Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

elisskah
23. aug 2012

@claudibaby no zvyknu to riesit aj antikou, co podla mna neni riesenie, aj tu som brala, ale ked som ju nechcela, tak som chodila k nemu na urcity den cyklu na injekciu, uz neviem nazov. 3 mesiace po sebe....ono mi to malo menzes vyvolat. upravilo sa mi to len na kratko, este asi 3 mesiace potom to bolo este normalne a potom zas velke vykyvy. potom som to uz neriesila a neskor som otehotnela, zistila som az v 7tt, pretoze som sa vobec nevzrusovala nad tym, ze dlho meskaju, pre mna to bolo normalne 🙂 a mavala som ju aj velmi bolestivu, teraz po porode som este menzes nemala a sama som veelmi zvedava, ze ci nieco s tym to tehotenstvo urobilo, alebo bude u mna vsetko tak isto, aj nepravidelnost aj bolesti.

zora256
23. aug 2012

@diska Ahoj!
Tak mne ms do 3-5dní zvykne prísť od vysadenia Duphastonu a prsia mňa vždy bolia vyše týždňa do ms,a len odkedy beriem Duphaston,bez nich ma nebolievajú,a mimochodom aj prvý trimester ma boleli,až tak,že som sa ich nemohla ani dotknúť ani tričkom,proste vypchávkové podprsenky som musela nosiť:-/

claudibaby
23. aug 2012

@elisskah No ja som mala problémy od 18-tich rokov, lekárka mi nasadila antiku, potom som vysadila, zistili mi cysty a tak znova antika, takže skoro v kuse som ju brala 10rokov. Potom drahý povedal, že dosť, žiadna antika nebude, vysadila som ju, no ms žiadna, 1-2x do roka. Zmenila som lekára, predpísal mi duphaston, brala som ho asi 2mesiace, potom som ho vysadila a rok som krásne tikala ako hodinky. Potom prišla svadba, stres z posledných príprav a mala som ju dostať na svadbu, no prišlo iba špinenie, to bolo v máji no a odvtedy nič. Prsia ma síce bolia na dotyk, ale žiadne iné príznaky nemám, takže tehu určite nie som. Budem držať palce nech sa ti to po pôrode samé dá do poriadku, hovorí sa, že po pôrode sa všetko samé upraví.

elisskah
23. aug 2012

@claudibaby no tehu mozes byt aj bez inych priznakov, nie kazdej zene byva zle, ani mne velmi nebolo, ale bola som vtedy veeelmi ospala a prsia ma tiez riadne boleli. to preto to tak si mas, lebo si tolko rokov brala antiku.....sa ti to telo musi spamätat a ten cyklus rozbehnut. a ako zakon schvalnosti alebo co, ako som pisala, ze este menzes nemam po porode, tak som si ho asi privolala a dnes poobede dostala 🙂 Bolest je len taka mierna, ktora sa da v pohode zvladnut bez liekov, zatial, lebo volakedy by som sa bez nich zblaznila, bolelo to ako porodne kontrakcie 🙂

kvietok228
24. aug 2012

@meggy004 dakuejm vet to raz isto dame vsetci ale dufam ze nie v 40-tke 🙂

silvijaa
28. aug 2012

ahojte. tak po tom mojom nestastnom potrate a po operacii myomu sa mozme znova snazit o babatko. lekar mi predpisal clostilbegyt. zacinam ho brat od stvrtku. ale chcem znova brat aj befoli. brala som ho aj pri poslednom otehotneni. len som uz zabudla, ci sa berie stale, alebo je nejaka prestavka. dakujem za radu.

zora256
29. aug 2012

@claudibaby Ahoj!
Hovorí sa no to hej,mne po pôrode na preventívke povedal,lekár,že nevidí žiadnu šancu aby som mohla mať ďalšie dieťa,že aj to čo mám je zázrak...Tak som brala na pco hak,a vysadila som stým,že to nemá mysel,načo mám brať keď ajtak podľa lekára nemôžem otehotnieť,a tak som zašla zaním,že či by mi nemohol nasadiť Duphaston,keď som sním vedela otehotnieť aj z prvým dieťaťom,a tak mi ho nasadil od apríla.A teraz som zvedavá,či to vyšlo,keďže mám často malú potrebu a včera test slabunko ukázal aj duhú čiaročku,hoc my ms ešte nemešká ale ju ani nečakám🙂 ktorá by nemala dôjsť sobotu 😔 Tak hrozne túžim mať dve deti,viac si neželám ale tak ak by Pán Boh dal aj tretie nenahnevám sa lepšie viac ako ani jedno 😉 .A ke´d už jedno tak je dobre ak sú aspoň dve,no nie?

