Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

anjelinka
2. apr 2008

anipp, tak to som ani nevedela, ale je fajn, ze sa take nieco moze spravit a nemusi tam clovek lezat. ja som sa dostala uz akutne na operacku, v noci, nevedela som, z coho mam bolesti a nakoniec som skoro prisla o vajecnik 😔 .

anippe
2. apr 2008

anjeli byla jsem na tom dost podobně, po vysazení HA jsem byla 3x za půl roku u gyndařky že mě MS mešká a že mám bolesti.Úplně se na mě vyprdla ani mě utz neudělala s tím že mám vydržet.Až když jsem pomalu sedět nemohla mě vyšetřila a druhý den mě brali jako akutku v nemocnici.Tam mě 5 dní sledovali, na konec jsem se dostala do rukou bezvadnému dokymu 😉 Dneska už nic nepodcenuji , v caru mám velmi pozornohé lékaře.
Ale pořád si tak nějak říkám že mimi dobře ví kdy k nám má přijít 😉 Všechno zlé je k něčemu dobré.
Paradox je že ted mě funguje ten vaječník co na tom byl tak špatně a druhý vůbec.

anjelinka
2. apr 2008

anippka, teraz som sa dostala az k internetu. takze ako citam, ty si bola podobny pripad ako ja. doktorka ma zanedbala, ale v noci som sa dostala v nemocnici do ruk vyborneho doktora, no a rano mi robili laparo. mala som po tom hrozne bolesti, ale vydrzala som....
a krasne si to napisala, babatko presne vie, kedy sa ma k nam "pripojit", hlavne musime byt trpezlive.... 😉 Drzim vam palceky...

janne6969
3. apr 2008

Dobre ranko.
Baby rozumiete sa tej BT? Lebo mne to pride divne, co som namerala.

anippe
3. apr 2008

janne ahoj , já si BT neměřím , ale vím že to musíš pravidelně ve stejnou dobu a několik měsíců pozorovat a až potom dělat závěry 😉 Já jsem si koupila ovu testy, zdá se mě to praktičtější.Z jednoho měření nic nepoznáš.
anjeli já věřím že to všechno není náhoda, na každou znás čeká dušika která má svůj osud.A ta naše jednoduše ještě není připravená. 😉 Ale přítel by mě řekl že už mě z toho šibe 😀

anjelinka
3. apr 2008

anipp, si ma rozosmiala. moj manzel ma uz vsetkych tych veci okolo merania, sledovania dost...vies, on je pragmatik a stale hovori, ze to pride vtedy, kedy to prist ma, jednoducho netreba nic silit, ak to nebude dlhsie vychadzat, tak sa pojde k doktorovi...zatial som mu vybavila SPG, ale kym sa nevyriesi tato situacia, ktora teraz je, tak tam asi nepojde. Asi pred tyzdnom sa zlostil, ze stale, stale rozpravam o tej meskajucej mrche, tak som stichla, nehovorila nic, ale vcera poobede, ked prisiel z roboty mi hovori: "a co s tymi vecami tam dole? neviem, co sa deje, preco nic nehovoris", tak mi to prislo take mile 😵 😵
ja som skusala aj tie ovu testy, ale akosi mi stale vychadzali hluposti. ktore pouzivas ty?

janni, existuje dobra stranka o merani BT,

http://merenibt.xf.cz/index2.html

anippe
3. apr 2008

Já jsem si koupila ovu testy comfort, jsou to tři testy v jednom balení u nás něco kolem 140,- Ale vím že některé snažilky mají stejný problém jako ty.No já jsem testovala ze zvědavosti, měla jsem píchnutý pregnyl a ovu jsem čekala a taky je možné že všechny ty hormony co v sobě mám výsledeky zkreslují.Jen jsem proužek ponořila už tam byla druhá silná čára.
Jinak s chlapama to je většinou stejné, na všechno mají spoustu času nebo dobré argumenty.Kdyby jsme se měli řídit podle nich tak nejsme těhotné nikdy.Snažíme se rok a půl a tomu mému se to zdá krátká doba.Na spg jsme byli 8.1., vyšel nám malinko hůř co se týká pohyblivosti a víš co mě na to řekl??? Že to je kvůli bujarému silvestru a hodinové jízdě na kliniku, ted bude papkat vitamínky a za tři měsíce se budu divit 😅
Na spermigram jdeme za měsíc zároven s IUI tak uvidíme....kdo se bude divit 🙄 Ale já jsem podle něj hroznej pesimista a jednou mě dokonce řekl, že jsem tak negativní že moje tělo přesvědčí spermouše plavat na druhou stranu 😀

