Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

extravaganca
30. okt 2007

A jak ho berete?

sampo
30. okt 2007

macadi no ja som skor este schudla, ale iba tak 2 kg. Asi mi to vahu neovplyvnuje.. myslim, ale naliata sa tiez citim niekedy 😅 beriem ho uz 5 mesiacov. (*extravaganca od 14-24 DC 🙂) este mam asi doma tak na dalsie 2 mesiace, potom idem zase na kontrolu.. Ja som ho dostala kvoli cystam 😅

evule
30. okt 2007

tak já ho mám předepsaný od 17-24 DC ráno a večer po 12 hodinách

zuzanic
31. okt 2007

holkdy můžu mít prosbu? mám předepsaný clostilbegyt 5-10 den a duphas 16-26. duphasu je ale v krabičce 30ks a měla bych to mít prý na 3 měsíce. když to ale budu brát 16-26den VČETNĚ, je to 11 prášků a tím pádem mi třetí měsíc budou tři chybět. nebo jsem to blbě pochopila????

extravaganca
31. okt 2007

Krásné ráno 🙂
zuzanic:Jsem na tom stejně jako ty,jen ten costil budu brát jinak.Mě doktorka řekla,že mám začít brát 16.DC a pak 10 dní tj.do 25.DC vč.a pokud bereš 2 denně,tak to musí vyjít 😉

extravaganca
31. okt 2007

Jo,jinak děkuji za rady a ještě takovou drobnost...máte vyzkoušené,že je lepší ho brát např.po jídle?
evulko:Taky mi říkali,že ho mám brát po 12 hod.jen jsem se zapomněla zeptat,zda je lepší před nebo po jídle.Utroš jsem zásadně brala po jídle.

zuzanic:Teď mě napadlo,že ty asi bereš jeden denně...tak ta věta co jsem psala,že pokud bereš 2 denně neplatí.Ale pokud ho budeš brát od 16.DC po dobu deseti dnů,tak budeš brát poslední 25.DC a to Ti to balení vystačí 😉

sah
31. okt 2007

Ex, beru ho po jídle, mám pak takový dobrý pocit, že mi nebude špatně 😀 . Ale to já ostatně beru vše po jídle. Ale zírám na vás, že po 12 hodinách 😕 . To mi teda Dr. neřekl, prostě mi řekl, jednu ráno, druhou večer a hotovo.

extravaganca
31. okt 2007

sah:Po těch 12 hodinách mi to řekli v lékárně...doktorka taky řekla jednu ráno,druhou večer...ale budu to brát +- po těch 12 hodinách

sah
31. okt 2007

Hm, tak to já beru +- taky tak nějak, ale nikdy jsem si to teda nehlídala. Sledovala jsem vaši diskusi, kdy to dostat po dobrání. No to jsem teda zvědavá sama na sebe. Minulý cyklus jsem ho brala prvně, 17-24 DC. Ten 17 den jsem začala špinit a 20 dc se rozjela naplno 😒 . Tak teď jsem 19 dc a zatím nic, tak snad jestli má přijít, tak tentokrát normálně 😅

extravaganca
31. okt 2007

sah:Já si tě pamatuju 😉 No,já s utrošem byla spokojená,ale poslední měsíce byly fakt hrůza...taky jsem zvědavá,co semnou udělá D .Po utroši jsem to dostala buď ještě než jsem dobrala dávku nebo hned na druhý den po dobrání...tak uvidíme.Ale začnu brát až příští cyklus,protože jsem dostala i clostil a ten se bere na začátku cyklu,což se nestihlo,páč jsem v polovině.Tak abych to mohlo brát stejně(oba léky mám na 3 měsíce)začnu v příštím cyklu.

sah
31. okt 2007

No já jsem s tím Duphíkem docela spokojená, jen bych řekla, že začínám mít problémy s ksichtíkem 😀 . Nikdy jsem neměla nějaké výraznější problémy, ale včera jsem na sebe jukla do zrcadla a mám beďary 😠 . Tak nevím, jestli to je tím Duphíkem.

evule
31. okt 2007

to extravaganca: je jedno jestli to bereš před jídlem a nebo po, to na to nemá vliv, spíš záleží na tom, jeslti ti prášky na lačno nedělají problém. Já mám zase dojem, že mi duphaston trochu pomohl na pleť a nehty, nevím jestli je to možné, nebo si to vsugerovávám, ale tak dlouhé nehty jsem ještě neměla.

extravaganca
31. okt 2007

evule:Tak já mám nechtíky pravidlně zpevňované akrylem,tak ty mám v poho a pleť mám taď dobrou,ale u toho utroše to bylo fakt něco.Naštěstí do po MS hned zmizlo...spíš doufám,že po něm nepřiberu.To ostatní mi je jedno.Jo utroši jsem nabrala 5kg a ne a ne dolů..spíš nahoru ☹

sampo
31. okt 2007

po 12 hodinach? 😕 tak ja ho teda beriem rano a vecer, ked si spomeniem.. napr. vecer si spomeniem niekedy aj o polnoci 😅 ale snazim sa, aby to nebolo velmi casto.. len niekedy mi nevyjde..

