Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zora256
22. feb 2013

@dodole84 Tak hej🙂Buď rada,že nemáš PCo,pri PCO je ms nepravidelná a aknózna pleť,a bolesti vaječníkov,a anovulačné sú cykly,ojedinelé sú ovulácie pri neiktorých vôbec len po laparoskopii z drílingom.

dodole84
22. feb 2013

@zora256 dakujem,to si ma ukludnila 🙂tak asi vela robi ta psychika 😠a kvoli tej sa nam nedarí 😔

zora256
22. feb 2013

@dodole84 Skús sa viac uvolniť a pozornosť upriamiť na niečo čo si vieš určiť a čo je reálne,hoc ísť na výlet,alebo prerábka bytu,činejaké hobby a milovanie brať viac pre radosť ako na plodenie,a príde to neboj,mne to moc pomohlo,hoc teraz sa snžím tiež naladiť na správnu notu,a nemyslieť už na bábo,ale skôr na domček náš a syna🙂Na tých ktorých mám🙂

ematko29
23. feb 2013

@nikola81 ahoj ja ked som brala klostil tak som mala až 42dnové cykly.neviem prečo to tak bolo ,lebo ked beriem duphaston mam presne 28dní.
@zora256 ináč menštruacia nedošla,asom zufala,tehotná niesom určite akrámy nikde.Som tam kde na začiatku :( 😢

zora256
23. feb 2013

@ematko29 Ahoj!A koľký dc si?To odvtedy neprišla akosi vysadila Duphaston?ja pondelok vezmem naposledy a potom uvidím,vôbec neviem kedy začnem z Inofolic brať a že či mi potom tiež príde ms:-/Ale tak ja už prestávam riešiť,toto celé,ak nepríde nepríde,tehotná iste zatiaľ niesom,keďže mi lekár povedal,že bez Inofolicu nemám šancu otehotnieť,lebo mám PCO☹A sex sme nemali od 7.2. čo bolo pred vyšetrením 11.2.,takže si nádeje ani nerobím.A budúci mesiac sa nemienim stým zaoberať vôbec ak príde príde ak nie tak nie,riešiť budem až keď nepríde ani po 2mesiacoch ms.

ematko29
23. feb 2013

@zora256 no mešká mi asi len3dni čo nieje vela,ale ako poznám svoje telo tak nepríde vôbec.Proste to viem.Najlepšie ,že mi endokrinologička kázala dojsť na 23den cyklu na krv.Nič ja počkám tie 3mesiace apotom to budem riešiť.Malá pauza nezaškodí ked nebudem mať menzes 🙂ale smalým si otehotnela ked si brala duphaston ,že?
ale myslím,že aj ja budem brať inofolik pravdepodobne.som si vygooglila diagnozu ak sa nemýlim tak to bude inzulínová rezistencia

zora256
23. feb 2013

@ematko29 Ahoj!Áno z uphastonom ale po 6mes. užívania teraz užívam 11mes. a od pôrodu sa môj stav vaječníkov odosť zhoršil tak preto:-/sa nedarí a zas mi muž nechce žiadne ´dalšie dieťa včera mi jasne povedal,že nechcel ani toto čo máme,nie to eštejedno☹ tak som smutná,lebo mi nechce dať ani na Inofolic budúci mesiac,že vraj načo mi to je,mi ´dalšie mať nebudeme,tak mi vravieva,ale čo už možno má pravdu,že ani z Inofolicom nebudeme mať,keďže muž sa nechce liečiť keďže aj u neho nie je všetko vporiadku zo spermiami,takže ktoho vie,a možno sa podarí aj bez liekov 🙂 uvidíme,že čo bude ešte je ďaleko výplata,že čo mu preskočí ešte vtedy.A cysty mi rpaskli takže teraz mám zas čisté vaječníky,a aj Atb som doužívala idem na Vagilact od dnes do ms,a uvidím,že čo potom.Zatiaľ mi muž berie E vitamín,a možno sa zadarí skôr než by som začala brať Inofolic.keďže by ms mala prísť už 28.2. najneskôr 7.3. A kým dôjde Inofolic budem aj po ovulácií,ak bude ovu.Možno o pár dní Ti ms dorazí,hneď po vysadení sa až takveľmi neomešká,až postupne.ja z hak som tak bývala,po vysadení meškalo asi týždeň a po 2mes. až mesiac a viac.