zora256
29. aug 2012

Baby!Pri Duphastone ste mávali pred užívaním 3dni slabé krvácanie?mne na 13dc začalo a až do 16dc som mala slabé krvácanie akoby špinenie,a na 24dc zas ale len večer a na 25dc zas len večer trošku a tak včera na 25dc som ráno robila 10-tkový test mi ukázal aj druhú čiaročku,slabučko,tak som zvedavá či do soboty dôjde ms alebo nie,lebo mám čudné pocity aj v prsiach a aj vpodbrušku a časté močenie a aj žravosť akosi prevláda a ak nejem a aj po jedení,mi je na grc.Mali ste to niekto zvás?

elisskah
29. aug 2012

@zora256 podla mna si tehotna 🙂

zora256
30. aug 2012

@elisskah Ďakujem aj ja si to začínam,myslieť každý deň viac sa mi akosi zväčšili prsia a sú aj citlivejšie 😉 ,tak uvidím pondelok ak nedorazí do vtedy idem k dokimu,lebo mám ílen na 2dni Duphaston🙂

A byby u vás tiež bolo pred ms také že pár kvapiek krvi akoby bolo na intímke,a k večeru hnedastý výtook ale len za intímku,proste a potom nič?Je mi to zvláštne ešte sa mi doteraz nestalo ani raz pri Duphastone,ani pri prvom tehu,ale tak spítam sa lekára,ak to nemala ani jedna zvás.

zora256
30. aug 2012

@elisskah Ahoj!
Tak predca len dorazila a to hneď na 2deň čo som dozbierala Duphaston:-/A to som si už akt myslela,že nepríde,a tak skoro mi ešte nikdy neprišla na 27dc,čo už snáď nabudúce.

elisskah
30. aug 2012

@zora256 aaale! a ja som si bola ista, ze si v tom 🙂 aj mna prsia velmi boleli, ako vzdy pred menzes, ale vtedy nejak stale nechodila a nechodila....ale ze som tehotna som neverila 🙂 tak teda nabuduce...drzim palce.

zora256
30. aug 2012

@elisskah Ahoj!
Veru,snáď nabudúce,nuž mne nemeškala,ešte teraz,ba skôr došla o 3 dni:-/Ale čo už.
Verím,že to vyjde nabudúce.A vy plánujete tiež druhé?Alebo,ešte len rozmýšľate nad ním?Viem ešte má vaša maličká len 4mesiačiky🙂Ja som už od 5 mesiaca malého moc uvaovala ned tým kedy mať druhé,a už od jeho 8mesiaca sme sa začali snažiť,a už má 13 mesiacov a nič,ale tak snáď zaberie i tento krát na 6mesiac užívania Duphastonu ako pri ňom🙂Vám sa na koľký mesiac podarila maličká?

elisskah
30. aug 2012

nam sa podarila skor nahodou....este som len vravela, ze sa na jesen zacneme uz snazit, ze uz mame aj dost rokov a otehotnela som este v juli....druhe skor ako o 3 roky nie....mala som sekciu, skoro by som ani nemala mat dalsie, chcem si dobre uzit prve dietatko....a ty sa jak ponahlas, ved mas este malo rokov 😉

zora256
31. aug 2012

@elisskah Ahoj!
Nie na veku záleží,ale na zdraví,ja od začiatku ms mám problémy z vaječníkmi,a keďže mi lekár povedal hneď po pôrode,že nevidí,žiadnu šancu na ďalšie dieťa,kvôli polycystickým vaječníkom,že je zázrak,že vôbec mám jedno dieťa,preto sa snažím kým je ešte vôbec nádej,ktorá ma poháňa,keď mám jeden zázrak verím,že sa stane i druhý,malý nám trval až 4roky kým sa vôbec podaril,aj to sme už boli rozhodnutý že si v januári 2011 adoptujeme ak sa do decembra 2010 nepodarí,a v októbri sa podaril,takže ja vravím,nie vek tlačí ale zdravie bez zdravia ak by som odkladala,by som už asi ani nádej nemala.A teraz verím,že to krvácanie na 13dc bolo prasknutie nejakej cystičky na vaječníu,a dúfam,že sa očiastia natoľko vaječníky,aby sa mohlo aspoň jedno vajíčko uvolniť a sná´d sa aj zadarí,ako pri malom 😔 .Vidíš,tebe nebolo treba sa ani snažiť a máš bambulku,a ja som veľa nocí preplakala,kvôli rôznym vyšetreiam,a nedareniu sa...A veľa som sa modlila,za tento zázrak,a ešte veľa aj budem musiať kým zas zažijem ak vôbec zažijem to krásne zrodenia sa nového života,už len aj kvôli malému,aby mal aspoň jdeného vlastného súrodenca,keďže aj ja aj mm máme 2 súrodencov a nedali by sme ich za nič.

