Dva rady očných zubov

zora256
18. jún 2016

Dobrý večer!Milé maminky máte skúsenosť z očnými zubami z podnebia za normálnymi očnými zubami z ďasna?Včera som si všimla že má akési špice za očnými zubami z ďasna môj 2ročný synček v januári na preventívke zubár nič nespomenul a ani ja som si doteraz nevšimla že by tam mal zuby až včera pri jašení ☹ Som z toho zúfalá cez letné prázdniny ideme na preventívku spomeniem zubárovi a navrhnem aj rengenovanie pre istotu aby sme vedeli či nedajbože nemá pod nimi aj trváce a ďalšie za ostatnými :-/...Prosím ak máte takéto skúsenosti za sebou napíšete aby som vedela čo môžem očakávať.Ďakujem

jeennyv
18. jún 2016

@zora256 moja mamca mala dva rady zubov ked bola mensia na niektorych miestach jej rastli dva zuby naraz, bud jej jeden z tych dvoch vypadol, alebo jej vytiahli a ostal jej len jeden samozrejme, stava sa to, zubar sa na to pozrie zhodniti a bude ok 🙂

marcelatje
19. jún 2016

@zora256 neboj tvoj syn nie je ziadne monstrum. Niekto ma 6 prstov a niekto viac zubov. Neboj bude to v poriadku 🙂

yogalita
19. jún 2016

Moja teraz uz osemrocna dcerka mala za hornym prednym zubkom este jeden. Radili nam ho odstranit ale zdalo sa nam to drasticke pre take male dieta. Tak sme ho nechali a urobili sme dobre. Nebolo to vidiet bola to len taka mala spica a neprekazalo jej to. Pred rokom jej vypadol aj s tym zubom pred tym a novy jej vyrastol len jeden. 🙂

jankali
19. jún 2016

ahoj, keď ťa to trápi, zatelefonuj zubárovi🙂
a myslím, že rontgen netreba - nie je veľmi zdravý.. trvalé zúbky budú okolo 6 rokov, my sme teraz boli so synom, rástol mu krivo pri mliečnom trvalý.. iba sme vybrali ten mliečny, a teda strojčeky apod. sa riešia po 9 roku. Keď budú rásť trvalé, budete riešiť, a pravda - toto je maličkosť, j.

maxiva
19. jún 2016

radsej dva rady ako ziadny.dcera nema dvojku zub a nema ho ani zalozeny 😒

zora256
autor
20. jún 2016

@jeennyv
@marcelatje
@yogalita
@jankali
@maxiva Ďakujem maminky za rady viacero stránok som pozrela a všade sa zhodujú vtom,že sú to trvalé zuby a včera som viac pozrela a oni ešte nie sú vonku to len tak veľmi presvitajú zaujímavé je že má len 2roky a tak veľmi mu vidieť a môjmu 5 ročnému sotva zbadať a žiaden mu ešte nevypadol ani sa nekývu zato od ďasna sa kazia ☹.Dúfam,že samé sa rozkývu a vypadnú obom švagrininmu museli všetky mliečne trhať zaradom lebo trvalé sa tlačili a mliečne sa nekývali a nešli samé vypadnúť :-/.