Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sampo
1. nov 2007

extravaganca ten ovu test som dakde videla, ale bol dost drahy sa mi zda 😅

extravaganca
2. nov 2007

Ahojky 😵

sampo:U nás stojí kolem 500,- Kč dva cykly jsem prubla ovu testy(ty jak jsou jak těhu testy),ale moc jsem se v tom nevyznala,tak jsem toho nechala 😀

zuzanic
2. nov 2007

holky já koupila 6ks ovulačních testů (balení) za 338 přes net z i-lekarny 😉

sah
2. nov 2007

Zuzanic, já kupovala ovu testy na levnetesty.cz, 6 ks za 228 Kč a k tomu jeden těhu zdarma 😉

sampo
2. nov 2007

extravaganca ja som to videla v DM a stal okolo 700 eska (sa mi zda) 😅
ale diky za info snazilky, mozno to budem raz potrebovat 😀

katarinap25
2. nov 2007

Ahojte babenky, ja som sa prave teraz zaregistrovala, ale stranku som sledovala pravidelne, podobne ako som citala vase odkaty. Ja mam neustale problemy s menstruaciou, chodi si ako chce, resp. si vobec nepride. Prvykra som brala Duphaston asi pred rokom - 10 dni po jednej tablete. Myslim, ze som bola len trochu unavena.
Prave dnes mi lekar nasadil Duphaston znova - teraz vsak na dlhodobe uzivanie - od 11 DC do 25 DC po dve tablety denne - jednu rano, jednu vecer. Potom by mal prist menzes a znova od 11 DC do 25 DC a stale dookola az neviem dokedy.
preto sa chcem opytat na vase skusenosti ohladom dlhodobeho uzivania tohto lieku - nezidaduce ucinky, priberanie, vyrazky - tie som nikdy nemala preto mam trochu obavy atd.
Mam 23 rokov, sice staleho partnera ale otehotniet este nechcem. Skor ma zaujimaju tie vedlajsie ucinky.
Dakujem vam velmi pekne. Ste super a fakt som sa od vas dozvedela omnho viac ako od lekara.

sampo
2. nov 2007

katarina ja teda asi nemam neziaduce ucinky, beriem ho asi tak 5 mesiacov.. teda okrem toho, ze ma vzdy pred mrchou dost dramaticky bola prsia 😅 ziadne vyrazky, ak som aj pribrala par gramov, tak z duphastonu to isto nebolo 😀 ja sa tiez este nechystam otehotniet 😉 minimalne tak rok

andy21
2. nov 2007

sampo ahoj, můžu se zeptat jak přesně tě bolejí prsa, jestli ti ti neva 😉

miriamka
2. nov 2007

Baby...ja tiez uzivam Duphaston,sice v tehotenstve,a jediny vedlajsi ucinok badam tie vyrazky 😠

zuzanic
2. nov 2007

sah já tehdy ty testy kupovala z i-lekarny, bo tam měli levný mamatest o který mi hlavně šlo. každopádně je to prda jaký je v tom cenový rozdíl,co? kdyby tak ty nejdražší ukazovaly vždycky dvě čárky. to by se to pak dupalo a dětičky by z nás jen padaly :D jinak teda....celý den jsem se nedovolala doktorce, takže nevím, jestli mám brát duphík 10 nebo 11 dní. mě z toho picne! 🙄

evule
2. nov 2007

to zuzanic: ber to včetně toho posledního dne

evule
2. nov 2007

já ho beru 17-14 včetně a do menstruačního kalendáře si zapisuji které dny to beru, takže jich tak mám pokaždé 8 a doktorka nic neříkala, určitě by mě na to upozornila

tessie
2. nov 2007

Zuzanic a Evule: ja som brala minulý mesiac Duph. prvýkrát a beriem ho 15-25 deň (11 dní). Doktorka mi predpísala 3 balenia a tiež som jej volala, že či si to mám skrátiť alebo načať nové balenie. Povedala mi jasne, že mám načať nové balenie a pred skončením posledného (ak dovtedy neotehotniem 🙂 ) sa mám zastaviť, pretože ona mi nemôže predpísať lieky na dlhšie obdobie ako sú 3 mesiace. Takže ak vám dala doktorka užívanie 11 dní, tak to aj dodržte.

Ja ho berie druhý mesiac, ms mi prišla na 3. deň presne ako povedala doktorka.

Čo sa týka ovulačných testov, tak ak ste z BA, tak v Auparku v lekárni majú ten mikroskop, stojí tuším okolo 300,-. JA som si ho objednávala cez internet, stál 650,-. Neviem, či je to spoľahlivé, lebo už nepoužívam sliny (vraj sú ovplyvnené zostatkami jedla z večera), ale dávam si tam hlien... uvidíme, či tento mesiac to vyjde 🙂

Držím vám všetkým palce.Pekný víkend

zuzanic
2. nov 2007

evule, tessie DIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIK! konečně někdo, komu nevychází balení přesně na prášek. já už fakt začínala být zoufalá, že se tam nemůžu dovolat 😅 tak já budu poctivě papat a doufám, že mens. dorazí!!! ;) bru noc a nice weekend!

evule
3. nov 2007

zuzanic, buď klidná, to mě teda fakt nevychází, vždycky mi z toho balení jich dost zůstane, tak věřím že z těch zbytků naskládám ještě na další měsíc 😀

sampo
3. nov 2007

*andy* bolia ma tak.. no cele, vzdy sa tak zvacsia, su akoby take naliate a citim v nich hrozny tlak... nemozem ani na bruchu lezat a hned, ako pride mrcha, tak to prestane

augustovka
4. nov 2007

mozem sa opytat skresluje uzivanie duphastonu ovu?myslim ze by sa ukazalo ze ovu je a pritom by nebola?

lentillkaa
5. nov 2007

ahoj holky. může sestát, aby mi duphaston brzdil menstruaci? dali mi ho na udržení těhu, ale hcg je pořád nízké a ms nikde..

miriamka
5. nov 2007

Lentillkaa...a si tehu ked Ti dali Duphaston?Mozno si len v zaciatkoch tehu!

lentillkaa
5. nov 2007

no jasně - v začátku. to jsem měla napsat...a teď nevíme, jestli se mimi chytlo nebo ne...ale ms pořád nikde 😒

miriamka
5. nov 2007

Lentillkaa...a testik bol //?

lucinecka
5. nov 2007

Augustovka, jj, duphík může ovu zablokovat. Protože po duphastonu se ti zvedne teplota, takže ti graf ovu vyznačí a přitom nemusela proběhnout. Takže je lepší počkat až ti graf ovu vyznačí a pak hned nasadit duphaston. Je to jistota. Protože bez ovu nejde otěhotnět. Duphík může pomoct, ale musí se správně užít. Pak taky může víc škodit.

lentillkaa
5. nov 2007

miriamka: já jsem byla v pátek na krvi a doktor mi řekl, že je to hraniční hodnota těhu..ale včera jsem si dělala testík a byl jen /. tak nevím 😖

lucinecka
5. nov 2007

Lentilko a kdy jdeš znovu na krev?

zuul
5. nov 2007

lentilka a koľko ti mešká ms? mne už 5 dni. ale včera som si robila testík a bol len /. 😖

augustovka
5. nov 2007

no mne sa ovu ukazala na teste lady-q a tom rapid lenze neviem ci sa neukazali len kvoli uzivani duphastonu, ze by tie testy klamali!preto sa pytam

sah
5. nov 2007

Ahojky Duphastonky, mám dotaz. Nyní beru už druhým měsícem Duphík, dneska jsem 24 DC a začíná mě děsně bolet podbřišek a prsa, hlavně bradavky. Dneska jsem vzala poslední prášek, tak čekám. Vím, že to všechno může souviset s MS, ale zarážejí mě ta prsa. Bolela mě jen jednou a to u Honzíka. Kdo s tím má zkušenosti? A co ten podbřišek? Sice mě vždy před MS bolel, ale teď bolí teda dost. Je to tak normální u toho Duphastonu??

maryloou77
6. nov 2007

ahoj baby, tak ja ho beriem 3 mesiac a pomaly to zabera lebo mi skracuje cyklus, ale tiez na sebe vidim vedlajsie posobenie, ako vyrazky a jedenie 😖 a je to z toho, telo reaguje na to ze ma homonov ajajaj a tak ich posiela kam vie....tiez sa testujem s ovu testami denne tak som zvedava ci bude ovu, ak nie budeme to riesit 😎

lucinecka
6. nov 2007

Sah, já když jsem dobírala Duphaston, tak mi bylo zle, byla jsem unavená, žaludek na vodě, pak se přidala ta prsa a testík ukázal // 😵 Hodně štěstíčka 😉

sah
6. nov 2007

Lucinecka, díky ti za odpověď. No unavená jsem taky, ale přičítám to počasí. Žaludek na vodě tedy nemám, jen občas mám ten pocit, ale za chvilku nic. Ten podbřišek teda bolí dost, hlavně teď. Musím si uklidit, zítra čekám návštěvu, tak otírám prach, myju koupelnu apod. Teď jsem si sedla a bolí a bolí. Ta prsa jsou taky divný. Uvidím. Zkusím testnout.