Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

blondynka400
9. feb 2010

makovicka, já jsem skoro žádné těhu příznaky neměla. Akorát stále krémový hlen, kterého normálně před MS ubývalo, tak ho bylo pořád stejně. Ale nějak jsem to věděla, měřila jsem i BT, takže jsme to tušila, test mi to jen potvrdil.... Test jsem si dělala v den očekáváné MS. Jestli chceš, tak v albíčku mám graf, tam z toho všechno poznáš 😉

makovicka53
9. feb 2010

hmm..mile foto...gratulujem k dcerke🙂...ja nemam ziadny hlien len bolesti ok pred MC

xxveronikaxx
9. feb 2010

ja som v tehotenstve do 5 meisiaca len vracala bála som sa že niečo bude s dieťatkom

blondynka400
9. feb 2010

makovicka, jo na to bych zapoměla, taky mě bolel podbříšek jak při MS, ale MS nikde....děkuju a doufám, že se zadaří 😉

reivka
10. feb 2010

kto mi poradí ako sa berie duphaston? asi ho potrebujem

makovicka53
10. feb 2010

blondynka400...no moje dufanie zlyhalo....prisla mrcha ale tak zivot ide dalej snad bud mesac 🙂

makovicka53
10. feb 2010

reivka...ako si na to prisla ze potrebujes duphaston?

reivka
10. feb 2010

povedala mi to sestrička u dr., že ked nabudúce otehotniem, tak mám rýchlo dobehnúť a vraj mi dajú duphaston a ten mi pomôže udržať teh. a lepšie uhniezdenie

makovicka53
10. feb 2010

ahaa takze ked otehotnies...jasne je to na podporu...ale to ti urci lekar ako to budes brat...co s bola na umelom?ked ta istota 😉

reivka
10. feb 2010

pozri IP

makovicka53
10. feb 2010

jasne uz som 😉

chersi
10. feb 2010

Ahojky holky, četla jsem kousek z vaší diskuze a chci se poptat jestli se můžu přidat?

reisi
10. feb 2010

ahojte, tiez uzivam dufaston od prelomu novembra/ decembra. Pred dufastonom som mavala ovulaciu 12-13 den, Dr. mi predpisal dufaston od 11 - 25 dna. Kedze som citala , ze dufaston je najlepsie brat po ovulke mala som z toho hlavu ako melon...Priroda sa vsak zariadila podla seba, ovulku sa mi posunula uz na 9 den a az po nej zacinam uzivat dufaston. Tak dufam, ze snad aj tehu casom bude 😵

makovicka53
10. feb 2010

ahoj chersi jasne ze sa mozes pridat....co ta trapi haa?
reisi vitaj medzi nami snazilkami heh...neboj aj to bude ked pan boh da a dufajme ze coskoro 😉

reisi
10. feb 2010

makovicka a ktory den cyklu si ?

makovicka53
10. feb 2010

prvy dnes som zial dostala...a ty

chersi
10. feb 2010

díky makovicka53, já mám taky ode dneška beru duphaston. Tak chci zjistit nějaké více info protože dokrotka mi o tom tedy moc neřekla.

My se o malé snažíme od června 09, menzes mi vždy šlapal na 1 - po 28 dnech a nyní v lednu se mi stalo toto 2.1 menstruace
21-26.1 špinění
29.1 se měla menzes dostavit a nic - testy negativní.

tak jsem šla k doktoce že mám tento problém, tak mi udělala ultrazvuk, prý vše OK, a dala mi huphaston na srovnání menzesu.
Ale vůbec se mě nezeptala kdy mám ovulaci.

Tak jsem ho dnes tedy začala brat a uvidíme co se bude dít.

makovicka53
10. feb 2010

vies niekedy aj spnenie beru ze je to menzes...aj mne sa to uz stale a dokonc som mala len 1 den spinenie...tiez ma pozrel a povedal ok 🙂 ...ovulka nema nic spolocne s bratim duphastonu...ja ho beriem na 16 den cyklu do 25 dna MC...

chersi
10. feb 2010

někde jsem vyčetla, že se má brát až po ovulaci, jinak jí zabrzdí a naopak má D pozici antikoncepce

makovicka53
10. feb 2010

nieee...v kolky den to zacinas brat

katkamarek
10. feb 2010

makovicka velmi s tebou nesuhlasim, je tu vela nazorov na D, aj ked asi je to individualne. Mne dr. povedal, ze D by mohol zabranit ovu, keby som ho brala cely cyklus, ale ked ho zacnem brat napr. na 15 DC, takze to nevadi, ak este ovu nebola. Ale podla mna to vadi a ja som za aby sa bral az po ovu, nic tym nepokazim.

