Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

nikola81
18. jan 2013

@magica78 😀 😀 Asi budu musiet..Lebo minuly mesiac som dostala az na 14-den a tento mesiac to bude asi to iste

magica78
18. jan 2013

@nikola81 mne zas chodila pravidelne ale to IVF mi to rozhasilo

nikola81
18. jan 2013

@magica78 Ja mam PCO a nikdy mi to pravidelne nechodilo..Bez liekov sa nepohnem. Ale po IVF som veru bola aj ja riadne mimo..a strasne som vtedy pribrala 😠

magica78
18. jan 2013

@nikola81 ja som ok mm ma zyl spermiogram.ja som nepribrala lebo pocas stimulky som kazdy den bola na bike 30 km a pila4 litre

bronia13
18. jan 2013

@magica78 30 km? wow a pila 4 litre? to je super.... ale zse vela vody pit nie je dobre lebo vyplavujes vitaminy vraj.. neviem ja tiez pijem vela vody ale asi tak 2,5 litra denne co je tiez dost 😉

magica78
18. jan 2013

@bronia13 pri IVF musis tolko pit kvoli OHSS.

nikola81
18. jan 2013

@magica78 Ja som to celkovo zle znasala a este som aj potom schytala OHSS...A ako ti vlastne IVF dopadlo?

magica78
18. jan 2013

@nikola81 ja som bola ukazkovy pripad znasala som to super, od 1 injekcie som pila 4 litre , maja osm 20 vajicok z toho ale iba 17 bolo pekných ktore mi urobili ICSI .a nakoniec mi zostali 5+1.

nikola81
18. jan 2013

@magica78 Ja som bola na IVF pred 7 rokmi a o piti velkeho mnozstva vody mi nikto nepovedal. Bolo to este v plienkach a bola som jedna z prvych pacientok. Ja uz ani neviem kolko som mala vajicok..A ako to u teba dopadlo?

magica78
18. jan 2013

@nikola81 et neuspesne v novembri a teraz cakam na mrchu a idem na ket

nikola81
19. jan 2013

@magica78 Tak ti budem drzat palce.. 🙂 Ako dlho sa snazite?

magica78
19. jan 2013

@nikola81 dakujem tak dnes uz mrcha dorazila tak v pondelok voalm do CAR .cca 3 roky

nikola81
19. jan 2013

@magica78 Super...mna aj mrcha zdrzuje..nie a nie sa spustit. Tiez koli tomu cakam aby som mohla volat do CAR. Drz sa 😉

magica78
19. jan 2013

@nikola81 a kvoli comu ides do caru?

ematko29
19. jan 2013

@nikola81 ja som síce nebrala duphaston ani mi nepichali pregnil ale verila som klostilu aked videla krásne vajička na folikulometrii tak som si bola istá,že sbudem v ten mesiac tehu.menzes meškal prsia boleli,ja sa tešila urobila test anič ,plač preveliký bola som strašne sklamaná.krámy mi došli na 42dc.druhý mesiac som ani nedúfala,ašup otehotnela som .nemusí to hned vyjsť prvý mesiac.telo sa sliekmi len vyrovnáva podla mna sa nemáš čoho obávať .ja viem,že si sa tešila averila tomu,že to tento mesiac vyjde ale ak je problém v ovulácii,niektoré ženy musia brať klostil aj 3 až,4mesiace.ak neotehotnieš do toho 4mesiaca s klostilom tak bude problém zasa niekde inde.velmi prevelmi ti držím prsty aby to skoro vyšlo ,viem ako sa cítiš.ale nakoniec ešte nič nieje stratené mrcha ešte nedošla 🙂

nikola81
19. jan 2013

@ematko29 Uz som si dako zvykla na to cakanie. Ale lutost zo sklamania byva vzdy rovnaka, len rychlejsie preboli ako v minulosti. Mrcha veru stale nedosla som 40DC a treti den len spinim. Budem musiet poprosit doktora v CAR nech mi da nieco ine. Jednak mi predlzil cyklus a nikdy som po duphastone nespinila. Vzdy som dostala normalnu mrchu. Nechapem dovod preco sa mi nechce rozbehnut krvacanie. Nemozem ist ani do dalsieho kola kym nezacnem krvacat.

