Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
8. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
tak ja mam asi pokazeny teplomer 🙂

evina0
8. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed

shaarka preco myslis ze mas pokazeny teplomer? aj ja mavam dost rovnake teploty ved kuk

😉

shaarka
8. okt 2008

ved ja viem, len sa smejem, lebo taketo rovnake som este nemala... .)))
tak co je evina s tou tvojou ovu? nejako sa jej nechce... alebo myslis, ze uz bola?

bodzlomu, ze vraj progesteron nepotlaca ovu, ale zas vies - ked ho niekto berie pred ovu, tak preco? ved si uplne pokazi cyklus. Progesteron nema co robit v tele pred ovu.
Zavádzajúca je bežne rutinne prezentovaná odpoveď doktorov typu: K úprave cyklu...
Duphaston je syntetický hormon progesteron.
Tento hormon v prirodzenom cykle ženy vylučuje vo zvýšenej miere žlté teliesko - corpus luteum.
Toto teliesko vzniká PO OVULÁCII z prasknutého folikulu, v ktorom dozrievalo dominantné vajíčko (ovulácia v skratke rovná sa prasknutie dostatočne velkého - cca 22 mm - folikulu, v ktorom dozrievalo ono vajíčko, ktoré nasajú následne vajcovody...)
Preto sa má u Duphastonu dávať pozor hlavne na to, aby sa nasadil až PO OVULÁCII! Ak sa začne brať PRED OVULÁCIOU, može ovulácii zabrániť v naprostej vačšine prípadov. A neodovulovanie može znamenať aj trebárs príliš dlhý anovulačný cyklus...
U brania prípravkov na báze progesteronu, medzi ktoré sa radí zmieňovaný Duphaston, potom Utrogestan (prírodný progesteron), Provera (syntetický progesteron staršieho typu), alebo Norethisteron ide vlastne o to, aby sa podporila funkcia žltého telieska a do tela sa doplnil ešte umelo hormon progesteron. Pokiaľ je totiž funkcia žltého telieska nedostatočná a v tele je v luteálnej fáze cyklu (fáze PO OVULÁCII do ďalšej menses) nízka hladina progesteronu, tak je táto fáza príliš krátka a hlavne sa može stať, že aj prípadne oplodnené vajíčko "odíde" s menses, nestačí sa riadne uhniezdiť.
Progesteron je totiž veľmi dôležitý v prvom trimestri tehotenstva, keď vyživuje plod do doby, než túto funkciu žltého telieska preberie plne vyvinutá placenta.
TAKŽE DUPHASTON a ostatné prípravky na báze progesteronu sú na úpravu LUTEÁLNEJ FÁZY CYKLU.
Treba si ovuláciu odsledovať a nasadiť až potom.

drobec.z
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mary.la
8. okt 2008

baby, s tým brzdením ovu sa mi to ale aj tak stále nezdá, načo by nám ho potom doktori všetkým nasadzovali teoreticky pred ovu a s cieľom napomôcť otehotneniu, ak by ju brzdil. Ako som už písala, užívam ho skoro 2 roky a vyhovovalo mi dávkovanie len od 11. DC a ovu som mala viac-menej vždy. A kamoške ho teraz tiež predpísal iný doktor s týmto istým cieľom tiež od 11.DC a povedal jej, že ak do 3 mesiacov užívania neotehotnie, navrhne inú stratégiu - načo by to robil ??? Podľa mňa sa duphastonom hladina toho hormónu nezvýši tak dramaticky,aby hneď zabránil ovu, aj keď všetko , čo napísala shaarka o Duphastone je pravda, tak sa nebudem opakovať. Tak ja už neviem, ale najbližšie sa to dokiho opýtam. držím palce, dobrú nôcku 😔

