Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

bocianka
20. aug 2008

inak celkom vtipne, ze sme tu tak na rovnako skoro vsetky, ja tiez za 4 dni zacinam 5. balenie 🙂

veverka84
21. aug 2008

Ahojte tak som testovala rapid clear test a negativny ja uz to nechapem ved mam vsetky priznaky to ze mi meskamenzes mam stale teplotu bolia ma prsia a mam kovovu chut v ustach si asi nenamyslim.No nic skoda uz som sa tesila trochu.papa

bodzlomu
21. aug 2008

aaaale veverka, nevesaj este hlavu, skoc za dokim a on ti poviem na com si...po tyzdni to musi vidiet!!!!
drzim palceky 😉

prettybaby
21. aug 2008

veverka, ja si tiez myslim, chod k doktorovi

snazivazuzi
21. aug 2008

veverka, mozno si mala ovulku neskor a testovala si skoro. Napr. ja som mala pri prvom tehotenstve pozitivny testik az na 56DC!!! a teraz na 46DC. Ja mám vzdy ovu tyzden pred /ne/ocakavanym menzesom, tak v mojom pripade nemá zmysel testoval ani tyzden po meskani. Mozno si podobny pripad 🙂
U lekára som bola hned ako som mala // na teste, t.j. 46DC a na sone mi ukazoval nieco ze tam vidi.... ja osobne som tam vobec nic nevidela, on vraj ano, taku malilinku bodku....
Skus testovat v nedelu, a ak tam nic nenajdes, tak by si mohla ist pre vyvolávacku.. mozno si mala anovulacny cyklus.

veverka84
21. aug 2008

no u dr som bola tusim predvcerom povedala ze nic nevidi ze amm prist za 10 dni a to bolo cele takze v septembrui tam pojdem ak mrcha nepride dovtedy.ale uz nedufam ani trochu.

veronika297
21. aug 2008

veverka84...možno sa malé mimi niekde schováva a nechce sa ukázať ani doktorovy 😵

jahu348
21. aug 2008

Ahojte....ja som brala duphaston a po nom som hned otehotnela. To mi moja dr. zabudla pripomenut,ze po nich mozem otehotniet. Zena je nachylnejsia. 🙂

veverka84
21. aug 2008

jahu348 brala by som aby ta nachylnost platila aj na mna 🙂 ja berem asi 6-7 balenie a nic ☹

bodzlomu
22. aug 2008

jahu a na co si teda ty brala D? Na upravu cyklu?....
ja by som chcela byt tiez taka nachylna....
veverka nebud smutna, ja beriem uz 9 balenie a nic 😖

mirka93
22. aug 2008

Baby nestraste ma! Ja som s D este len zacala. Dokonca mam brat len 1 tabletku od 21. do 26. DC, takze zajtra poslednu a potom som zvedava, ci sa mi mrcha spusti. Naivne dufam, ze D zaberie a nam sa podari o mesiac otehotniet. Tento mesiac babo urcite nebude, nemohli sme snazilkovat!

bodzlomu
22. aug 2008

mirka... jasne ze nikoho nechceme strasit 😉 vzdy je to individualne a zalezi od toho, na koho ako D zaberie, kamoske sa tiez podarilo s D hned prvy mesiac.... a ja beriem 2x1 D denne...takze vidis,ze aj davkovanie mame ine,zrejme aj liecbu 🙂
takze hlavu hore a buduci mesiac huraaaaaaaaaaa do snazilkovania 😵

prettybaby
25. aug 2008

oprasujeme temicku babulky,nie? 🙂

bodzlomu
25. aug 2008

no samozrejme pretty 🙂
ja koncim uzivanie 9 balenia a stale nic ☹

prettybaby
25. aug 2008

no, ja teraz zacenm 5 ty cyklus a po nom idem k dokine, uz nemam tabletky a ukazat sa co a ako dalej

bodzlomu
25. aug 2008

nooo a ako to s vami vyzera? myslis,ze na teba D ucinkuje?
ja mam mrchu pekne vzdy na 28 den,ale posledne mesiace sa mi zda,ze mavam pobolievanie aj pocas ovulky aj tyzden pred mrchou a niekedy aj pocas mrchy 😒
mozno je to len tym,ze ako som zacala chodit na tieto stranky,tak sa viac pozorujem 😉

prettybaby
25. aug 2008

ja uz som zcvoknuta uplne, nahovorama si sledujem sa ako nikdy predtym,
neviem ti povedat, len sa mi predlzil cyklus, lebo ja som mavala kratke cykly,. takze to ma tesi

bodzlomu
25. aug 2008

no vidis,takze ma to predsa len nejaky pozitivny ucinok...
kamoska je teraz v 4 mesiaci a dali jej D aby sa jej tiez predlzil cyklus...aby sa vyhla potratu a drzia sa dobre 😵

prettybaby
25. aug 2008

to je super, len nech jej to vydrzi:_)

bodzlomu
25. aug 2008

ved to...ale bola na tom screeningu-ci ako sa to pise a zatial vsetko ok!
a nech to vynde uz aj nam 😉

prettybaby
25. aug 2008

jaj keby tak uz bolo 🙂

bodzlomu
25. aug 2008

hehe treba len verit a snazilkovat 😠
neviem,tento mesiac nam to zrejme nevyslo ☹ ale nevadi,pokracovat budeme dalej 😉

veverka84
26. aug 2008

Ahojky tak mne prisla mrcha sama od seba bez agolutinu baby ale takaze nechapem ako zo mna hrci. 😒
Veru aj ja uz pekne 6- 7 balenie a zatial nic pri prvom to bez duphastonu bolo cca pol roka len zase pri mojom nepravidelnom cykle bola nevyhoda potom ze nikto presne nevedel kedy sa narodi 😉 mala som 3 terminy 🙂 dokonca medzi prvym a druhym bol 1mesiac rozdie tak to som vsa vtedy fakt pobavila 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak drzim palceky papal

mirka93
26. aug 2008

Caute baby, tak som dostala. Konecne pravidelne!!!! Aspon si ako tak viem urcit plodne dni, ak teda nie su moje cykly anovulacne. O mesiac mam ist na kontrolu, tak sa chcem doktora spytat na folikulometriu. Najblizsiu predpokladanu ovulaciu vsak aj tak stravime snazilkovanim!!!!

bodzlomu
26. aug 2008

mirka93 myslim,ze keby boli tvoje cykly anovulaky...tak by si zrejme nemenstruovala... teda hlavne to predpokladam....ale ako som uz pisala par anovulakov do roka je uplne normalne 😉
drzim palceky v snazilkovani a dufam,ze sa coskoro vyplni tento sen aj mne 😵

aduska222
26. aug 2008

Ahojte baby

no neviem ako to je s tým anovulačným cyklom, ale ja mám ms už roky pravidelne 30 dní a vraj nemávam ovulku , to zistili z ktrvi a vyšetrení, tam myslím že ms nie je znakom ovulky, resp možno folikul je ale vajíčko nedozreje. Možno sa mýlim, Viete to niektorá presne?

mirka93
26. aug 2008

Aduska a ake vysetrenia ti robili? Skus sa spytat na folikulometriu. Za tu treba zaplatit. Niekde som sa docitala, ze okolo 500 SK. Ide o sledovania vyvoja vajicka pocas cyklu. Kontrola sa robi kazdy alebo kazdy druhy den. To uz si presne nepamatam.
Anovulacny cyklus je taky (ak som to spravne pochopila), ked vajicko nedozreje, alebo folikul nepraskne (vtedy sa mozu robit cysty), a vystelka maternice sa uz neudrzi, a preto prichadza k menstruacii.

bodzlomu
27. aug 2008

aduska....ja si myslim,ze ked mas anovulacny cyklus a napriek tomu mas mrchu,tak to asi bude tym,ze mas nedostatocnu funkciu zlteho telieska..... alebo nedostatok progesteronu, ktory sice mozno mas v nejakom mnozstve,co sposobuje,ze sa sliznica maternice v druhej faze zvysuje,ale nemas ho dostatok na dobru funkciu zlteho telieska a pred mrchou sa ti sliznica odlupuje a preto k menzesu nakoniec dojde...neviem...len si myslim...
a ake silne menzesy mavas?
hm a informovala si sa u dokiho co s tym?

prettybaby
27. aug 2008

ahojte dievky 🙂 dnes zacinam opat s duphikom 🙂keby tak mal co udrzaivat v brusku, by som sa nebranial tomu 🙂

bodzlomu
27. aug 2008

pretty.... verim tomu,ze tento mesiac to vyjde,alebo ten buduci - to uz musi 😠 😠 😠