Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

strihalka
6. jún 2011

15-24DC 2x1.........uvidime, co Duphaston umi 🙂)

sasena033
6. jún 2011

@strihalka koli comu mas dupik,? mne ho nasadil 17-26DC koli spineniu a nizkej sliznicei,zevraj.ale tuna Katka zlata mi naordinovala vitaminky a ak bude po nich lepsie alebo dobre tak ho ani nenasadim ked tak az bud.mesiac....moc sa mi do tych hormonov nechvce 😠

strihalka
6. jún 2011

@sasena033 upraveni cyklu, cyklus nepravidelny, vetsinou 33dni a ovulka na 23DC, tak ze asi na prodlouzeni doby, co vajicko by se chtelo uhnizdit....a jeste mi dnes zjistila, ze mam dvourohovou maternici.....

sasena033
6. jún 2011

@strihalka aha no ja podobne cyklus 32-33Dc ovu 18-19 den mas kratku LF???

superroxi
6. jún 2011

Chtěla sem se zeptat po jaké době dostanu ms po dobrání té dávky?
🙂

strihalka
6. jún 2011

@sasena033 jaaaj, no to nevim, ale asi hej, ked mam ovu 23DC a cyklus 33DC

superroxi
6. jún 2011

@strihalka Mě holky říkali že po antikoncepci je to po třech dnech dobrání toho platíčka no a u tohohle nevim..Já s tim začínam takže sem trochu ztracená v tom jak se to počítá atd.. 😀

strihalka
6. jún 2011

@superroxi ani ja nevim😀, ale pokud by to melo upravit cyklus tak kdyz na to pujdu logicky, a budu to brat do 25DCtak ma 3dny na to, aby prisla do normalniho 28dnoveho cyklu🙂))

sasena033
6. jún 2011

@strihalka myslim ze po dupiku do7 dni ale vacsinou z e chodi tak na 3 den no tazko povedat...len aj mne lekar povedal ked ho budem zle znasat vy sadit a prist da nieco ine.... ides uzivat na 15Dc od zaciatku mrchy,?? nezabudni ked ho nasadis skor blokne Ti ovulku 🙂

strihalka
6. jún 2011

@sasena033 no v otmlhle ja mam zmatek, polovina lidi, tu rika, ze ovulku to neblokuje, a polovina ze ano, zamtek nejvetsi......no tak to mi jiasi blokne, kdyz jsem mela minul mesic ovulka na 23DC, teda vlastne jeste tento mesic...
nerozumim tomu, tak mi to dava na upraveni cyklu, mozna to ma neco i spolecneho i s delohou, kde mi dneska zjistila vyvojovou vadu, a co jsem cetla, tak to zpusobuje castejsi potraty.....ale nic o tom, ze mi to posune ovulku, nebo upe zabrzdi nerikala 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

sasena033
6. jún 2011

@strihalka no ja ho mam tiez tak som stodovala.. a aj jedna lekara pisala ze mam est epockat a ked ho nasadim tak po potvrdenej ovu ze ju naouaj blokne.no ja spom dr povedala ze mam ovi 18-19DC tak mi ho dal brat 17-26DC ale ak si ho dam tak urcite min19DC ...no oni to podstatne nikdy nepovadia 😠

strihalka
6. jún 2011

@sasena033 tak ja ted nevim jak ho brat
?
nebo ho budu brat jako my napsala, ze ho mam brat a pak ji reknu ze jsem po nem prestala ovulovat at s tim enoc zacne jako delat 🙂 😀 🙄

sasena033
6. jún 2011

@strihalka moja skus napisat o tom babam do temy grafy...ale myslim ze ti povedia to iste 🙂 alebo tu napis tej katke

superroxi
6. jún 2011

no já to mam 14-25 dní tak nevím..mam to poprvý tak se to musí ozkoušet 🙂 Ale je to peklo..poprvý sem byla na gyndě a neměla sem ponětí o nějakým cyklu a ona to tam na mě vybalila tak semnejdřív musím zorientovat🙂 ale je skvělí že se dá o tom normálně na netu bavit s ostatními a jaké s tgím mají zkušenosti moc mi to pomohlo děkuju 🙂 😉

