Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dva roky nemám menštruáciu a stále kojím

jarmilka1985
6. jún 2014

Ahojte!
Teraz cez vikend budu 2 roky co som mala naposledy menstruaciu. Koncom juna 2012 som otehotnela a doteraz kojim vyse 15mesiacov. Cas od casu si odsledujem ovulaciu uz par mesiacov a stale ju mam akoby v iny cas...Raz koncom mesiaca raz v strede. Na gynde som naposledy bola v januari a doktorka mi povedala ze menstruacia sa nechysta ze mam strasne vela prolaktinu. Aj teraz kojim za 24h mam min.7 kojeni v priemere 9 az 10 v noci aj 3...som z toho na mraky nakolko maly strasne vrieska ked mu nechcem dat. Cajiky nezaberaju , UM nechcem davat a nevie pit ani z flasky, iba z poharika na pipetku. Otazka vlastne znie, je normalne ze uz 2 roky nemam menstruaciu? Kvoli tehotenstvu a kojeniu? Ake moze byt maximum? Necitim sa nejako zle, ani mi nechyba, ale skor mam pocit ze je to uz dlho. Este ma stve to ze si nie som nikdy na 100percent ista ci je ovulacia alebo nie je. Aka je pravdepodobnost pocatia v stave akom som? Chcela by som si robit grafy, nakolko HA neberiem, ale neviem ako ked nemam cyklus. Viete mi niekto poradit? Dakujem za odpovede a prajem pekny den!

xlucia
6. jún 2014

@jarmilka1985 nie je v poriadku kojit tak casto dvojrocne dieta. dcera s tebou kyva o dusu. osobne si myslim ze je najvyssi cas ju odstavit a naucit ju normalne jest a pit. v skolke jej asi pipetkou davat nebudu. ze bude vrieskat nevadi, normlane si zvykne, ty musis ostat pokojna
ked prestanes kojit daj si spravit u gynekologa hormonalny obraz, ci je vsekto ok
merat bazalku si mozes aj teraz, kazdopadne mate najvyssi cas. tiez to nejaky cas potrva kym sa dcera znormalizuje a akceptuje novy stav
a teoreticky mozes otehotniet aj teraz, jeden nikdy nevie...

juranka
6. jún 2014

Ja si myslim, ze ked nemas menstruaciu nemas ani ovulku. Takto... mozes ju dostat ale ked ju dostanes tak nasledne zhruba za 2 tyzdne nato pride menstruacia. A ak nepride menstruacia tak to co si myslela, ze bola ovulka tak to ovulka nebola. Teda neviem ci je tomu rozumiet 😀 skratka menstruacia je nasledok ovulacie. Prva ovulka, druhy menzes. Ja by som sa spytala, staci telefonicky myslim, gynekologicky ci je to mozne, takto dlho a ak hej tak by som to neriesila, myslim, ze nikomu z nas nechyba mrcha ak je vsetko ok 😉

jarmilka1985
autor
6. jún 2014

@xlucia Ide o syna. 🙂 Pri malej som kojit nemala stastie tak dlho, pri nej to bolo prilis kratko. Mozno to vyznelo ze ma kojenie otravuje...Neotravuje len to nocne hej. Boli sme uz na 2 za noc ale nakolko sa rezu stolicky tak sme na 3 az 4 nocnych zvacsa okolo 22h, polnoci, druhej a stvrtej,piatej rano. Odstavit neni mozne pobudil by cely blok. Co sa tyka jedenia, normalne je a da si cez den aj cajik na pipetku, ale casto pyta aj mlieko. Samotne kojenia netrvaju dlho 3,5 max.7 minut. Mam pocit ze casto pije od smadu, skusam samozrejme ponuknut najprv cajik, ale vezme ho malokedy. A maly ma 15m; nie 2 roky. Menstruaciu nemam lebo som ho 9 mesiacov nosila pod srdcom a zvysok kvoli kojeniu. Objednam sa ku gynekologicke, vdaka za radu!

zitaje
6. jún 2014

@jarmilka1985 nuz, ja ti poviem len tolko, ze ti tisko zavidim 🙂 Ja som zacala menstruovat 3 mesiace po porode a nijako ma to netesi...
A tie 2 roky, to tak neber. Ked si tehotna, jasne ze nemenstruujes, cize to rataj az od porodu. Zeny bezne nemavaju menzes rok-rok a pol, ked dojcia. Je to uplne normalne.
A otehotniet mozes, ale aj nemusis.
Ja napr. ms mam, ale ovulaciu podla mna nie. Ty to mas mozno naopak, kazdopadne ked nechces otehotniet, postarajte sa, aby si neotehotnela 😉

zitaje
6. jún 2014

@jarmilka1985 ja si myslim, ze je to ok, kolko kojis. Nic zle na tom nevidim. A ak ti to nevadi, tak uz vobec nie.
Pripadne ak mas pocit, ze by bolo na case trocha obmedzit, skus postupne zaviest nejake pravidla - napr. kojenie len doma v posteli a pod. 🙂

