Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

rybca
28. dec 2007

ano je to mozne

lisounek
28. dec 2007

diky 🤐

snehulienka
28. dec 2007

caute, nie je zvlastne, ze kazdej to lekar predpisal v iny cas cyklu a v inom mnozstve...?

blucka
28. dec 2007

snehulienka, vyuzitie duphastonu je velke, len ho treba spravne naplanovat.

bodzlomu
29. dec 2007

Ahojte, vsak aj v pribalovom letaku je niekolko moznych sposobov uziania D,takze lekar to predpisuje mozno podla toho,kto ma aky problem,niekomu kvoli tehotenstvu,niekomu na upravenie cyklu....ako pise blucka,je to rozne...ale ja verim,ze nasi lekari vedia, co robia a snazia sa nam pomoct...treba verit a vsetko bude v poriadku...
ja uzivam druhe balenie D, po prvom dobrati som dostala po troch dnoch,teraz neviem co bude,ale podla toho co pisete to ani nemusi byt dobre ☹ ...

blucka
29. dec 2007

Ja som ho brala sedem mesiacov dvakrat denne, vzdy som pred mens.spinila, teraz beriem len raz denne, je to super, k tomu cvicim mojžišku a dostavam podla hodiniek a bez spinenia. Treba verit, ze to pomoze.

diana001
30. dec 2007

blucka
a kde sizohnala cviky od mojzisovej

blucka
2. jan 2008

diana, chodim k rehabilitacnej. Ak sa snazis otehotniet doporucujem.

diana001
2. jan 2008

tak neviem kam mam ist ku ktorej kde je nejaka poardna ohladne mojzisovej alebo centrum

annili
4. jan 2008

ahojte,
aj ja uzivam D a hapruje mi to obcyklus - kazdy druhy mesiac sa mi napravo vytvori cysta, vraj je to z D, ale beriem ho uz dost dlho a vsetko bolo ok, az teraz posledne 3cykly a 2x cysta - mate s tym niektora skusenost?

tatiana82
4. jan 2008

annili ja si myslim ze to nemusi byt z D., jednoducho hormony si robia co chcu a je pravda ze kazdy mesiac moze byt men. ina. A predtym si to nemala? lekar ti povedal ze to z D?
ja berem teraz stvrty mesiac, poslednu men. som mala iba 2 dni a po takmer dvoch tyzdnoch mam pocit ze prisla znova... uz tomu nerozumiem...

annili
4. jan 2008

tatiana, ja uz tiez beriem vyse pol roka a bolo to ok, az teraz, ale tiez si myslim, ze to nie je z D, pretoze ked mi ho prvykrat nasadili uz som mala cystu, len doki sa tak vyjadril, ze ich mam casto, tak sa to bude musiet vysadit a skusit hak, lenze tu uz nechcem, preto som sa pytala
... inak ako citam aj tebe to trochu blbne,mne ked neprisla do troch dni po dobrati, tak to bola vzdy cysta, s takym niecim ako opisujes som sa ale nestretla 😒 asi ti nezabera ako by mal

tatiana82
9. jan 2008

ahojte kocky.
potrebujem poradit. prave berem 4 davku duph. a na 14 DC ako som zacala brat som zacala mat slaby vytok a teraz uz norm. men. Lekar mi povedal ze to mam dobrat - to by malo byt do soboty. tak neviem ci bud. tyzden dostanem opat alebo uz nie. povedal ze to nie je nezvycajne ze sa mam sama rozhodnut - ci chcem pokracovat alebo nie.
som uz nestastna - malo mi to upravit cyklus a nakoniec dostatnem 2x za mesiac.
co mam robit? mam vyskusat nieco nove alebo este skusit pokracovat?

perla200
9. jan 2008

dievčatá, mne doktor predpísal duphaston, lebo som bola po laparoskopii asi pred 3 mesiacmi začal mi haprovať cyklus, posunul sa mi o skoro dva týždne za 3 mesiace dopredu. Chceme otehotnieť, a teraz včera som dobrala duphaston a vlastne neviem ako mi majú teraz príst mrchy? lebo podla posledného menštruačného cyklu by som mala dostať na 21 DC. a teraz už 6 dní meškajú. Môžem byť tehu? žeby tomu už po prvom cykle pomohol duphaston?

