Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ematko29
14. júl 2013

@januska77 pokial berieš duphaston čo je progesteron tak menzes by nemal dôjsť,ked sa vysadí spôsobí to rýchly ubytok progesteronu adostavy sa krvácanie,ja si myslím ,že v pohode by sa mohol aj na tento účel hodiť 🙂

sisisi
14. júl 2013

@aurora88 nevadi to lebo duphaston pripravi maternicu na uhniezdenie prave pocas tych 10 dni, narastie ti sliznica a budes mat hormony v takej hladine ako ma byt. a asi by si mala ist potom hned ako budes mat // k dr. a ten ti mozno nasadi duphaston znova. ale to je uz na odbornikovi, nie na mne 🙂

aurora88
15. júl 2013

@sisisi dakujem, ano, ak nedostanem do 7 dni mrchu,mam prist k nemu 🙂dakujem este raz

anulkaba
18. júl 2013

Ahojte dievčatá. Dnes mi doki predpísal duphaston, mám ho brať na 15 DC 2x1tbl počas 10-tich dní. Mám neskutočne silný menzes, som pol roka po potrate, ale chcem znova otehotnieť. Poradte prosím, či duphaston pomôže k otehotneniu, čítala som tu, ževraj niektoré nemali ovuláciu /čo ma nepotešilo teda/, skrátka, aké máte s ním skúsenosti. Díky za každú radu. 🙂

sarkad2856
20. júl 2013

@anulkaba duphaston se užívá bud na upravu cyklu,nebo pokud někdo v začátku těhu začne krvácet,tak na udržení.Otázka zní jaký máš problém konkrétně ty sama

anulkaba
31. júl 2013

Ahojte,predám úplne nové balenie inofolicu (20 sáčkov) za 12,76 eur + 8 sáčkov inofolicu, čo mi zostalo za cenu 5,10 eur + poštovné 2 eurá. Doba použiteľnosti do 03/2015. Píšte do IP. Ďakujem 🙂

bobinecka111
31. júl 2013

ahoj, chci se zeptat dostala jsem DUPHASTON ke srovnání cyklu a k pomoci k otěhotnění a mám napsáno dávkování první prášek kdyš dostanu menstruaci další až 15 dem cyklu ,chápu dobře že to je od prvního dne ms za 14 dní další? 😉

xlucianka
3. aug 2013

Ahoj, nevím jestli to tady už někdo neřešil, ale všech 439 stránek jsem neprocházela 🙂 . Dostala jsem Duphaston na srovnání cyklu a mám ho brát od 16. dne cyklu ráno a večer. První měsíc jsem dostala menstruaci 30. den a teď po 12 dnech menstruuji znovu. Tak teď nevím jestli mám 16. den začít znovu duphaston brát, když má vyvolávat menstruaci. Jestli budu menstruovat každých 14 dní tak potěš koště. 🙂

ivica46
4. aug 2013

ahojte, tiež som dostala v piatok tento liek, mám užívať od 16DC 10 dní. Ja ale nemám vôbec problémy s nepravidelným menzesom, robili mi hormonálny profil na 6 dc a 13 dc a vraj mám nízky progesteron. Už som dvakrát potratila v siedmom týždni - zamlknuté tehotenstva, vraj to mohol spôsobiť nedostatok tohto hormonu. A ešte jedna vec, po kyretážach mám o dosť slabší menzes ako som mávala, mohli to spôsobiť tie kyretáže?

ponozkazt
19. aug 2013

pravdepodobne sa to tu uz riesilo, ale spytam sa znovu - moze dufik ovplyvnit BT? beriem ho druhy krat, mala som mesiac pauzu a mam pocit, ze poovulacne teploty mam nizsie ako zvyknem mavat .. nasadila som si ho az po ovulke, to som si na 90% ista, len 4DPO mi este graf ovulku nevyznacil ..

zora256
20. aug 2013

Nemá niekto na predaj zo 2krabičky?

zora256
20. aug 2013

Proste nemám možnosť teraz zájsť k ženskému si dať predpísať...a nechcela by som prísť užo 4 dieťatko :-/Tak ak by niektorej zvyšilo a nepotrebovala by tak sa ozvyte rada odkúpim.Ďakujem.