25daniela
6. jún 2014

@jarmilka1985 tehotenstvo v takom stave ako si teraz byva casto mozne, lebo ovulaciu mas skor ako menstruacia prijde... a to ze nemas svoje dni, pokial nechces otehotniet, chranit sa musite tak ci tak a ked chces, musis odstavit dieta v noci a prijde aj menstruacia. Mne prisla pri kazdom dojceni az ked som odstavila v noci, pri poslednom az ked dieta malo skoro dva roky, cize som bez bola viac ako dva a pol roka a nechybalo mi to🙂
A ze vrieska, ked mu nechces dat? Tak to hold budete musiet vydrzat alebo ze vrieska, alebo budes kojit do troch rokov... co je tebe vyhovujuce, nikde nieje napisane, ze musime robit vsetko, co sa dietatu paci... niekde musi byt hranica, ze aj ja stym suhlasim a ak uz nie, tak sa dieta musi prisposobit...

esterba
6. jún 2014

@jarmilka1985 ja som sa pytala gynekologa po porode, ze ako dlho je to este "zdrave" po porode nemat menzes a on ze na to nie je maximum, je to zdrave, dokial žena dojci a bodka. Tak sa nestresuj, dufam, ze budem dojcit tak ako ty v roku a pol 🙂

flower72
6. jún 2014

Je skvele, ze stale dojcis. Aj ja. Menstruaciu nemam. Nechyba mi 🙂 moj lekar mi sam povedal, ze ked sa ja citim dobre, tak je to OK. ovulaciu mat mozes, sleduj si hlien. Ja na sebe vidim, ze ovulacia prichadza, sice trosku nepravidelna, ale je.

kiki68
6. jún 2014

Ja som citala,ze presne takto by to malo byt,ze zena vdaka kojeniu a napr. viacerym tehu tolko za zivot nemenstruuje, ze to chrani telo pre niecim. Proste ze tolko menzesov,co mame my v dnesnej dobe predtym nebyvalo a zeny boli aj viacnasobne tehotne oproti dnesku,cize ked kojili,tak menzes bol to tie obdobia kratsie obdobie.Takze to,ze to tak priroda vymyslela,ze je vtedy pauza na nieco dobre byt musi. By som sa vobec nestresovala. Akurat by som postupne odstavila dietatko,aby nebol problem v skolke a nehladalo na kazdej ucitelke cici. Ako to robi kamoskin synator,co ho veelmi dlho kojila. Sa mu to tak zapacilo,ze sa s tym odmietol zmierit,ze cici uz nebudu mliekaren 😀

siska53
6. jún 2014

@jarmilka1985 ja som musela zredukovat dojcenie na jedno denne,menzes dosiel mesiac pobtakomto zredukovani. To mala mala 22m. Mne menzes nechybal,ale uz mi prekazalo velmi caste kojenie najma zo zdravotneho hladiska

luba41
6. jún 2014

vôbec sa nestresuj, všetko je tak ako má byť, ako to príroda zariadila...ked Tvoje telo "usúdi", že je správny čas na otehotnenie, tak to príde..ak chceš, kludne sa opýtaj v skupine https://www.modrykonik.sk/group/4722/ .. ako to "funguje " aj u ostatných... 😉
@jarmilka1985

marcelatje
6. jún 2014

@jarmilka1985 ja ms nemám 30 mesiacov a teda nie že by mi to chýbalo 😅 len že by sme ďalšie bábo chceli a nejde to 😒 čo som sa dočítala tak neexistuje hranica pre dojčiace matky. Niektoré dostanú hneď po 600nedelí a niektoré až keď prestanú dojčiť ...

keziah
6. jún 2014

@jarmilka1985 nechce sa mi citat ostatne, pisem len svoju skusenost: po prvom porode mi mrcha prisla, ked syncek oslavil 2 roky. po druhom porode este o nieco neskor. vobec by som sa tym netrapila. tiez intenzive a dlho dojcim 😀

monhla
6. jún 2014

Ja som mala 1x pokoj presne na deň rok po pôrode a 2x 18 mesiacov 🙂 Určite mi nechýbal 😀 Takže je úplne normálne, že Ty nemáš menzes "iba" 15 mesiacov po pôrode.
No teraz som už "rada", že nabehol, lebo mám podobné plány ako @marcelatje .