evina0
8. okt 2008

shaarka ja naozaj tento mesiac neviem ci bola ci nie ovulka,mozno aj hej pred 2 dnami ked mi teplota klesla na 36,4 ale nemala som v ten den ani na druhy ten hlien co som mala po ine mesiace ako zltok a vraj ten je najplodnejsi.ale brusko aj vejecniky ma pobolievali statocne,
Alebo zeby sa cosi podarilo a potom ten hlien uz nema byt???? ozi ma niektora zienka skusenosti ci aj tak ked sa jej podarilo otehotniet mala ten vytok ako zltok po ovulacii,najde sa taka tuna????? 😉 Inak moje telicko na zacanie dalsieho balenia Dupika zle zareagovalo hodinu ma natahovalo az sa mama pyta neni si ty tehotna? a ja som zamrmlala ze ee.
dnes mam priserny den rano mi moja vynikajuca kamaratka oznamila (uz davno ma nador v tele) ze uz niet jej pomoci. ☹ a taak stasne tuzila po babenku..to je tragedia ma len 26 r a cosi take ako uzivanie a riesenie dupika ani nevedela ze taketo cosi existuje.ked tak rozmyslam snazit sa mozme ako chceme aj tak si osud a zivot sam zariadi co a kedy nam cosi dopraje.nie je tak zienky??? tak hlavy hore, raz aj nam vyjde slniecko.bru nocku..

bodzlomu
9. okt 2008

evina....
to mi je luto 😔
Je to naozaj tragedia, ked sa to prihodi a okrem toho takemu mlademu cloveku!!! 😢 a jej niet pomoci v tom ze uz nebude moct mat mimi alebo je to tak,ze jej uz niet vobec pomoc?
Myslim,ze v jej pripade je hadam aj dobre ze o tom nevedela, si predstav,ze by otehotnela a choroba by prepukla potom, ked uz by bola tehu......ta strata mimi by ju mozno mrzela este viac!
Tiez mam kamaratku,ktora od 16 rokov nemoze mat deticky, lebo mala zvieraci bacil - od MACKY! a kedze jej telo zacalo reagovat az v poslednom stadiu, tiez jej uz nemohli pomoct a rovno jej museli vybrat maternicu! ale na druhej strane teraz uz ma 30 vydala sa za muza,co ma 2 deticky z predchadzajuceho manzelstva a dokonca si jedno dievcatko adoptovali.... 😵
evina..... drzim palceky, viem,ze to je tazke, zazivam to tiez, takze hlavu hore! su tu dievcata, ktore sa snazia aj 6 rokov a stale bojuju - co je podla mna OBDIVUHODNE!
takze treba snazilkovat snazilkovat snazilkovat 😵 😠 😀

shaarka
9. okt 2008

😉

evina0
9. okt 2008

bodzlomu ..jej uz niet pomoci..nador ma asi 6 rokov a vzdy bola nadej ze sa jej polepsi.hlavne ked sa minuly rok vydala zacal sa jej zdravotny stav uplne zlepsovat ale asi tak po 2 mesiacoch sa to vratilo do tych zlych starych kolaji.ma nador v strede brucha ..su iba 4 pripady tohoto druhu na Sk.na pohlad vyzera ako tehotna teraz uz aj v 6 mesiaci ale jej telo je uplne chuducke..vzdy mi vedela povedat tak strasnee tuzim mat aspon jedno dietatko,spravit manzela stastnym.kiez by to v tom bruchu nebol nador ale babenko .vraj mala raz taky sen.. ☹
Chapem ze kazdy ma ine trapenia..niekedy si myslime ze uz niet nadeje ale moja rec nadej umiera posledna.
Preto odkazujem vsetkym tuna zienkam Hlavky hore nikdy nebolo tak zle aby nemohlo byz este horsie.Treba verit a dufat a pebne verim ze kadzy z nas budeme raz mat to stastie a staneme sa mamickami.. 😉