strihalka
6. jún 2011

@sasena033 no tak asi to urcite budu brat tak jak rekla doki, vsak jsem ji rikala, kdy mam jsem mela ovu a kolikadenni mam cyklus a ze je to nepravidelna, tak snad by ela vedet jak to davkovat..!!🙂

jania023
6. jún 2011

@strihalka ahoj dufik s nasadzuje vylucne po ovulke leno inac ovu nebude...dava sa aj od zaciatku cyklu ale iba v tom pripade ze nejak extra po babu netuzis na uravu cyklu...takze den po ovu 10 dni a ked vysadis ak do 7dni pride ms mne 2x dosla na 3 den a raz na 7 ci 8...ale ked neznasas dufik daj si utrogestan to je to iste alebo este lesie kup si B6 to ma taky isty ucinok a nieje to hormon 😉

strihalka
6. jún 2011

@jania023 a co treba kdyz je to na upravu zluteho teliska, hm?

strihalka
6. jún 2011

@jania023 1 tableta Duphastonu denne od 14. do 25. dňa cyklu. Liečba by mala pokračovať najmenej šesť neprerušených cyklov. Odporúča sa pokračovať v liečbe prvé mesiace gravidity ako je to uvedené u habituálneho potratu.jeste k tomu my dnes zjistila ze ma dvourohovou maternici, vrozena vyvojova vada, tak mozna proto......uvdim jestli ovulku prijde bo ne, podle toho se zachovam, pokud prijde, ok🙂)pokud nie, budem to asi resit🙂
uz se mi nejak nechce stresovat, kazdy tady ma jiny nazor, kazda sme uplne jina, kazda ma upe jinou diagnostiku nebo vedlejsi malickosti, na kterych mozna zalezi pri rozdelovani leku........navod na pouziti zni taky jasno 🙂)Ani v letaku nikde neni napsane to ohledne zaniknuti ovlky, takze asi opravdu pjde o jedince, kteri to zazilia apokud i ja tak pak to budu resit, ale stresem k zdarnemu konci nedojdu.......

jania023
6. jún 2011

@strihalka v tom pripade skus utrogestan ale iba po ovulke ja som nemala ziadne vedlajsie ucinky ale po dufiku su vraj migreny a tak..ale aj tak si nasad B6 to je skvela vec..ja mam pyridoxin

strihalka
6. jún 2011

@jania023 no ved uvidim, jsem z toho uz opravdu unavena, hlavne z dneska.....

jania023
6. jún 2011

@strihalka fakt ked ti mozem poradit pockaj na ovu lebo ked zacnes na 14dc tak ovu nebude ale zato cyklus bude krasny 28-30dc lebo ho beries 10dni plus asi 3 pokial dojde ms takze kraasne lutealna faza 13-16dni...chypes preco po ovu?ale mas pravdu co clovek to nazor..ja som dost zcitana ale aj tak sem tam mi dobre padne sa poradit 😉

strihalka
6. jún 2011

@jania023 vim, ale muze se stat ze moje ovulka bude bojovnice aj tak se probojuje i pres duphastone, ne?

jania023
6. jún 2011

@strihalka neber to tak aha na mna 10rokov nic chyba neznama ty aspon vies kde je problem a riesis to takze ako sa hovori ze aj negativne je vplivne 😉 😉 ja som nakoniec otehu ale ani netusim kedy a jak 😀 😀

jania023
6. jún 2011

@strihalka myslim ze nie dufaston ti zvysi teplotu a tvoje telo sa bude spravat ako keby uz ovu bola a tym padom sa to blokne...inac pri takychto liekoch je vyssia BT

