Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
3. nov 2010

@amy25 je to preparát taký prírodný na báze materskej kašičky, mal by upraviť cyklus a ak máš aj zvýšenú hladinu androgénov, to zvykne byť pri PCO, sú to mužské hormóny, z toho to ochlpenie tak tento preparát obsahuje aj fytoestrogény ktoré pôsobia aj ako antiandrogény, ktoré upravujú vysokú hladinu mužských pohlavných hormónov 😉 , potom papám aj kyselinu listovú s vitamínom B6, je to tiež dobré na PCO 😉 , nie je to dobré brať tomu kto má alergiu na včelie produkty, skús možno sa ti cyklus upraví,ak nie tak potom si daj urobiť HP 😉

amy25
3. nov 2010

inak drzim päste aby sa teda vcera zadarilo. 🙂

amy25
3. nov 2010

@katarina104 kyselinu listovu beriem aj ja. A ten sarapis ma zaujal. To je ako vitamíny? dá sa to normálne kúpit v lekárni? ci je to na predpis a sú to normálne lieky? A ako sa to uzíva?

amy25
3. nov 2010

ono teraz ked beriem duphaston, tak mam mrchu pravidelnu. Len mam pocit, ze keby som ho brat prestala tak mrchu nedostanem vôbec.

katarina104
3. nov 2010

@amy25 no jasné, ale to je umelo vyvolaný cyklus bez ovulky, dufík je dobré brať ale po potvrdení ovulky 😉 , ináč takéto cykly sú nanič 😉

amy25
3. nov 2010

@katarina104 a ten sarapis?

katarina104
3. nov 2010

@amy25 to nie je umelý liek, obsahuje materskú kašičku,nie umelé hormóny 😉

katarina104
3. nov 2010

@amy25 skús si merať teplotu a sledovať hlien,a zistíš kedy si mala ovulku a potom si môžeš dať dufík 😉 ak niečo budeš potrebovať tak mi napíš na IP, veľa šťastia 🙂

lemge
4. nov 2010

@ivca82 dakujem ivca 🙂,no co ,10 dni ubehlo,mas nieco nove?

ivca82
4. nov 2010

@lemge ahoj, žiaľ nové nič, akurát zajtra začínam zase s clostylom ☹ 😔 a ty ako, už si bola u dr.? 🙂

lemge
4. nov 2010

@ivca82 no skoda,nabuduce uz sa musi zadarit 🙂 ja idem k dr az o tyzden 😒 nech uz to ubehne...

ivca82
4. nov 2010

@lemge no to už dúfam, aj keď, keď pôjdem najbližšie k dr. tak sa už dohodnem na laparke, lebo mi s tých hormónov už začne naozaj šibať 😅 neberiem ich síce celú dobu snaženia, ale tieto posledné mesiace sú fakt katastrofa 😅 a k dr. sa ešte nachodíš, neboj nič 😀

kebulina
5. nov 2010

Ahoj žienky, pracujeme na bábätku, tento mesiac som bola na folikulometrii - v utorok tam bol jeden pekný 🙂 , dnes posledný krát - 17 deň cyklui a už tam nebol 🙂. Doktor mi predpísal Duphaston, povedal, že 2 x denne, ale mňa až vonku napadlo, že vôbec neviem, v ktorých dňoch ho brať. ☹
Cyklus mávam 28-30 dňový, pred tým som žiadne problémy nemala.
Pochopila som to správne podľa tejto diskusie, že od teraz - 17. dňa až do konca cyklu, kým nepríde menzes? Keď príde, zase až po ovulke?

katuskad
5. nov 2010

@kebulina ahoj ja ho beriem tiež od 17 dňa dve tabletky denne, kým nedoberiem balenie, takže 10 dní a po dobratí sa do pár dní dostaví ms.

