Ekzém u dospelých. Ako s ním bojovať?

smileyka
2. sep 2009

Ahojte. Nájde sa tu niekto s podobným problémom ako mám ja? Už asi 6 rokov sa trápim s ekzémom na rukách a nohách. Vystriedala som už 3 kožných lekárov , vyskúšala 1 homeopata, snáď všetky hormonálne masťe, ktoré predávajú a stále nič. Problém na chvíľu ustúpi a znova sa vráti. More pomôže tiež len na chvílku. Koža ma svrbí, je červená, mokvá a následné strašné bolí. A to nehovorím o psychike, keď sa ľudia pozerajú ☹ . Teraz vyskúšam, že vysadím úplne čokoládu, či to pomôže (topiaci sa aj slamky chytá). Ak máte niekto podobný problém, poraďte, ako s ním bojujete? Ďakujem

sofhia
31. aug 2014

@nutrimas hej, len vacsina ludi by chcela zzazracnu pilulku ci krem...a nech je vsetko prec 😀
topvet je moj oblubeny vyrobca, tesim sa,ze ho mate, dobre vediet.

nutrimas
31. aug 2014

@sofhia A to je zial jeden z tych smutnych dovodov, preco ludia stale siahaju po tabletkach, ktore zial neriesia a neodstrania pricinu, len docasne zmiernia priznaky a to nehovoriac o vedlajsich negativnych ucinkoch... Zial vsade navokol nam biju do oci bilboardy, reklamy v tv, radiu a casopisoch o super zarucenych ucinkoch farmaliekov... Je len na nas, aky postoj zaujmeme voci sebe samym a svojmu zdraviu...
Inac z Topvetu mame teraz novinku - bylinne masti, aj propolisovu, ktorej link ste vyssie uviedla, mame teraz v novom praktickejsom baleni 50ml a navyse v BIO kvalite. Prave dnes sme zmenu previedli aj na nasom eshope (ps: mame este par ks aj v povodnom baleni skladom).

sofhia
31. aug 2014

@nutrimas kedze bol problem dostat tuto propolisovu mast na SR, tak som posledne - pred 2 mesiacmi cca brala od firmy www.gresik.sk 3 ks tejto maste... nastastie momentalne prisnou dietou mame ten ekzem pod kontrolou a na premastovanie pouzivame bambucke maslo zmiesane s vit. E. zatial nechcem kupovat ziadne kremiky.
a kedze som sa dala na umyvanie vlasov so sodou bikarbonou a octom, aj muz, aj malej tak umyvame, a zuby si tiez umyvame sodou bikarbonou a kokosovym olejom...ja sa kokosakom aj natieram, my nekupujeme ziadnu kozmetiku 😀

petrapod
31. aug 2014

Ahoj , mavam obcane exem, ale v tehotenstve do piateho mesiaca bol neunosny, nechcela som brat tabletky ani hormonalne maste, skusala som prirodne veci a nakoniec mi zabrali ovsene kupele a od A-dermy exomega krem. konecne nieco co i pomohlo , petra

aktak14
2. apr 2015

Mne ekzém zmizol aj bez kortikoidovych masti..v DM drogérii som si kúpila morskú soľ (klasickú, neparfumovanu) a ruku s ekzemom som si kazdy večer macala v nádobe, do ktorej som si do teplej vody vysypala niekoľko lyžíc tej morskej soli. Po nejakých 20 minútach som ruku vybrala a zabalila do uteráka a deky. Takto som to opakovala niekoľko dni po sebe a ekzém mi pekne ustúpil..vyskúšajte! 🙂

karolinka789
6. júl 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

ja som vysadila čokoládu a citrusové ovocie ale najviac mi určite pomohlo dobitie vitamínov. Užívala som esenciálne mastné kyseliny vo výživovom doplnku a laktobacily a pokožka sa mi dosť upokojila. Samozrejme ju musím stále ošetrovať kozmetikou určenou pre atopickú pokožku. A pozor na stres - ten je na ekzémy najhorší

mamazem
14. júl 2015

Ekzém je problém okruhu pečeň-žlčník. Treba posilniť tieto orgány. Ani ten najlepší krém tento problém neodstráni. Upraviť stravu: minimum živočíšnych tukov, žiadne mlieko, minimum mliečnych výrobkov
Zaradiť do stravy horčiny - byliny. Napr. Regalen, Ostropestrec mariánsky, existujú aj namiešané bylinné zmesi - tinktúry ako Detox Pečene, Čistiaca zmes a podobne...

fantaghiro21
5. sep 2015

Ja nie jeden rok bojujem s ekzemami na rukach,predlakti.Niekedu sa vyhodim cela na dekolte po sprche.Mam problemy pletou,akne.Dr mi nevedia pomoct,zmenila som stravu.Som alergicka na mlieko a muku.Vyse roka drzim bezlepkovu a bezlaktozovu dietu a stale nic.....Tka som si nie je ista ci moj problem jr zakopany v strave ....

