Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

tinau
26. jún 2008

ahojte, chcem sa opytat ci mate niektora skusenosti s duphastonom take ako ja, brala som ho a mrcha aj tak neprisla a dnes som musela ist na vyvolavacku, co si mam o tom mysliet?
dva mesiace dozadu mi mrcha meskala, dostala som ju az po vyvolavacke, potom som brala duphaston a zase neprisla na dalsi mesiac, opat som musela dostat vyvolavacku.....
Uz sa to niektorej stalo? Co to moze byt? Myslite, ze budem moct otehotniet? Snazime sa o mimi takto sa asi k nemu nedopracujeme....
dakujem
pekny dnik

fidelka81
26. jún 2008

Dunda, určitě máš pravdu a to mě uklidňuje, je nás opravdu víc a snad se to povede, jen už je to na mě moc dlouho. A těch těhulek letos...tak jim závidim ☹

fidelka81
26. jún 2008

Ahojky, já teda takové zkušenosti tinau nemám, mě chodí vždy třetí den po dobrání, tak nevim. Podle mě ti bude muset doktor dát jiné prášky 😉

prettybaby
26. jún 2008

ahoj tinau, ja osobne nemam takuto skusenost, ale myslim , ze som uz citala, ze niektore kocky museli ist na vyvolavacku.
naozja neviem .-(

tinau
26. jún 2008

dakujem, som z toho dost nesvoja 😖
dufam, ze sa to upravi
nikdy som taketo problemy nemala

fidelka81
26. jún 2008

Já s tebou cítím, protože mě mrcha bez prášků taky nechodí a nebo až za 2-3 měsíce, ale jak říkám, po duphastonu mi chodí přesně. raději zajdi k doktorovi 😉

prettybaby
26. jún 2008

verim ze ano, nestrachuj dopredu, kazde telo je ine a ja si myslim ze casto aj doktori hovienko vedia🙂

tinau
26. jún 2008

fuuuu, no tak sa musim vyzbrojit trpezlivostou 🙂

fidelka81
26. jún 2008

určitě se vyzbroj, ale já už jí moc nemám 😠

yvett78
26. jún 2008

ahojte baby, ja by som sa chcela opytat, ci pri brani duhpastonu mate tiez M pocity,ja ich mam uz 2 tyzdne a dokonca citim napinanie rano a vecer, a dokonca aj dnes cez den.
Nikde som to nenasla, ze by to toto sposobovalo, tak by som rada vedela, ci to je mozne tehulkovanie alebo na to ma nasvedomi tento liek.
Beriem ho 3 cyklus na upravenie a otehotnenie a M pocity mam len tento mesiac.M cakam o 3 dni.
Diky

fidelka81
26. jún 2008

Ahojky yvett, z mojí zkušenosti (beru ho 5 měsíc) jsem si už několikrát myslela, že jsem těhu a bohužel přišlo zklamání ☹ Ty tlaky a pocity, co ty popisuješ mám taky, bohužel u mě se o těhu nejedná. Ale co není u mě, může být u tebe 😉

yvett78
26. jún 2008

fidelka81, citala som trocha dozadu a vidim, ze mas problem s akne pri brani duphastonu.
Ja som to mala tiez a tiez aj ked ho nemala som vzdy bola vyhadzana, ale tesne predtym ako som mala dostat M.
Ale na mna zabrala kyselina listova, posobi totiz aj na upravenie pleti a proti sediveniu vlasov.
Myslim si, ze to je urcite tym, mam teraz peknu plet bez akne, dokonca ani pred M som uz neni vyhadzana.
Takze ak ju neberies tak skus, mozno aj tebe pomoze.

fidelka81
26. jún 2008

tak to ti moc děkuju yvett, zkusím to, protože mě to fakt štve. Dřív jsem měla pleť jako prdelku a teď je to hrozný 😠 Hned si jí koupim a pak dám vědět, jak to působí, je mi jasný, že to bude chvíli trvat,ale kdyby to pomohlo, budu ráda 😅

yvett78
26. jún 2008

ja ju beriem 2,5 mesiaca a uz po mesiaci som videla velky rozdiel.Dokonca som si myslela, ze som v tom, ked mala prist M a akne nikde, to bol vzdy taky moj singal, ze to dostanem.
No vidis a teraz sa uz ani na to nemozem spoliehat hihi 😀

fidelka81
26. jún 2008

Tak to by bylo super, budu mít zase ksychtíček jako prdelku 😀 , doufám 😅
No mě štve ten duphaston taky, ty příznaky jsou kolikrát tak věrohodný a nic 😠 Pěkně mystifikuje, prevít 😠

yvett78
26. jún 2008

No ved to ma tiez stve, ze mam pocit akoby som bola v tom.
A keby aspon zaberal poriadne, ale 3 cykly co ho uzivam som este nemala M na 28 den, vzdy mam meskanie.
Raz 6 dni, potom 4 dni a minuly mesiac az 8 dni.Tak a ked to, ze mi je na vracanie ma na svedomi duphaston, tak to asi poviem dokimu nech s tym nieco robi a popripade mi nasadi nieco ine lebo to nema ziadne pozitivne vysledky ☹