katarina104
6. nov 2010

@kebulina keď budeš mať potvrdenú ovulku, a to nemusí byť od 17 dňa, môžeš mať cyklus posunutý, dobre je sledovať vajka na folikulemertii, keď sa potvrdí ovulka tak potom 🙂 , alebo merať teplotu, čiže symptotermálna metóda

petra53
8. nov 2010

@katuskad
Ahoj 🙂 No takže som bola v PIA na tej krvi - na HCG. Výsledky mi dali chvalabohu po troch hodinkách 😉 lebo do PON neviem ako by som vydržala... 😵 😵 😵
No a vraj sa to podarilo - čakáme bábätko 🙂 Takže duphaston zabral hneď na prvý mesiac. Termín by som mala mať niekedy okiolo 13.júla, uvidíme na ultrazvuku - idem o necelé 2 týždne - v PIA 19.11. Duphaston mám stále brať, až do nejakého 13 alebo 14 týždňa. Neviem presne. Dnes si idem k lekárovi pre receptík... 😝 😀
Tak sa veeeľmi tešíme... 🙂 🙂 🙂 A čo vy? nič nové? Veeeľmi držím palce. Snáď sa budeme tehuľkovať spolu... 😵 😵 😵

petra53
8. nov 2010

@kebulina musíš sa ho spýtať. Mne ho tiež nasadil až po ovulke (+ sex) Ja som ho napríklad mala brať až pokým mi urobil krvné testy na HCG - ak by boli NEG, vysadil by mi ho a vraj od 8.dna cyklu by som chodila na folikulometriu. Našťastie boli testy pozitívne hneď na prvý krát 😵 😵 😵 takže sa od piatku tešíme... 😉 🙂 teraz ho budem brať až do nejakého 14 týždňa... Dúfam, že sa podarí aj vám... 😉

katuskad
8. nov 2010

@petra53 juj, tak super správičky, veľmi si ma potešila 😵 a gratulujem, my sme mali tento víkend ovulku tak sme sa snažili o 106, snažíme sa len prvý mesiac, tiež beriem ten duphaston, tak do tohto víkendu vkladám všetku nádej. hádam ma o dva týždne nečaká sklamanie, určite ti dám aj ja vedieť.
ešte raz gratulujem

petra53
8. nov 2010

@katuskad tak držím palčeky 😉 určite daj vedieť, dúfam, že sa to podarí... 😉 🙂 snáď pomôže aj kamarát duphaston... 😀

katuskad
8. nov 2010

@petra53 😀 snáď

laura2811
8. nov 2010

ahojky ja beriem duphaston už tretí mesiac a vždy od 14 dňa, doktor mi povedal že 14 deň bude aj ovulácia.
myslíte že je to tak vždy.

katuskad
8. nov 2010

@laura2811 no neviem, mne kázal až po ovu na 17DC, a ovu nemusíš mať vždy 14DC môže prísť aj trochu skôr alebo neskôr, ja som mala minulý cyklus na 16DC a teraz asi na 15DC.

laura2811
8. nov 2010

aha takže to treba skúšať radšej aj pred aj po 🙂
a mne sa stáva že mi aj presne nepríde a to by mala po tom duphastone teraz mi meškala mrcha 6 dní tak som sa už vytešovala a nakoniec nič ☹

katuskad
8. nov 2010

@laura2811 no určite je lepšie sa snažiť aj pred aj po aj počas 😉 vždy ked máte chuť

slivocka
8. nov 2010

@laura2811 Ahoj , mne kazal brať od 11DC do 25DC, a zda sa podla teploty ze som mala ovulaciu až 24DC ☹ takže duphaston mi to riadne posunul...dnes mam 32DC a mrcha stale niekde ☹

laura2811
8. nov 2010

a myslíš že je to normálne ked mi meškava aj po tom duphastone. len raz mi prišla presne ako mala a dva krát ako sa jej chcelo.

laura2811
8. nov 2010

@slivocka tak ja neviem či je ten duphaston až taký ohromujúci

slivocka
8. nov 2010

@laura2811 ja som z neho sklamana, dosť...som si myslela že mi upravi cyklus ale prave naopak ☹ je to ešte horšiel. ale každa sme ina, každa ma ine telo aj reakciu. su dievčate , ktore s nim otehotneli.

laura2811
8. nov 2010

@slivocka ja ked som ho nebrala tak mi to chodievalo možno 5 krát do roka presne a potom tiež všelijako.
ešte si ho dám aj teraz a uvidím.

katarina104
8. nov 2010

@laura2811 ahoj chcem ťa pozvať do fóra snaženie od jesene, a tam by sme ťa naučili merať teplotu a zisťovať ovulku, aby si nemusela chodiť na folikulometriu a zistila by si kedy máš ovulku, a potom by si až nasadila duphaston, lebo skôr to nemá význam a môže ti to pobabrať cyklus 🙂