Enterococcus. Zistili ho niektorej?

jaja257
5. dec 2008

Ahojte baby, najde sa tu nejaka, ktorej zistili z vyteru enterokoka?

realitka
26. aug 2009

Dianka08 Zelinka-v
Dievčatá, Dianka 08 má pravdu, robí síce v labáku, nie je lekár, ale má pravdu. Zelink-v, v pošbe je jediná bežná flóra lactobacil..nič iné.... e-coli a entorokoy sa tam dostanú tak z konečníka, ako aj z traktu GIT.... takže samozrejme sa umývame a poriadne /čo niekedy tiež nie je dobré...preháňať/, ale sa to tam dostane..napr. aj pri styku, ak muž po anále sa poriadne neumyje...a podobne..niekedy proste tá malá mrcha prelezie aj sama.... V každom prípade, ak to robí problém a je premnožená, treba to preliečiť, pretože po zápaloch môžu vzniknúť komplikácie...

wodanka
27. aug 2009

ahojte, viete mi niekto poradit, mm ma enterococcusa sp v ejakulate a dostal od dokiho antibiotika 😝 a mna by zaujimalo, ci mozeme mat pohlavny styk bez rizika, ze sa mi ta bakteria dostane do posvy?

dianka08
14. okt 2009

ahoj wodanka, neviem ci neodpovedam neskoro...to riziko tam je, ak nepouzivate kondom, tak si bakterie pri styku vymienate...to je aj pricina castych a opakovanych zapalov u zien, ze maju problem - infekciu a maju nechraneny pohlavny styk pri ktorom sa infekcia prenesie na partnera...ten nemusi mat klinicke priznaky...a ked sa zena vylieci a maju opat styk, tak tie bakterie zase prenesie parner na nu...je to skratka zacarovany kruh...

murinka
22. jan 2010

ahojte-je nejaky rozdiel v mydlach dettol?myslim tekute a tuhe-cenovo su dost ,, 🙂 odlisne,,

cviro97
31. mar 2010

Ahojte,
čítala som túto diskusiu ohľadne enterokokov v pošve od začiatku do konca. Bohužiaľ mi tiež identifikovali z kultivácie enterokoka a zaujíma ma ako dlho to budem liečiť. Minulý rok som sa liečila na chlamýdie a plesne (nejaká Candida), preliečovali aj partnera a teraz zas toto. Nikdy pred tým som takéto problémy nemala a to mám 40 r. V poslednom roku nepoznám chrípky, ani angíny, na oplátku však pribúdajú tieto infekcie. Ktorá máte skúsenosť s liečbou tejto baktérie, prosím dajte info.

lenemmka
23. máj 2012

Ahojte,
min. tyzden som bola na vytere z posvy. Momentalne som v 35 tyzdni tehotenstva a vo vysledkoch bolo zistene premnozenie bakterii enterococcus faecalis.
Tyzden pred vyterom som brala antibiotika kvoli zvysenym leukocitom v krvi.
Lekarka mi predpisala vag. tablety Macmiror 500.
Chcela by som sa poradit ci dane tablety nepredstavuju nejake riziko pre babatko v 35 tt, pripadne mohlo byt babatko nejako ohrozene touto bakteriou?

xlucia
23. máj 2012

@lenemmka toto treba preliecit este pred porodom aby dieta nebolo infikovane ked pojde porodnymi cestami. kup si aj Probio fix 60 tab. stoji 16e. pomoze ti

nefertitka
26. aug 2013

tak teraz neviem, liecit to ATB ci nie?mne teraz zistili enterokoka aj streptokoka z kultivacie, nemam vobec ziadne problemy, ani palenie ani svrbenie a zajtra si mam vraj prist pre lieky...

bibianka012
19. dec 2013

ahojte, viete mi poradiť prosím vás - či po liečbe e-coli a toho koka či treba s tým ísť aj na kontrolu či to už prešlo alebo nie? ja som v tom v mojom bežnom strese z dr. zabudla opýtať 😒

martinaon
4. nov 2014

Ahojte. AJ mne to zistil enterokoka. už od augusta to riesime, 2 atb, mastičky a stále nic. Podarilo sa vam to vyliečit? Dakujem za odpoveď.

kikuska83_
30. jan 2015

ahoj martinaon, reagujem na tvoj prispevok, aj mne zistili zo sterov enterokoka, doktor mi predpisal fluomizin, tebe sa podarilo vyliecit?

snehulienka99
26. mar 2015

@martinaon
@kikuska83_ ahojte, chcem sa spýtať čo vám pomohlo na toho hnusného enterococca? ja s tym bojujem mesiac a pol, jedny antibiotiká naslepo, potom macmiror, a teraz Amoksiklav, ale stav sa mi nezlepšuje.... ☹ ☹

trgypadl
26. mar 2015

@snehulienka99 ahoooj....enterococus z posvy??

snehulienka99
26. mar 2015

@trgypadl nie, zistili mi ho v moči..

trgypadl
26. mar 2015

@snehulienka99 moc Ti brali na kultivaciu aj po prelieceni?treba vela pit 2l minimalne,aspon 2 salky urolog.caju,brusnice al.brusnicovy koncentrat.utierat sa z predu do zadu

trgypadl
26. mar 2015

@snehulienka99 ak sa zapaly opakuju este je volba urovaxom.stale mas aj tazkosti?

snehulienka99
26. mar 2015

@trgypadl nie pretože sa mi to nezlepšilo.. to všetko beriem, dodržujem... čítala som veľa článkov, že to je odolné voči antibiotikám a pod...fakt kto si tým neprešiel, tak asi ani netuší, že sa to tam drží ako kliešť...

trgypadl
26. mar 2015

@snehulienka99 talze tazkosti nemas???len bol nalez znovu pozitivny?

snehulienka99
26. mar 2015

@trgypadl v prvej správe som písala, že sa mi stav nezlepšuje.. 😒 . Mám stále také isté ťažkosti ako na začiatku

snehulienka99
26. mar 2015

@trgypadl Urovaxom beriem taktiež

trgypadl
26. mar 2015

@snehulienka99 a po gynekologickej stranke si v poho?

snehulienka99
26. mar 2015

@trgypadl bola som na steroch na gynde, všetko mam komplet negatívne. Ale sem tam pociťujem taký diskomfort aj v tej oblasti...len to s tým je už prepojené..

trgypadl
26. mar 2015

@snehulienka99 brali stery aj na sex.prenosne ochorenia?

snehulienka99
26. mar 2015

@trgypadl hej, všetko

trgypadl
26. mar 2015

@snehulienka99 a tie atb si brala v akom casomvom intervale??kolko trvaju uz tie problemy?

horseshoe
26. mar 2015

@lenemmka ja som tiez mala enterokoka pocas tehu, a tiez mi nasadil doktor macmiror do posvy. V pohode sa to preliecilo, vsetko ok. Babatko chrani predsa zatka na krcku plus placenta. Neboj, ine veci su nebezpecne. Ten enterokok faet. sa vraj dostane z konecnika do posvy nedopatrenim.

snehulienka99
26. mar 2015

@horseshoe len ja to mám v močových cestách

snehulienka99
26. mar 2015

@trgypadl mesiac a pol to trvá... brala som to za sebou, este beriem stále Amoksiklav, ale po prvých 4 tabletkách sa mi stav ešte zhoršil...