Dvojité videnie neustále

daniela2202
23. jún 2018
jankaga
23. jún 2018

U ocnej si bola?

ukulela
23. jún 2018

mas okuliare? s cylindrami? smer ocna, treba dobre nastavit okuliare a nebude problem.

erickatt
23. jún 2018

Neurológia, ocne, MMR, príznak nádoru, sklerózy multiplex...

ukulela
23. jún 2018

@erickatt alebo len obycajna diagnoza u ocneho (ako mam ja) - takze nestrasme hned nadormi, ale k lekarovi treba ist, to je jasne.

terezka1947
23. jún 2018

@daniela2202 nezacala si brat nejake lieky?nestresuj sa....zacni u ocnej,poriesi sa ti.

jojko123
23. jún 2018

Ja mám ten istý problém a zistili že to mám z tetanie.

juliettka18092010
23. jún 2018

Ja na to trpím už roky, po všetkých vyšetreniach zistené, že je to z krčnej chrbtice. Očné, neurológia, CT, MMR chrbtice,ušné, MMR mozgu od neurológa, MMR za uchom od ušného kvôli vylúčeniu nádora. Pomáha iba dobrá, kvalitná reflená masáž, odporúčaná neurológom.

bg2014
23. jún 2018

,neberies nahodou dlhodobo lieky ktore obsahuju kortykoidy,napr. na astmu?, prislo to nahle alebo postupne sa to zhorsilo?moze to byt keratokonus

terezka1947
23. jún 2018

@bg2014 veru,kortykoidy vedia oci potrapit

bg2014
23. jún 2018

@terezka1947 poznam to mame to v rodine☹

laurika25
23. jún 2018

Ako dlho to už máš? Môže byt Stitka- endokrinná orbitopatia...Drzim palce, nech najdes vhodnú liečbu a nech to dobre dopadne.

montemotherone
24. jún 2018

@erickatt jasné, hneď nádor... 🙄 a možno má seknutý nerv v krčnej chrbtici, pocvičí, porehabilituje a je po "nádore" 😉

milus777
24. jún 2018

Urcite zajdi na ocne... Moze to byt nieco vazne ale aj banalita ktora sa da rychlo poriesit... Drzim palce

sijust
24. jún 2018

ano moze to byt z krcnej chrbtice,zo slabeho zraku,z tetanie...ale dvojite videnie je najcastejsi priznak SM,takze radsej sa zbytocne bat ako sa potom zlaknut. urcite treba zajst k lekarovi.

zabata
24. jún 2018

Súhlasím s @laurika25 Aj moja mama to teraz mala zo štítnej.

laurika25
24. jún 2018

@zabata a dostala sa z toho? Mala aj iné problemy s očami?

daniela2202
autor
24. jún 2018

Ja vám veľmi pekne ďakujem za vaše názory, ja mám danú diagnózu...myastenia gravis, okulárna forma. Neurológ mi povie, že nevie čo s tým, očnú som bola v decembri , dala silnejšie okuliare, ani sa na mňa nepozrela bližšie a pritom im stále tvrdím, že mám dvojité videnie. Určite to bude chceieť dobrého očiara...len každý má na vás pár sekúnd... veď vieme, ako je to v našom zdravotníctve. Kto nezažil dvojité videnie, nepochopí o čom to je. Neskutočne to človeka oberá o energiu, dávate dvakrát toľko úsilia do všetkého, pol dňa som v práci, pol dňa prespím od únavy. Musím sa posunúť ďalej, lebo toto ďalej nevydržím, musím niekoho nájsť, kto mi pomôže. Ďakujem vám za príspevky.

zabata
24. jún 2018

@laurika25 je to ešte krátko, cca mesiac, ale bola týždeň v nemocnici, aby zistili z čoho to má, vylúčili porážku, nádor a kadečo iné a teraz berie lieky. Hovorila, že sa to zlepšilo. Na štítnu sa liečila už aj predtým.

