Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ktore
27. jún 2012

@zvolsiinylogin to nnevadi ak nemerias aj tak uz sa nic nedeje.v ustach sa nedobre meria zato lebo tam neni stala teplota a hlavne po kave alebo ineho sa meni teplota.pockaj si na ms a uvidis.nestresuj sa .ale po ms zacni merat aby si vedela kedy pride ovu ale v posve.do pol hodiny ak neskvor vstanes sa nic nedeje ale po pol hodine je uz teplota o nieco vyssia.teraz tu teplotu nechaj tak a ak myslis ani nechod na konika.odreaguj sa.inak mna na ovulku bolelo vzdy brusko,to som bola aj rada.

zvolsiinylogin
27. jún 2012

@ktore som zvedava, ci vobec pride, ci uz vlastne nebola ako to trojdnove spinenie..po tom vsetkom...dame si pauzu asi aj od snazilkovania, tak dva tyzdne...neviem, aku dlhu pauzu si mam dat teraz, kym sa maternica spameta..

ktore
27. jún 2012

@zvolsiinylogin nemusis davat pauzu.iba ak k psychickych dovodov.ak uz ti vsetko lezie na nervi.za dva tyzdne uvidis budes zase pripravena na oplodnovanie.neda ti neskusit.

zvolsiinylogin
27. jún 2012

@ktore ja som len celkom zvedava, a stale mi vrta hlavou to spinenie, ved co som aj vygooglila.zeny mali aj spinenie aj normalnu menstruaciu...po tom vsetkom, ale iba spinenie?

kvietok228
27. jún 2012

@katche chuda ale aspon ked ti bude v tehu zle zaberie to ze si konecne tehu tak ti hned ostane lepsie 😀

kvietok228
27. jún 2012

@meggy004 aj ja ti drzim a som zvdava stebou 😀

katche
27. jún 2012

@kvietok228 tak snáď sa to nejak vykompenzuje...a čo, hlavne aby bolo a bolo zdave

bambula111
27. jún 2012

@amy25 ahoj, a ako je možné že všetky ženy spozorovali, že im duphaston odbúrava ovulku, ja som to tak mala tiež..ako ti to teda doktor vysvetlil??lebo už neviem čo si mám myslieť 😉

bamburova
27. jún 2012

@zvolsiinylogin ahoj,hovorím si,že vydržať bez sexu je to najmenej,len nech už je bábo v bezpečí..my ženy sa predsa vieme obetovať 😝 dnes som bola nečakane u lekárky,včera som sa necítila dobre,zas sa objavili také drobné krvné vlásočnice,predpísala mi magnezium a zvýšila dávku dufíku,bábo vraj narástlo,minule ho u nej v ambulancii nevidela,teraz pekne vidieť "plodík"...veľký pozor si dávam na všetko čo robím,nechcem potom roniť slzy...každý večer sa modlím a urobím maximum,aby moji chlapci mali súrodenca 😵

zvolsiinylogin
27. jún 2012

@bamburova je fajn, ze sa tak obetujes...ja by som sa tiez, ale nedokazem skor sa dozvediet, ci je to tam uspesne a tak to aj vypada potom...testy mi nechcu nic ukazovat a moj gyndos krv na hcg nebere a potom je zrazu neskoro a ostava plakat...mam 36 rokov, vlastne som rizikova a sex by som tiez nemala uz mat...a este stale cakam na svoje prve...som hrozne nestastna z toho vsetkeho a citim sa bezbranna, nikto mi nepomoze...este ak by som zatlacila na gyndosa o tu krv, nech mi bere, ale to by ma museli pichat asi kazdy tyzden 😢 😢

