Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

wie
13. sep 2007

Ahojte žienky, prosím Vás vie mi niekto poradiť? Uz 10 deň beriem duphastanon a som celá vyhádzaná. Dokonca prvé vyrážky na bruchu a prsiach mi vyšli ešte v prvý deň. Máte podobné skúsenosti?

lienka2
13. sep 2007

ahojte, tiez beriem duphaston, a chcem sa opytat ci ma zmysel pri jeho uzivani si merat teplotu 😖 kedze beriem aj clostilbegyt na ovulaciu a ta podla ultrazvuku aj krvnych testov neprebehla a teplota napriek tomu stupa hore 😕 😖 beriem ho od 18DC 10 dní, kedy potom mozem cakam mrchu? nastastie sa mi z neho zatial nevyhadzali ziadne vyrazky, co tu citam, akurat som strasne unavena ☹

berenicka
13. sep 2007

Ahojte holky, mě dr. předepsala Duphaston v 7.tt těhu, když jsem začla špinit a to bylo ještě vše v pořádku, srdíčko tlouklo jak o život...jak jsem ho dobrala, tak se zjistilo zamlklé těhu. Radši si nemyslím, že to bylo tím, ale pokud mi příště předepíší nějaké podobné hormony, tak stopro vím, že je brát nebudu ☹

berenicka
13. sep 2007

Jinak s vyrážkami zkušenosti nemám, já mám pořád pusu jak tucet puberťáků dohromady, takže to nedokážu zhodnotit. Ale jsou to hormony a ty na každýho působí asi jinak 😉

mirica
13. sep 2007

wie- ja som brala duphaston potom aj norethisteron - okamžite ako som začala brať som sa celá vyhádzala. Keď som prestala do 3 dní mi to úplne zmizlo

wie
14. sep 2007

Ďakujem Vám veľmi pekne 😉

katarina78
14. sep 2007

Ahojte ja mam tiež nasadený Duphaston od 15 do 25 dňa cyklu 2x denne kôli spineniu 2 tyzden pre ocakavanou MS. Zacala som ho brat len vcera a dnes opat spinim tak len dufam ze to zaberie neskor, chapem ze po dvoch tabletkach nemozem cakat zazraky ale neako naivne som si myslela ze hned ako ich zacnem brat uz spinit nebudem ☹

rybca
14. sep 2007

Ahojte, beriem duph prvy cyklus a minuly tyzden som mala ovuhlien a dnes znovu, stalo sa vam to? moze to byt tym duphastonom a boli to dve ovulacie? neviete prosim?

pikha
14. sep 2007

ahojte baby, mne predpisal doktor brat duphaston od15 DC 1tabletku 10 dni, na udrzanie pripadneho tehotenstva. predtym som mavala ukazkovy 3dnovy cyklus, hodinky som si podla neho mohla nastavovat, a hned ako som zacala brat Duphaston, drb ho 26dnovy cyklus, hned dva dni po dobrati poslednej tabletky. Teraz je druhy mesiac, mala by som ho zacat brat v nedelu na 15DC - a dnes, na 12DC mi prisiel menzes!! je toto normalne, stalo sa to niektorej, co to ma znamenat? 😒 diky

pikha
14. sep 2007

boze, nie 3dnovy, 30 dnovy cyklus 🙂
rybca, ja uz by som sa u Duphastonu necudovala nicomu 😖 ale dve ovulacie podla mna nemozu byt

danuska24
15. sep 2007

ja mam s duphastonom len dobre skusenosti. 😉

julietka
15. sep 2007

Ahojte babenky som po tretej IUI a beriem po prvykrat Duphaston. Tiez Vas pri jeho uzivani boleli velmi prsia?dakujem za odpoved 🙂

skorpionka32
16. sep 2007

Ahojček, mne počas užívania ATK - Minesse vymizla menštruácia, od februara 2007 ju nemám, teraz mi ju lekár vysadil a čakala som 2 týždne na menzes, neprišla tak mi nasadil duhaston, ktorý beriem 7.den, neviem teraz či može dojsť k menštuacii počas jeho užívania, či až po 17. dnovom uživani, ak viete niekto prosim poradte mi, ja neviem čo mam robiť, dakujem

maryloou77
16. sep 2007

ahoj aj ja beriem od 15DM do 25 a dnes mam 3 dni po dobrati a nic a test je negativny, tak neviem!!!!myslite ze ani take tabletky by u mna nezaberali? 😨

katarina78
17. sep 2007

Kocky co ja viem tak Duphastom barali dve baby pocas preveho trimestra lebo zacali krvacat, mne ho nasadili lebo nemam v poriadku druhu fazu cyklu a podla toho co viem D nepomoze k otehotneniu ale pomoze pri udrzani oplodneneho vajicka ... teda by mal zabranit spontannemu potratu ☹

augustovka
17. sep 2007

babulky do kolko dni od vysadenia by mal prist menzes?

maryloou77
17. sep 2007

augustovka
tak toto by zaujimalo aj mna, lebo som uz 4 dni skoncila s branim a este nic! a v navode sa nic nepise 😎

lula5
17. sep 2007

Ja som brala duphaston kvoli krvacaniu od 6tt az do 14tt. Nemala som ziadne vedlajsie ucinky.

