky, potrebovala by som poradit. mne doktorka predpisala duphaston na upravu cyklu, nakolko bol aj 33 dnovy. kazala mi ho brat aspon tri mesiace. prvy mesiac bratia duphika som mala ukazkovu MS, presne 28 dnovy cyklus. teraz pri brati druheho balenia som mala 30 den cyklu raz pri utreti krv a potom uz vobec ziadne krvacanie. vcera som bola 34 den cyklu a pri styku som zacala dost krvacat, ale bolo to len ciste krvacanie - ziadne hrudky ako pri menstruacii. po chvili to prestalo a dnes som uz zase vobec nekrvacala. uz som vlastne 10 dni od vysadenia liekov v tomto cykle (beriem 2x1 od 16DC do 25DC). doktorka vravela ze MS ma prist do 3 dni od vysadenia.
34 den cyklu som si robila test a bol negativny. viete mi poradit, do kolko dni by mala dojst MS a ked je test negativny co moze sposobovat toto meskanie? a co to krvacanie a potom nic? aj som myslela ze sa to rozbehne ale nie. uz som z toho uplne mimo, prvy cyklus taky ukazkovy a teraz taketo problemy. a teraz ani neviem ako si to mam dalej ratat, lebo by som mala vybrat este jedno balenie. vdaka za vase rady.
makr, gratulujem k // ciarockam.

cukruska1920
12. dec 2008

baby prosim poradte....ako mam uzivat duphaston pred otehotnenim? viem ze je toho vela o tom popisane ale neviem sa v tom vysomarit 😅 mozte mi to zhrnut...dakujem

ritulka
12. dec 2008

ahoj cukrus...a myslis, ktory DC ho mas zacat brat??? s to ti doktor nepovedal??? lebo u kazdeho to je individualne, podla dlzky cyklu...

ritulka
12. dec 2008

lebo napr. ja ho beriem od 16 DC 10 dni, 2x denne

evina0
12. dec 2008

monni bud kludna ja som zacala brat duphaston koli dlllhym cyklom aj 60 dni aj 55 dni alebo dosiel menzes len po vyvolavacke tak mi lekar dal duphaston a brala som ho ako kazal na 17 den cyklu.skratil mi cykly ale jeden na 39 dni druhy mesiac na 31 dni a treti na 37 dni takze bud pokojna.po dlsej konultacii mi dal lutenyl a tam som mala cyklus 34 dni a teraz dalsi mesiac ho idem brat opet.ale po skusenosti s mojim lekarom a mnoheej konzultacii tento mesiac ho zacnem brat az ked mi graf vyznaci ovulaciu skor nie.beriem ho koli podpore k otehotneniu a ked sa beriem pred ovulaciou tak nema ten ucinok co by mal mat.&nemam co strati tak preto ho budem brat az po ovulacii.brala som ho vzdy na 17 den a vidis ze aj tak cykly boli kazde inak dlhe .ale ta lueealna faza bola cca 14 dni takze ja ako lôaik si myslim ze mi skratil tu.ale neviem no vzdy lepsie ako 60 dni cyklus.To je moj nazor na vec.a este jedna vec duphaston nebrani ovulacii ale ak ma mat ten spravny ucinok mal by sa brat az po nej ak ho beries koli otehotneniu.a inak prvy cyklus som mala normelne krvacanie ale uz druhy bolo len jefden den take normalne a dalsjie uz len spinenie. ak si mala krvacanie po sexiku mohlo sa ti trosku poblizit na vnutorne organy napr krcok aj mne sa to par krat stalo ale v tvojom pripade mohlo ist o uhniezdenie vajicka a nasledne tehotenstvo.a dve ciarky na teste by som mhladala az ked bude menzes meskat aspon tyzden skor sa neoplati vravims vlastnej skusenosti a spustu vyhodenych zbytocnych penazi..snad somk ti poradila.. 😉 😉

monni
12. dec 2008

ahoj evina, dakujem za radu. no ja som tiez mala aj take dlhe cykly ako 42 dni niekedy aj viac. posledne som mala tak okolo tych 33 az 35 dni. skusala som si merat aj teplotku, ale moc sa v tom nevyznam. prvy cyklus som mozno aj mala ovulaciu, lebo som mala jeden den stupnute o 0,3 stupna a potom to kleslo. ale druhy cyklus sa nedialo nic, takze som uvazovala aj nad tym ze to bol anovulacny cyklus a mozno kvoli tomu to tak blbne (niekde som tu citala ze ak neprebehla este ovulacia a nasadi sa duphik tak menzes ani nepride tak skoro, ale fakt neviem kazdy pise a hovori inak). ale doktorka vravela ze mavam anovulacne cykly - mam PCO syndrom.
a je tiez pravda ze mi duphaston v prvom cykle skratil menstruaciu na 4 dni zo siestich, aj intenzita bola slabsia ako inokedy a bolesti skoro ziadne.
vsak uvidime co bude dalej, ale dufam ze sa coskoro vsetky dopracujeme k dvom ciarockam na teste 🙂