jankaga
25. jún 2018

@daniela2202 neviem odkial si, ale skus sukromnu ocnu kliniku. Napr. Neovizia v ba. su top. Za vysetrenia si sice zaplatis, ale budu sa ti venovat na 100%

montemotherone
25. jún 2018

@daniela2202 držím palce, nech je to lepšie. Skús naozaj niečo súkromné, aj za cenu že budeš doplácať. V Trenčíne si veľmi chvália očné centrum Sokolík. Tam sa myslím dopláca len za niektoré operačné výkony, idú normálne cez poisťovňu

gazah
25. jún 2018

@daniela2202 vyskúšaj Ondrej chreňo - liečba bylinkami. Daj si to do googlu. Pomohol už mnohým aj s veľmi ťažkými diagnózami. Je to fakt odborník. Žiaden rýchlokvasený bylinkár či alternatívec.

juliettka18092010
25. jún 2018

@daniela2202 je to veľmi vyčerpávajúce a unavujúce :( držím palce, aby sa polavilo. prvýkrát, keď ma to lapilo som to mala rok v kuse

pasikavamacka
26. jún 2018

aj borelioza moze sposobovat dvojite videnie. neviem ci si investigovala tymto smerom.

daniela2202
autor
26. jún 2018

Ja mám dvojité videnie na základe mojej diagnózy... okulárna myastenia gravis.... ale pán docent ma odpísal, že liek už mám a hotovo.... na celý život. Ale s dvojitým videním sa nedá existovať.
Potrebujem schopného očného lekára, ktorý to dokáže zregulovať.

mery80
26. jún 2018

@daniela2202 ahoj, hneď ma napadla diagnóza myastenia gravis. Ja ju mám tiež, ale ja mám problémy s rukami a nohami, únava. Na FB je skupina myastenia gravis CZ, pridaj sa možno sa dozvieš čo potrebuješ. Držím palce .

daniela2202
autor
26. jún 2018

@mery80 Ďakujem za príspevok....vieš, mne to príde tak, ako keby som si to vymýšľala, tak na teba tí doktori čumia.... Nikdy som nebola chorá, nikdy nemaródila, pracujem stále a myslím, že ani invalidný by neuznali.... Ale ja nechcem od štátu drankať peniaze... ja chcem normálne fungovať.

fefe123
26. jún 2018

Veď si naozaj zaplaťte u dobrého čiara a máte po probléme.... ja sa s takými vecami netrápia, žiaľ dnes sú štátny doktori, akí sú, tak si priplatím, necakam, nikto na mna nezahliada a vždy odídem spokojna

daniela2202
autor
26. jún 2018

@fefe123 Ale ja nemám toho dobrého očiara...to je problém, toho potrebujem nájsť, musí poznať túto diagnózu, mať takých pacientov a vedieť čo s tým. Nepotrebujem doktora, ktorý ma bude utešovať doplnkovými výživovými preparátmi alebo sa na mne niečomu učiť.

ukulela
26. jún 2018

@daniela2202 tak treba vziat zoznam/google/... vyhladat a volat rad radom, ci sa venuju aj pacientom s touto diagnozou .... alebo volat potom na ocne kliniky fakultnych nemocnic. alebo sa opytat svojho neurologa, ktoreho ocneho by odporucil ... ja mam dvojite videnie, ale nie kvoli neurologicke diagnoze, chapem ta a viem, ake to je. ale ty sa utapas - bola si u zleho ocneho, no musis najst lepsieho. su aj skupiny s diagnozou na nete, ved napis a popytaj sa tam aj za cenu, ze by si trebars za lekarom cestovala do martina, alebo inde ... ale z toho, co som teraz narychlo pohlada, neviem, ci sa to da riesit nejakou korekciou okuliarov - ako terapiu vsade pisu len lieky, lebo ja som na dvojite videnie roky nosila dioptrie s cylindrami - tam to zameraju odchylku a podla toho nastavia okuliare, ale ty to zrejme kvoli diagnoze nemas ustalene, tak okuliare asi nepomozu. naozaj len lieky ... ak mas pocit, ze neurolog to neriesi, ze dal lieky a hotovo, tak skus zmenit aj jeho.

zuzana76
26. jún 2018

@daniela2202 tu na MK bola ocna dr. nick ma mracik