ematko29
23. feb 2013

@zora256 ach tak vy tak?to je ťažké ked manžel nechce dalšie,o to horšie je tvoje snaženie.U nás je to asi naopak,aj ked som sa párkrát nechala uniesť tehotenstvo sa nekonalo,ateraz už rozmýšlam inak.Máme finančné problémy abojím sa aby sme dalšie dieťa mohli uživiť.Už teraz je bieda ato máme 2.takže sa radšej počas sexu už neunášam 😀 😀 😀 .Tvoj manžel je možno len velmi realistický možno sa bojí ako by ste to zvládali,Aj ked ti poviem,že niekedy ma prepadne silná materinská túžba ale už je to čoraz zriedkavejšie,som tiež velmi realistická aviem,že ak by sme splodili dalšie dieťa tak 3roky by bolo ako tak ale po 3do prace by som sa asi ťažko dostala ato teraz čakám kým mladšia troška podrastie aby sa dalo .

zora256
24. feb 2013

@ematko29 Ahoj!Veď to,že aj mňa už vposlednom čase čoraz menej prepadá aj túžba po bábätku,ale keďže máme len jedno tak mi nedá srdce upustiť od druhého,lebo chcem aby mal malý aspoň jedného súrodenca☹ ale rozum zas nechce to všetko znovu začínať,okolo malinkého človiečika je tak veľa starostlivosti a výdavkov☹,tak to radšej nechávam,tak ako bude na Všemohúceho.Keďže aj u mňa sú ťažkosti z cystami terza mi praskli na 12dc a krvácala som do 21dc.Takže by podľa toho mali byť už vporiadku,ale tak závisí aj od muža ako často bude chceť mať somnou pohlavný styk,beztoho to beztak nepôjde.A na tvojom mieste ak nechceš ´dalšie tak by som ms ani neriešila.Ale ak Ti to spôsobuje ťažkosti tak sa daj do poriadku.Ale ja by som už neriešila,ak by som nechcela ďalšie ale keďže ešte jedno by mohlo byť tak len preto riešim ale po ďalšom to nechám tak ako lekár povedal prírodná antikoncepcia.Hoc si myslím,že nie je 100% ani tá,ako umňa praskli tie cysty,tak sa nato nemôžem spoľahnúť.

ematko29
24. feb 2013

@zora256 ano,ja sa nemám kde ponáhlad kedže 3tie neplánujeme,len mi neide do hlavy prečo je to somnou tak,v podstate,by som rada vedela aku mám vlastne diagnozu kedže o pco mi nik nič nehovoril,iba mám anovuláciu anik mi nepovedal prečo.tak len z čírej zvedavosti apreto,že nechcem pchat antikoncepčné tabletky do seba.Sestra ich brala 8rokov ateraz má problém so zrážanlivostou.

zora256
24. feb 2013

@ematko29 Ahoj!
TAk to nie je dobré myslím tá zrážanlivosť:-/Ja som brala dokopy takmer 5rokov,ale už nikdy viac by som nechcela,preto nemienim ani brať ak by sme nechceli vôbec ďalšie,tak by som zvolila sterilizáciu,podviazanie vaječníkov.Hoc ani netuším koľko by to stálo.A ja som záhada aj sama pre seba,keďže ja aj keď mám ovuláciu tak neotehotniem,aj ke´d sme min.mali každý 3 deň sex,a potom sú mesiacekeď nemám Ovuláciu a aj sex niektoré mesiace len cez výkend raz,takže je to všeliako.Ale verím,že raz bude aj druhé len to celé potrebuje voľnosť a kľud:-ňA tebe možno sa cyklus sám upraví ekď ani nebudeš myslieť nato kedy má prísť🙂.A poznám aj takú ženu ktorá mala menopauzu už v 35rokoch,možno keby sme neriešili naše ms,tak by sme prešli do prechodu:-/.