chersi
10. feb 2010

makovicka - začínám ho brát 21DC (když to beru podle toho špinění) nevím proč mi to doktorka napsala takhle hlouho, ale doufam že mě to zase srovna

makovicka53
10. feb 2010

neviem katka....ale ja som sa tu tiez docitala a vydedukovala som z tychto prispevkov ze duphaston neovplyvnuje ovulaciu...sama na sebe som nespozorovala nic pretoze neviem kedy ju mavam... ☹ ..

katkamarek
10. feb 2010

makovicka, ale ked nevies kedy ju mavas, tak ako vies, ze ju mavas a ze D ta neovplyvnuje? 🙂 Nemerias BT?
Ja netvrdim, ze to naozaj musi ovu bloknut, myslim,ze kazda zena sa musi sama odsledovat a zistit si to, ale podla mna to doktori davkuju tak pausalne, lebo maloktora zena, sa sleduje, a zistuje kedy je ovu, preto sa dr. spyta aky mas dlhy cyklus a z toho vydedukuje, ze asi kedy by mohla ovu byt, no a podla toho nasadi D. Vies si predstavit, ze by ti dr. teraz zacal v ambulancii vysvetlovat, ako zistis ci ovulujes? Nemaju na to cas a ani chut.
Ja som mala D nasadeny na 15 DC, ale ovu som dovtedy nemala tak som ho ani nezacala brat, a moja ovu prisla az na 20 DC, teda ja by som telo uz 5 dni pred ovu dopovala progesteronom, co neviem ako by zaposobilo, a aj ked by som si ovu neblokla, tak by som D dobrala na 5DPO a myslim, ze by to urobilo sarapatu aj pre moj prirodzeny progesteron. Teraz nasadzujem D az po ovu a myslim, ze tym nic nepokazim

makovicka53
10. feb 2010

hmmm kati vidim ze uz mas skusenost...ja zacinam merat BT od terajsieho cyklu..dnes mi zacala a ked skonci idem na to...a potom sa uvidi...jasne ze tym nic nepokazis, ale to mavas potom dlhsie cykly ze?

katkamarek
10. feb 2010

no tak ja som teraz merala prvy cyklus, bol to prvy cyklus po vysadeni HAK, mam podozrenie na PCO, takze som chcela vediet ako to vyzera, dr. mi hned nasadil D, ale ja som chcela aspon jeden cyklus byt bez podpory aby som zistila ako sa moje telo sprava. Takze tento cyklus trval 32 dni, myslim, ze to je normalne, taky akurat, maloktora zena ma 28 dnovy cyklus. Cize moja LF bola 12 dni, co nie je zle,ale take hranicne, takze som zistila, ze D asi potrebujem, lebo musim podporit svoj pregesteron a zlte teliesko, takze teraz po ovu D urcite bude.
Ked zacinas merat, tak sa pridaj k nam do temy Grafy BT, tam ti poradime a pomozeme 😉 Uz sa smejeme, ze sme ako doktorky len bez papiera, a ze ich mozeme my ucit 😀

shaarka
10. feb 2010

makovicka, len porozmyslaj, ze naco ti je kratky (28 dnovy cyklus) bez ovulacie namiesto dlhsieho s ovulaciou... 😉

maja500
10. feb 2010

Ahojte,
ja som si začala merať BT pred 5 mesiac. 4. mesiace som mala ovuláciu presne na 20 deň a cyklus 33 dňový.
Keď som sa bola u dr. opýtať, či sa tomu nedá nejako pomôcť, tak mi hneď predpísala D na dva mesiac, ktorý beriem od 15 do 25 DC. Teraz (5 cyklus merania BT a snaženia sa) som v 20 DC, ovulku som mala skôr ako v predchádzajúce mesiace a to na 15 DC a D beriem 5 deň. Predpokladám, že M príde skôr, keďže aj ovu bola skôr čiže nejaký 29 DC a ak nepríde tak to bude úplne najlepšie 🙂.

maricom
11. feb 2010

Ahojte babenky, čítam čítam, koľko ľudí toľko názorov, aké sme len jedinečné! Ale mám na vás otázočku môže duphaston spôsobiť anovulačný cyklus? Dostala som jedno balenie, lebo som mala cystičku a dva mesiace som bola bez mršky. Doky len povedal aby som ho brala ale kedy nepovedal, on vraj spôsobí prasknutie cysty a mala by prísť aj mrcha. Aj prišla, do dvoch dňov, a keď odišla doky povedal, že je všetko OK a mám prísť keď otehotniem ( 😲 ), nuž tak som nakúpila ovu testy, ale ovu nikde!!! dnes som v 28 DC. Stalo sa vám niečo podobné?

reisi
11. feb 2010

maricom, obcas moze byt i anovulacny cyklus...zalezi od viacerych faktorov aj od veku...odsleduj si cykly ci to bola vynimka.