shaarka
9. okt 2008

joooooooj evina, ved nepis take skaredosti... celkom som upadla do depky a je mi to strasne luto. ked vidim, ako sa niektori ludia trapia, mam zo seba zly pocit, citim sa previnilo... a to ne je dobre.
potrebujeme veeela vela pozitivnej energie a radosti zo zivota.
na sklamania a trapenia bude casu dost, na to sa energia najde potom. - teraz si musime verit a snazit sa byt este stastnejsimi, urobit stastnych aj ostatnych okolo nas, hlavne nasich najblizsich 😀 😉 😎

vikus
9. okt 2008

Ahojte Snažilky,

som na tomto fore nova snažilka a chcela by som pridat svoje skusenosti s uzivanim Duphastonu. Dr.mi ju predpisal na upravenie cyklu,lebo bol nepravidelny (raz 28 dní, raz 38 dní, raz nič a tak dokola). Brala som D-čko 7 mesiacov až do augusta, kedy som zabudla zobrat poslednu davku - 5 tabliet. Jaj a davkovanie od 21 DC do 25 DC 1x denne. Je to tiež neobvykle davkovanie čo na príbalovom letaku nie je. Teraz mam ten problem, že od augusta ani MS ani / / na teste. Som zúfala, lebo som uz dufala ze sme tehu, a zase nic ☹ Snazit sme sa zacali pred rokom v septembri.
Doki mi dnes povedal ze tam tehotenstvo nie je, a navrhol pichnut injekciu A... neviem čo. Som taka nervozna ze si neviem na nic spomenut a to som bola u neho asi pred 3 hodkami. Pre istotu mi zobral krv na HCG, CRP, testosteron, funkciu štítnej žlazy a este nieco co si nespomínam. Objednala som sa na USG gynekologicky ale az na buduci týžden zase vo stvrtok. Ak sa dodvoch tyzdnov neobjavi bud MS ale // tak dostanem injekciu na vyvolanie MS ☹ ☹ . Ja len dufam ze tam nebude nejaka cysta ako ste to uz niektore písali, ze sa Vam stalo. ☹

vikus
9. okt 2008

Jaj ale som ja trdlo, zabudla som napisat to podstatne. Pocas uzivania Duphastonu som mala MS pravidelny ako hodinky, bez bolesti, niekedy som si ani neuvedomila ze mam MS, doba sa mi tiez skratila z 5 dní na 3 dni ale pomerne slabe krvacanie, skor by som to nazvala spinením, oproti predoslym 5 dnovym mukam.
papa, pekny den

shaarka
9. okt 2008

vikus,
duphaston sa tu prepisuje hore dolu, kdekomu... to je skoda.
Dr ti mal vziat krv, podla toho zistit, ako ti behaju hodnoty jednotlivych hormonov a zaroven si mala chodit na ultrazvuk - aby zistili dozrievanie vajicok, prip. anovulaciu.
Ak toto vsetko neurobil, je dost mozne, ze si duphaston brala celkom zbytocne a ozajstna pricina vasej neplodnosti a jej nasledna liecba zacne az teraz.
Preto nezufaj a netrap sa, vyziadaj si hormonalny profil (a podla vlastnej skusenosti ti radim, nech ti beru krv nielen na 4., 11., a 18. den cyklu, ale aj dalej, az kym menzes zas nedostanes) a potom nech nasadia dalsiu liecbu.
Mne osobne idu lekari, co hned predpisu duphaston (a este aj s takym davkovanim, co som nikdy nepocula) hore krkom. Fakt.
Duphaston je na vsetko? Nie je!
A tak ziadaj vysetrenia a patraj na nete, kombinuj, vzdelavaj sa a nedaj si zapchat usta umelym progesteronom, ktory vobec nemusis potrebovat.