ematko29
25. feb 2013

@zora256 och veru,možno aj ja budem mať skoro prechod .V 35?tak to už len 5rokov počkať 😀 😀 😀 😀 😀

zora256
25. feb 2013

@ematko29 Ahoj!
Ak vterajšej dobe sa nedá vedieť,aj potraviny všetko urýchľujú☹ Je to smutné,keď si pomyslím koľko mladých zomrie,na rôzne choroby,ktoré dávno neboli,a aj autonehody,čím viac bezpečnejšie a poistky tým viac havárií,dávno ani nehôd nebolot ak veľa...Uponáhľaný svet a akosi aj telo rýchlejšie starne,či čím to nazvať,aj túto nepravidelnú ms...Deťom niektorým už od narodenia majú ms☹ a v 5rodia,a od 10rokov rokmi akosi vždy častejšie sa vyskitujú tak skoré pôrody,a zrejme asi o 10alebo 20rokov už menopauza asi nastane v 25-ťke a už budú mať diečatá odrodené a len ten dôchodok akosi dávajú vždy na pozdejšie a popritom už ľudia ani nevládzu po 50-tke tak akosi oni predstavujú a čudujú sa,že je tak veľa nezamestnaných,keď starší už na 40-tkus a nevedeia kam zamestnať,niežeby dali ľudí do dôchodku v 50-tke a nebolo by tak veľa nezamestnaných,no nie,mladý by mali miesta v práci a bolo by dobre🙂A asi by aj zdravie bolo pevnejšie ekby niet toľkého stresu,ktorý úplne normálny stav tela rozhádže.

ematko29
25. feb 2013

@zora256 to hej,si predstav,že ked idem do mesta prídem asi tak zničená ako môj 58ročný otec na invalidnom dôchodku aja mám 30.co budem robiť ja v jeho veku.Naozaj sa snažím pomalšie žiť ale nie vždy mi to vychádza.ja nechápem,ved ked som brala antikoncepciu asom ju vysadila aspon prvvý mesiac došla ms.ateraz po duphastone ani náznak po ms 😒 Ale som šťastná,že mám svoje dievčatá auž mi netreba viacej,Anejaké vvitamíny alebo nieco na vvolný predaj by mi nepomohlo?ale asi nie čo je to zbytočné vyhadzovanie penazí.

zora256
25. feb 2013

@ematko29 Veľmi si ženy chvália na úpravu ms femi kvapky sú bez receptu 🙂Tak skús a Gynastan čaj 🙂

luckamb
26. feb 2013

Ahoj holky,
první měsíc beru duphaston a chci se zeptat, zda vám po něm některé bylo zle od žaludku, event. jeslti vám při něm vadil alkohol? Jestli jste po něm byly více unavené atd. Díky moc. Vyhodila jsem si totiž příbalovej leták :D :D

ematko29
26. feb 2013

@zora256 normálne v lekárni kúpim,či musím z netu objednať?

ematko29
26. feb 2013

@luckamb bola som po nom hrozne unavená ,pred mesiacom som ho vysadila asom unavená stále 😕z čoho môžem byť tak unavená?

tinpet
26. feb 2013

Dobrý večer, snažila jsem se prokousat tématem, ale je toho tu opravdu hodně 🙂 Na srovnání cyklu, poté, co jsem minulý měla 49 DC jsem dostala Duphaston. Brala jsem 20-25 DC, teď jsem 40 DC a stále bez MS. Před dlouhým předchozím cyklem jsem měla vždy cyklus max. 31 DC.... Je normální, že by i Duphaston cyklus natáhl? Moc děkuji za odpověď 🙂

zora256
26. feb 2013

@ematko29 Ahoj Femi kvapky majú aj vlekárni a aj gynastan žesnký čaj,nuž u nás na dedine majú v lekárni,tak snáď majú ja u vás 🙂

zora256
26. feb 2013

@tinpet Ahoj!Akosi pozde začínaš brať Duphaston,aj cyklus pozdejšie chodí,tým čo začínajú pozdejšie brať.JA som brávala od 14-25dc a chodila mi do 39dc ms,a teraz ako beriem od 11dc do 25dc tak chodí na 28dc.A závisí od ovulácie,ak mávaš ovuláciu pozdejšie tak aj ms chodí pozdejšie,ovu býva v strede cyklu.Od tade sa ráta ms.Ak máš ovu po 20dc tak po 40dc Ti príde.