elisskah
31. aug 2012

@zora256 to ano....ani ja som si nemyslela, ze to pojde u mna tak lahko, myslela som si, ze budem mat problemy s otehotnenim....pretoze zo vsetkych stran pocujes, ze prerusovana suloz nie je vobec spolahliva a bla bla bla a u mna to fungovalo vela rokov, boli aj casy ked som brala antiku, ale toho bolo menej. a par dni po menzese sme si nedavali pozor vobec, az ked sa blizil stred cyklu, tak potom uz ano, a priatel sa preratal, si myslel, ze este moze, no a tak vznikla Elisska 🙂 tak pri takych problemoch ake mas Panboh zaplat aspon za to jedno, niektorym zenam sa ani to nepostasti. ale tak myslim, ze ked si sa dockala jeho, tak aj druheho sa dockas, len ti to mozno trochu dlhsie potrva. len netreba tlacit na pilu, je to aj vec psychiky. poznam pripad....mnoho rokov sa snazili, liecili, ta zena podstupila mozne aj nemozne a nakoniec po 18 rokoch, ked mala 38 a zmierila sa s tym, zvykla si a nic uz pre to nerobila, otehotnela a ma dcerku...a takych pripadov je viac.

basulienka2
2. sep 2012

ahojte snažilky...mam jednu vec co ma trapy a to je: mam 30 dnovy cyklus a na 22 den sa mi zacina hnede spinenie trva to 5 dni a potom ma normalnu ms tak 2 az 3 dni.Bola som s tym aj u mudr robila mi rozne testy a vsetko mam v poriadku tak mi nasadila duphaston beriem ho uz 6 mesiac od 16teho dna a 10dni dva krat denne... prve tri mesiace som mala strasne problemy ms si codila ako chcela jeden mesiac som mala ms tak ako ma byt,ze jeden den sa zrazu objavila a o 3dni zmizla aa teraz uz druhy mesiac mam zase to spinenie. snazime sa spriatelom uz 10 mesiacov o babo aa mam strach ze s nasim neuspechom to moze suvisiet..Nemate s takymtoniecim niektora skusenosti???prosim o radu ak o niecom viete dakujem

zora256
3. sep 2012

@basulienka2 Ahoj!
ja som mala také hnedé špinenie,pred tehu a ako píšeš,aj teraz máš také to hnedé a nie ms?Tak si skús testnúť,možno,že si už vtom 😉 ,a preto sa Ti stráca ms🙂Aj mne postupne akosi slabne a teraz ho len budem brať 6cyklus od 12.9.ale ja beriem len od 14dc do 25dc 2x denne.A tiež nechodí pravidelne chodila na 32dc a aj na 30dc a teraz bola na 27dc.Ale tak počas ms mám menej bolestí,a slabšiu ms,A ja som krvácala na 13c až do 16dc slabo,ale červená.A len vo štvrtok idem na preventívku,tak spomeniem dokimu,že som krvácala vtedy,že čo nato povie som zvedavá...A nezúfaj,my sme sa o malého snažili vyše 3rokov a na 4 rok sa narodil.

michamicha
4. sep 2012

Ahoj, mám dotaz, tento cyklus beru duphaston, včera jsem dobrala poslední tabletku a od 5.dc bych měla začít brát clostilbegyt. 16.dc jsem byla na UTZ a dr. mi řekl, že mám celkem vysokou děložní sliznici a MS může tedy přijít ještě před dobráním duphastonu. Problém je, že jsem teď v sobotu a v neděli malinko krvácela, ale teď už druhý den nic, tak nevím jestli mám brát to víkendové jako MS nebo čekat dál jestli se znovu neobjeví krvácení 😖 Máte s duphastonem někdo taky takovou zkušenost?