egyy
23. aug 2013

Ahojte dievcata. Chcem sa iba spytat. Beriem duphaston druhy mesiac, dneska druhy den. A citim bolesti vo vajecnikoch a tlaky v prsiach. Moze to byt z toho lieku? Ovulaciu som tento mesiac asi nemala, lebo sm sa vykaslala na inofolic a ani vajecniky ma neboleliani krcok, hlien..nic. Az teraz. Baby pisali, ze sa ma brat po ovu. Ale mam pocit akoby som ju praveze mala az teraz. Je to mozne? Alebo to nam z duphastonu?

egyy
23. aug 2013

Ahojte dievcata. Chcem sa iba spytat. Beriem duphaston druhy mesiac, dneska druhy den. A citim bolesti vo vajecnikoch a tlaky v prsiach. Moze to byt z toho lieku? Ovulaciu som tento mesiac asi nemala, lebo sm sa vykaslala na inofolic a ani vajecniky ma neboleliani krcok, hlien..nic. Az teraz. Baby pisali, ze sa ma brat po ovu. Ale mam pocit akoby som ju praveze mala az teraz. Je to mozne? Alebo to nam z duphastonu? Dakujem.

romina21
4. sep 2013

Babule to je úplná hlúpost že Duphaston blokuje alebo potláča ovuláciu ...mne ho dal doktor práve kvoli tomu aby sa mi upravil cyklus a následne aj ovu aby som mohla mat mimino ...🙂a povedal mi jednu vetu verte tomu čo povie doktor a nie čo si prečítate na nete🙂 tak verte tomu že neblokuje...aj ked mám pravdu povedat....berem ho dost dlho a tehu nič:(...

karin1234
5. sep 2013

@romina21 prečítaj si prispevky od dievčat čo tu pišu, duphaston je dobrá vec ale treba si odledovat ovuláciu a nasadit ho az po nej.

karin1234
5. sep 2013

@egyy ahoj, aj ja som mavala bolesti v podbrusku a strasne bolestive prsia z duphastonu.

egyy
6. sep 2013

@karin1234 Ahoj. Dakujem pekne za reakciu. Mozem sa este spytat, ze do kolko dni po dobrati duphastonu ti zvykla prist ms? Lebo mne minuly mesiac az na 11ty den, ale to asi aj kvoli tomu pozitivnemu testu. A tento mesiac je to zase uz 6ty den dneska a nic. Brucho ma obcas pobolieva ako pri ms, ale prsia ma uz vobec nebolia a ani nie som nafuknuta.

karin1234
6. sep 2013

@egyy ahoj, ja som dostala do troch dni od vysadenia. tiez sa ti stalo,ze si mala pozitivny test? mne sa tak stalo minuly mesiac ale ciarky o dva dni vybledli 😒

romina21
6. sep 2013

@karin1234 to áno ...ved preto mi dal doktor na 15 den ho užívat ...nvm ja som asi ovu ani nemávala mi povedal ...ale dík za správu🙂

egyy
6. sep 2013

@karin1234 mne to iste!! A potom som dostala. Citala som na nete, ze existuje nieco ako biochemicke tehotenstvo. Som rada, ze nie som sama. Tento mesiac si nechcem robit. Pockam este 4 dni. Ja som vtedy mala aj vsetky tehu priznaky. Myslis, ze to bolo z duphastonu? Brala som ho prvy mesiac. Ty kolko beries?

karin1234
6. sep 2013

@egyy ahoj, mne sa to stalo ked som ho brala prvy mesiac. citila som na sebe tehu priznaky, bolave prsia, bolest v podbrusku a aj strasna unava ale to je asi aj vedlajsi ucinok pri uzivani duphastonu. tento mesiac uz duphaston neberiem. to som citala aj ja,ze existuje biochemicke tehu a ze väčšina oplodnenych vajjicok tak konci, keby ženy netestovali skoro ani by nevedeli. ja som dufik mala nasadeny koli kratkym cyklom 16dnovym a ty?