anjelinka
3. apr 2008

anippka, to si ma aj rozosmiala trosku s tym plavanim na druhu stranu 😀 😀

a nevies mi dat link? lebo ja by som chcela kupit praveze tie pruzky, nie tie v tych tablickach, mozno sa to da objednat aj z CR. mne nikdy silnu ciaru neukazal ovu test, ked, tak jediny raz len taku slabulinku, ze ju tam skoro nebolo vidiet.
a ten SPG ste mali hotovy na pockanie?
moj papka len zinok, je to malo, uz som uvazovala, ze opytam nieco v lekarni rovno na spermie 😕

anippe
3. apr 2008

anjeli já jsem je koupila normálně v lékárně 😒 Výsledky spg jsme měli do hodiny, ale vím že ta doba je u každého caru jiná, někde čekají i týden 😕 no to by mě ruply nervy.
My máme koupný vit. E ten nejsilnější, bioaktivní selen+zinek a z bylinek kotvičník a vím že je dobré zobat ještě vit.C, ten pomáhá vstřebávat vitamíny do těla, to kupuju cetebe s postupným uvolnováním a už ho dělají i jako multivitamín.
No nevím jak by reagovala lékárnice nebo dokonce lékárník když bys chtěla něco přímo na spermie 😀
Ale jestli věříš bylinkám tak se mrkni na bylinné kapky Naděje, mají i celé kůry na ženskou i mužskou strilitu.Mě to docela zaujalo.Ale já si musím udělat čas a zajít do krámku v centru Brna, mě moc nebaví nakupování přes net,musím všechno osahat.

anjelinka
3. apr 2008

Ja teraz cakam na mrchu, ak sa potvrdi, ze tehu nie som, tak pojdeme hned na ten SPG. Najprv teda musime na urologiu, lebo my nejdeme este cez car.
Nabehnem asi aj ja do lekarne a budem hladat rozne vitaminy, uz som sa aj tu na stranke dozvedela, ze mnohym babam, teda ich partnerom pomohli rozne vitaminky, hlavne ten zinok a selen. moj papa len zinok a megacecko, ale to viac-menej bolo v zime pre imunitu a teraz pokracuje.
tie bylinky, ktore si vravela idem hned popozerat cez net, ak sa bude dat, objednam...

peja
10. apr 2008

ahojte, bambulky prosim Vas,
na kolky den po vysadeni duphastonu (brala som 14-25DC) by som mala dostat MS?
lekarka mi vravela ze max. do 3-4 dni, min. mesiac som tiez brala, dostala som presne na 28 DC,
teraz som 29 DC a na mrchu to dnes nevyzera.... 😕
dakujem 😉

mari.m
16. apr 2008

ahojte, viete mi poradit?
lekar mi na nepravidelnu menstraciu odporucil bud HAK alebo duphaston,
co mi odporucite?
ja som moc za HAK neni,bo uz som ju brala a mala som zmeny nalad, pribrala som a pod.
logest mi pomoze???ake mate skusenosti???
dik 😉

laska21
17. apr 2008

to peja: no ja beriem tiež Duphaston (18DC-28DC) a už 8 dní mi mešká. Pred mesiacom som mala proveru ale pri nej mi došla hneď. Ale je tu veľká pravdepodobnosť že si tehulka 🙂 držím palce 😉 Napiš ako si dopadla 🙂

to mari.m: no ja by som zvolila radšej Duphaston ako antikoncepciu ale to závisí od toho či chcete aj bábo.

ivk
17. apr 2008

peja, ja beriem duphaston od 10. do 25. dňa a menštruáciu som dostala na druhý deň po vysadení. Lekár mi povedal, že keď nedostanem menštruáciu po vysadení, budeme vedieť, že som tehotná.

Máte niektorá z vás skúsenosti so špinením počas užívania Duphastonu? Prestalo vám to alebo vám lekár nasadil iné lieky?

laska21
17. apr 2008

ivk: tak vy sa snažíte o bábätko 😵 ? Ja mám Duphaston na úpravu cyklu ale s mangelom by sme privítali už aj prírastok 😀. Tak je tu možnosť že keď mi tak nechodia že som tehulka. Pre istotu sa otestujem 🙂

rybca
17. apr 2008

ivk - nechcem ti brat iluzie, ale aj po dobrati duphastonu ti moze meskat, mne tak raz prisla az na 15 den po vysadeni

laska21
17. apr 2008

No tak ja si radšej počkám veru rybca dakujem za dotaz aj ked to nebolo adresované mne 🙂

saska1
17. apr 2008

ahojte...aj ja som začala brať duphaston minulý mesiac, ale špinenie zatiaľ zostalo...tak neviem , či to účinkuje..

