Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dychová nedostatočnosť s rúškom

3. júl 2020

Ahojte,citam ze od zajtra je zmena v noseni s ruskom,ze ju nebudu musiet nosit osoby s ochoreniami dychacich ciest s dychovou nedostatocnostou.Ale nikde som nenasla nic o tom co sa tyka mna.Mam problem s dychanim,nechcem to tu rozpisovat.Ide o to,ze nedycham nosom,ale ustami.Ked sme vonku alebo v obchode,kazdy to ma z nosa stiahnute rusko dole a dobre sa im dycha.Mne osobne sa zle dycha v rusku,najradsej by som ho nenosila keby sa dalo.Chcela by som vediet plati ta zmena aj na mna ci toto do toho nezapada?Dakujem

loginexistuje
3. júl 2020

ak to nerozpíšeš tak to ťažko posúdiť .... ja mám problém s dýchavičnosťou a mám problém s rúškom u mňa je to na podklade ochorenia srdca na ktoré sa liečim a mám k tomu správy od kardiológa. Rúško som schopná mať krátkodobo a tomu prispôsobujem svoj pobyt v obchodoch a pod. kde ho treba mať ... v práci rúško nenosím

autor
3. júl 2020

@loginexistuje Ja to nemam potvrdene od ziadneho dr.Vlastne ani neviem preco takto,ale odmaliyka dycham ustami,nie nosom.

tosomja
3. júl 2020

Vonku rúško netreba a do obchodu choď narýchlo nakúpiť , keď si doteraz zvládla, zvládneš ešte, nie? Aj mne sa zle dýcha, mám večne upchatý nos, takže aj keď dám z nosa dole, neviem dýchať. 🥴

hugigugin
3. júl 2020

V interiéry sú povinné. Rúško pod nosom ti vôbec nepomôže, nie si chránená vôbec a ani nechrániš iných. Dychacie cesty majú byť zakryté-- nosne dierky, ústa, a brada. Skus nejaké jednovrstvove. Pokuta pre prevádzku ktorá ťa neupozorni je 20000e.a pre fyzickú osobu určuje výšku polícia. Ak nemáš papier potvrdený tak zbytočne budeš argumentovať. To ze majú iný, by si za príklad brát nemala.

mogaa
4. júl 2020

nie teba sa to netýka.....prevádzky to môžu kontrolovať keďže sú zodpovedné za rúčka v interiéry - takže môžu vyžadovať lekársku správu......pokiaľ ju nemáš smola - musíš mať prekryté ústa aj nos.....vonku rúška povinné nie sú.....mimochodom - rúško si vieš vyrobiť aj z hygienickej vreckovky či servítky.....na nete je veľa jednoduchých návodov a podľa nich to zvládnu aj deti.....inak tenučká jednovrstvová látka napr.z plienky a určite v tom udýchaš.....

eliska13
4. júl 2020

A prečo to neriešis u lekára?Môj syn, keď bol menší dýchal ústami a často ich mal otvorené a pediatrická si to hneď vsimla a poslala nas na ORL a iné...veď v rusku sa dá dýchať aj ustami

janinuska
5. júl 2020

Rúška sa nemusia nosiť vonku, v interieri, v obchode na pošte, v lekarni a pod sa musia nosiť, výnimku majú deti do troch rokov, autisti a teraz po novom ľudia čo majú problem s dychaním- napr. tachykardia, vysoky srdcovy tep, a pod a ľudia s kožnym ochorením, ktorym by rúško mohlo uškodiť. Však normalne chod do obchodu bez rúška a keď ti niekto niečo povie povedz že rúško nemusíš nosiť zo zdaravotnych dôvodov, nikto nema pravo od teba pytat lekarske spravy v obchode či ozaj maš taky a taky zdravotny problem. Ja mam syna autistu všade chodi bez rúška a nikdy mi nikto nič nepovedal- ak by povedal, poviem že on rúško nemusi nosiť zo zdravotnych dôvodov a je to vybavené.