ktore
27. jún 2012

@zvolsiinylogin mojka vidim ze si nestastna.aj ja som mala 37 ked som otehotnela.mne gynekologicka dala navrh na laparoskopiu,vraj je to v mojom veku istejsie aby vedela ze nic nebrani otehotneniu.takze som okamzite suhlasila z operaciou.mala som zrasty ktore mi odstranili a inak som bola uplne pripravena na oplodnenie.hormony som mala ok.akurat progesteron som mala nizky.takze po laparke sme uzaj z dokinou dohodli ze niet na co cakat.pockala som na ms a uz aj som merala teplotku a brala dufik.co samozrajme bolo hned tak ze ovulka este nebola a dufik v sebe.tak buduci mesiac som uz brala befoli a sarapis.dufik som si dala az ovela neskvor aj to len asi tri dni a zabudla som si dat.potom som si uz nedala.o asi tri dni mi kramy prisli.to som mala iba 25 dnovy cyklus.merala som dalej a brala dalej vitaminy a kecala som na tejto stranke a na grafoch z babami.ovulku som citila lebo som sa vzdy den pred nou nadula a bolelo ma brusko potom este cca3 dni aj niekedy viac,.teplotka mi ukazala ovulku az na asi 4 den po ovulke.potom som zacala brat dufik.a dovtedy som brala befoli.neverila som ze otehotniem test som si urobila ani neviem asi na 8 ci 9 den po ovulke.a bol krasne pozitivny.dufik som brala dalej ale potom mi ho doktorka zvysila na 3 denne.to mi vyvolalo depresiu tak som mudsela postupne vynechat.a ziadny problem.ale ja som nemala ziadne potraty tak mi dala doktorka dufik iba pre istotu a mala som vlastne z krvi aj nizky progesteron lenze ked som merala teplotku tak som mala vzdy skvelu a po ovu mi stupla hore takze progesteron bol uz ok.mozno aj laparka pomohla k dacomu.este som chcela dodat ze doktorka povedala ze ak do pol roka neotehotniem tak ma posle na inseminaciu.ale to som uz nemusela.merala vitaminiky a dufik som brala tri mesiace sa mi zda.nestresuj.skusaj.kolko mesiacov si merias teplotku?kolko mesiacov beries dufik?jedniducho ak si mala velmi skore potraty musis pockat kym ti dufik nenepravy hormony.moze to trvat mojka.dufikmsa berie na upravu hormonov a tak.napravy ms a tym ti napravi aj ovulku.ale ak mi baby vieme kedy mame ovulku tak si ten dufik mozme o ten den dva ci tri dat neskvor a nedame si ho presne na ten den ako predpisuje lekar lebo oni oni predpisuju iba asi v stred cyklu je ovulka tak zato od 15-teho ci 16 dna cyklu.ale mi vieme ze je ovulka niekedy neskor ako ten 14 den.co ty na to?bud trpezliva a vydrz este aspon dva mesiace.daka zmena bude.ak nie tak chod k doktorovi a opytaj sa na inseminaciu.hm?

ktore
27. jún 2012

@zvolsiinylogin ak ti lekar kazal nesexovat tak on vie preco.tak nesexuj.ale tieto drobne potraty su dost bezne a vela z nas ani nevie a netusi ze boli.ale ak ti lekar kazal nesexovat tak to nechaj tak.dufik je na to dobry ze ti pekne zosilnie sliznica.a este dievcata spominaju nejake cajiky.alchemilku asi.ale to treba po ovulke vynechat lebo moze sposobit aj potrat.este chcem dodat ze keby si presla vela stranok dozadu mozno aj mesiace tak tu najdes mnoztvo zien co mali miesto ms iba spinenie a take podobne problemy.to vsetko z dufiku.to su tie hormony oni to vsetko takto radia.ak by ti nepasoval dufik tak su tie druhe lieky co tiez tu spominali baby.

zora256
27. jún 2012

@katche Ahoj!
A keď máš 90dňové cykly nekrvácaš veľmi silno?Mne raz prišla tak v 11 rokoch a takmer som vykrvácala,a tak my ju zastavil lekár z inekciou potom vyvolával z liekmi a innekciami atď,mne chodievala potom na 56dní a v 17 rokoch mi hneď preto dala mama na odporučenie gyndu napísať Hak a brala som ich aj 4roky,a potom nastali prblémy s ovu a nepravidelnými cyklami naďalej tak chodila na 56dní a tak som brala clostil 2roky a potom keď som prestúpila k druhému,hneď som mu povedala,že chcem mať pravidelnú ms a dal mi Duphaston na pol roka som otehotnela a brala duphaston asi do 16tt.A teraz som mu zas povedala,že chcem ho brať,lebo mám nepravidelnú a plánujeme tehotnosť a tak hneď aj napísal🙂

