Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

prettybaby
4. jún 2008

no, ved dokina povedala, ak do 12 dni po dobrati nepride, mam za nou prist ak pride, tak po skonceni mam prist. bola som, povedala, ze to je ok a budem to teraz asi tak 5-6 mesiacov brat. dufam, ze dovtedy uz otehotniem 🙂 prepdisala mi 3 balenia a potom pojdem pre dalsi recept a vraj kedykolvek sa mam prist ukazat ako sa mi dari - medzitym .-)

ivk
4. jún 2008

dunda, mne to s duphastonom celkom dobre fungovalo. Mrcha prisla vzdy jeden den po dobrati. Teraz som mala jeden cyklus bez neho a mrcha prisla nacas, ale strasne slabulinka, tak sa tiez trochu obavam, co sa deje. Moj gynekolog mi ho uz nepredpisal a povedal, ze sa mame snazilkovat, aby som co najskor otehotnela. Som totiz po MA a musela som mat polroka prestavku ☹
A mat mrchu pocas dovolenky, to teda fakt nie je bohvieco 😉 , tusim, ze mne to hrozi, zachranilo by ma len tehotenstvo 🙂

dunda80
4. jún 2008

No ved aj mne povedala,že ked doberiem druhe balenie,tak sa mám prísť ukázať a najradšej by som bola,keby už mrcha nepriša 🙂 ale ja už ani moc nedúfam.Teraz aj kolegina otehotnela,tak jej tak v tichosti závidím.

Ivik a kolko si brala D?

prettybaby
4. jún 2008

ivk, bude dobre, uvidis - a kedy idete a kam? inak ja som povodne z BA🙂 ale uz 3 roky PK - aj trvalym pobytom 🙂

katulikzlatulik
4. jún 2008

ahojte pretty, dunda a ostatne snazilky, ktore beru D... chcem vas trosku povzbudit... ja som brala D teraz prvykrat... v sobotu som dobrala poslednu tabletku, cize 25.den.. a dnes su uz styri dni a mrcha nikde... zatial.. robila som si dva testy a obidva vysli pozitivne.. sice ta druha palicka je slabucka, ale je tam.. takze teraz este pockam dva dni, a potom zasa urobim test.. priznaky mam take iste ako ine, ktore su na tom podobne.. cize uz pred tyzdnom ma pobolievalo brusko ako keby pred kramami a prsia... ale teraz uz iba prsia na dotyk... a brusko v pohode... takze pevne verime a dufame, ze vsetko bude OK!!! neviem, comu mam vdacit, ale podla mna D mi urcite pomohol... snazilkovali sme sa pol roka bez D.. zacala som D.. a mooozno som v tom JUPIIii

ivk
4. jún 2008

dunda - brala som ho len 2 cykly a doktor povedal, ze ked otehotniem, budem ho brat zase.

prettybaby - ideme do Spanielska na Costa del Sol 25. juna, uz sa neviem dockat. Ja sice nie som z BA, ale nejaky cas som tu byvala, teraz tiez asi 2 roky byvam v PK

dunda80
4. jún 2008

Joj to je super 🙂 Tak dúfam,že Ti to katulik zabralo a budeš v tom 🙂

prettybaby
4. jún 2008

boze katulik nas .) vyborne, teskam sa, ale nechcem este moc, aby sme to nezakrikli 🙂 informuj nas🙂

dunda80
4. jún 2008

Ja už idem na dovolenku na budúci týžen v nedelu na Rodos a mám vo štvrtok asi dostať ☹

ivk
4. jún 2008

katulik - to je super sprava, drzim prsty 🙂
ja len nechapem, preco mi moj doktor ten duphaston viac nepredpisal, ani ma nevysetril, nic, len povedal, ze teraz mi ho uz neda a mame snazilkovat. Ine baby ho brali dlhsiu dobu ako ja. No snad vie, co robi.
dunda - uzi si to na dovolenke, aj ked mrcha to trosku pokazi. Mavas aj krce? Ja hej a tiez ju ocakavam v case mojej dovolenky - to neviem, ako prezijem 😒

dunda80
4. jún 2008

Ivk,nie krče nemávam.Ja beriem duphaston aj na úpravu krámov.Mala som ich tak každy 2 - 3 mesiac.A ked mi ho dávala,tak mi ani nepovedala,že je to nápomocné aj na otehotnenie.Ale vie,že sa snažíme.

dunda80
4. jún 2008

Tak ja sa lúčim a prajem Vám pekný a úspešný deň 🙂 papa

katulikzlatulik
4. jún 2008

juuj DAKUJEM VAAAM!!! verim, ze sa COSKORO BUDEME VSETKY TESAKOVAT!!!! 😉

ivk, mne tiez doktorka povedala, ze budem brat D dva mesiace, a potom pridem na kontrolu... a nepovedala, ci mi ho este predpise alebo nie... ale snad doktor vie, co robi... a preco si sa ho nespytala, ze preco uz nemas brat D? ved ten Ti nemoze ublizit.. naopak... tiez kolegyna aj vdaka D otehotnela po dvoch rokoch... tak neviem...

dunda uzi si dovolenku a len dufaj, ze mrcha dorazi cim skor.. skus nejake to cervene vinko si dat nech dojde skor... alebo nech nedojde vobec!!! 😉 a kam na Rodos idete a s akou cestovkou?

ivk
4. jún 2008

katulik - ja som sa spytala, ci mi ho este nepredpise, on, ze nie, ze ho budem uzivat, az ked otehotniem. Tak som to vtedy neriesila. Keby som uz aj ja otehotnela, skakala by som od radosti 😀

dunda80
4. jún 2008

Ahojte 🙂 Už som zase tu.ivk mne ho dala doktorka tiež iba na dva mesiace,ale zajtra si idem po další recept,lebo potom budem preč a aj ona ide na dovolenku.Dnes som jej radšej volala.Tak som zvedavá,čo mi povie dalej.

Katulik ideme do kolymbie cez Ruefa reisen.To ideme na 1 výročie svadby 🙂

dunda80
4. jún 2008

ivk aj ja by som skákala od radosti,keby mi už neprišla.Tak dúfam,že čoskoro budeme 🙂

prettybaby
4. jún 2008

ivk, to fakt? odkial z BA a kde si teraz v PK - napis IP ak nechces sem 🙂
kocky, jeeej more 🙂 ja by som chcela opat tot leto - al.september do Grecka - boli sme na sv.ceste minuly rok na Samose a bolo uzasne

effi
4. jún 2008

katulik - gratulace 😉 at se vse dal vyviji tak jak ma 😵

ivk - ja jsem od dr dostala D na 2 mesice a rikal mi, ze D casto telo "nahodi" - jakoze hormonalne a nekomu staci 2 mesice nekomu vic. Takze mi postup tve dr pripadne v pohode. Protoze proc ladovat do tela hormony, kdyz uz to mozna ani nepotrebuje... rozodopadne hodne stesti 😉

jinak ja bych mela zacit zitra brat sve druhe baleni, tak jsem zvedava 😉

ivk
4. jún 2008

prettybaby - poslala som ti IP, asi 2x, lebo mi nesiel najprv net a tak som to napisala este raz.

effi - mas pravdu, lekar asi najlepsie vie, co robi. Dufam, ze to moje telo duphaston dobre nastartoval 🙂. Mna len trapi to, ze tento cyklus, co som ho nebrala, tak ma zacali boliet prsia, co ma predtym neboleli a mrcha bola velmi slaba, ale, zial, BT bola nizka. Tak nechapem.

inak vsetkym zelam vytuzene //, 🙂 🙂

misule82
4. jún 2008

effi: myslíš "nahodí" jako že by po něm mohla být další cyklus ovulka? Já jsem totiž nechápala, proč mi ho dokyna předepsala, když jsem jí řekla, že jsem zatím neovulovala. Zase je ale pravda, že je na úpravu cyklu a ten není, když není ovu. No já ho beru teď první cyklus, tak si moc přeju, aby příští cyklus byla ovu a nemusela se cpát dalšími prášky.....

prettybaby
5. jún 2008

misule, ja som tiez taka vselijaka s ovulkou (aj ked ju citim, podla grafov zatial nebola) - comu nechapem ale nevadi

a tiez mi ho dokina dala, tak nebooooj 🙂

misule82
5. jún 2008

prettybaby: nebojím, doufám a doufám...... si říkám věř a víra tvá tě uzdraví 😀 😀

prettybaby
5. jún 2008

presne tak 🙂

katulikzlatulik
5. jún 2008

Ahojte,
IVK - neboj SKAKAT OD RADOSTI BUDES COSKORO!!! len si to vyzaduje VEEELA TRPEZLIVOSTI a hlavne to treba nechat tak... proste CO SA MA STAT SA STANE!!! netreba na tom intenzivne mysliet... ale nechat tomu VOLNY PRIEBEH!!! potom daj vediet, yo?

pretty- co sa tyka grafov, tak mne vyhodil uplne iny datum ovulky nez som mala... takze zabudni na grafy... ale BT si meraj - to robim aj ja... ale proste ked graf neukaze ovulku, tak si z toho nic nerob... RIAD SA SEBOU!!!

misule - s Tebou SUHLASIM NA 100 pro!!!

sosynka
5. jún 2008

ahojte, prosím Vás o názor ohľadne užívania lieku Duphaston. Moja dcéra (14) má veľmi nepravidelný cyklus, niekedy nedostane menzes ani 2 mesiace. Lekárka povedala,že ju zatiaľ necháme, či sa neupraví sám. Ale vyskytol sa takýto problém, ideme 14.7. na dovolenku a ja by som chcela aby jej v júni prišiel menzes aspoň raz tak ako má, bolo by to ideálne, do dovolenky by sme ho stihli vyprevadiť. Dala jej Duphaston, má to začať užívať na 20. deň cyklu (2x1) 10 dní a po dobratí by mala prísť menzes. Aké máte skúsenosti, príde naozaj? Veľmi nám na tom záleží aby prišla. Ďakujem

snehulienka
5. jún 2008

preco jej nepichla vyvolavacku?
s duphastonom hadam prijde ako povedala lekarka.
ja som mala nepravidelne do 20 tky. a to som bola predcasne vyspela...potom to poriesil antika.
myslim ze sa zbytocne stresujes. nechala by som ju bud jej pride alebo mozno nepride aj 3 mes... je to normalne.

sosynka
5. jún 2008

vyvolávačku ani nespomenula, je to trochu konzervatívna doktorka. Nie je mi to jedno, lebo si neviem predstaviť ak to chúďa dieťa mi to dostane v prvý deň dovolenky a pri mori bude sedieť na brehu a plakať. V tomto veku ešte nie je zvyknutá na tampóny a podobné veci. Nie je mi jasné z týchto príspevkov, prečo každá užíva tento liek v iný deň cyklu. V príbalovom letáku sa to píše tiež od 11. do 25. dňa, tak neviem prečo nám ho kázala začať jesť na 17. deň 2 krát denne (17+10 je 27=takže by to asi vyšlo celkom dobre okolo 28-30 dňa cyklu dostať menzes?)

prettybaby
5. jún 2008

ahoj sosynka. ja tiez beriem od 17-25 DC a to 2x 1 tabletku. teraz uzivam 2 cyklus. V prvom dosla taka naozajstna mrcha na 10 den po dobrati - cize 35 DC. ale uz od 30 DC som slabulinko spinila - ale to nestalo ani za slovko spinenie

prettybaby
5. jún 2008

katulik, vska,aj ja vravim treba sa riadit a pocuvat samu seba 🙂

mariettka27
5. jún 2008

Ahojte babky! 🙂Tak ja užívam D druhý rok na upravenie mršky,lebo som tiež mávala tak raz za 2-3mesiace.Teraz sa to síce upravilo,ale...Predtým som krvácala normálne,žiadne špinenie a tak.Teraz mám mrchu už 3 cykly takú,že ani neviem,že mám.Myslíte,že je to ok?Len také špinenie,ani tampon mi netreba.Je to z tých hormonov alebo z čoho?Napadlo ma aj,či nie som v tom,ale nemám žiadne príznaky.Akurát som zhodila nejaké to kilečko.
prettybaby,my sme s mužom na tom tiež tak,pracujeme na tom od 09/06 a furt nič.Papáme poctivo vitamínky a tak...
baby,nemáte niektorá skúsenost s ovulačným testerom Lady Q?Či to je na niečo dobré alebo ani nie?Vraví sa,že žena cíti,ked má ovulku ,no ja to nepostrehnem...pekný večer...papa 😉