Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Endometrióza alebo rakovina krčka maternice

milaada
15. dec 2015

Ahojte.V septembri som bola na čistení pre nepravidelné krvácanie a krvácanie mimo cyklu.Pozerali ma aj kamerou a našli mi hojné množstvo endometria,výsledky z histologie boli dobré,bez apatyckých zmien.Dr.mi teraz nasadil antiku Mistra.Zajtra mám ísť na opakovaný ster po pol roku a bojím sa aby nevyšiel opäť zle.Ak by som mala niečo z krčkom,tak by mi to dr.pri prezeraní vtedy kamerou videli,či nie?V lete mi zomrela mamina na rakovinu a veľmi sa bojím.

tova
15. dec 2015

tak to mozes mat fibroid v stene alebo blizko vnutra maternice a to moze sposobovat nepravidelne krvacanie. Ak by bolo s krckom tak to samozrejme videl, sono ti nerobili z roztokom aby skontrolovali polypy, myomy , fibroid atd v vnutri? exstuje aj geneticky test berie sa vzorka zo slin, ci je nabeh na rakovinovy polypy . Endometrioza je nerovnovahy hormonov, estrogen a progesterone, niekedy staci kupit progesterenovy krem a pouzivat par dni, to rovnake robi antikoncepcia ale stym, ze ide cez zaludok a pouziva sa cely mesiac , umelo riadi hormony v tele a dlhodobe antikoncepcia vie narobit tiez vedlajsie ucinky

milaada
autor
16. dec 2015

@tova dnes som bola u dr.našiel mi cystu na pravom vaječníku,mňa dosť bolí ľavý vaječník:Vzal ster aj z krčka maternice,vraj ho mám dosť rozbitý(že či sommala pred 2 r.ťažký pôrod.)Chcela som aj LBC ster,no povedal mi,že tak hrozne to nevidí,že zatiaľ netreba.Antiku beriem kvôli uprave cyklu,dnes ma dosť rozbabral a už krvácam.Mohla mi tá cysta vzniknúť z toho endometria?

katrin21
16. dec 2015

@milaada ano, mozes mat endometrialnu cystu,ale to by videl aj na sone, ona je tmava, cokoladovohneda... proste krvava.... skus sa ho spytat, ci je taka.. podla toho budes vediet.. ak nie, tak by to bola len funkcna cysta a tie niekedy miznu a objavia sa.... a tak

tova
16. dec 2015

@milaada ti nepovedal aky druh cysty mas? niektore su zo svaloviny, vodnate, krvave, su haciake druhy, a podla toho aka je, oni mozu rast, alebo nemusia nikdy zmiznut, napr, krvave, vodnate mozu prasknut ale plna svalov nezmizne. cysty sa ti na vajecniku dnes nedotkol to sa da vidiet len cez sono, akoto ze krvacas? ja som bola tiez minuly tyz. (tiez kol krvacaniu v strede cyklu ale len tak 1,2 kvapky dvakrat som uz tak mala a predtym nie, ) na sonogram a ziadne krvacanie som nemala a to mi niecim pridrzaval krcok aby sa dostal dnu aj v maternici bol, bolo krvi len tak jednorazovo velmi slabo. Bral dna na genetiku, robil xxx testov a berie to vazne, robil hyserosonogram, (vstriekne do maternice vodu a na sono pozera ci je stena hladka a v stene alebo povrchu (tie vacsinou krvacaju) niesu fiboridy, myomy, polypy.), chod na kontrolnu konrolu k inemu gyn. to neni sranda ked to mas v rodine , mne vravel ze niekedy behom par mesiacov z nicoho moze byt neskoro. Ked to mas naozaj zle, a deti uz mas a nechces viac rozmyslaj net hysterektomiou, naco mas kazdy rok cakat a stresovat ci tam nieco neni.

milaada
autor
17. dec 2015

@tova povedal,že mam len cystu,že je dosť veľká a mám prísť v januári ju skontrolovať.....krvacanie nebolo silne,ja od leta krvacam alebo špiním mimo cyklu,bola som kvôli tomu v septembri na kyretáži,kde ma vyčistili,výsledky z histolog.boli o.k. akurát mi našli endometriozu.Po kyretáži som dostala mrchu na 53dc tak mi nasadil antiku na upravu cyklu,spinenie prestalo.Včera mi našiel tu cystu a ten krčok,že je nejaký rozbitý....V rodine to nemáme,zle som napísala,mne maminka zomrela na rakovinú pľúc,ale videla som to od začiatku až do konca a toho sa bojím,trvalo to len 5 mes.no nezabudnem na to do konca života :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli