Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

bellinda
15. aug 2008

Ahojte, tak zase čakám, či príde alebo nepríde. Je to druhý mesiac čo beriem D. a v stredu som dobrala poslednú tabletku. No uvidíme, ale tento mesiac sme sa ani nemali kedy poriadne snažiť, tak si skôr myslím, že z toho nič nebude.
Hrusti, držím palce, čítam Ťa tu od zažiatku, tak verím, že to už konečne výjde 😉

prettybaby
15. aug 2008

ahoj belinda, aj my sme minuly cyklus tak na tom boli, ze nakolko drahy bol 2 tyzden mimo, tak z toho nic nebolo...

katka444
15. aug 2008

hrusti gratulujem k //. od ktoreho DC si brala dufik?

dunda80
15. aug 2008

ahojte 🙂

Prettynka bola som si po výsledky z krvi a zistili mi,že nemám boreliozu,ale že nejaký náznak tej boreliozy tam je,tak preventívne mi dala na 6 dní antibiotika a take silné až 500 a v pondelok idem začať brať 5 balenie duphastonu.Tak som z toho smutná,ale čo už narobíme. ☹

hrusti
15. aug 2008

katka444: diky za gratulaci. doufam, ze vse bude v poradku, akorat jsem hrozne utahana, tak premyslim, ze bych sla v pondeli k obvodakovi, jestli by mi nenapsal neschopenku, nez pujdu ke gynekologovi 😒 Jinak jsem D brala 16 - 25 DC, ale minuly mesic jsem ho vysadila, protoze mi po nem bylo spatne od zaludku a zacala jsem brat Femigard. Tak mam strach, aby to moje telicko zvladlo bez tech hormonů a nevim, jestli za to tehotenstvi mam podekovat Femigardu, nebo Dufiku 😉

bocianka
18. aug 2008

ahojte babenky, ako sa mate? nejake novinky? 😎 dundi nebud smutna, vsetko bude dobre.
chcem sa vas opytat, minuly tyzden mi skoncila ms a stale mam take pocity v bruchu akoby pred ms, mavate take? mozno sa uz moc pozorujem, alebo je to ovulacia? 🙂

dunda80
18. aug 2008

Ahoj Bocianka.JA Ti veru neviem poradiť.Lebo pri duphastone sa nedajú len tak vyrátať plodné dni,len ak sa sleduješ.Možné to je,že máš aj ovuláciu.

bocianka
18. aug 2008

ahojcek, aj tak dik 🙂

bodzlomu
18. aug 2008

bocianka, mohla by to byt ovulka 😉 mna bolieva v krizoch tak 3-4 dni a dva dni aj v okoli vajecnikov 😖 nic prijemne,ale asi dobry znak ze ovulka je 😅

bodzlomu
18. aug 2008

no vies, pri D. ide o to,ze ovulku neovplyvnuje a dokonca nezvysuje telesnu teplotu,tak si pekne meraj BT a uvidis 😎 ale myslim,ze ked ti doki dal D,tak preto ze tu ovulku zrejme mas a potrebujes skor hormony pre druhu fazu cyklu 😉

bocianka
18. aug 2008

ahoooj bodiik 🙂 no, stale som nezacala s meranim, neviem sa furt do toho dokopat 😒

bodzlomu
18. aug 2008

tak zacnes buduci mesiac, hlavne ziadne stresy 😉 vsetko bude tak ako ma byt 😎 a onedlho budes tehulka, alebo mozno budeme obidve 😵

dunda80
18. aug 2008

babenky,len som sa chcela s vami poradiť,teraz beriem antibiotiká a ododnes aj 5 balenie duphastomu.Asi by sme sa nemali teraz snažiť,ked beriem tie antibiotiká však? ☹

bodzlomu
18. aug 2008

preco snazit sa mozete 🙂 a mas ich predpisane na dlhy cas? neviem sice aky dlhy cas ucinkuju v tele antibiotika.... a doki vie,ze beries D? hmmmm to je tazko povedat,ale hlavne ked budete mat chut,tak sa milujte 😵 ved to nie je len prostriedok ako otehotniet 😉

dunda80
18. aug 2008

ahoj bodzlomu 🙂 beriem ich ešte 2 dni.Ved aj ja si myslím,že by to nemalo byť až také strašné.Mala som ich na 6 dní.DAkujem za radu. 😉

bocianka
18. aug 2008

ja som brala zaroven D aj lieky na mykozu, doki mi vtedy povedal, ze sa mozme aj snazit, ze aj keby som otehotnela, tak dietatku to nemoze ublizit, lebo hned v zaciatkoch si z tela matky neberie nic, az od urciteho obdobia, ja som to brala tusim 3 tyzdne, cize ked ty uz len 2 dni, urcite sa mozete snazit 🙂

bocianka
18. aug 2008

diky bodik 🙂 hej, zacnem od septembra 😀

dunda80
18. aug 2008

dík bocianka,však uvidíme.papa a pekný den Vám prajem.

bellinda
18. aug 2008

No tak ako som si myslela, tento mesiac zase nič ☹ Držím vám všetkým pallčeky. Hrusti, drž sa!!!

mariynka
18. aug 2008

ahojte,

mam otazocku 😉

2mesiace dozadu som brala Jeanine, kvoli uprave cyklu, bo mi chodi ako chce..
ale kvoli zdravot.problemom a vedlajsim ucinkom som ju musela vysadit 😒

teraz skusim byt bez liekov,
ale cakam,ze mi cyklus zase bude blbnut..

kto ma dobre skusenosti s duphastonom - na upravu cyklu???
nie som tehotna,
len chcem mat pravidelny cyklus..

pribera sa od neho??? a pocitujete nejake vedlajsie ucinky???

dikes za odpovede 😉 🙂

MM 😵

bocianka
18. aug 2008

pa dundi, pekny dnik.
ahoj bellinda, hlavu hore, verme, ze buduci sa zadari nam vsetkym 😉
ahoj mariynka, z tohto hladiska je duphaston super, mne, co som nemala ziaden cyklus po HAK, velmi pomohol a uz 4 mesiace mam cyklus, vzdy 2 dni po dobrati mi pride ms. ja osobne som asi 3 kila pribrala 😅 ale nie vsetky baby pribrali, tak tazko povedat, je to asi individualne ako vsetko. drz sa 🙂

mariynka
18. aug 2008

bocianka, dakujem..
a nema take vedlajsie ucinky ako HAK??? 😕
bo mne z Jeanine hrozila tromboza 😠 ☹

bocianka
18. aug 2008

to faakt? myslim, ze nie. ja sa citim vyborne. sice tusim hrusti tu pisala, ze jej nebolo po D dobre, tak ho vysadila. na mna posobi velmi dobre 🙂 este keby mi pomohol k mimi, tak bol ozaj super 😀

hrusti
18. aug 2008

mariynka: reakce na hormony jsou individualni. Ja jsem pri brani HA nemela zadne vetsi problemy. A kdyz jsem brala Dufik, tak mi po nem nebylo dobre. Ale je pravda, ze jsem si minuly rok slusne rozhodila organismus stresem a pri kazde zmene trpi zaludek. Na druhou stranu nevim,jak D pusobi, kdyz ho vysadis. Pokud mas nepravidelnou menstruaci, tak po vysazeni treba opet nebudes menstruovat. Muzes zkusit nejake prirodni pripravky. Zalezi na tobe. 😉

veverka84
18. aug 2008

Ahojte berem duphaston/na upravu cyklu/ asi pol roka -po nom mi menzes pride vzdy na den presne ak nie na hodinu ale teraz mi meska 4 dni, snazime sa o babo asi 7 mesiacov takze by som sa potesila uz.Stale ma boli brucho resp. vajecniky ako pred mrškou a trosku krize.Tiez prsia ale to mavam obcas aj pre menzes. A mam trochu vytok taky belavy ale fakt len trosku...
Včera som testovala a bol negativny-zase pri prvom tehu sa mi ukazali II az dost neskor.Tak moja otazka je stalo sa niektorej ktora brala duphaston ze jej meskali a nebola nakoniec tehu ak ano aka boal pricina?
Poslednu mršku som mala 19.7.2008 a duphaston som brala od prveho dna menzes na 17 den pocas 9 dni.Myslite zeby to uz malo na teste vidiet keby som tehu. Popripade po kolkych dnoch meskania mam zajst k lekarovi aby som nesla skoro...?
Prosim napiste som uz taka nedockava ako to bude...
Dakujem

mirka93
18. aug 2008

Ahoj Veverka, aj ja som mala podobne pocity a nakoniec som bola v tom!!! U mna to sice nedopadlo stastne, ale to je o inom. S tym meskanim ti nepomozem, ja som iba teraz s D zacala. Dnes prvy den, tak som zvedava, co to je za zazrak. Ale pokial si mala doteraz pravidelny MC, tak si asi tehu 🙂 ! Este mozno den, dva pockaj a, ja by som uz potom isla za dokim, nech ti tu stastnu spravu potvrdi!!! Drzim palce!

snazivazuzi
18. aug 2008

Ahojte 🙂

Mala by som jednu otázku hlavne ne tie z vás, kt. otehotneli s dufikom. V aprili sme o mimi prisli ☹, v tedy som ziadne lieký nebrala, dufik som dostala v 7tt kvoli hnedému vytoku, ale ten vytok uz znacil zac. sa potrat... takze v 9tt som potratila. teraz som v 5tt a piatkového vecera uzivam duphaston. 2x denne. kym som nebrala dufika ma pichalo len slabulinko v podbrusku, hlavne na pravej strane. Od soboty ma pichá tak, ze aj zaboli. Moze to byt kvoli tomu ze dufik sa snazi pomoct uhniezdit sa fazulke a viacej to boli ako bez dufika? Je nieco také mozné? alebo skor boli kvoli tomu ze som mi robili cistenie pred 5 mes? Viem ze su to otázky skor na gyndosa, ale on samozrejme dovolenkuje a v piatok som sa na to pichanie pytala, ze vraj OK, ale vtedy este nebolelo tak ako teraz. Necitim to cely den, len cca kazdu pol hodku, hodku, ako kedy...
dakujem vám za odpovede 🙂

komisakpd
18. aug 2008

berie niekto duphastom v tehotenstve?

bodzlomu
18. aug 2008

veverka je dost pravdepodobne,ze si tehulka, test ti to mozno neukazal preto,ze je to len 4 dni po termine 😉 hlavne daj tomu este trosku casu a o take dva-tri dni uvidis. budem drzat palceky 😵
snazivazuzi - D ti dal doki,aby zlte teliesko dalej plnilo funkciu ktoru ma,aby sa mimi dobre uhniezdilo,takze to moze byt aj z toho 😒
komisakpd - kamoska berie D do piateho mesiaca tehotenstva 😉 nasadili jej ho a po mesiaci hned otehotnela,doki sa potom rozhodol,ze do 5 mesiaca ho bude uzivat dalej,aby sa zabranilo pripadnemu potratu,lebo mala zlu funkciu zlteho telieska....
ja beriem D uz 8 balenie a zatial som nepostrehla ziadne vedlajsie ucinky, mozno som obcas nervozna 😝 ale to su asi vsetky baby v urcitej faze cyklu 😅

komisakpd
18. aug 2008

no ja tiez beriem D kvoli hroziacemu potratu...tak len som chcela vediet ci je tu niekto podobny mne