nikola81
19. jan 2013

@magica78 Dohodli sme sa s doktorom ze to zasa skusime "po dobrom" takze clostil pregnyl duphaston..Tento cyklus je v haji...a musim pockat na dalsiu normalnu mrchu, az potom tam mozem ist a znova zacat s clostilom. Ak to ani potom nevynde, tak chcem ist na 2IVF

ematko29
19. jan 2013

@nikola81 ja viem to čakanie je najhoršie,kamoška ale takto špinila abola tehu.alebo môže to byť to inplantačné krvácanie co spomynala zora?no podla mna menzes dojsť musí ak niesi tehu .

nikola81
19. jan 2013

@ematko29 Ja si myslim ze topiaci sa aj slamky chyta a dnes ma napadla jedna vec...11.1. ked som bola na sono povedala mi ze tam vidi prasknuty folikul 19,8mm. Takze ak spravne ratam vcera to bolo presne 7 dni..Neprichadza do uvahy aby krv a uz vobec nie moc zachytili HCG. Ale tym padom by som mala ovulku dva krat v mesiaci. V decembri po pregnyle a 11.1. podla sona..Neviem ci by videla prasknuty folikul s pred dvoch tyzdnov ak by som brala do uvahy ovulaciu z decembra. Je to len moja logika..Ale predpokladam ze doktorka by tieto skutocnosti neprehliadla su to len moje uvahy a este jedna kocka mi to tu dnes napisala

magica78
19. jan 2013

@nikola81 drzim palce aby ti to dobre dopadlo a nemusela si ist na IVF , ja mam dnes nervy lebo som trosku dufala ze by // ,ale to ma o par dni prejde a pojdem na KET. drzim ti palce

ematko29
19. jan 2013

@nikola81 tak podla logiky čo si opisovala by to takto mohlo byť,každopádne menzes dôjde ak niesi tehu.ak na 42den nedôjde skus urobiť opäť tehu test by sii už mala vedieť presne načom si 🙂 budem na teba myslieť 😉

nikola81
19. jan 2013

@magica78 Hlavne nech tebe dobre dopadne KET..Kolko mas este mrazacikov?

nikola81
19. jan 2013

@ematko29 Dakujem pekne... 🙂 Pockam este do pondelka a uvidime pripadne zavolam aj do CAR a pojdem radsej tam na vysetrenie, lebo tato moja doktorka je skor na rutinne pripady nie na take tazke oriesky ako som ja 😒 Uvidime ci sa to rozbehne..Ale dam vediet 😉

magica78
19. jan 2013

@nikola81 diki 5

nikola81
20. jan 2013

Ahojte prosim o vase skusenosti. Najde sa tu niekto s podobnym problemom ako mam ja? dnes je 13-den od dobratia duphastonu a stale len spinim..Bolesti nemam ziadne. Stalo sa niekomu ze po duphastone neprisla normalna mrcha?

elje
20. jan 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit. Mam teraz zacat brat Duphason (kvoli nepravidelnemu cyklu a skoro ziadnej ovulacii). Mam ho nasadit na 11.den cyklu. Menstruacia prisla prave teraz, ale len veeeelmi slabucka. Mam brat za prvy den cyklu az zajtrajsok? A zalezi na tom tak velmi ci dnes alebo zajtra? Dakujem

darazv
21. jan 2013

@elje ahoj no ak teraz stale len spinis a zajtra cca doobeda sa ti spustí ber prvy den menzesu od zajtra 😉

seraa
23. jan 2013

Ahojte uz som pisala aj inde ale zopakujem:
"My sa snazime uz skoro dva roky a stale nic, na vysetreni som bola: prev. prehliadka, sono, hormonalny obraz plus 3 tyzd. sledovanie ultrazvukom. Doktor povedal, ze vsetko vyzera ok len hladina hormonu ktora vytvara zlte teliesko rychlo klesa a predpisal mi duphaston na: od 20 dna cyklu po 27 na tri mesiace..
Uz som po druhom a stale nic. Tak neviem.... uvidime co dalej..
ma niekto takuto skusenost?
majte sa"

ematko29
23. jan 2013

@nikola81 tak ako,čo je nové?robila si si test alebo?

silvinka25
23. jan 2013

baby?..môžem sa len spýtať??????????..ten duphaston je také niečo ako Norethisteron??????????,..ďakujem...🙂