strihalka
6. jún 2011

ted jsem na to prisla:-úúúúúúúúúú))))))))))))prvni mesic budu bez ovulky jasne, ale pak druhy, prvnich 14 dni co to brat nebudu pride ovulka a pak je zacnu zase brat 🙂))))zase 14DC🙂)) a pak se mi zkrati cyklus, a pujde to porad do kolecka🙂))jdu studovat medicinu, MAM NA TO 😀 😀 😀 😀 😀 , NECHTE V TETO PREDSTAVE ZIT ASPON DO RANA, AT MAM KLIDNE SNY 😲 😲 😕 😕 😅 😎 😀 🤐

strihalka
6. jún 2011

@jania023 ted jsem na to prisla:-úúúúúúúúúú))))))))))))prvni mesic budu bez ovulky jasne, ale pak druhy, prvnich 14 dni co to brat nebudu pride ovulka a pak je zacnu zase brat ))))zase 14DC)) a pak se mi zkrati cyklus, a pujde to porad do kolecka))jdu studovat medicinu, MAM NA TO , NECHTE V TETO PREDSTAVE ZIT ASPON DO RANA, AT MAM KLIDNE SNY

jania023
7. jún 2011

@strihalka no vidis ale si sikulko proste je to ako antokoncepcou stale dokolecka ale zato krasne pravidelny cyklus 😉

jania023
7. jún 2011

@strihalka ale samozrejme nie stale v ten isty den pride ovu..mne prichadza okolo 17dc a teno uz na 13 cuduj sa svetu 😀

annavi
7. jún 2011

čafte baby... 😀 ja som Dufík brala pol roka....a si myslím ze som ovulku pocas jeho brania nemavala...som dokonca aj stratila plodný hlien... 😕 ktorého som kedysi mávala neurekom..a teraz nic..tak som dufík vysadila....a pol roka cistá... 😀 aale sme snazenie akosi zanedbali..stahovanie, nova praca..a taaak.. 😀 no a teraz som bola na kontrole a kedze mavam nepravidelny cyklus tak mi opat nasadila dufík....od 17 DC desat dní 2 krat denne...leenze Dr som povedala ze co ak je Dufík zle nasadený a blokuje mi ovulku..mi povedala ze je to kvoli tomu tak aby sa ten cyklus "nakopol" vdaka dufíku a aby sa potom uz aj ovulka pekne nastartovala na ten 14tý den a aj cyklus bude pekne 28 dnový..tak ja neviem..ale aj tak som ho nezacala brat...tri balenia dufíku mám v šuflíku.chii...cez leto sa posnazíme podla dr. jonasa a potom uvidime...hmm...+ mi Katka doporucila vitamínky tak uvidime...
kazdy lekar vam povie uplne nieco iné..som z toho šiši... taak ale toto je ale moja skusenost....kazdá z nas je iná..
prajem kráásny dnííík,... 😎 veríím ze sa každa z nas docka vytuzeneho babetka.... 😵 😵

strihalka
7. jún 2011

@annavi ahoj, no rpesne, ja doufam v to, ze mi to po 12-ti letech ansadi spravny smer cyklu 🙂)mozna bylo nacase....u me to plus jeste vypada ze budu brat duphik aj na zacatku tehu...kdyz teda budu🙂

annavi
7. jún 2011

@strihalka no moja je síce pravda ze pocas brania D som mala cyklus nie 34 dnový ale 29-30....lenze ovulka nikdea my sme sa snazili ako "diví", (manžel je v najlepsom poriadku)..hmm..a nič z toho..vsetky testy negatívne...no vela robí aj psychika...z merania BT, snazenia sa na "povel" som bola uz zufala... 😒 takze si myslím že aj preto to bolo...teraz sa to uz snazim brat "sportovo" a verím ze to vyjde..raz urcite..ci za mesiac, dva tri.ale vyjde... 😵 😵 😵
no ved skus a uvidis co D urobí u teba.. 🙂 ak budes mat ovulku aj pocas brania D tak bude supíš.. 😎
držím paste... 🙂 vy sa kolko snazite??