Dvaja pozitívni a jedna negatívna v domácnosti

nikola1987
24. feb 2021

Dobrý den, chcela by som sa informovať o jednej veci. Žijeme v domácnosti 3 ludia, dvaja ludia su pozitívny majú teploty atď, ja som bola negativna, zamestnávateľ mi telefonoval že po 8 dňoch musím ist na PCR test ktorý si musim zaplatiť, a ak vide negatívny môžem ísť na 10 den do roboty, je to možné? V tomto pripade neni plátna 14 dňová karanténa? Aj napriek tomu, že dvaja ludia v domácnosti boli pozitívny a som s nimi v kontakte.
Dosť tomu nechápem. Dakujem za každú radu.

panelacikova
24. feb 2021

@nikola1987 povedz zamestnávateľovi, že od 8.2. platí 14-dňová karanténa... pokiaľ si s nimi v jednej domácnosti, týka sa ťa tak či tak. testy si hradiť nebudeš, prihlás sa cez korona.gov.sk ako priamy kontakt s pozitívnym človekom a oni ti dajú termín PCR testu, ktorý prepláca poisťovňa.

klarissa25
24. feb 2021

Preco zaplatiť? Ved sa objednaj a mas ho zadarmo a aj ked bude negativny musis dokončiť 14 dnovu karantenu

panelacikova
24. feb 2021

@nikola1987 ešte dodám, že obvodný lekár bude mať potrebné informácie, ak by si teda riešila PN cez neho.

panelacikova
24. feb 2021

@klarissa25 vieš, ja mám pocit, že niektorí zamestnávatelia akoby ani nemali ukončenú ZŠ... ako tu čítam rôzne príbehy z koníka, príbehy reálnych ľudí, tak sa niekedy fakt zamýšľam nad tým, ako je možné, že niektorí takíto ľudia (zamestnávatelia) vôbec dokážu podnikať... nechcem meniť tému, ale mne je niekedy až smiešne z toho, akí sú niektorí ľudia fakt v základných veciach tupí. a hlavne, ak to prakticky potrebujú ovládať a sledovať, lebo sa ich to bytostne dotýka

nikola1987
autor
24. feb 2021

@panelacikova však to viem, len nechápem tomu čo robia.

panelacikova
24. feb 2021

@nikola1987 mnohokrát ani oni nerozumejú zrejme sami sebe 😀 v každom prípade je to dané vyhláškou, si 14 dni doma, môžeš požiadať o testovanie (nemusíš), ale byť na tvojom mieste, požiadam.

landsmanka
24. feb 2021

zamestnavatel je dost mimo inak ani sa mu necudujem, ale ty mas byt tiez v karantene a co sa tyka PCR testu tak mas nan narok mat ho zdarma

ketrin
24. feb 2021

@nikola1987 ja nevidím dôvod, prečo by si si mala pcr zaplatiť, keď si v kontakte s pozitívnymi ľuďmi... keď sa zaregistruješ na korona.gov.sk na pcr a vyplníš tam formulár, dajú ti termín a zadarmo

tutabd
25. feb 2021

Dobrý deň chcem sa opitat ked som bol pozitívny a skončimi karatntena o 14 dni musim ist na pcr test alebo stači antigenovi dakujem 🙂

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janamexico
25. okt 2021

@nikola1987 ako priami kontakt cez korona go test prc neplatis absolvovals som to tri krat akurat musis zadat meno priezvisko posledny datum kontaktu na aku vzdialenost ako dlho a daju ti termin