boniqa
1. mar 2013

viete mi povedať prečo niektore beru duphaston od 11 dc a niektore od 15dc?od čoho to zavisi?

zora256
1. mar 2013

@boniqa Ahoj!To závisí,podľa toho kto má ako dlhý cyklus a,či chceš skrátiť alebo predĺžiť cyklus.Lebo sú kočky ktorým chodí skôr ako na 28dc a sú kočky ktorým chodí pozdejšie než na 35dc.Lekár vie určiť kedy komu najlepšie vyhovie brať.

boniqa
1. mar 2013

mne predpisal 15 dc ,chcel aby mi vobec chodil ms.lebo moj cyklus bol raz za 2 mesiace

zora256
8. mar 2013

@boniqa Ahoj! a pomáha Ti?

Stalo sa vám,že po 11cykle brania vám neprišiel ani na 36dc?Mne teraz neprišiel a je mi to čudné,keďže každý 2 mesiac chodil na 28dc a ten prvý na 35dc bolo asi 2x za 11 mes. že mi prišiel až na 39dc a to som ho brala na 11dc až do 25dc :-/.Testy sú zatiaľ negatívne ale bolesti podbrušia mávam denne a aj boľavé citlivé bradavky.

boniqa
8. mar 2013

@zora256 mne vždy prišli na 39 den .test ti može ukazať až na 5 týžden dve čiarky.držim palčeky

zora256
8. mar 2013

@boniqa Ahoj!nuž ja už mám 36dc a zatiaľ neukazujú,keďže som otehotnieť mohla len 23.2. tak je to asi len 2tt ešte je skoro na // na testoch si myslím,aj pri malom som pred dátumom ms otehotnela a až po mesiaci meškania bola viditeľná druhá čiarka a až po mesiaci a 5dňoch som mala krásne rovnako silné čiarky na testoch,tak sa zrejme načakám ak nepríde ms dovtedy. :-/

taja27
12. mar 2013

ahojte baby ja berem Duphaston....dal mi ho od 14 dna až pokým nedostanem menzes!!mala osm dlhé cykly 40-42 dnové teraz mam 30dnový....
neviem či má daka skusenost tu s nim lebo si meriam BT a dost mi skáče ako keby osm OVU nemala.-(((nechápem tomu čo mam robit či ho brat až po ovu ked budem vidiet že som ju mala? čopoviete?poradte prosim..velmi tužime po bábetku stale nan myslim neviem čo robit ...viem že sa nemam tak sustredit nan ale je to ťažke ekd kamošky okolo čakaju babtko a my nič.-(((((dakujem za rady babeny

lucka2405
13. mar 2013

@taja27 Ahoj ber ho ako ti povedal, ja ho beriem 16DC, aby sa mi skratili cykly, lebo som mala aj 94 dnovy, ak by si cakala na ovu a az potom si ho dala tym by si nic nevyriesila cykly by boli stale dlhe, beriem ho 6 cyklus a vyzera to ze v prvych ovu tiez nebola, ale bola uz minule aj teraz teda podla BT, mne dr. povedal ze ked som mala take dlhe cykly tak nemozem mat hned ovu na 12 ci 14 DC, ze sa to duphastonom zacne pomaly posuvat dopredu a vyzera to ze mal pravdu🙂)

taja27
13. mar 2013

@lucka2405 hm ahoj no mne dnes kamoška hovorila že ked is dam duphatson na 15 den a mala osm menzes 40 dnovy a pride mi s dufikom na 30 den tak nebudem mat ovu...nedozreje vajičko no ja teda ani sama neviem