egyy
6. sep 2013

@karin1234 veru. To je ake zvlastne, ze? Ked sa oplodni, ale neuchyti, tak sa vyplavi. A ty ani nevies, ako blizko k tehu si bola. Preto si uz tak skoro nebudem robit 🙂 mne sa zacali cykly od marca predlzovat..32, 38, 51 a 58 dni ale to posledne az po vyvolavacke. Neviem, co sa zrazu stalo. Rok neberiem HAK a vsetko bolo v pohode. Teraz, ked uz by dom chcela naozaj babo, tak sa to s...ie :(

romina21
10. sep 2013

Baby ja beriem Duphaston 2 mesiac ...prvy mesiac som mala pekne ms ale tento druhý mi už mešká 8 dní...test zatial vyšiel neg:(škoda....no chcem sa opýtat že či je to normálne že mešká ...pretože mám ešte jeden mesiac ho brat a potom ist za doktorom...velmi rada by som bola tehu ale neviem ..dakujem za odpovede🙂

milacik3
10. sep 2013

@romina21 to je normalne to sa ti moze stavat bezne..do tych 14 dni od vysadenia liekov by ti mala prist MS ak nepride zavolaj doktorovi. Test je zbytocne tak skoro si skusat viem o com hovorim...mi sa snazime vyse 2 rokov a nic...držim palceky

milacik3
10. sep 2013

@romina21 no to ti zle povedal doktor, moj doktor hovori ze blokuje ovulaciu a nemoze sa dat liek skor ako nastala ovulacia.Ja chodim kazdy mesiac na folikumetriu a ked uz mam mat ovulaciu povie mi aby som si ju nasadila o tri dni po ovulke...

romina21
10. sep 2013

@milacik3 hmmm ja by som bola najradšej tehu ...ale tak ked to má upravit cyklus tak prečo mešká nechápem už tomuto....fuu tak možno hej no neviem nejdem sa hádat ...ja beriem na 15 den cyklu ....ak blokuje ja som už isto celá zablokovaná....🙂...no dakujem aj tebe držím palčeky raz to vijde ...asi je dobré nato nemysliet tak intensivne🙂 napr ako ja 🙂

romina21
10. sep 2013

@milacik3 a ešte so ho nevysadila ešte jeden mesiac ho mám brat ....

milacik3
10. sep 2013

@romina21 no pretoze aj bezne zeny co nezivaju lieky nemaju uplne pravidelne ako hodinky tiez par dni meska a vzdy sa to akosi pocuva...Ako ani doktor mi na to nevedel odpovedat napr. minule som ja dostala az na 40 DC no..a neviem z akeho dovodu :/ potom sa ma len pytal ci som nebola v strese alebo chora..ale nebola som...no nevedel odpoved! Hej hovori sa to ale podla mna to nema nic spolocne s tym ked zena na to mysli alebo nie...Ked sa to ma stat stane sa to...Raz som citala nieco ako že....,,kedy zomrieme mame kazdy z nas urcene a to iste plati aj o tom kedy sa clovek narodi na tento svet" ! A ja to tak beriem ze este asi neprisiel ten spravny cas na to aby prislo k nam babetko...musim este vela cakat... :( no neviem podla mna 15DC je dost skoro aj keby si mala kazdy mesiac na 14 DC ovulku co pochybujem nikto nemava presne kazdy mesiac v ten isty den...tak aj tak je to skoro lebo aj na letaku sa pise ze az od 16DC najskor...
ti teraz cakas na MS ?alebo este uzivas dufaston...? Ja ho uz roky uzivam lebo moje blbe telo neprodukuje progestoeron tak to by som nemala ziadnu sancu otehotniet keby som lieky nebrala

romina21
10. sep 2013

@milacik3 no vedto hej máš pravdu ale to ja sa potom nedočkám kým príde ku mne bábo...neviem nehám to už na náhodu ...neviem povedal mi tak ...že ani skor ani neskor mne osobne neodporuča....no čakám na MS ale ešte mám jeden mesiac na dobratie potom už vlastne skončili moje 3mesiace užívania...no moje telo ho má zasa minimum...tak preto mi ho nasadil ...uvidíme ...teším sa že mi mešká lebo si myslím že som tehu ale ked vravíš že to je normálne....