katche
27. jún 2012

@zora256 ja om dufik brala práve preto, teraz je to ako kedy, maximum bolo 40 dni, takze vyrazne zlepšenie, priemer je tých 33. Krvácať som ekrvacala silno, ale dlho a bolestivo. No raz to bol zaberak, strasne silné krvácanie a príšerne bolesti, dva krat som odpadla, velka strata tekutín a na moju smolu som bola sama doma...aj som chcela volať sanitku, ale ako som sa pohla od postele zas som odpadla...dufik mi sice viac menej upravil cykly, HAK mi vôbec nepomohla, len si myslím, že spolu s PPP som prišla o ovulku, lebo kedysi ked som mala pravidelne obdobie som mala ukakzkove hlieny...takze teraz cakam, cakam, či ms príde a ak nie, buduci piatok na hCG...tak snáď nepríde ....ta moja ovu je čudná, aj napriek folikulometrii a krvným testom netuším kedy a či bola...ts...čudná som :D

zora256
27. jún 2012

@katche Ahoj!
Čo je to PPP?Tak to Ti nezávidím,ale tak ak budete mať pravidelne sex každé 3dni tak otehotnieť by si mala ak máš ovu,keďže nevieš kedy ju máš🙂Potom zistíš,keď budeš mať krásne // na tehu testíku 😉 Držkám palčeky🙂

katche
27. jún 2012

@zora256 ppp- porucha príjmu potravy...:/ ale to sem nepatri.....ved uvidime, ako to cele dopadne 🙂

zvolsiinylogin
28. jún 2012

@ktore ahojki, dakujem za povzbudenie....ja som bola na vysetreni pred polrokom , nic nenasli, ziadne zrasty, cystyalebo nieco take...v aprili som menila dokiho, a ten mi hned na prvej kontrole nasiel polyp, tak som tiez bez vahania isla na jeho odstranenie, robili ma 11.maja....teplotku meram od maja, a kedze som mala kratke cykly, toto je moj treti cyklus...po operke, ani neviem ako, asi za dva tyzdne, ved sme sa ani nesnazili, som pravdebodobne otehu, mala som hrozne bolestivu menstruaciu, zapchu, nechutenstvo...bola som za dokim po prvom cykle na kontrole kvoli bolestiam teraz v juni , nekontroloval ma, len mi predpisal dufik, pretoze vysledky z operky sa mu nezdali v poriadku, mam ho brat tri cykly...no a za tyzden som tam bola zase, pretoze zo mna nieco vypadlo...testiky boli uz pozitiv ( na 19 DC), ale trvalo to jeden den, na 20 DC uz ostali negativ...stale rozmyslam, kde som spravila chybu...viem, ze som prestala fajcit uplne, lebo mi nechutilo a mozno este sa to stalo, ze plodik bol 5 cm, a co som rozpravala tu na konovi so zenami, tak 5 cm by mal mat az v 12 tyzdni, a on mal, ak ratam tu nahodu este v maji az do polovicky juna, asi mesiac...mozno tam bola chyba, uz sa nedozviem 😢

zvolsiinylogin
28. jún 2012

@ktore lekar mi nic nezakazal, zatial...ani som sa ho nepytala, ved aj tak nebolo potvrdene ziadne tehotenstvo.. 😠

riana12
28. jún 2012

@zvolsiinylogin mna este tak napadlo - ak ti odstranovali polyp z krcka, mne trebars tento vypadol tak o dva dni az po zakroku (co ma trosku najedovalo, myslela som, ze to vyberu hned pri odstraneni)
nemohlo to byt ono? podla mna by to sedelo - ak sa tam vytvorila este aj daka zranenina okolo toho, tak to mohol byt ten odstranovany polyp...