Mozno to tvoj pripad nie je, ale Duphaston na upravu cyklu? Ano, pouziva sa, ale to akoze pan doktor ti vidi na tvari, ze potrebujes progesteron? Co ked nemas menzes (ani ovu) z nejakeho ineho dovodu?

ach jaj...

ozaj: a vitam ta medzi nami, pis vela 😀 😀 😀

vikus
9. okt 2008

Dakujem Ti shaarka, buduci tyzden uvidime co ukaze usg a potom s vysledkami k dokimu. Trochu mám obavi z tej injekcie Agolutin - ak sa dobre pamatam, či s jej pichnutim suhlasit alebo nie 😖 Dr mi vysvetlil ze ak som tehu tak Agolutin plod len posilni v uhniezdeni ale ak nie som tehu tak do dvoch tyzdnov mam MS. Neviem čo by bolo lepsie a správne. Dokiho som menit necela, lebo je to super lekar oproti pani Dr. ktorú som mala, tento pri kazdej navsteve berie kultivaciu, a krv. Ked tam budem chodit 2x do mesiaca tak 2x budem mat modrinu na ruke od ihli 😀
Mudrejsia budem az na buduci tyzden, dovtedy si drzme palce.
papa

evina0
9. okt 2008

shaarka prepac nechcela som ta uviest do depky ani pokazit naladu.asi som to potrebovala so seba vykricat..a odviest zeny od myslienok ze su aj horsie problemy nez mam napr ja.
vikus tej injekcie sa bat nemusis ak je to ta vyvolavacka co sa dava bezne ja som ju uz mala 2 krat a do 12 dni menzes po nej dosiel keby nie tak sa potvrdi tehotenstvo:mne pred injekcoíou spravil sono az sa uistil ze to nerobi cista,teraz beriem Dupik 3 balenie a zatial pohoda cyklus sa skratil.Len ako tak citam mavate menzes bez bolesti a ja idem uhynut prvy den co mam take krce a potom tak 2 dni bolest je uz miernejsia.

evina0
9. okt 2008

a este cosi prave som bola v lekarni a objednala som si ten maly mikroskop na pozorovanie slin na plodne dni.mozno zajtra uz bude tak som zvedava co mi vlastne ukaze a ci sa tomu vobec da verit.ak doberiem toto 3 balenie dupika a nic idem k lekarovi a budem trvat na dakom vysetreni lebo mi nic nerobil..

vikus
9. okt 2008

Ahoj evina0 ja som mala taktiez bolesti pri MS pred tym ako som zacala uzivat Duphaston. To boli take muky, prví den sa dal vydrzal ale stvrti den bol najhorsi, to keby som mohla - ako nemozem, tak by som prelezala v posteli. Krce, bolest hlavy zalieval ma studeny pot a bolo mi na odpadnutie. Ale ako som brala D-čko to vsetko sa vytratilo, az na teraz ked nemam ani MS ani pozitivny test na tehu ☹ ☹ ☹
Ale hlavu hore, nezufat ale dufat.
papa

evina0
9. okt 2008

vikus presne tak nezufat a verit!! 😉 ja som nemavala bolesti az taketo ked som dupik nebrala.dalo sa celkom vydrzat no naposledy pri dupiku mi bolo tak zle cely den ze som az plakala.ale ja som vecny optimista tak verim ze uz budem dobre a ked tak dam cosi od bolesti.coby som neurobila preto aby om raz mala male slniecko 🙂

shaarka
10. okt 2008

babulky...
tak ja by som uz chcelaaaaaaaaa... kamoske sa narodil syn. krasny!!! ach. 😵
a moja teplotka nie a nie klesnut 😀 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

evina0
10. okt 2008

shaarka cakas pokles BT na ovulku vsak?? ja tento mesiac akosi mam vsetko divoke,,,hlien ako kazdy mesiac som nemala, teplota len maly pokles..a teraz som stale na 36.6..som zvedava co s toho bude.A ked vravis o tom syncekovi moje vsetky kamaratky maju deticky alebo su tehotne fnuuk ☹ Ale ja sa nevzdavaam

evina0
11. okt 2008

shaarka mam na teba otazocku.sice sa to netyka duphastonu ale ty si sem kedysi pisala ze ..ked si cosi popila alkoholu tak sa Ti BT zvysila??? Ja som do rana popijala a spala som len 2 hodinky a rano som mala BT 36,6..je to moze ze mi to neovplivnilo teplotu?? alebo ma s tym ktosi aj iny skusenosti?