ivk
17. apr 2008

laska21 - ano, snazime sa o babatko, tak dufam, ze sa podari 🙂. Neviem sa dockat. A tiez dufam, ze mi po dobrati duphastonu nebude meskat MS, ale preto, ze budem tehotna.
saska1 - s tym spinenim to bolo u mna tak, ze som ho zacala brat aj kvoli tomu a spinenie prestalo. Trvalo to len tyzden a potom opat zacalo - je to neziaduci ucinok duphastonu. Ked som mala prestavku v uzivani, tak opat nebolo. Tak je mi to divne.

bodzlomu
21. apr 2008

ahojte babulky
ja by som sa len chcela informovat 😒 Dr. mi povedal,ze teraz ked douzivam posledne balenie D,tak uz nove balenie brat nebudem -brala som pol roka, tak to vraj nechame na prirodu 😖 Neviem,ako to mam brat,myslite,ze som neriesitelny pripad?Vedlajsie ucinky nemam 🙂 aspon daco teda...
vsetkym drzim palce,viem,ze je tu vela bab,co ma väcsie problemy ako ja a uprimne vsetkym drzim palce!!!

lubisa
21. apr 2008

ahoj v podstatne neviem prečo si brala ten duphaston ja som ho brala lebo mi strašne haproval menzes odkedy som prestala brať antikoncepciu niekedy som nemala aj 3 mesiace.Tiež som ho brala pol roka podľa mňa mi moc nepomohol lebo po jeho vysadení mi to prišlo o týždeň skôr a DR. mi ho nasadil znovu zatiaľ iba jedno balenie ale teraz tam pôjdem na kontrolu a určite mi dá znovu balenie.

awe
21. apr 2008

ahojte, ja som brala duphaston teraz prvy cyklus na upravenie MS asnazime sa o babo, tak aj preto, uzivam ho 15-25 DC. Dnes je 29 den a MS nikde, myslite, ze je to ok? Mam take divne pocity, minuly tyzden som al strasne krce v podbrusku, ktore trvali az do soboty, neviem, ci to moze mat nejaky suvis s branim Duphastonu?

tanika.t
22. apr 2008

awe, ja tiež beriem duphaston...dvakrát som dostala ms na 27.DC a raz až na 31.DC..asi to niečo ovplyvnilo...
tiež som minulý mesiac mala skoro týždeň krče v podbrušku,dalo sa to zniesť-a potom odrazu nič...
tak možno je to ozaj z duphastonu

effi
22. apr 2008

ahojte, tak me vcera dr predepsal taky duphaston, mivam dlouhe spineni pred ms, mam ho brat od 15dc 10dnů, merim bt - nemate nektera zkusenot zda D nejak bt ovlivnuje?? a braly jste ho presne jak dr urcil bo jste pockaly az probehne ovu a az pak jste ho zacaly brat??

effi
22. apr 2008

awe- a nejsi tehule?? nezkousela jsi testik??

ivk
22. apr 2008

ahojte, citala som jednu studiu odbornu o duphastone, bolo tam uvedene, ze bazalnu teplotu neovplyvnuje a nezabranuje ani ovulacii. Ja ho beriem od 10 DC a ovulaciu mam vzdy o par dni neskor.

effi
22. apr 2008

ivk-to je zajimave, takze by to mereni nemelo vubec ovlivnit...no a vis ze ovulka urcite probehla?? jsem cetla par prispevku, ze prave par dnu po nasazeni duphastonu se teplota zvysi, tak si rikam jestli to nejde zamenit s ovulkou..

no kazdopadne hormony reaguji dost individualne, tak jsem zvedava, jsem dnes 1dc, merit urcite budu, tak kdyztak pisnu taky sve zkusenosti..

ivk
22. apr 2008

effi - vysvetlujem si to tak, ze ak duphaston neovplyvnuje teplotu (ako to bolo v tej studii), tak potom ovulka prebehla, lebo teploty vyskocili a drzali sa tak az do menstruacie. Tak aspon dufam, ze to tak je 🙂

ivk
22. apr 2008

a este nieco - v letaku o duphastone je napisane, ze dydrogesteron (co je vlastne zlozenie duphastonu) nepotlaca ovulaciu a nezvysuje telesnu teplotu. Z anglickych stranok som si tiez prestudovala, ze nema vplyv na zmenenie bazalnej teploty. Uzivanie duphastonu teda dovoluje pravidelne meranie si teploty. Takze vlastne ani neviem, odkial maju baby informaciu, ze ma vplyv na bazalnu teplotu. NIE JE TO TAK.

awe
22. apr 2008

ahojte baby, vdaka za odpovede, ako tak citam, kazdy ma s Duphastonom ine skusenosti, no uvidim, dnes je 30DC a mrcha nikde, rozhodla som sa pockat do konva tyzdna a ak nepride, kupim test a uvidim, rsp. skocim k lekarke, lebo sa mi to nezda, ze mi da Duphaston na upravenie cyklu a cyklus si stale robi co chce 😒