Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
9. jún 2011

@lienkapp moja čo máš z toho, že ti chodí mrcha na čas, keď nemáš ovulku,hm 😒

katarina104
9. jún 2011

@janine6623 sú to cysty ktoré sa môžu samé vstrebať,,ale nech je to pod kontrolou 😉

lienkapp
9. jún 2011

@katarina104 no aspon nech je niečo O.K. a nech sa každy cyklus nemusim stresovať, že čo sa zase deje. Chodiť na vyvolávačky na fakt už nebaví. 😖

katarina104
9. jún 2011

@lienkapp mali by ti urobiť hp,vyšetrenia na štítku, inzulín a pod. a riešiť problém, a chceš otehotnieť?

vierka001
9. jún 2011

Zo svojej skusenosti mozem povedat, ze mi neublizil . Mne ho Dr. predpisal, ked som ostala tehotna a brala som ho myslim, ze prve 3-4 mes. Podla slov mojho doktora je to ako vitamin pri chripke - moze aj nemusi pomoct, ako komu sadne.

26lenka6
9. jún 2011

@janine6623 Ahoj, ja som s tým bola minulý týžden v nemocnici lebo mi praskla a vytiekla do brucha a mala som ho plné tej tekutiny čo bola v cyste.Dostala som infúzky, zobrali mi krv, urobili sono a po 2 dňoch ma pustili s tým že sa to vstrebe aj samé. Teraz som s tým na PN a zajtra idem na kontrolné sono či sa to vstrebalo alebo čo. Inak sa ide na laparku 😢 ale bolesti už nemám tak to vidím tak že sa to vstrebalo. A v nemocke mi odporučili aby mi moj doky predpísal Duphaston kvoli tomu že mám nepravidelný cyklus a ked sommu o tom povedala, povedal že by mi to nedoporučoval lebo ževraj nemá dobrý vplyv kvoli cystám, tak ja neviem 😖 bo my sa snažíme už vyše roka o bejby a furt nič. Uvidíme zajtra ked urobí všetky vyšetrenia. A čo sa ešte týka tých císt, čítala som že to sú také folikuly, ktoré ked neprasknú a presiahnu 3cm sa berú už ako cysty...ale to som sa tiež len tu dočítala tak neviem. 😕

sasena033
9. jún 2011

@katarina104 ahoj moja..tak u dokyho 17DC folik na pravo 21mm a sliznica 10mm.jupiiii...z eovu tak podla neho o 2 dni ..ale pichol pregnyl...a dupik zmenil nasadenie z 17dc na 20dc aby to nebolo v ovulke..takze zatim vsetko fajne..pokracujeme dalej z vitaminmy 🙂 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/sasena033/gr...

katarina104
10. jún 2011

@sasena033 no super teším sa, ovu by ti mala dôjsť do 36 hod. meraj si sleduj hlien a znač, 🙂 dufík si daj až po tom čo ti teplota ovu potvrdí 😉 tak sa ozvi cca za 3dni 😉

lienkapp
10. jún 2011

@katarina104 ano chceme otehotnieť. Len s clostilom to nevyšlo po troch cykloch vobec nezabral. Dr. ma posiela na umele oplodnenie, ale mne sa to zda skoro, hned takyto razantny krok. Ved sme skusili len clostil.

katarina104
10. jún 2011

@lienkapp tak to aj mne sa zdá skoro, no ja by som nešla, ale to je moja vec 🙂 ten clostil ti zrejme robí tie cysty, asi ti nepichli pregnyl, že? no určite by som skúsila vyšetrenia, žiadaj si o to, a nateraz si kúp befoli, ľanový olej, všetko na niečo pomáha 🙂

lienkapp
10. jún 2011

@katarina104 no idem ešte na laparku koncom mesiaca, ale povedala som Dr. že nechcem isť na umele oplodnenie. Uvidím čo mi povie po laparke. Ja si myslím že sa to dá aj inak. Inač nepichal mi pregnyl, pretože som ani nechodila na folikulometriu 😒 Ani ja sama neviem či ovulka bola alebo nie, ale podla Dr. nebola. Chodila som len 21 DC na odbery a podla toho povedal, že nebola.

katarina104
10. jún 2011

@lienkapp aj tú laparku by som volila ako poslednú možnosť, no uvidíš, nebrala si hak? skús si merať teplotu, sledovať hlien, a zistíme všetko 🙂

lienkapp
10. jún 2011

@katarina104 no ja nemeriam, pretože mam taku robotu, že nie som vždy doma a robim aj nočne, takže sa to neda. Pred clostilom som mavala hlien, niekedy viac niekedy menej, ale teraz po clostiloch nemam vobec. ☹

katarina104
10. jún 2011

@lienkapp tak by ťa mohol aspoň sledovať tou folikulkou 😉 skús tie vitamíny, a uvidíš, nič iné neber zatiaľ,snáď sa to upraví 🙂

lienkapp
10. jún 2011

@katarina104 no zatial neberiem nič a do tej laparky ani nebudem, len keby ta mrcha už prišla. Keď nepríde do týždňa tak pojdem na vyvolávačku. 😖

sasena033
10. jún 2011

@katarina104 s tym hlienom je to tazko raz je pekny vcer anebol dnes je uplne vodovy ale farba mliecna tak neviem som z toho jelen 😠 a ten dupik no pockam do konca mesiaca ak po vit nebudem spinit ani nic tak ho nedam....ale kazal na upravu 20DC tak neviem

katarina104
10. jún 2011

@sasena033 to je na dlhšie s tým hlienom pozri si link a poštuduj,,,
http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/symp...
ak ho máš dnes iný a mala si už ten číry ťahavý, tak ovu môže byť dnes,,,ale to neviem na 100% to sa nedá len tak určiť
po laparke sa ozvi 😉 namiesto dufíka daj ten befoli, to stačí,,ak je veľa prolaktínu, alebo estrogénu,,,

annavi
14. jún 2011

ahojteeee... 🙂 ako babule??? no ja som dnes 10 DC a BT mi akosi furt len klesa.... 😒 nerozumiem tomu... 😕
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/annavi30/gra...
katkaaa pomoooc..ako mam tomu rozumiet??? 😨

katarina104
14. jún 2011

@annavi ahoj, to je dobré, že ti klesá,, tam teraz úradujú estrogény, a mal by sa ti objaviť aj hlien, cca 6 dní by mala byť teplota dole do ovulky, a po ovu stúpa 🙂 ak máš hlien, tak styk a obdeň 🙂 ak nie tak si počkaj na hlien, o koľkej a kde meriaš?

annavi
14. jún 2011

@katarina104 no moja meriam rano o 5,30 v pošve.....hmm..som sa trochu doplietla ze mi to takto kleslo..hmm..no hlien nemam..mam taky ako kremovity...hmm...nechapem....z toho hlienu som šiši.. 😕
inač ten lanovy olej mi vobec ale vobec nechuti... 😖 ozaqj a nevadi ked papam Maternu???vitamíny??su tam komplet vsetky...hm???manzelovi som kupila selen zinok a vitamín C...no podla kalendárika by som mala mat ovu okolo 22. 6..hmm..som šiši z toho...takze teraz ked mi stupne teplota tak bola ovulka??či??

katarina104
14. jún 2011

@annavi ok, ten hlien by sa mal meniť na číry a ťahavý, ak je krémový a hustý, tak je neplodný, kým sa nezačne meniť 😉 , styk ešte nemusíte,ak by sa menil ,tak styk,a to by bolo znamenie toho,že folik dozrieva 😉
no olej nič príjemné, ale čo je zlé, to je aj zdravé, tak sa premôž 🙂 dobré by bolo kúpiť si to befoli, materna je ok, len je tam málo B6, a tá je veľmi dôležitá 😉 m.m. to je v poriadku 🙂 možno budeš mať ovu tak ako píšeš, ale neber, to celkom vážne, lebo to tak nemusí byť 🙂

annavi
14. jún 2011

@katarina104...okeej tak budem sledovat hlien a ak sa zmeni tak šupi na to.. 🙂 j asom si to befoli kupila..len sa mi zdalo ze je moc tych vitaminov...ozaj ten olej je z lekarne..je to taka 250 ml flasticka asi...a 3 krat denne to mam pit..a ked dopijem flasticku tak mam zacat dalsiu???či ako???a aj to befoli sa ma trikrat denne...a v baleni je 30 tabliet..potom co??hm??nemam tam pribalovy letak a ani neviem co to vsetko obsahuje..hm..tu ovu beriem podla kalendara s rezervou...pretoze v poslednej dobe ani neviem ci ovu mavam...

annavi
14. jún 2011

@katarina104 moja opravujem ze to befoli sa ma brat 1 x denne...ja len aby som to neprehnala s tolkými vitamínmy..to befoli obsahuje aj kyselinu listovou co aj materna...tak neviem...ale oukej..vezmem uz dnes... 😉 a na čo je vlastne ten befoli???

sarafortuna
15. jún 2011

@katarina104 . ahoj... Katka prosím o názor..
raz si mi napísala, že asi mám veľa estrogénu, keď od polky cyklu špinim a slabučko krvácam a nemám ovulku...
minulý cyklus som nebrala FEMI ani nič s alchemilkou - cyklus bol 27dnový, bez ovu ale aj bez špinenia... hurá hurá, tešila som sa aj z tohto malého úspechu.
Tento cyklus som však kúpila kvapky - maliník - je to extrakt z pučikov, vraj by mal "prečiistiť" ovácia od cyst a napomôcť k celkovej hormonálnej rovnováhe.
Zároven som bola aj na folikulometriu a tu je tá záhada:
´8.DC ráno hlien - potešila som sa lebo som išla akurát k dr.
- takže utz za 8.DC - pondelok - krásny folik 16,6mm - inštrukcia snažiť sa od štvrtka
- v sobotu som zase zakrvácala a špinila ž do pondelka -
- ultrazvuk v pondelok - 14.DC - foliku niet, ani cysty, sliznica pekná - dr. vraví, že všetko je OK, ovulka prebehla
- no do dnes teplota stále 36,6 - to je moja predovulačná
- včera som už nasadila duphaston - dnes zatiaľ ani špinenie ani krv

Mne to znie celé ako sci-fi... doktorka na mna zase kukala, že čo panikujem že neovulujem, keď utz hovorí že je všetko OK.
Môžem mať nejakú poruchu žltého telieska? ale vôbec mi teplota nestúpne... !!!???
žeby som skúsila fakt ten sarapis - len som alergik na roztoče, preto som to ešte nebrala...

a inač, nemôžu mi škodiť práve tie "alkoholové tinktúri"? ja nerezumiem že akoto že som minule vôôôôôôbec nešpinila...
Katka , ja už nemám nič v tej hlave, čo by mi TOTO vedelo vysvetliť... proste sa mi rozum zastavuje, no chcela by som nájsť nejaké vysvetlenie...

Zažila už niektorá niečo také? ž

mabumi
15. jún 2011

ahojte, urcite ste uz o tom pisali, ale nechce sa mi citat celu temu 😖
co je pravdy na tom, ze ak sa duphaston berie este pred ovulkou, tak ju zablokuje? ja ho beriem uz dlhe roky lebo inak by som cyklus ani nemala. mala som ho aj v kombinacii so stimulaciou.... momentalne beriem len duphaston.
dakujem za odpoved 😉

cecil36
15. jún 2011

Katka ahojky, tak sa stretavame 🙂
@lienkapp to je absolutny hazard tvojho dr. nasadit clostil a nerobit folikulometriu a nepichnut ani pregnyl. Ty nemas ovulku ked ti nasadili clostil?
@sarafortuna moze to byt nedostatok progesteronu, ked nevystupi teplota. Robila ti dr. hormonalny profil? Tam by to zistila velmi lahko. Prvy krat sa nabera 2-3 DC a potom 21-22 DC.
@mabumi dufik sa ma brat zasadne po ovu 😉

sarafortuna
15. jún 2011

@cecil36 , no HP veru ukázal nedostatočnosť progesterónu, preto mám duphaston... len ja som bola v tom, že vôbec neovulujem, aj som mala pichania a tlak na vaječníkoch, raz aj cystu... no teraz to fakt vyzerá tak, že to telo je dajaké rozhádzané a ovulka asi prebehne len to fláka žlté teliesko, preto sliznica "preteká" resp. sa odlupuje.. 😒

neviem či poznáš meranie BT, mne raz teplota stúpne inokedy nie... no teraz už pribúda viac mesiacov kedy nestúpne... ja som fakt bola v tom, že je problém vo vaječníkoch...

mabumi
15. jún 2011

@cecil36 ano, preto ho mam uzivat az od 17. d.c. ale v takomto obdobi, kedy nechodim na folikulometriu, kedze momentalne nestimulujem, tak neviem, kedy a ci vôbec mam ovulku. to znamena, ze ak by som ju mala neskôr, tak ju zablokuje? pytam sa preto, lebo napr. teraz som ho zacala brat az od vcera (18. dc) a dnes som mala vytok - hlien. pri mojich vsetkych diagnozach to nemusi byt ovulacny, ale mohol by byt 😉
takze v tomto case, ked beriem dufik, otehotniet nemôzem?

cecil36
15. jún 2011

@sarafortuna ovulka urcite prebieha, inak by to dr. videl na uzv, ak tam nevidel nic, pripadne tekutinu, tak folik praskol. To spinenie moze byt aj ovulacne. Ten dufik je malo progesteronu dobra volba 😉 Len to treba brat dlhsie, nech sa telo nastartuje. BT poznam, skus spojit k tomu aj ovu testiky aj hlienik. Nevadi, ak dufik zacnes brat o dva tri dni po ovu. Ak mas hod sem grafik 😉

@mabumi treba zistovat kedy ovu prebehla BT, testy, hlien, cipok....a podla toho nasadit dufik. A ked beries dufik, kludne mozes pri nom otehotniet 😉 Nema kontraceptivny ucinok 🙂 On je fajn aj na udrzanie tehu, ak su hormonalne problemy s progesteronom, tak kym zacne fungovat placenta babätka dufik sa moze uzivat.

mabumi
15. jún 2011

@cecil36 ano, ja som prestala merat bt, testy,... ja na vsetko potrebujem lieky, mam anovulacne cykly. ale tak obcas sa zazrak môze stat. tak len som sa chcela poistit, ci to tymto nepremarnim.
ked som stimulovala, tak dufik bol nasadeni vzdy az po odsledovanej ovulacii. potom som mala IVF a KET a teraz je take "hluche" obdobie. to by bola najvacsia sranda, keby sa to podarilo takto 😀 😀 😀
aj ked zazraky v mojom pripade necakam 😒
dakujem za odpovede 😉