shaarka
11. okt 2008

ahoj evi,
tak mne sa teplota vzdy poriadne zvysila (pozri minuly graf a tie tyrkysove stvorceky 😀), ale zas ked si spala len tak kratko, to sa bazalka ani nepocita. citala som, ze oddych ma byt aspon 4-hodinovy, inak su hodnoty skreslene, akymkolvek sposobom (ci hore, ci dole). takze na tvojom mieste by som si dnesnu teplotu ani nezapisala, nech to nerobi sarapatu.
si tu este?

evina0
12. okt 2008

shaarka som tu az teraz,vcera som mala toho cely den vel..nerozumiem uz mojej Bt.minuly mesiac mi kreasne po ovilke stupala a tento zese stale rovnako ako aj dnes 36.3.mam z toho akysi cudny pocit.ale je to tym ze sa seldujem aj hlien aj BT.po ine mesiace mi to ano neprislo.ale verim ze to bude na nieco dobre

emjee
12. okt 2008

sisulka7 • Dnes o 10:54
Takze zacala som uzivat duphaston na preliecenie po operovanej cyste, mam ho prvy mesiac, no a mam problem, ze mam velmi citlive prsia, akoby take naliate. Navyse ma dost bolia bradavky, nemali ste niekto podobny problem po uzivani?

evina0
12. okt 2008

ahoj emjee mne sa to tiez stava ale nie stale ja ho uzivam od 17 dna cyklu a asi tak na 5 den sa mi o hodne zvecsia.az nechapem a mam ich dost moc citlive ale okolo menzesu uz je pohodicka,tak sa s priatelom smejeme ze aspon na kratku dobu byvam Pamela 😀 😀 😀

evina0
12. okt 2008

emjee a bud rada ze len tato vec ..lebo mna vzdy rano po nej aj natahuje a kaslem mininalne polhodinku a vecer len malo kedy tiez tomu nerozumiem preco raz ano a araz nie.

junovka
12. okt 2008

Baby, to sa nepytala Emjee, ale Sisulka 😀 😉

shaarka
13. okt 2008

junovka, evina je tu pomerne nova 🙂
a inak - baby, neprehanate to so sledovanim?
myslim naliate prsia, citlive prsia, bolestive toto a hento, tam ma pichlo, mala som zlu naladu, unavena, boli ma hlava a pod. - 😀 😀
nehovorim, ze sa netreba sledovat, ale zeby az tak?

sisulka, duphaston v tom asi nebude. a aj ked, tak ho chces kvoli tomu vysadit? 😉

evina0
13. okt 2008

shaarka ja co som na sebe spozorovala iba dni kedy ma pobolieva vo vajecnikoch a tie naliate a citlive prsia to sa neda nevsimnut a pred tym ked som Dupik nemala nebolo az tak ocividne 🙂 a ked si to vsimli aj ludia s okoliach tak si asi nenamyslam.Inak sa nesedujem sem tak ked nezabudnem pozriem na hlien nic viac a tu BT.Ale uz sa straasne tesim az toto nebudem vnimat.vsetko bude take ako pred tym..a budem ked tak vnimat len to ako rastie brusko.. 😉 a inak pekny dnik Ti prajem

shaarka
13. okt 2008

cauko evinka,
tak to robis potom konkurenciu pamele 😀
a ked sa mozem opytat, ........ radsej poslem IP

ja som si s muzikom sadla cez vikend na moje vysledky a zhodnotili sme, ze potrebujem clostylbelgyt 🙂 prezerali sme moje hladiny hormonov, ci stupaju a ci nie a vela sme citali a analyzovali, a teraz uz sme strasne mudri 🙂
v januari zmenim gynekologa. ale este neviem, ze akeho si vyberiem...
ty si odkial?