fidelka81
26. jún 2008

U mě právě MS chodí na den přesně, vždycky 3. den přijde mrcha jedna 😠 ale to, že je mi taky na zvracení, jsem nafouklá, mám nechutenství, zvedá se mi kufr z různých pachů, to je divný. Ale těhu nejsem 😠 zrovna včera jsem si pro jistotu udělala testík!!! Tohle všechno mě štve, dělá to falešné naděje a já jsem pak z toho smutná ☹

yvett78
26. jún 2008

No ja pocitujem presne to co ty, akurat som povedala, ze tento mesiac sa uz na to vykaslem, neustale pozorovanie, aj som tak spravila a M pocity som nebarala nejako vazne, ale ked uz sa blizi M tak sa neda na to nemysliet.
Ja by som bola rada keby mi M prisla do 3 dni od vysadenia lebo na konci buduceho tyzdna ideme na dovolenku k moru a to by mi akurat skoncila.tak som zvedava ako dopadne, ale lepsie, ked nepride vobec hihi 😀

fidelka81
26. jún 2008

NO právě, to si říkám ,každý měsíc, kéž by ta mrcha nechodila, ať si táhne jinám 😀 ale ona si nějak nedá říct 😅 Musím říct, že jsem fakt ráda, že mi MS chodí přesně,ale na druhou stranu co z toho, když mimi pořád nejde ☹

yvett78
26. jún 2008

a ako dlho sa uz snazite.nam som to podarilo pred 5 mesiacmi, ale bohuzial som o mimi v 5tt dosla.
teraz su to 3 mesiace, co sa snazime, ale byvame spolu len vez vikendy, tak mozno v tom je problem.

bambulla
26. jún 2008

ahojte mne doktod predpisal Duphaston na udrzanie tehotenstva,mi sme mali problemy s otehotnenim ale som bola na inseminacii a ostala som teho. som v siedmom tyzdny teho

mariettka27
26. jún 2008

Ahoj ivett,ja mám po duphastone tiež kadejaké potiaže.Beriem ho už druhý rok a je mi od 2-5 dna užívania zle ako tebe,doki povedal,že je to vraj ok. ☹

yvett78
26. jún 2008

ahoj mariettka27, no tak to je uzasne, je nam z toho zle a mame to uzivat? ved v tomto pripade by to to mal doktor riesit inak, hladat liek, ktory nam vyhovuje nie?
Aj ty mavas pred dobratim take divne tlaky a zblnkanie a vsetko mozne v podbrusku? Ja to prezivam teraz a dokonca aj minuly mesiac som mala take tlaky akoby som mala na bruchu polozenu tehlu a tom som si bola ista, ze som v tom a vidis nic.
Ja beriem duphaston od 15 do 25 dna cyklu, dnes vecer doberam poslednu tabletku a uvidim, ci mi dojde M do troch dni ako by mala.

mariettka27
26. jún 2008

no ja ho beriem 16-25Dc a posledné 3 cykly boli s prepáčením úplne na hovno.Už som z toho dost na nerv,lebo čo to má pomáhat,tak sa mi zdá,že mi to len škodí.Ja som nikdy nemala PMS a teraz bývam zúrivá ako pes,tie hormony si robia so mnou čo sa im chce a mne sa to vôbec nepáči... 😒 Tento cyklus som napr.dostala mrchu na piaty den užívania duphíku.Musela som ho vysadit.Už volám doktorovi častejšie ako manželovi....A ty ho berieš na podporu otehotnenia alebo na upravenie mrchy? 😉

yvett78
26. jún 2008

a este som sa chcela opytat, citis sa po nom nafuknutu, ja uplne akoby som uz isla prasknut, no hruza.
Inak prsia ma vobec nebolia ani na dotyk tak si myslim, ze sa nam to zase nepodarilo,
Ale citala som, ze ked niektore zeny bezne pri M nemaju bolave prsia, neprejavuje sa to ani ked su tehotne.
A ja som ten pripad, nikdy ma prsia pred a pri M nebolievali, takze to je jeden z priznakov, na ktory sa ja nespolieham.

mariettka27
26. jún 2008

A kam idete s drahým na dovču,ak sa smiem spýtat? 😉 Prečítala som si to vyššie...

mariettka27
26. jún 2008

no mna prsia nikdy neboleli.Akurát som sa pýtala na tie nevolnosti po duphastone a doktor mi povedal,že po nom by som mala mat len pnutie v prsiach a nič.A ako ho beriem,tak som aj pribrala,ale už som to naspät aj zhodila a som furt jak balon.Vážne rozmýšlam,že ho vysadím a nech sa deje vôla božia...

yvett78
26. jún 2008

No beriem ho aj na upravu, aj na otehotnenie, ale neviem naco lebo minuly mesiac mi prisla M az na 8 den a normalne bez brania lieku mi chodila na 5-6 den.
Ideme to Talianska, uz sa tesim,ale ak mi bude meskat M, tak mi vychadza presne na dovcu, no porazi ma

mariettka27
26. jún 2008

jeeej,tiež by som šla.My ideme až v septembri,ked bude muž domka.Tak pij červené vínko,aby nemeškala.... 😀 Inak mne až po roku povedali,že to je aj na podporu otehotnenia,ja som bola v tom,že len na úpravu sa to užíva... 😉

yvett78
26. jún 2008

Ty doktori su fakt divni.No uz som zhltla poslednu hihi