ester851
10. sep 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Stres je pri liečbe najhorší, je spúšťačom ekzémov. Nechajte si vyšetriť krv, urobiť alergologické testy. Ekzém vychádza zvnútra. Starostlivosť o pokožku je len doplnková liečba.

moje123
6. okt 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Skúste ucelený systém liečby Protopan. Obsahuje jednak výbornú kozmetiku určenú špeciálne na atopickú pokožku a zároveň výživové doplnky na posilnenie zvnútra. Ak máte záujem bližšie info nájdete na www.protopan.sk. Mne to veľmi pomohlo, snáď pomože aj vám 🙂

lindusss176
8. okt 2015

Dúfam že moja rada bude užitočná a pomože. Ja by som Vám odporučila radu ESKIMO s prírodnej kozmetiky. Ta je určena pre ľudí s problámovou kožou, ktorý trpia ochorením - psoriázou, atopickým ekzémom....Objednate si kozmetiku cez web naturonline. Vyhoda tejto rady ESKIMO je, že okrem zamerania sa na problematckú pokožku sa s ňou možu aj male deti umývať, pretoze je to velmi citliva prirodna kozmetika, ktorá je jemna k Vasej pokožke. Co je uplne super, lebo neobsahuje ziadne farbiva a ani ziadne konzervanty a tak ani nesposobuje alergické reakcie. 🙂 🙂

sonka345
13. okt 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

S kozmetikou Protopan mám aj ja veľmi dobrú skúsenosti. Užívam aj ich výživové doplnky - Omega 3&6, ich dopĺňanie je pri liečbe atopického ekzému veľmi dôležité. Skúste si odsledovať, čo všetko vám škodí - chemikálie na čistenie (mne napríklad vadí aj jar na umývanie riadov), potraviny (mlieko, kvasnice, biela múka, citrusy), materiály na oblečení (ja neznesiem silónky). Spoznanie vlastného tela je najdôležitejšie, potom viete, čo máte liečiť 😉

lindusss176
14. okt 2015

odporucam pouzivat prirodnu kozmetiku konkretne ESKIMO radu, ktorá je určená práve na problémovu pokožku, ekzémy, psoriáza..... Tiež si myslím, že to je spojené aj s vnútrom. Takže by som odporučila olej z čiernej rasce. Ten sa má aj vnútorne úžívať a tiež je aj na pokožku. Olej z ciernej rasce má široké využitie a zameriava sa na liečbu viacero ochorení. Je zdravý a má pozitívny vplyv na telo a má pozitívny vplyv na liečbu kože. Ja by som vyskúšala túto cestu. Myslím si, že už ste síce vyskúšala tpho vela, ale treba pravidelnu starostlivost vyskušať tuto kombináciu a sama uvidíte zmey🙂www.naturonline.sk presvedcte sa sama .Dúfam, ze som pomohla 🙂 🙂

barca1205
20. okt 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

mne najlepsie pomaha pobyt pri mori. som aj alergicka a nic tak neprecisti pokožku ako morska voda a pluca primosky vzduch. pripadne si kupte morsku sol do kupela a urobte si more doma. nezabera to az tak ale lepsie ako nic

mimikas
20. okt 2015

No vitaj v klube, ja mam ekzem od 7 rokov a hlavne na tvary ☹ byt tebou zajdem na alergologiu a hlavnf cysad vsetko mliecne, vajcia, cokoladu, kysle uhorky a vsetko kvasene, paradajky, citrusy a orechy

miriamka001
21. okt 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Zmena životosprávy, vhodná kozmetika, výživové doplnky - to všetko vám može veľmi pomocť. Ekzému sa sice nikdy úplne nezbavíte ide len o to, nakoľko vám bude zasahovať do života 😉

srenata
22. okt 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

U dospelých sa ekzém lieči rovnako ako u detí. Žiadne alergeny v prostredí, v strave, žiaden stres, zdravá životospráva a premasťovanie pokožky

adinka83
4. nov 2015
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

Súhlasím s názorom, že liečba musí byť komplexná - teda vnútro, pokožka i psychika. Musíte sa dať dokopy po každej stránke a najľahšou cestou sa vydáte, ak zistíte, čo ekzémy sposobuje u vás. To je polovica úspechu

terinka015
23. nov 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Výborné sú ovsené kúpele a na premastenie kokosový olej. Skúste najprv pomoc z prírody 😉

petrapod
23. nov 2015

Suhlasim s terinka015 mna pomohli ovsene kupele plus som premastovala kremom s A dermy. Velmi mi to pomohlo. 🙂