evule
31. okt 2007

to sampo: taky jsem teď trochu zapomínala, ale mělo by se to plus minus po 12 hodinách asi proto, aby ten hormon byl v těle pořád.
Extravaganca: Tak to já doufám taky, že nebudu přibírat, protože známá po hormonech přibrala 20kg, ale nevím po jakých.

sampo
31. okt 2007

evule no ja sa snazim nezabudat, ale uz sa mi raz stalo, ze som tu tabl. vecer zabudla zobrat uplne 😅 a potom pozeram, ze mi to nejako divne vychadza s tymi zvysnymi talbetkami.. to bolo niekedy v lete, lenze mrcha prisla v lepsom termine ako teraz, ked som sa ako-tak snazila dodrzat tych 12 hodin 😕

evule
31. okt 2007

já myslím, že se zas tak nic hrozného nestalo, taky občas zapomenu 😉

zuzanic
31. okt 2007

holky.....mám clostilbegyt 5-10DC a duphík 16-26. to znamená, že je mám brát 16-26 včetně? bo to je 11 prášku a v balení na 3 měsíce je jich 30. tudíž by mi na konci chyběly tři kousky. nebo jsem to u doktorky jen blbě pochopila...???

evule
31. okt 2007

já myslím, že je to určitě včetně, taky mi to nevychází, ale předpokládám, že ti doktorka napíše další až budeš končit s tím co máš, protože Duphaston se myslím doporučuje i v těhu

helik3
31. okt 2007

ahoj zuzanic a evule,
co já vím tak většina holek, i já, bere tabletky např 17-26 nebo 16-25, tedy vždy 10 dní. Většinou dvě tabletky denně, některé jednu tabletku denně. Když vám doktorka řekla že to máš na tři měsíce, podle mě myslela 16-25 den a pak Vám to oběma vyjde 🙂

evule
31. okt 2007

já dostala 4 balení a beru to 2x denně 17-24 DC

maryloou77
31. okt 2007

ahoj baby
tak beriem duphaston 3 mesiaca a zlepsuje sa to, prvy mesiac som mala 36 dnovy cyklus 2 mesiac uz len 30 a teraz sa to uz dufam upravi, lekar mi ho predpisal aj nadalej lebo vraj je to vyborny liek a mam pockat ze zaberie, ja ho beriem 16 - 25 DC, a po 3 denne 😉
drzim vam palce 😀 😀 😀 😀

blucka
31. okt 2007

Ahoj holky,
uz nejaku dobu vas citam a musim povedat, ze je fajn, ze vznikla takato tema. Ja beriem duphaston uz 7 mesiacov, 16-26.den a musim povedat, ze bez kladneho vysledku. A bohuzial mam skoro vsetky neziaduce ucinky uvedene na pribalovom letaku. O tyzden idem na kontrolu a chcem s nim skoncit.
Drzim vam palce aby vam zabral. 🙂

katarina78
31. okt 2007

Ahojte ja beriem Duphastom uz 3 mesiac a zatiaľ pozorujem zlepšenie, ja ho beriem kôli špineniu 10 - 12 dní pre mrškou. Prvé balenie som vôbec nepocítila, pri druhom som špinila dlho ale o dosť slabšie, teraz idem na tretie tak uvidíme či zaberie. Po treťom idem k Dr. tak som zvedavá čo povie. Ináč som si kúpila aj mikroskop na sliny lebo sa mi zdá, že pri užívaní toho druhého balenia nebola ovulácia tak si to chcem overiť... 😒

zuzanic
31. okt 2007

blucka a ty ho bereš 16-26 včetně??

annili
31. okt 2007

Kocky,aj ja ho beriem uz dost dlho,cca pol roka s prestavkami a este ma cakaju tri mesiace. U kazdeho to zabera asi inak,u mna zabral na 100%.Len posledna MS meska - zatial vzdy prisla na treti den - no neviem,neviem
😉
Co bude bez neho, netusim.Ja som pri prechode na D naopak schudla a mala som dost problemy s pletou, ale to sa po dlhsom case trosku upravilo. Tak vam drzim prstiky 🙂

blucka
31. okt 2007

zuzanic- 16. den zacinam a desat tabliet, vychadza to do 25. dna.
annili- ja som tiez schudla a mam problemy aj s pletou, vypadam tak ako som nevypadala ani pocas puberty. Ja chcem navrhnut dr. bez duphastonu, alebo s nejakou nahradou.

annili
31. okt 2007

blucka,daj potom vediet,ze co na to dr., lebo aj ja som mala zajacie umysly s D, prave kvoli pleti 😖

sampo
1. nov 2007

*katarina78* mikroskop na sliny? to je co 😨? to ma zaujima 😉

extravaganca
1. nov 2007

sampo:Ty kapradiny,o kterých mluví katarina je na zjištění ovulace.Vypadá to jako rtěnka.Podle slin Ti ukáže takové kapradinky a podle nich poznáš,jestli máš nebo nemáš ovulku.Ale co jsem slyšela od více holek,tak je to totálně nanic...to už jsou lepší ty ovu testy,které fungují jako těhu(teda jejich použití)