Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

voskovka
25. nov 2012

baby radte...na 24DC mi kazala dokina uzivat na 7dni duphaston dnes som37DC a menzes nikde...

darazv
25. nov 2012

@voskovka ahojky testik si si robila?

zora256
25. nov 2012

@ematko29 Aj sa tak cítim,tak aj dúfam,že je to tak,lebo Bt mám 37stupňov len testy akosi neukazujú ešte druhú čiarku:-/,ale tak časom iste budú,len dúfam,že skôr ukážu,než pri malom,mi až po 2týždni meškania ukázali,hoc som ani netestovala,len keď týždeň meškala a potom som nato kašľala,lebo som nevedela,že s Duphastonom nemešká,len tak😀,keďže predtým chodila každý druhý mesiac,tak som si myslela,že prídu pozdejšie😀,ale teraz viem,že to tak nie je🙂

ematko29
25. nov 2012

@zora256 tak ti silno držím prsty,akolko ti to už meška vlastne?

ematko29
25. nov 2012

@voskovka no je možné,že si tehotná už ti dosť mešká

zora256
25. nov 2012

@ematko29 Dnes je 4 deň,A Ďakujem🙂
Dúfam,že kvôli teh mešká a nie len tak.

ematko29
25. nov 2012

@zora256 tak počkaj ešte aby ti meškali ešťe aspon 3dni apotom testni.

zora256
25. nov 2012

@ematko29 Presne tak som aj chcela až v stredu ráno testovať,a možno aj tento krát nič neukáže ao pri malom,keďže neviem ktorý deň cyklu došlo k oplodneniu:-/

ematko29
25. nov 2012

@zora256 ved uvidíš možno to bolo skôr 🙂 tak v stredu čakám 😀

migalka
25. nov 2012

Ahojte baby, ja tiež beriem duphaston od 16dc do 26DC aj na úpravu cyklu aj na otehotnenie a ešte aby sa mi zas nevytvorila ta potvora cysta....a ešte užívam clostylbegyt-teraz budem mať zvýš.dávky na 2tab.denne tak som zvedavá lebo zatiaľ žiadna výhra...Tiež som stále unavená, bolí ma v podbrušku už týždeň a prsia ani nevravím-ani na bruchu sa mi nedá spať aj vám je tak blbo?zatiaľ sa mi red dostaví tak 30-31deň a už sa to asi blíži tak nemusela by už!!!!!Prvý krát som potratila, potom mi duphaston aj clostylbegyt pomohol,minulé Nový rok som zas potratila a už by som brala aj druhé bábo 😉 ☹ 😖 😀

zora256
25. nov 2012

@ematko29 Díky,aj ja a moc dúfam,že už vtedy budú na testoch// 😕 .
@migalka Mne clostil spravil cystičky na vaječníku,lebo ten je na tvorbu a rast folikúl.:-/Mne prvý krát predpísal lekár Duphaston od 11dc-25dc a teraz od marca som brala do októbra od 14dc-25dc a ja som sia spravila tento november tak,že som brala od 11dc-do 25dc a teraz mi nedošla ešte ms,tak snáď sa zas zadarilo🙂
A vám sa ako podarilo bábo,to je vaše na fotke profilu,že?

voskovka
26. nov 2012

@darazv
@ematko29 no nemozem byt lebo som mala anovulacny cyklus....kdesi som citala ze od vysadenia 4dni by mal menzes dojst a nic...teraz neviem ci mam cakat ci mam ist za lekarkou...

ematko29
26. nov 2012

@voskovka a ako vieš ,že si mala anovulačny?menzes by ti už mal teda dojsť aj keby bol anovulák.hm skus ten test aked nič trocha ešťe počkaj apotom chod k lekárke.aj mne lekárka po folikulometrii povedala,že anovulák amáme krásnu už teraz 3apol ročnu druhu dcéru 🙂

ematko29
26. nov 2012

@voskovka ale nejak divne ti nasadila ten duphaston,som sa nestretla stakým užívaním.amožno tii nedôjde kôli tomu,že si ho brala krátko asliznica nestačila dorásť ak bol teda ten anovulak 😒

voskovka
26. nov 2012

@ematko29 no mne merala folikulometriu a na 16dc ziaden folikul,na 24Dc ziaden folikul a presne v ten den mi na 7dni nasadila duphaston-ja som pri tom merani mala peknu sliznicu maternice kebyze aj otehu tak sa hned zahniezdi 🙂
a tak mi to uzatvorila anovulacny cyklus lebo vsetky folikuly len 10mm...
a neviem preco len na 7dni duphaston...teraz akoze neviem co za cyklus teda aky dlhy bude...lebo som ratala ze ten stvrtok piatok menzes dojde a nic....
mam doma este mamatest a tak skusim ale vylucujem dopredu..

ematko29
26. nov 2012

@voskovka no hej je to divné,ale tak počkaj ešte

voskovka
26. nov 2012

@ematko29 som myslela dobre.....1ciarka....

migalka
26. nov 2012

@zora256 Ahoj, áno to je náš Paťko a 13.dec bude mať 3rôčky...no ja som dlho nemohla oteh. tak sme chodili do Heliosu - centrum asist.reprodukcie na vyšetrenia a tam som podstúpila hormonálnu liečbu, potom dve neúspešné inseminácie a keď sme podpísali žiadosť na umelé oplod. tak medzi časom na moje 27narodky som zistila že som tehotná-sranda však?aj to vďaka zubu 8!🙂)Ale určite to bolo vďaka stimulácii liekov a injekcií-tiež som aj vtedy brala Clostylbegyt a Duphaston a teraz tiež tak som zvedavá či pomôžu aj teraz-už sa blíži deň "červenej" tak čakám čo bude????Drž mi palčeky!!!

zora256
26. nov 2012

@migalka Ahoj!
Moc držkám palčeky.Ani nám sa nedarilo takmer 4roky už nás posielal lekár na umelé oplodnenie,keď som práve vtom mesiaci otehotnela,a to som brala po ročnom snažení,2roky clostilbegyt a potom som prestúpila,k druhému lekárovi,ten dal vyšetriť mm na spermie tam zistili len polovicu schopných,potom som brala pol roka Duphaston keď som otehotnela,a po pôrode som mala rok polycystický vaječník a už 9mesiac som užívala Duphaston,a mešká mi 5dní,a testy negatívne a Bt sa drží ne 37stupňoch,jedine mám nechutenstvo a citlivé bradavky.

zora256
26. nov 2012

Baby nemá niekto na zvyš Duphaston odkúpim,ďakujem.K lekárovi som objednaná až na 13.12. a potrebovala by som dovtedy jednu krabičku,keďže ms neprichádza mala by som ho zrejme brať denne 2x a mám len na 13dní.ĎAkujem vopred za pomoc.

ematko29
26. nov 2012

@voskovka tak potom tiu zle naordinovala lieky,asi nestačila taká dávka aku ti dala.nič no počkaj ešte či sa nedostavia apotom chod na gyndu

ematko29
27. nov 2012

@zora256 ale ked čakaáš na menzes čo dúfajme nepríde tak duphaston neber,lebo tým ,že ho budeš brať aj teraz tak menzes nedostaneš ak niesi tehotná.možno som len ťa zle pochopila z posledného príspevku

zora256
27. nov 2012

@ematko29 Ahoj!Práveže ak som tehotnámusím brať Duphaston ďalej aby som nepotratila,gyndoš mi kázal hneď po zistení tehu brať ďalej A ak nepríde od vysadenia na 10dní tak musím pokračovať v braní automaticky.Mne mimichidom aj počas brania prišla ms keď si lekár myslel že som tehotná,takže v ms nebráni,len posilňuje maternicu a pomáha vo výžive plodu zo žltým telieskom,aby nedošlok potratu.

marketkapraha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ematko29
27. nov 2012

@zora256 rozumiem,ale už si si robila test?

zora256
27. nov 2012

@ematko29 Robila aj dnes a už svatlunko aj vidieť ale odfotiť sa ešte nedá.A už zajtra je 10deň od vysadenia,a veru aj krček je uzavretý a drží sa aj Bt na 37stupňoch.Tak by to malo byť len tehu.

ematko29
27. nov 2012

@zora256 gratulujem 😀 ťeším sa stebou,budem sa modliťnech pekne čiaročka silnie 🙂

ematko29
27. nov 2012

@zora256 vidíš nakoniec dobre ,že si si na 11den cyklu nasadila ten duphaston ,že?

zora256
27. nov 2012

@ematko29 Veru aj ja si tak myslím🙂ĎAkujem,ale ešte je skoro asi gratulovať,hoc veľmi dúfam,že sa nič nestane a pekne budú silnieť.A ty si natom ako?Snažíte sa,alebo nie?

ematko29
27. nov 2012

@zora256 no my sme na tom asi tak,že mynulý mesiac sme si dávali pozor atento zase sme mali ochranu na háku 😀 čo bude to bude.ale pochybujem že sa niečo ujalo,kedže obe tehotenstvá vdaka klostilu,aj ked človek nikdy nevie lebo teraz beriem vyše roka duphaston či sa tam niečo nepomenilo.ale tak ti poviem ,že mi je to momentálne jedno.ked pán boh bude chcieť tak nám to bábo dá,chcela by som aj nie takže to nechávam nanho.