annili
9. jan 2008

Ahoj perla200, od dobratia poslednej tabletky Duphastonu zvykne dorazit tak do troch dni u vacsiny, ale normalne je aj do 7-14dni, ale osobne by som necala tak dlho.Ja, ak nedostanem do 7 dni od dobratia, idem k lekarovi, uz 2x sa mi stalo, ze sa mi vytvorila cysta a ta mi ms zablokovala. Ten posledny cyklus bez duphastonu sa nerata, az od prveho dna poslednej ms - to je 1DC- potom si zrejme brala Duphaston do 25DC (neviem ako ti predpisal lekar) no a do tych 3 dni by mala dorazit - dufam, ze nie, ked teda snazilkujete 😉 a uz som citala aj prispevky, v ktorych zabral hned po prvykrat 🙂

simulin
10. jan 2008

Ahoj holky, duphaston beru 4. měsíc a až do teď jsem s ním neměla žádné problémy (jen bolesti prsou). Tento cyklus jsem však šestý den Duphastonu začala špinit. A právě na tohle jsem ho měla předepsaný - vždy před MS jsem cca 5-7 dní špinila. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím máte některá zkušenosti a jak jste je případně řešily, nebo mám zavolat doktorovi a zeptat se na případný postup jeho?

perla200
10. jan 2008

ahoj simulin, ja beriem 1. mesiac, a v utorok som dobrala a dnes som začala špiniť...a to som si myslela, že som tehu...a pred týmto cyklom si normálne dostala mrchu? asi budeš tehu?

simulin
10. jan 2008

Peral200- těhu asi nebudu. ☹ když špiním, ale vadí mi, že jsem začala špinit v době, kdy beru duphaston. Beru ho 19DC-28DC, čili 10 dní. No a dneska jsem 25DC a mám brát ještě tři tabletky.
Jinak před tím jsem měla normálně mrchu a nikdy se mi nestalo, abych špinila v době, kdy beru duphaston. Tak nevím co s tím. Zkusím zavolat doktorovi, co s tím. 😉

simulin
10. jan 2008

Tak už jsem volal doktorovi, řekl že mám duphaston normálně dobrat i když špiním. Zbývají mi ještě 4 dny, tak uvidím jak se to bude vyvíjet dál, třeba špinit přestanu, i když v to moc nedoufám.

simulin
10. jan 2008

Jé, a mám brát ještě tři dny 2 tabletky ne tři tabletky. 😉

klaudia90210
10. jan 2008

cafte kočky pridavam sa do klubu 😉 ja ho mam predpisany 2x denne a terat neviem ci sa berie vkuse alebo ked dostanem tak potom pauza? mam z toho mišung 😅

tatiana82
11. jan 2008

ahoj klaudia. zalezi na to preco beres duph., v letaku mas vsetko rozpisane. ak mas napr. brat 15 - 25DC, vzdy vyber cele balenie a o par dni dostanes men. ale to u kazdej to moze byt individualne.

klaudia90210
11. jan 2008

tatiana dakujem ..beriem ho na pravid. men. a dufam ze na pomoc pri snazilkovani 😵 nech sa konecne zadari 😉 ale ja mam dve balenia tak ked vyberiem to jedno potom pride men. mam mat pauzu a potom zase brat dalej? 😨

perla200
11. jan 2008

klaudia ja mám predpísané na tri mesiace, a dr. mi povedal, že mám brať od 16 - 25 dna začiatku menštruácie a to som vybrala, dnes som dostala tak o 16 dní začnem brať druhé balenie. teda ja som to tak pochopila z letáku, dobre som to pochopila????

tatiana82
11. jan 2008

aj ja berem na men. 15 - 25DC a dobre si to pochopila. dalsie balenie zacnes brat akonahle dostanes men.
pokial sa vyskytne spinenie alebo men. v priebehu brania - ako mne ☹ tak treba dobrat.
ja mam napr. teraz men. sucasne s branim duph., na 15 DC som dostala, tak som zvedava co bude ked to doberem....

sah
11. jan 2008

Ahoj holky. Jak já vám závidím 😒 . Já beru Duphík 15-24 DC, a posledně jsem to dostala až 39 DC 😕 . Když jsem to nedostávala, volala jsem na gyndu a tam mi řekli, že MS přijde, jen musím čekat, že chtějí, aby se to nastartovalo samo. Začínám ho brát zase teď v neděli, tak snad se to už nějak srovná, protože čekat tak dlouho na MS je na bednu.

kaboca
11. jan 2008

ano, klaudia tak ako pise perla200...ja mam tiez predpisany D na tri mesiace, zacala som brat od 15dc 2x po jednej tabletke pocas 12dni...tak mi to kazal doki...a potom dalsi cyklus znova

klaudi, ale si si nie ista uzivanim, prezvon svojho gynekologa a porad sa s nim... 😉

klaudia90210
11. jan 2008

aha no jasneuz chapem aj som si myslela ze sa to tak bude brat ale istota je istota 😉

Sah tebe preco predpisal duph,:?iba na uravu cyklu?

sah
11. jan 2008

Klaudi, ano, na úpravu cyklu. Páč po vysazení HA mi MS vůbec nechodila. Ostatně před prvním dítětem jsem to měla taky. Já prostě bez HA nefunguju. Teď jsem se dala na pití kontryhelu, tak uvidím, zda pomůže 😀

klaudia90210
11. jan 2008

sah tak drzim palce 🙂 a pri prvom dietatku si po akom dlhom case ostala tehotna? 🙂