augustovka
17. sep 2007

vobec neviem kolko mam maximalne cakat a kedy sa ozvat doktorke ze asi nieco nie je v poriadku

rybca
17. sep 2007

ja teraz tiez cakam na mrsinu po dobrati duphastonu, doktorka povedala, ze do 2-3 dni ma prist, zatial som v limite,

maryloou77
17. sep 2007

no ja som uz mimo toho limitu rybca 😉

limete
17. sep 2007

já jsem poslední prášek dobrala 1.9. a MS přišla až 9.9.

annili
17. sep 2007

Ahojcek, ja tiez beriem Duphaston, na úpravu cyklu, pretoze ho mam straaasne rozhadzany - bez neho ani nemam MS, len take spinenie aj tri tyzdne. Doktor povedal, ze ho mam brat pol roka. Mate niekto skusenosti s takymto dlhym uzivanim? Tiez sa pokusame o mimco/9mes./, len neviem, ci ma zmysel brat ten liek tak dlho, ked som este nebola na ziadnom vysetreni a naposledy, ked mi robil sono povedal, ze ani nevie, odkial krvacam,taku som mala sliznicu nizku. Poradte, kto vie, dik

pecka
17. sep 2007

ahoj annili, ja som uzivala Duphaston niekolko rokov s malymi prestavkami. Pokial som ho uzivala, cyklus som mala ako hodinky. Ked som ho nebrala, mzs. ziadna. Doktori tvrdia, ze duphaston je na upravu cyklu dobra volba. Kedze ho mas rozhadzany, tak sa ti upravi aspon takto. Hoci vdaka nemu neotehotnies, ale gynekolog moze na zaklade pravidelneho cyklu kadeco zistit.

brita
17. sep 2007

Annili - duphaston ti moze iba pomoct, urcite ti neuskodi a skutocne ti upravi cyklus. Budes ho mat pocas jeho uzivania ako hodinky, uvidis. Na druhej strane, po jeho vysadeni sa ti moze zase cyklus sem-tam znepravidelnit, ale aj nemusi.

annili
17. sep 2007

Dik za odpovede, uz ho nejaky ten mesiac beriem, klape to ako hodinky, ale bez neho je to zase pohroma. Takto som to mala aj pred HAK, ta mi to paradne upravila a teraz zase neviem, kedy co cakat. Uvidim, vyskusam, dam vediet. Len sa mi zdalo cudne, ze som neabsolvovala ziadne vysetrenia a mam problemy uz od januara.Aj ten Duphaston som brala mesiac ano, mesiac nie, potom zase ...teraz zas pol roka.
Pecka - myslis, ze pocas jeho uzivania sa neotehotnie? Ja som si myslela, ze nejako lepsie pripravi sliznicu maternice. Tak som to pochopila od dokiho, lebo ten mi odporucil mat deti co najskor, pretoze sa mu nepozdava moja ranka na krcku maternice - no vidi to uz len na operaciu a ta by vselico mohla skomplikovat.

jar
17. sep 2007

Ahojte, všetky, ja užívam Duphaston prvý raz. Zmenila som doktora, verím, že k lepšiemu a chcela by som konečne otehotnieť. Už jedno dieťa máme, ale druhé sa nám nedarí už 3 roky. Môj nový lekár teraz prišiel na to, že nemám pravidelnú ovuláciu. (pritom ovu-hlien mám ukážkový). Nasadil mi na 6 dní Duphaston. Vaša diskusia ma teda zaujala. Asi sa zasmejete, ale vedela by ste mi niektorá odpovedať na moju otázku: Pravdepodobne už mám po ovulácii, alebo zasa žiadna nebola, dr. ma pred 3 dňami prezrel + sono a žiadny folikul nevidel (19DC). Od 19 DC beriem Duphaston. Manžel práve vtedy odišiel na služobnú cestu - takže odvtedy nič. Pochopila som správne, že ak náhodou predsa len došlo predtým k ovulácii a oplodneniu, Duphastan by práve potom, napr.po 2-3 dňoch po ovu, mohol pomôcť k lepšiemu uhniezdeniu prípadne oplodneného vajíčka? (Ja už som z toho všetkého jeleň). Vďaka a pekný dník. 🙂

bubatenko
17. sep 2007

ahojte, mne predpísala duphaston lekarka minulý týždeň. Chcem sa spýtať skúsenejších dievčát,ktoré už duphaston brali. Prečo nie je možné počas jeho brania otehotnieť, to funguje teda ako HAK, alebo prečo?

annili
17. sep 2007

Cauko,neviem ti to povedat presne, ale viem, ze Duphaston uzivaju aj tehotne zeny na zaciatku tehu, aj na udrzanie. Moja svagrinka ho tiez brala, ked bola tehu, trosku spinila a pomohlo jej to.

pecka
17. sep 2007

annili, aby si ma zle nepochopila, nemyslela som to tak, ze pocas duphastonu sa neda otehotniet. Moja kamaratka mala tiez rozhadzany cyklus a dr. jej dala Duphaston a otehotnela, proste upravil sa jej cyklus, mala konecne ovulaciu a podarilo sa to. Mali stastie!