basulienka2
4. sep 2012

@zora256 ahoj
ja mam ale spinenie pred ms takzch 5 dni a potom dva dni ms a mam to uz asi rok takto..trosku som patrala a zistila,ze vela zien ma takyto problem ale nic to neni.....joooj no to si ma velmi nepotesila ze tak dlho sa vam nedarilo ja som strasne nedockava aa uz by som chcela kocikovat 😅 aa bola som teray ne preventivke taak keby,ze som nahodou tehotna tak si myslim, ze by si to vsimla nie???ale dakujem ze si mi odpovedala 🙂

zora256
4. sep 2012

@michamicha Ahoj!
Nuž pri Duphastone je to tak,že po dobratí má sa čakať 10 dní dovtedy by mala prísť ms,tak počkaj dovtedy a ak nič testni či nie si tehu,a ak nie tak sa opítaj lekára,že čo ďalej.
@basulienka2 Ahoj!
Tak na sone vidno až keď už mešká vyše 2týdňov ms čiže od 5tt,do vtedy nevidno nič,iba ak vysokú sliznicu maternice,ktorá je totiž aj pred ms vysoká.A ja som brala Duphaston až ten 3rok snaženia keď sa zadarilo na 6cyklus brania som otehotnela,ale tak sú ženy ktoré otehotnejú už aj na 3cyklus brania,závisí od ťažskostí,kvôli ktorým sa nedarí.Držkám palčeky🙂

kvietok228
7. sep 2012

ahojte chcem sa spytat dobrala som duphaston a zvycaje na 3 den mi chodi mrcha a teraz az na 4 a MS trvala 2dni a potom uz nic a strasne ma boli prsia neviete cim by to mohlo byt?ja si myslim ze mam totalne rozhadzane hormony alebo mi nezaberaju lieky 😢 duphaston beriem uz rok a pol

basulienka2
9. sep 2012

@kvietok228 Ahoj, mne tiez chodi mrcha s duphastonom na 4 den a mavam ju tak dva max tri dni nooo ale prsia ma nebolia taak skus si spravit testik 🙂

michamicha
9. sep 2012

Tak mně MS došla pátý den po dobrání Duphastonu a jako je strašně silná 😝 V příbalovym letáku píšou, že je to stejný jako třeba Agolutin a ten když jsem minulý měsíc dostala dvojitou dávku, tak byla MS strašně slabounká a teď to je fakt masakr 😔 tak doufam, že to brzo skončí, od úterka začínám brát Clostilbegyt 🙂

kvietok228
10. sep 2012

@basulienka2 test spraveny a nic tak neviem cim to je a to mavas kazdy cyklis taku kratku ms

basulienka2
11. sep 2012

@kvietok228 no nie vzdy ale obcas je kratky..ked som zacala brat duphaston prve tri mesiace som mala strasne prblemy moje telo si robilo co chcelo tak mozno aj u teba je to tak ale uz sa to ako tak napravilo prave som sa rozhodla ze duphaston uz brat nebudem lebo mi nepomohol vyriesit moj problem....taaak v letaku duphastonu sa pise,ze po douzivani by sa ms mala dostavit do 10 dni ak nepride taak potom skus este raz testnut ak tam nebudu // tak skus zajst k svojmu lekarovi.Drzim palceky 😉

kvietok228
12. sep 2012

@basulienka2 ja ho berim uz rok a pol a zatial fungoval az teraz akosi kratko som mala a test som robila a nic si myslim ze keby som bola tehu tak test mi to ukaze ja fakt neviem ja som raz vysadila duphaston ze vyskusam ci nedostanem ms aj bez neho a cakala som 3tyzdne a nic tak som ho na 5dni nasadila a po 3 dnoch dorazila 😢

michaela1004
13. sep 2012

ahojte.licim sa na PCOs.na posledy som mala normalnu MS a dva dni po nej som zacala spinit az do teraz uz je toho trosku viac ale nic silne.uzivam duphaston uz treti den a mam hrozne citlive a zvecsene prsniky.neviem co mam robit.nemala ste niektora taky problem?dakujem

basulienka2
14. sep 2012

@kvietok228 nooo super taak to hadam nebude moj pripad boo tiez to chcem vyskusat bez neho..mavam tak5 dni pred ms spinenie a preto som brala duphaston aby spinenie nebolo aaa nic sa nezmenilo len jeden mesiac som bola bez spinenia inak je to stale..teraz skusam alchemiku zltozelenu zevraj na taketo veci pomaha taak sa uvidi....aa neskusala si volat doktorovi??

adria101
15. sep 2012

@basulienka2 ahoj citala som tvoje prispevky a mam presne ten isty problem, spinim niekolko dni pred ms. Uz to trva asi 5 rokov, bola som na vsetkych vysetreniach a nezistili pricinu, tak mi povedali ze to sa stava. Teraz chcem otehotniet tak mi dr na to predpisal duphaston. Beriem ho uz 3. mesiac a ziadna zmena. Uz ma to zacina stvat. Tiez som zacala pit alchemilku a brat vit E a velmi mi to pomohlo na ovulku. Len toho spinenia nie a nie sa zbavit. Co tebe na to povedal dr? Lebo pre toho mojho to nie je ziadny problem...