Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zora256
17. jan 2013

@nikola81 Ahoj!Ak sa nerozbehne sprav si test,možno,že je to len inplantačné krvácanie je do hneda tá krv?Ak áno,tak to prejde to je len zo zahniezdenia namiesto ms len také akoby bola ms,ale nebude,prejde a už nebude ms budúci mesiac.Držím palčeky aby to tak bolo🙂

nikola81
17. jan 2013

@zora256 To vobec nie je krvacanie..len sfarbenie do slabucko hneda..Je to len rano..Teraz uz nic. Ved dufam ze zajtra budem mudrejsia 😉

zora256
17. jan 2013

@klaudia84 Tak to máš dosť pozde to branie,ja som pred tehotenstvom brala od 11dc do 25dc a po pôrode mi dal od 14dc do 25dc a nič ,neotehotnela som od marca min.roka,tak som mu vlani v novembri vravela,že či nemôže byť chyba vtom,že beriem od 14dc namiesto od 11dc tak vravel,že možné to je,tak mi ho nasadil potom od 11dc tak od novembra ho tak beriem.Berie sa na začiatku ovu,alebo pred sa začína brať aby sa podporil rast sliznice a tvorbe žltého telieska,z ktorého sa môže plodík živiť.Tak uvidíš.Ak nič tak Ti ho nsáď presadí ináč,alebos a opítaj nato,branie a vpliv ovulácie,nabudúce lekára🙂

zora256
17. jan 2013

@nikola81 Vau,tak to si potom tehulka,moc Ti prajem aby bolo všetko ok 😉 A tíško gratulujem🙂Ja som tak podobne bola na začiatku tehu a to som ani nevedela že som vtom🙂

nikola81
17. jan 2013

@zora256 Strasne sa bojim co mi zajtra povie ☹ Snazim sa na to nemysliet..ale dam zajtra urcite vediet ako som dopadla. Neviem ci by som po 8 rokoch mala tolko stastia, ale snad.....

zora256
17. jan 2013

@nikola81 Ahoj!Neboj a mysli pozitívne,veď si zaslúžite drobčiatko 😉 ,určite je tam kde má byť🙂

nikola81
17. jan 2013

@zora256 Dakujem 🙂 dufam ze sa aj na mna usmeje stastie...

zora256
17. jan 2013

@nikola81 Nemáš zač,určite všetko má svoj čas,aj my sme sa načakali na prvého,hoc nie 8rokov ale 3,5roka kým som otehotnela po roku snaženia bez liekov spolu 4,5roka.Boli to najdlhšie roky snaženia....A iste aj vám...takže viem očom to je,a teraz už 10mesiac sa snažíme o druhé,a len Pán Boh vie koľko to znovu potrvá..A vámmožno po prvom príde skoro druhé 😉 .Tak ak máš testík sprav si a budeš kľudnejšia pred zajtrajším telefonátom od 13.1.to už musia by poriadne koľajnice,hoc aj na mamateste,ak sú silné,tak už neklamú,tak aj ostanté ukážu obe paličky🙂

nikola81
18. jan 2013

@zora256 Takze dnes uz viem na com som HCG 0,2 takze zazrak sa nekonal, mrcha nie a nie rozbehnut, a tak to pekne na tom sone vyzeralo. Vraj sliznica je krasna ze to vyzera nadejne..No ale potom prisla ladova sprcha ako vzdy celych osem rokov 😒 Takze letim do dalsieho kola ked sa madam mrche uraci rozbehnut 😔

zora256
18. jan 2013

@nikola81 Ahoj!Tak to mi je ľúto☹Možno že si mala ovláciu nedávno,preto sa Ti oneskorila ms.A možno,že si ešte len na začiatku oplodnenia,a to hcg bude rásť,či Ti povedali,že to hcg takto býva už pred ms?Mne ešte na hcg nikdy nebrali krv mimo tehotenstva.

nikola81
18. jan 2013

@zora256 Ju asi myli to, ze mam sliznicu stale 10mm ale na druhej strane brala som aj utrogestan a duphaston..Neviem ci mi tieto lieky sliznicu nedrzia stale hore. A taka som bola plna nadeje ked mi povedala na sone ze to tam vyzera velmi dobre..utekala som s tou krvou do labaku, cakala na vysledky hodinu a potom mi podlomilo kolena ked som videla HCG 0,5. Ja ale nie som klasicky pripad snaziliek..
Aby si rozumela, brala som clostilbegyt, 26.12. mi pichali pregnyl..8.1. duch na teste, 10.1. duch na teste, 13.1. duch na teste...brala som 10 dni duphaston, dnes je 11-ty den od dobratia a vidis ako som na tom. Mrchu mi nieco blokuje, ale neviem co

nikola81
18. jan 2013

@nikola81 Jaj a mimochodom povedala mi, ze ak bude krv negativna mam vysadit utrogestan a pockat kym odkrvacam..To ale kedy bude uz neviem 😖