evina0
13. dec 2008

monni ja mavam bolesti a prvy den hroznee az neznesitelne ale dalsi den uz pohoda da sa.bez duphastonu som mavala tiez ale skor tak 3 dni a miernejsie.no co by som koli babenku neurobila vydrzim aj bolesti ked je treba.ja ako som pisala nasadim ho tento mesiac az ked mi BT ukaze ovulaciu.davaj si namerane hodnoty do grafu je to super vec pokial si chces ovulaciu pekne kuknut.ja si meram teraz asi 5 cyklus a som rada ze spoznavam ovela viac svoje telo keby si potrebovala poradit tak na teme gragiomanicky ti baby poradia aj ako vlozit hodnoty do grafu tak ako aj mne..a neviem ci tam chodis ale dost si tam vzajomne radime viacej ako tu na teme 😉 a ovulacia je v tom case ked BT klesne a za cca 2 dni stupne a drzia sa hodnoty az do mezesu a ked BT pretrvava okolo 37 stupnov a dlhsie nez 18 dni tak je zena tehotna.ale neni to pravidlo.test sa oplati az po dlhsej dobe spravit lebo napr HCG by sa malo v moci vytvarat az po uhniezdeni vajcika asi tak po 10 dni od oplodnenia.A k tym ciarockam na teste straasne po nich tuzime s drahym a robime vsetko preto aby tam boli a aj rastuce brusko. no tak som bola naposledy sklamana ze tam bol druhy tienik a teplota v grafe paradna a prisiel menzes som sa zaprisahala ze nespravim skor test nez nebude menzes pekne dlhsiu dobu meskat ale neucitim zmeny v tele.inak uz nie e ked dojde menzes jeden den ma to potrapi ale potom si poviem ideme dalej netreba sa vzdat.. 😉 😉

korenka
13. dec 2008

ahojte,som na tejto téme nová,meškali mi 3 mesiace za sebou ,mala som 40-46 dňové cykly,MS prišla len po vyvolávačke,ale Dr. mi už tento mesiac dala Duphaston,lebo chodiť stále na vyvolávačky( agultin ) nieje asi riešenie.........ale mám ho brať od 11 - 25 DC,čo je aj v čase ovulácie,aj PD,tak neviem........a ako tak čítam ,baby ho tu berú kratšie,ja 15 dní.Mám ho brať na úpravu cyklu,ale aj na prípadné udržanie plodu,mám za sebou 2 potraty.....
........takže sa len chcem opýtať,či tento postup je normálny a ešt mi v hlave vŕta,čo keď nedostanem po tom 25 dni,teda po dobratí ?Stalo sa to niektorej?
Mala niektorá aj vedľajšie účinky,ako priberanie,alebo nadmerné krvácanie?
Ďakujem za odpovede vopred a držím palce všetkým tehulkám,snáď to vynde všetkým v roku 2009!!! 🙂

lorry
13. dec 2008

Neviete ci sa da upravit menzes s duphastonom ked mi chybaju estrogeny a nedostavam menzes iba injekciou.

shaarka
13. dec 2008

korenka,
davkovanie je individualne. tvoje sa mi zda ok. progesteron je pritomny pocas celeho cyklu v malom mnozstve, preto ho mozes D brat aj pred ovulkou. vzhladom na to, ze si nedostavala menzes, predpokladam, ze ovulacia neprebehla. takze D ti pomoze skratit cyklus a mozno ti nastartuje aj ovulku. zakonite po nej (ak neotehotnies) menzes pride. ak by si po vysadeni D nedostala menzes, tak si bud tehotna, alebo mas cystu. cysty ale nevznikaju pri brani duphastonu, nastastie.
ja som napriklad raz namiesto agolutinu dostala od mojej Dr prikaz, ze mam zjest 3 tabl. duphastonu jeden den a dalsie tri tabletky druhy. po 13 dnoch som dostala menzes. cize aj takto sa da. agolutin a duphaston je zhruba to iste.

lorry, snad som ti odpovedala v texte pre korenku.