Enterococcus. Zistili ho niektorej?

jaja257
5. dec 2008

Ahojte baby, najde sa tu nejaka, ktorej zistili z vyteru enterokoka?

marina24
9. feb 2016

@meca to sa ani neda vsetko zhrnut a spomenut,co som vyskusala :DDDbudes ju mat stale,ked tam bola raz ona hned sklzne znova tam,je to otazka imunity..ja som vyskusala vsetko od najtazsich atb po biomedicinu,po akupunkturu,od masti ,kremov,gelov,cipiek,cez vyplachy,cez imunitne tabletky,byliny,caje...A NIČ ,mam ju uz par rokov,aa aj ine bakterie...tam premnozene..takze som ta asi nepotesila,co ma mrzi,ale je to beh na obrovsky dlhe trate.vlastne asi sa nikdy neskonci :(

meca
9. feb 2016

@marina24 a ako je to s intimnym zivotom u Teba a deticky mas?

marina24
10. feb 2016

@meca deti nemam,vobec,a ani neplanujem,zatial.a intimny zivot,ani sa nepytaj.:( to radšej nechcem verejne rozoberať,lebo mi je zle z toho a smutno zaroven. lebo trpím priserne.po kazdom styku mi je horsie,a palenie a stipanie mam priserne a bolesti :(tak si vies predstavit.

meca
10. feb 2016

@marina24 kludne mozeme aj cez IP popisat

gabuchah
15. feb 2016

@dianka08 no ja som 38 týždeň a dneška mi oznámili tento nález v masívnom prevedení a mala som tam aj kvalitativnu citlivosť na ATB, predpísaný m.500 každý večer jeden cipok, vraj by som sa mohla pri pôrode potrhat zvnútra alebo ťažšie hojit..
Len dúfam že tých 7dní pomôže a nebudem mať pri pôrode problém... O hygienu dbam, alebo už druhý mesiac trpím zlatou žilou a neviem ci to má s tým spojitosť...

meca
16. feb 2016

@gabuchah je to crevna bakteria staci, ze sa zle utres a ak asi nachylnejsia uz ju mas :( Co Ti predpisali? Drzim palce nech lieky zaberu a pridaj aj probiotika pre tehotne.

gabuchah
16. feb 2016

@meca ty kokos ja na tú doktorku čumela.. Robili mi klasický výter na streptokoka na konci tehotenstva a že erectococcus masívne..sa jej pýtam že z čoho to mám a že imunita, už aj stres začína...
Možnože som sa aj niekedy zle utrela, bo som hemoroid dostala a cez to brucho.... A vždy teda po veľkej do sprchy neleziem ☹
Dostala som gulicky -čipky miremiroor 500, brr...
A takto tesne pred pôrodom... To ma štve najviac
Inak som nič necítila,žiadny zápal, naopak som sa tešila že aspoň toto bude OK

marina24
16. feb 2016

@gebuchach a nemáš absolútne žiadne potiaže ako pálenie,nepríjemne niečo,ako zapal,alebo kled curas,necitis niečo divnejšie ?lebo akože enterokok masivnme,aby som sa zblaznila,ked ja hop mam minimalne,tak akože neviem :D co može byť masivne,ked ja saliem pri minimalnom naleze

gabuchah
16. feb 2016

@marina24 no nič, ja som vážne ani netušila...jediné za má bolelo stále podbrušie akosti menštruácii a výtok, ale to som pripisovala tehotenstvu a tomu ze za chvíľku rodim... A teba ostrá nepríjemná bolesť -to som myslela zo krcok sa mi pripravuje..
Veď ja ešte cvičila s aniballom... Čo sa teraz divím, keď čítam čo všetko spôsobuje... Po tom čo zo mňa z tých cipkov ide pochybujem ze sa k cvičeniu ešte odhodlam 🙂
Možno keby ho nepreliecim teraz tak po pôrode a tehotenstve...
Mňa až teraz po tých cipkoch začína všetko dole svrbiet

meca
17. feb 2016

@gabuchah
@marina24 mne gynekolog ani nepovedal v akom mnozste tam je, ale citim sa zle nafuknute brucho a pali

gabuchah
17. feb 2016

@meca tak to brucho sa týka asi aj mňa, i keď som tehotná.. Uvidíme po pôrode...
A ako dlho to máš ty?
Mne povedal iba za to mám masívne, čo nieje dobre.. A nakoľko môj doktor je PN máme náhradnú doktorku, zdrav.zaznam mám stále doma tak podľa toho viem, inak by som ani názov nevedela

matilda72
17. feb 2016

no mne cca pred troma týždnami zistili enteroccocusa ale z moču. cca tak začiatkom januára som bola trošku prechladnutá a mala som problémy s cikaním. potom to prešlo, ale dostala som anginu, tá sa preliečila a dva týždne mi zistili toto. som inak netušila, že táto pliaga sa vyskytuje aj v šušuli. no dúfam, že mne atb zabrali alebo dalšie by som už asi nezvládla, tak mi to oslabilo všetko tam dole, že stašné svrbenie a pálanie ale dala som si tam dole nejaké lactobacyli mám aj krém na mykozu tak zabralo, teraz práve mám ms ale o týžden ide na kontrolu ku gyn a čo si myslíte mala by som mu to povedať, môžem to mať aj tam dole??? či sa mi to preličilo?? lebo príznaky, že by som mala nejaké nepríjemnosti pri sexe alebo pri cikaní nemám žiadne.