katrin21
6. jún 2014

@jarmilka1985 fuha, tak casto kojit 2r dieta??? to sa mi zda vela... pitný režim mu s tým nenahradis . musi piť aj čajík, vodu hlavne a pod....... A pozri si Game of Throns ,skvely serial... aby si nedopadla ako sestra Katrin Starkovej, kojila syna asi do 10r a co z neho potom bolo 😀 ..
Ale teraz vazne.. ja nechapem jedno, pises, ze si sledujes ovulaciu.. no asi ťažko mavas ovulaciu, ked nemas menstruaciu podla mna....
Ale inak , ked kojis, takto intenzivne, tak je asi OK , ze nemas menzes..

lilysk
6. jún 2014

@jarmilka1985 Aj ja len tisko zavidim 🙂) Podla mna tiez je uplne normalne - ved uvidis co ti povie doktorka .
Ja som pri oboch detoch dostala menzes presne 2 tyzdne po tom ako mi skoncilo sestonedelie a kojila som 2 roky ☹((( Pokial mozes nadalej kojit urcite by som neodstavovala ked nie je ziaden problem ...to nocne kojenie aj mna otravovalo ,lebo moja mladsia vstavala aj 6 krat v noci ,ale potom s nou zostal len manzel v izbe a ked videla ,ze mama nie je a nebude mlieko tak jasne ,ze vrieskala 2 dni ale potom uz spala v pohode a kojila som iba pred spanim a dovidenia 🙂

lilysk
6. jún 2014

@katrin21 Pise ,ze ma 15 mesiacov 🙂

babulina
6. jún 2014

kde nie je menzes nemoze byt ovulacia jedna vec, ale ine som chcela, ja som tiez dlhodobo nemala menzes aj ked z ineho dovodu a ked som sa pytala ci to nemoze negativne ovplyvnit moje telo tak gynekologicka sa len pousmiala a povedala ze si to mam uzivat ale ze hladinu vapnika by bolo dobre doplnat, kvoli potencialnej osteoporoze

siska53
6. jún 2014

@marcelatje a ako casto dojcis? Ja som,musela,zredukovat dojcenie na,jedno denne... Potom,prisiel,cize aj ta moznost,ze by som,mohla otehotniet,prisla az s menzesom.len,skoda,ze moj drahy uz dalsie babo nechce..:(

daturka1
6. jún 2014

@jarmilka1985 ,ze kojis tak dlho a ze nemas menzes...ja som kojila 3 roky a nejaky ten tyzden,nemusela som sa bat,ze syna budu v skolke krmit pipetkou ako som tu citala( hahahaha). Dieta sa v skolke ani nedozadovalo prsnika.Aj kamaratka kojila tak dlho a tiez si prve dva roky uzivala bez menstruacie.Ani gynekolog to neriesil.Hak mozes brat,je ista znacka pre dojciace matky. Tazsie to budes mat s oducanim od kojenia.Mne sa to podarilo,az ked som po materskej nastupila na nocne. Ale ak mas moznost dat dieta na tyzden k starym rodicom,pojde to lahko,lebo ak ta bude stale vidiet a hlavne zdroj mlieka,tak sa bude spravat ako drogovo zavisli,ked mu budes odmietat dat pit.Ale ak ti nerobi problem kojit,neries to.A menzes tiez nie,ved chodis na preventivky,pripadne problemy lekar odhali vcas(ak by dovod meskania menzesu nebolo kojenie ale zdrav.problem)

marcelatje
6. jún 2014

@siska53 dojčím na požiadanie 😅

siska53
6. jún 2014

@marcelatje tak v tom je to. Kym som aj ja tak dojcila,tak som,bola bez toho.vid moje prispevky vyssie. 🙂
asi budes ten,typ,co ja 🙂.

jarmilka1985
autor
7. jún 2014

Dakujem baby za odpovede!
Dnes sme boli s kamosom co nam predstavil svoju vaznu znamost...videli sme ju prvy krat nazivo a vzala si maleho na ruky...venujem sa malej a zrazu ti dvaja rehot...a ja nechapem...kuknem na mozno nastavajucu nasho kamosa...mala tielko a Bcka ako ja a nas maly jej vkuse civel do vytrihu asi 3minuty vkuse 😀
Asi rozmyslal ciiiiiii take ma aj mamka odniekial to poznam 😎 No a to sme sa kosili uz vsetci 😀

sklenki
30. sep 2014

@xlucia prepáčte, ale nemôžem nezareagovať. Vaša veta, že nie je normálne tak často kojiť dvojročné dieťa je nanajvýš znepokojujúca pre mamičky, ktoré sa snažia kojenie podržať čo najdlhšie... Ja mám 21mesačné dieťa a kojím ho na požiadanie, vôbec to nepovažujem za niečo nenormálne a pevne verím, že kojiť budeme čo najdlhšie. Ale ja v tom vidím hlavne výhody, vy asi nie, tak či tak, rozhodne na tom nie je nič zlé...prirodzené odstavenie má svoj psychologický význam.

