Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mata_ba
19. nov 2012

ahojte zienky.mam prosbu.tento cyklus beriem prvykrat duphaston..na 17 DC som mala ovulku a beriem ho od 20DC..dnes som 28 DC a mam ho brat este dva dni...chcem sa spytat,ake ste mali neziaduce ucinky?uz asi 3 dni mi je nevolno a napina ma,bolia ma krize,mam strasne nafuknute brusko a aj ma pobolieva,toci sa mi hlava a dost sa mi grga (s prepacenim 😅 )..rada by som vedela,ci to mate aj vy alebo to ako mam brat ako pms

darazv
19. nov 2012

@mata_ba ahojky ja som ho brala tiez tento mesiac prvy krat od 18DC do 26DC a dnes som 28dc tiez ja som nemala z neho neziadajuce ucinky iba to ze ma bolia prsia od zaciatku jak som ho brala,,aky mavas DC? ja 32 a test som si robila dnes a je biely ☹

mata_ba
19. nov 2012

@darazv mrchu by som za normalnych okolnosti mala za tri dni...ale takto asi v piatok-sobotu...

cenculinka
19. nov 2012

@mata_ba ja som brala duphaston hned, ako som ostala tehu do 17tt. mala som z neho stavy uzkosti, v noci som sa budila, nemohla som poriadne dychat, vkuse som revala,... kym som ho nebrala bolo vsetko ok, akonahle som ho vysadila, zase bolo vsetko ok. raz som uz tehu bola a vtedy som podobne veci nepocitovala, tak to pripisujem tym liekom ☹ skus sa poradit s lekarom, ale pokila si doteraz taketo veci nepoznala, tak na vine bude duphaston

mata_ba
19. nov 2012

@cenculinka poznala..praveze kazdy mesiac nieco..ale takto som to mala len pri tehotenstve..len som sa docitala,ze to moze byt aj liekmi...a me vlastne nieco zacalo uz po prvom dni a to sa mi zdalo strasne skoro...

icer
21. nov 2012

@mata_ba ahoj, je to normálne, brala som ho 9 mesiacov, kôli úprave cyklu, neskôr si telo zvyklo, potom som mala dlhú pauzu, a teraz mi ho asi po pol roku zas dali... a prsia navreté bolia, vaječníky oba ako den pred menzesom, prudké zakašlanie - myslela som že mi vaječníky urvalo.... je to normálne, ale sem tam aj hlava bolí, inak u mna nič

ematko29
21. nov 2012

@icer Ahoj ,ak som dobre porozumela tak sa ti po duphastone cyklus upravil?ja ho beriem asi 1,5roka atiež by som chcela vysadiť lebo sestra berie kvapky mastodynom av letáku je napísané že sa používa pri nedostatočnosti žltého telieska tak by som to chcela vyskušať.Sú prírodné ,

darazv
21. nov 2012

@ematko29 ahojky duphaston by mal aj vyrovnat cyklus ja som ho brala teraz prvy mesiac cyklus mavam 32DC a dnes mrcha prisla na 31DC ☹ tie kvapky som brala po neuspesnom ivf pretoze ma neskutocne boleli prsia po tych hormonov a pomohlo to,,, aj teraz po duphastonu ma boleli sialene prsia 😠

nikola81
22. nov 2012

Ahojte, chcem sa opytat na jednu vec, druhy cyklus beriem duphaston. Minuly mesiac som skapinala uz na treti den uzivania /prsia, strasne bolesti, navaly tepla, potom zima/. Mrcha prisla na treti den po dobrati. Tento mesiac ho znova uzivam, ale teraz mam uplne opacny problem. Nie je mi vobec nic. Nebolia ma prsia, ani bolesti ani navaly. Bojim sa ci mi vobec bude ucinkovat? Stalo sa vam ze ste pocas brania nemali ziadne priznaky toho ze za cca 5 dni ma prist mrcha? Dakujem 😒

lucka2405
22. nov 2012

@nikola81 Ahoj ja uzivam duphaston teraz druhy cyklus, v prvom som nemala ziadne vedlajsie ucinky, akurat tretí den ked som ho brala sa mi chcelo straaaaaaasne spat. Inak vobec ziadne a nemyslim si ze by preto nemal ucinkovat.

nikola81
22. nov 2012

@lucka2405 Ja mam len take obavy..v minulosti asi desat rokov do zadu som ho uzivala a z nicoho nic mi prestal ucinkovat. Mrcha neprisla...ja happy ze som uz isto tehu a nakoniec som skoncila s Agolutinom v zadnici. 😔 Tak asi preto mam trosku strach ze ked mi teraz nic nie je, ci mi neprestal zasa ucinkovat.

lucka2405
22. nov 2012

@nikola81 nemyslim si ze by to tak bolo, vsak uvidis co sa bude diat, ja tiez cakam ako na zazrak, dufam ze mi ten duphaston pomoze a budem aj tehu, no vsak sa necham prekvapit. Ja som sa ho tiez bala nasadit, lebo som citala ze sposobuje migreny, a ja mam teda dost problemov aj bez toho, ale div sa svet vobec nic mi nebolo (klop-klop) aby som to nezakrikla.