nikola81
18. jan 2013

@zora256 Jaj a mimochodom povedala mi, ze ak bude krv negativna mam vysadit utrogestan a pockat kym odkrvacam..To ale kedy bude uz neviem

uz pisem aj sama sebe 😀

zora256
18. jan 2013

@nikola81 Ahoj!
Viem čítala som tvoje príspevky,nuž tak uvidíš,č príde,ak nie tak podľa mňa si teraz ešte len na začiatku.ja som tak mala,proste mi ani ducha neukazovalo,a ako som už pár krát tu písala,mne testy až na 3týždeň od vysadenia ukázali // a k ženskému som šla po mesačnom meškaní,tak už to tam bolo aj pekne vidno.A stou sliznicou aj mne už min.rok tak vravel lekár,že to vyzerá nádejne,nuž a na 11dc od vysadenia prišla ms:-/.Tak keď už máš 11dc tak snáď Ti príde ms ale ak nie tak to nechaj tak ona príde a ak nie tak si sprav test o týždeň🙂

nikola81
18. jan 2013

@zora256 Pockam este do pondelka..ked som minuly mesiac dostala na 14-den, tak snad aj teraz to tak bude. Vlastne to uz budem 42DC...Krv nas urcite neoklamala ☹

zora256
18. jan 2013

@nikola81 Tak vyčkaj keď tebe tak chodí ms,pozdejšie od koľkého dňa cyklu berieš Duphaston?

nikola81
18. jan 2013

@zora256 Brala som ho od 19 do 28DC t.j. od 29.12. do 7.1. Riadne posunute...A pregnyl bo pichnuty 26.12. teda tri dni pred duphastonom.

zora256
18. jan 2013

@nikola81 Ahoj!No vidíš,tu je pes zakopaný,ty ho berieš dlhšie o 3dni než ja,a aj pozdejšie ho berieš o 8dní,tak sa ani nečuduj,zrejme tebe bude chodiť tak ako si písala na 42dc,tak sa nemusíš dopredu testovať,ty to celé máš posunuté min.o týždeň.Tak od teraz rátaj na ms 42dc,a ak potom nepríde tak len vtedy si rob testy,a nabudúce povedz lekárovi,že Ti chodí ms na 42dc a že ty chceš aby skôr chodila,či by Ti ich nepredpísal na skoršie branie.

nikola81
18. jan 2013

@zora256 Asi to bolo preto tak zle nacasovane koli tomu clostilu.
Lebo ja som mala poslednu MS 11.12. a od 3DC som zacala s clostilom /od 13.12 do 17.12./ potom bolo uz vsetko zavisle od toho ako rastli folikuly. Pregnyl mi pichli ako som hovorila az 26.12. takze 9 dni od dobratia clostilu.
A preto sa to vsetko tak posunulo

zora256
18. jan 2013

@nikola81 To určite,tak to vyzerá,tak Ti neostáva nič iné len si vyčkať na ms,a potom uvidíš,a ozaj ovuláciu si mala?A aj ste sa snažili vtom období,lebo možné,je že ak Ti nepríde na 42dc tak si preistotu sprav test🙂

nikola81
18. jan 2013

@zora256 Ovulku som podla bolesti mala 28.12. na sone bol pred tyzdnom prasknuty folikul 19,8mm takze prebehla urcite. Musim naozaj len cakat na mrchu. Len toto spinenie ma stve, lebo duphaston by ho nemal sposobovat..Ale aj keby ma na 42DC neprisla mrcha tak ci tak by bolo z krvi zrejme HCG

nikola81
18. jan 2013

@zora256 A snazili sme sa riadne...aj po ovulke 😀

zora256
18. jan 2013

@nikola81 Tak uvidíš,mne tak pred tehu som mala len také hnedé špinenie,ako si ty písala,takže len vyčkaj🙂Maj sa🙂Idem.

magica78
18. jan 2013

ahojte brala som cca od 16 dc Duphaston 2*1 posledne som vybrala teraz v stredu ,kedy mi pride mrcha? neviem sa dockat lebo mam ist na KET.dakujem

nikola81
18. jan 2013

@magica78 Mala by prist do 5 maximalne 10 dni 😉

magica78
18. jan 2013

@nikola81 dakujem lebo uz od poslednej co som mala v novembri by bolo nacase 🙂

nikola81
18. jan 2013

@magica78 🙂 Tak to hej...ja som teraz 11-ty den od Duphastonu a stale nic.. 😎 Mne predlzil cyklus

magica78
18. jan 2013

@nikola81 alebo ze by // 🙂

nikola81
18. jan 2013

@magica78 Nie to nie....HCG je 0,5 takze tehu isto nie..Skor je duphaston pre mna slaby odvar 😎

magica78
18. jan 2013

@nikola81 tak ti daju hadam lepsi odvar 🙂