gabuchah
17. feb 2016

@matilda72 ja by som mu to určité povedala, nechcem urobí ster...
Ja tiež netušila a ak aj príznaky boli, myslela som-tehotenstvo..
Naviac vraj to je prenosná aj na muža čo som čítala, ty sa môžeš preliecit a on môže byť prenasacom v močovej rúre tusim a potom je to začarovaný kruh...

meca
17. feb 2016

@gabuchah moj partner to mal v ejakulate, ale jeho urolog na spravu napisal, ze je to bezna bakteria. A nedal mu ziadnu liecbu.

matilda72
17. feb 2016

@meca no ja som tiež čítala, že je to bežná baktéria, ktorá sa nachádza v ľudskom tele, len ked sa premnoží tak robí šarapatu. no teraz uvažujem ako to poviem, mužovi, že zase nejaké vyšetrenie ach jáj. toto je ozaj bludný kruh. a inak môže tento vírus uškodiť nejako bábetku??
@gabuchah

gabuchah
17. feb 2016

@meca to je čudné... Bo čo som čítala, tak to môže priniesť na ženu, chlapovi to nemusí robiť nič ale žena pociťuje následky..
Aj si si ti niekde zisťovala a preverovať?

gabuchah
17. feb 2016

@matilda72 no pokiaľ toho nemáš moc... Ja to mam prvý krát a hneď massive... Dúfam že to na mimi vplyv nemá... Ale keď sa rodí a ide tými cestami....
Naviac po tých cipkoch... Všetko žlté...

matilda72
17. feb 2016

@gabuchah no neviem či to mám masívne či nie, poviem na budúci týždeň gyn. nech sa kukne a spraví my vyšetrenie aj na to. viem že som mala hodnotu niečo 1000... ale či je to veľa alebo nie tak to netuším no a teraz máme sa snažiť či nemáme, to je otázka 😀

meca
17. feb 2016

@matilda72 aj my chceme babatko a moj chlap je uz zufaly z mojich problemov. Teraz na Valentina sme mali 1x analny styk samozrejme umyta, po stolici s kondomom ale myslim, ze mi to este pohorsilo. Ja mam liecbu fluomizinom.

gabuchah
17. feb 2016

@matilda72 ja pri tom hodnotu ani nemám...
No vraj treba najskôr preliecit, predsa len je to zápal... Teda myslím, veď uvidíš čo ti povie...

gabuchah
17. feb 2016

@meca to nemôžeš sexovať vaginálne tak aspoň takto? Bože ☹ to verím zo ste už zúfalí.. Ja len verím, že mi to s tehotenstvom prejde... Fluomizin sú tabletky?

meca
17. feb 2016

@matilda72
@gabuchah ja som citala, ze ich vyrlacia probiotika. Idem si objednat Daflorn bulharske.

meca
17. feb 2016

@gabuchah ano takto sme skusali ale len preto, ze vaginalne nie. Treba sa preliecit poriadne. A ty budes mozno rodit cisarskym. Fluomizin su vaginalne tabletky. Macmiror mi predtym zabrali.

matilda72
17. feb 2016

@meca no ja jem hlivu ustričnú a pivivarské kvasnice tak dúfam, že zaberie lebo dalšie lieky no neviem neviem, už toho mám naozaj dosť

matilda72
17. feb 2016

@meca to sa nemôžeš milovať ak máš tohto enteroccusa ??? mi sa milujem normálne ale zase mne to zistili z moču a dr. mi nič nezakázala 😀

gabuchah
17. feb 2016

@matilda72 milovať sa môžeš, ale veľa žien šalie, štípe to a bolí... Tak preto... Asi sa pri styku tieto mršky rozdrazdia a robia neplechu

sasa1983
17. feb 2016

@matilda72 nie je to virus. Je to bakterialna infekcia.

gabuchah
17. feb 2016

@meca chápem, človek už skúša všeličo..
No na to ze mam tesne pred pôrodom nikto o cisárskom ani necekol ☹
A to hocijaké probiotika? Jedny mám doma, také silnejsie..

meca
17. feb 2016

@gabuchah hlavne nech su pre tehotne... Mne povedal gynekolog, ze jedine probiotika dokazu tieto bacile vytlacit.

meca
17. feb 2016

@matilda72 ja tiez uzivam hlivu a este probiotoka a kapucinku.