nikola81
22. nov 2012

@lucka2405 Mne doktor poradil vela pit pocas uzivania, ja som tiez migrenicka 😒 V prvy mesiac uzivania som si to asi vsetko odbila...Lebo aj migrenu som dostala..a teraz nic. Drzim palce nech ti pomoze 😎

drnduliak
22. nov 2012

@zora256 tak vyzera, ze som nakoniec tehotna!!! mrcha nikde a na teste krasne dve ciarky, fakt tomu nemozem uverit, lebo som prakticky cely mesiac spinila, tak na hojdacke to bolo...tak dufam, ze sa to udrzi, strasne sa tesim a drzim aj tebe palce...ocividne spinenie v mojom pripade tehotenstvu nebranilo 😵 😵

lucka2405
22. nov 2012

@nikola81 dakujem, no ja netrpim na migreny, ale musim si davat pozor na hlavu🙂) dakujem aj tebe nech sa dari🙂

darazv
22. nov 2012

@drnduliak waaau potichucky gratulujem 😉

ematko29
22. nov 2012

@zora256 ahoj no môže byť ,že máš zvýšeny prolaktín.kamoška tak mala ajej pomohol agnugaston.su to tabletky na prírodnej báze.aj ja som to trošku brala ale ja som mala iný problém mne nepomohol

murano
22. nov 2012

@drnduliak gratulujeeemmm a držkam palčeky nech je všetko ok

babenky a použivali ste popri duphastone aj ovulačne testy?ako som začala brať duphaston zda sa mi že ovulka žiadna beriem 2 mesiac

ematko29
23. nov 2012

ahojte žienky,môže byť ,že som od duphastonu unavvená?pocitovala som to tak aj v lete ale teraz som extrémne:( môže to byť nežiaduci účinok?

icer
23. nov 2012

baby kedy cca v priemere chodí menzes po dobraní? nepamätám sa ako som to mala ... a ako sa to ráta? že mešká? od dňa ked neberiem dufík, či mám 3-4 dni počkať a potom od trebárs urorok som dobrala, a rátam od piatku soboty ak nepríde týždeň? dúfam, že som to nenapísala moc zložito dik

tadaminka
23. nov 2012

@ematko29 ja som mala neziaduci ucinok totalnu slabost a nevolnosti, nevedela som sa ani z postele postavit, doktorka mi ho hned vysadila ked som jej to povedala

ematko29
23. nov 2012

@tadaminka dakujem,ja ho beriem už vyše roka,bola som unavená to ano,ale dalo sa to vydržať av lete slniečko ,bolo to ako tak v pohode.ale teraz fakt som unavená neskutočnee.ked pôjdem na kontrolu tak poviem lekarke,už by som ho aj rada vysadila len sa bojim ako menzes ☹ mala som ho hrozne rozhádzaný ,skor neprišiel ako prišiel .uvidíme no

zora256
23. nov 2012

@drnduliak Jééj,mojka gratulujem,a na koľký deň Ti testy ukázali //?Mne mešká 2deň ale tak som ešte len 30dc čiže ešte len 5dní čo neberiem Duphaston ešte mám 5dní kedy môže dôjsť,ale nemusela by.
@ematko29 A na čo je vlastne Agnugaston?

drnduliak
23. nov 2012

@zora256 mne uz na 25DC hned v den po vysadeni duphastonu, takze som si ho aj hned naspat nasadila...aj ty si sprav test, aby si vedela na com si, lebo mne dr. povedala, aby som bola co najmenej bez duphastonu, hlavne ked furt spinim...teraz uz druhy den nie, tak hadam uz ani nebudem 😵 tu je dnesny test, som presne 28DC

zora256
23. nov 2012

@drnduliak Krásne,mne aj pri malom ukázali testy až po 2týždni meškania a teraz aj vidno aj nevidno,tak by som povedala,že skôr negatívny mám test než pozitívny.A ja som od 2 mesiaca brala Duphaston v tehotenstve keďže som nevedela,že mám hneď po pozitívnom teste brať ďalej a nič sa nestalo,mám cvala Pánu Bohu zdravého synčeka.A teraz viem,že by sa malo hneď brať ďalej,ale keďže ešte stále je možné,že príde ms,keďže testy neukazujú zreteľnú druhú paličku naružovo,skôr len miesto druhej čiarky☹.

drnduliak
23. nov 2012

@zora256 tak skus testnut zaj-pozajtra, ak sa ti uz teraz zda, ze tam nieco bolo, uz by to malo byt zretelne vidiet...ja som bola prave sokovana, ako rychlo mi ukazal test zretelne ciarky, ziadnych duchov...ale ja som mala ovulaciu uz asi na 9-10DC, tak asi preto... 😉

zora256
23. nov 2012

@drnduliak Mne tak skoro neukáže,lebo ja mávam ovu pozdejšie až po 15dc:-/Tak ja skúsim a v pondelok.

ematko29
23. nov 2012

@zora256 agnugaston je na zníženie prolaktínu,je prírodné akamoške to pomohlo,lebo mala ešťe mliečko síce len kvvapky ale tak sa aj prejavujee zvýšený prolaktín

zora256
25. nov 2012

@ematko29 A pri tom zvýšenom prolaktíne je aj ms meškal?Pri Duphastone?Mne už mešká 5dní a zatiaľ testy nič neukazujú,a pri malom to bolo tiež tak,až po 2 týždňoch meškaniach mi testy ukázali,dovtedy som si myslela,že som prechladla,a iste príde,a až potom som si na nahováranie kolegine spravila test,ináč Bohvie kedy by som bola zistila 😀.

ematko29
25. nov 2012

@zora256 ona duphaston nebrala ,len ten agnugaston.Ej ha ale po duphastone máš krámy pravidelné,lebo ak ano tak si 100%tehotná