zvolsiinylogin
28. jún 2012

@riana12 bolo by to super, lenze ja som bola po zakroku uz tri tyzdne...a vlastne, preco nie? aj on sam hovoril, ze to mohla byt zrazenina, tak vyobalovana...ale ja som mala aj pozitiv tehu, pepino z drogerie...hmm...ale dakujem, asi sa mi ulavi

riana12
28. jún 2012

@zvolsiinylogin no ak ti to nevybrali, ale nechali samovolne vylucit a rezali ta + robili kyret krcka, bolo tam dostatok krvi, aby sa vytvorila zrazenina a spojila sa s polypom - zalezi aj na velkosti polypu... takze podla mna je tato verzia s neodstranenym polypom dost realna...
test moze reagovat aj zvysenu hladinu LH (podbne ako ovu test reaguje na HCG) ci ak mas hormonalne aktivnu cystu, tato moze vytvarat hormony podobne HCG a tehu test to moze zachytit... taka cysta by mohla vysvetlovat aj tie tvoje bolesti...
podla mna si uz uplne zdrava, nie je velmi dovod obavat sa potratu 😉

zora256
28. jún 2012

@katche Pevne držím palčeky aby vám to vyšlo,ja sa každý deň cítim,na tehu nuž ale tak 9.7,je ešte dosť ďaleko☹A tak zrejme som len približne 6dní vtom,ak som,verím,že hej lebo tak aj pichanie mám v brušku,aj prsia sú citlivejšie a aj ja som akási precitlivelá a aj ospalá stále by som spala,nuž tak neostáva len čakať 😉 Ty máš koľko dní do ms?

ktore
28. jún 2012

@zvolsiinylogin musis byt trpezliva a brat dufik pekne ako ti kazal.ono sa to musi dat do poriadku pekne pomali.to spinenie a mozno aj mdloby mozu byt kvoli dufiku.je to hormon a hormon robi nezbedu v tele.potom sa telo prisposobi a ide na spravnu cestu.ak by bolo velmi zle po dufiku tak ti lekar predpise iny podobny.ale apson tri mesiace vydrz mojka.ono to musi zacat posobit.

katche
28. jún 2012

@zora256 no, tak ovu som mala údajne medzi 18a25 DC cyklu, dnes som 33, tak neviem, asi mam este čas...okrem bolavych pŕs a riadneho naduvania..ehm :D... Nic nesvedčí o blížiacej sa mrche...podbrusok pobolieva,picha vo vajecnikoch a ked si predstavím kuracie mäso obleiva má studený pot....fuj...už pár krát som bežala na wc, že asi mrcha a nic, len rano taky biely výtok...ale u mňa nic neobycajne.neviem, dr povedala, že na test skoro a pokiaľ do budúceho pitia nic, tak mal rano ísť na krv...ja už sa cítim vselijak ale zo skúsenosti viem, že akonáhle to začnem príliš rozoberať, tak dostanem ms🙂..takze radšej si po kam, i ked ja a trpezlivosť... Tak snáď tí to vyjde..pms a tehu príznaky teda od seba ďaleko nemajú

meggy004
28. jún 2012

@katche joj moja, drž sa mi...dúfam, že to bude všetko ako má byť...

katche
28. jún 2012

@meggy004 zlata si, budem, aj ty sa drz, fakt to chce nervy zo železa...no, ale už by mi mohol zaludok prestať robiť tie podivné veci, ktoré robí :D
Všetko bude naporiadku, neboj aj u teba a o mesiac-dva budú //na testiku a vianoce s bruskom 🙂

kvietok228
28. jún 2012

@katche ved urcite a aj to tak bude 😀

katche
28. jún 2012

@kvietok228 bude a just ano :D....

zora256
28. jún 2012

@katche Ahoj!
Ako píšeš pms a tehu príznaky sú moc rovnaké alebo podobné a dokým nie sú na testíku //,tak sú nerozlúčiteľné:-/.Tak ak si mala ovu 18dc tak dostaneš ms max na 36dc a ak 25dc si mala ovu,tak na 50dc,alebo medzi nimi,tak prajem aby neprišla vôbec a na tehu teste mala // 😉

katche
28. jún 2012

@zora256 bodaaaj by 🙂))