sklenki
30. sep 2014

@jarmilka1985 ja nemám menštruáciu už skoro 2,5 roka a pri intenzívnom kojení je to normálne, ajked možnonie úplne bežné 🙂

xlucia
30. sep 2014

@sklenki kojit dlho je ok. kojit tak casto nie je ok a nie je to normalne. dvojrocne dieta sa rozhodne nema kojit na poziadavanie. take velke sa ma uz normlaen stravovat, a kojit pripadne rano a vecer. treba si udrzat zdravu mieru. toto je chore

jarmilka1985
autor
30. sep 2014

@sklenki Vdaka za prispevok aj tebe aj mnohym inym. Nedavno mal drobec 19m. a stale sa kojime. Ked mal takmer 17m.som dostala mrchu taku 5dnovu nie silnu. Mali sme pred cestou a ja som bola vo velkom strese nakolko sme robili dve dlhe cesty s dvomi malymi detmi s jednou prestavkou. Bolo to 23.juna a odvtedy nic. Aj ked nemyslim ze cakam tretie zajtra si radsej urobim kontrolny tehu test. Stale kojim na poziadanie a dost casto cez den a aj casto v noci, cize sa to asi opat stoplo.

fra
30. sep 2014

@jarmilka1985 nedávno som čítala v knihe Malcolma Gladwella "Co videl pes" článok o tom, ako nejaka vedkyna skúmala menštruaciu u prírodných národov- zaujímavé na tom je to, že tam je viac normálne nemať ako mať menštruáciu každý mesiac... tento národ mal taký zvyk, že ženy ktoré mali menštruaciu odchadzali za dedinu do špecialneho domčeka, takže vedkyňa mala presný prehľad a sledovala to tam niekoľko rokov- bolo úplne normalne, že žena mala menštruaciu len niekolkokrat behom desaťročia- jednoducho ten cyklus kojenie- dieťa tam fungoval uplne prirodzene po každom dieťati niekoľko rokov ako prirodzena antikoncepcia, ženy navyše začínali mať menštruaciu neskôr, ak veľa pracovali tak ju niekedy vobec nemali... takže počas života menštruovali niekoľkonasobne menej ako "civilizovane" ženy ... pri menštruacii samozrejme spotrebuva ženske telo viac minerálov a kadečoho ineho, takže nemať menštruaciu ženu v istom smere "šetrí" a vraj je to v konečnom dosledku zdravšie (písal Gladwell resp. tí, s ktorými sa rozprával 😅 ).
.
Samozrejme, že sa človek nechystá vrátiť naspať do jaskyne, ale podla mna netreba nasilu bojovať proti niečomu, čo tu bolo prirodzené dlhé stáročia... takže by som to kludne nechala tak než sa dieťatko samo odstaví 🙂

sklenki
30. sep 2014

@xlucia Kojenie na požiadanie a "normálne " stravovanie sa navzájom vôbec nemusia vylučovať. Pre mňa je to tá najprirodzenejšia vec medzi matkou a dieťaťom a som toho názoru, že len títo dvaja vedia čo je pre ne najlepšie. Predčasné odstavenie (aj ked je to po druhom roku života) prináša podľa mňa viac škody ako úžitku. Kojenie ani zďaleka nie je len o krmení...

standu
30. sep 2014

@xlucia prepac, ale to vec nazoru a pohladu. ja dojcim 18mesacnu dceru na poziadanie a nepride mi to chore ani divne. takto, samozrejme ze netaham prso von vonku, alebo ked sa niekam ponahlame, soferujem, v obchode a pod aj keby patala. uz je velka, vysvetlim, ze teraz nie, hotovo. ale v postate ju kojim od 4 do neviem cca 8x denne. teraz mala 6tu chorobu, nicovate nic do ust nedala iba prso. poznam starsie deti, co zle jedavaju a ked nechcu papat co dostanu? flasku s mliekom. tak preco by som ja nemala dat mlieko materske??
teraz k teme: dostala som MS pri oboch dojcenych dcerach zhruba rovnako, ked mali 10-11mesaicov, dojcene na pozaidanie. a ja veru za tym obdobim bez mrchy nebanujem 😉 je podla mna ok nemat MS aj dlhsie. stotoznujem sa s vyssie uvedenymi nazormi ohladne zivote bez MS, telo vie co robi 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli