Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sons
6. aug 2010

@leeenka ja som pri dcerke otehotnela po 3mes uzivania duphastonu 🙂 Tiez mi krasne upravil menstruaciu bola som spokojna, len to som ho brala 15ty den po menstruacii tych 10 dni. Teraz mi ho doktorka naordinovala brat pocas menstruacie a je mozne, ze telo dostalo hormonalny sok 🙂 Predpokladam, ze buduci mesiac to uz bude lepsie ak neotehotniem🙂 Po duphastone som tiez nemala velke bolesti, teda pocas menstruacie🙂

drndapetka
6. aug 2010

Mě po Duphastonu mrška chodila až 17tý den po vysazení, bylo mi po něm nevolno, byla jsem unavená a měla depky 😒 jediné co bylo pozitivní snad jen, že jsem po něm nepřibrala ani deko 😉 Ale cyklus mi neupravil tak jak bych chtěla....

sons
6. aug 2010

@ame Prehliadla som otazku. Ked zacnes brat duphaston 10tdni 2x1, alebo uz ako to mas naordinovane, pocas toho obdobia mozes zacat spinit. Menstruacia sa ti ale este v tom case nemusi dostavit. Po skonceni uzivania duphastonu pockat cca 10 dni mala by sa rozbehnut, nemusi byt tak silna na aku si zvyknuta. Ak po 10- 14tich dnoch sa nedostavi treba ist na vyvolanie menzesu.

sons
6. aug 2010

@drndapetka a kolk mesiacov si ho brala? Viem ze niektore zeny sa stazujum ze im nerobi dobre-duphaston. Niektore si ho nevedia vynachvalit. Je mozne, ze to zalezi od organizmu zeny, tak ako niektore maju problemy pri menstruacii, ze omdlievaju, boli ich hlava, krize, je im zle. Je mozne, ze reagcia na duphaston moze byt podobna.

sons
6. aug 2010

@sons Predsa si myslim, ze je to velky zasah do organizmu, ked don davame rozne hormony, snazime sa menit to, co je prirodzene.

drndapetka
6. aug 2010

@sons brala jsem ho jen 3 měsíce, protože nepomohl, tak jak doktorka chtěla.....Jsem totiž po dvou potratech, tak mám rozházené hormony a cykly se mi prodloužily až na 70 dní, po Duphastonu mi MS chodila 42.den, ale i tak nic moc 😖 Nikdo mi předtím ani nezkoumal ovulku....teďka už to řešíme. Před pár dyn jsem začala stimulovat a čeká náš první IVF, tak se snad už zadaří 😉

juliet221
6. aug 2010

ja som ho brala v tehotenstve az do konca 6.mesiaca skoro od zaciatku.a zabral

sons
6. aug 2010

@drndapetka ja mam tiez dva potraty za sebou boli to dvojicky a druhykrat som ani nesla k doktorovi, vylucilo sa to prirodzenou cestou. O prve dieta sme sa snazili asi rok az duphaston zabral, ziadne potraty nic, iba nepravidelny menzes a teraz ked uz ma pomaly 2 roky chceme surodenca a zacali tieto problemy, ze sa to neudrzi v tele Zaujimave ako telo reaguje. Teraz som dobrala len 1 bal. a takto to zahaprovalo uvidime dalej, potom si dam pauzu, pretoze by to vychadzalo na blizencov 🙂 Dufam, ze som sa tu nikoho nedotkla 🙂 Pri dcerke som duphaston brala do 3 mes. tehotenstva. Drtim ti paste, nech sa zadari a pozor na psychiku. Viem o tom svoje 🙂

erickaa
6. aug 2010

Mne mrcha po prvom duphastonom cykle prišla do 3 dní od dobratia duphastonu, ale druhý cyklus mi prišla až na 17-ty deň! Teraz si ho dávam tretí cyklus a sama som zvedavá kedy príde..hmmm. A inak ho znášam veľmi dobre, žiadne vedľajšie účinky nepociťujem, čo ma teší..ale zatiaľ ani žiadne účinky 😝

eninka27
6. aug 2010

@ame ak nepride menzes do 14 dni, bežkaj radsej k doktorovi, nech Ti spravi USG , ci nahodou nie si tehu a ak nahodou nie, pichme Ti podla vsetkeho Agolutin

chersi
11. aug 2010

Ahojky, mohla bych se k Vám přidat?
Jsem taktéž na duphastonu

nikushka2
11. aug 2010

@chersi kludne sa pridaj. 🙂

ako beries duph., od ktorého dna? A ako dlho ho beries?

chersi
11. aug 2010

díky.

no už jsem ho měla nasazený jednou, ale brala jsem ho špatně, popletla jsem si ho s jinými léky 😀
Ale MS mi přišla i tak normálně, bohužel nyní mi příšla MS až po 63 dnech po vyvolávačče.

začnu ho brát zítra 17 DC na 10 dní 2 x denne. A mám jej napsaný na 3 měsíce. Zároveň beru léky na štítnou žlázu letrox 75

minis
11. aug 2010

ahojte baby, potrebujem poradit, ci nahodou nemate skusenosti s tymto: 🙂 : brala som 1. krat clostyl 5x1, potom ovulacia (teda aspon si myslim 🙂 ), a potom duphaston 5x1. duph. som poslednu zobrala min. tyzden stredu, tj. 4.8. a doktor mi povedal, ze ak, tak by som mala dostat cez vikend. dnes je streda, stale nic...dnes som bola na krv, zajtra mam vysledky rano...mavala som vzdy nepravidelny menzes, rozne cykly. test si nechcem robit... pobolieva ma podbrusko a trochu prsia...to moze byt aj akoze pred menzesom...

zuzana36
11. aug 2010

ahojte, aj sa k vam pridavam 🙂
ja som brala clostik od 3 dna cyklu potom som robila ovu testiky, na 16 den ovu a 17 den som 10 dni brala duphaston. a hura podarilo sa. dufam, ze to nezakriknem. inac sme na tuto chvilu cakali viac ako 1 a1/2 roka. tak drzim palceky 🙂

clauda2010
12. aug 2010

caute ja mam duphaston brat na 14den , ale neviem ci na strnasty alebo po strnastom cize 15, mozte mi pomoct?

nikushka2
12. aug 2010

@clauda2010 to bude urcite na 14 den. Cize 14. si dás tabletku

@minis mne doki povedal, ze normálne je dostat menzes do 14 dní po dobratí duph. Tak este pockaj asi do 18. a ked nic tak zbehni za doktorom. 🙂

clauda2010
12. aug 2010

ja som ho este nezacala brat az ked dostanem menstruaciu , diky 🙂)

minis
12. aug 2010

@nikushka2 dnes v noci som dostala, ale take bolesti jak hrom.........tak uz som vedela skor ze nic ☹ , nez mi volal doktor ze negativne..... 😢 ale dakujem 🙂

clauda2010
12. aug 2010

ahojte ja mam brat teraz duphaston lebo som mala mikropotrat a nedari sa mi otehotniet od aprila , tak dufam , ze sa to podari , beriem aj kys. listovu a vitamin e

gabinnka
12. aug 2010

Ahojte, ja beriem duphaston už štvrtý deň na úpravu môjho menštruačneho cyklu a chcela by som sa opýtať či je normálne keď som včera pociťovala príchod menštruácie bolesťami a mala som aj trochu krvi a potom už nič..je to normálne? Mám prestať brať duphaston?...

nikushka2
12. aug 2010

@gabinnka podla toho co som sa tu aj inde dočítala, tak je to normálne, ak si len teraz zacala brat duph. . Ja osobne som sa s tym nestretla. Vraj by sa to malo upravit po niekolkych cykloch.

minonka007
13. aug 2010

Ahojky,chtěla bych se zeptat,beru 3.mesic duphaston, vždy jsem dostala MS do 3dnu od vysezeni duphastonu a ted uz mi 4dny mešká,dnes jsem si delala TT a je negativní?co myslite?stalo se nekomu neco podobného?

forpuska
13. aug 2010

Ahoj baby! Rozpíšem sa, ale však nato ste tu, aby ste poradili 🙂 ... Od detstva mám problemy s menzesom, vynechava mi. Teraz mám 25rokov, a na upravu pouzívam dookola duphaston po dobu 6mes. a potom pauza.Menzes pocas liekov dojde pravidelne na 30den, ale ak deberem pol roka sama menstruacia nedojde nikdy! 😠 ...čiže stále sa opakujúci proces...s duphastonom. Istý čas som brala Proveru, ale od nej som mala bolesti na pravom prsníku, tak sme s lekárkou skonstatovali, že budeme pokracovat s duphastonom. Tiež mám nadmerné ochlpenie. Včera som si dala vysetrenie, ci to nemože suvisiet so stitnou žľazou, vysledky este nie su zname...Už mám pocit, že ani neotehotniem, lebo 8mes.bez vysledku:(,no nečudo nemám menzes, urcite ani ovulaciu. Rozmyslam ci to nebudu polyc.vajecniky v mojom prípade...Radšej som sa mala narodiť ako chlapec pri toľkých problémoch 🙂 ...Duphaston síce rieši menzes, ale nič viac, ani ovulaciu...Radila som sa s iným gynekologom, kt.mi navrhol HATK, DIANE35 ale vraj ak mám problem so štítnou žľazou, tak nemôžem HATK užívať. A úprimne moja gynekologička za 4roky nič nevyriešila, tak až tu je nejaká z KOŠÍC ocením aj radu na dobrého gynekológa,ktorý okrem toho,že je ľudský aj vie, čo robí. Ďakujem, a pekný deň vospolok 🙂

gabinnka
13. aug 2010

@nikushka2 Ďakujem za odpoveď🙂) dúfam že hneď ako ten duphaston doberiem, tak sa mi menzes dostaví...dikes 🙂))

nikushka2
14. aug 2010

@gabinnka potom daj vediet. 🙂 som zvedavá 🙂

zuzana_18
14. aug 2010

Ahojte dievčatá,ospravedlňujem sa,že som sem tak vtrhla,ale poproosím o radu-užívala niektorá z Vás duphaston až do 16.týždňa tehotenstva?Bojím sa,aby mi neuškodil-zvyčajne sa užíva len do ukončenia 3.meisca.Ďakujem veľmi pekne.

chersi
18. aug 2010

Ahojkte holky, tak už beru duphaston nejakych 7 dní - máte nekterá zkušenost stím že jste v podbříšku cítila občasné křeče, nebo tak neco.Denně se i vážím, ale nasteští po nem nepribírám

eninka27
23. aug 2010

ahojte kočky, akurat som si precitala na pribalovom letaku, ze Valovičove Femi kvapky obsahuju 20 % alkoholu ... a ja ze co som taka oťapena :D :D juj, snad to mozem normalne užívať, či ako? 😒 😉 😒 😉

eninka27
24. aug 2010

dokedy mozes baby brat ten Duphaston?
a este... dost som pribrala 😒 moze to mat na svedomi Duphaston, ci len moje obzerstvo? 😀 😀