Enterococcus. Zistili ho niektorej?

jaja257
5. dec 2008

Ahojte baby, najde sa tu nejaka, ktorej zistili z vyteru enterokoka?

tomasko27
19. feb 2016

@gabuchah Po kolkych dnoch si citila zlepsenie?Vytok uz nemam taky ako som mala,som suchsia no az na to nechutne zlte ako aj u teba.Vcerajsiu druhu som vydrzala dlho necurat.Ked som mala tieto lieky v 15tt tak mi zabrali hned.Teraz to bude asi trvat.Ale po tej tabletke sa citim tak divne,tak ako keby malo nieco somna vypadnut blby pocit,ci to citim tu tabletku lebo potom ked sa zacne rozpustat tak uz to necitim.

gabuchah
19. feb 2016

@tomasko27 v podstate zlepšenie čo sa bolestí týka som pocítila až dnes... Čiže na štvrtý deň...
No tiež mi to tam vadí, ako ty píšeš... Ale ja si vkladám cipok až okolo 23h, potom už moc nebeham, nechodím a ráno už je rozpusteny ale vnímam že je to cudzorode teleso vo mne 🙂

tomasko27
19. feb 2016

@gabuchah Ja tak o 22h,dovtedy sa snazim vycurat co sa da aby som potom nemusela chodit.Hej ale ako pises citim cudzie teleso v sebe.Takze kym prejde bolest este musim pockat.Lebo ma dnes bolelo brucho.A ako dlho si myslis zee si to mala kym si dostala lieky?

gabuchah
19. feb 2016

@tomasko27 ja fakt netuším ako dlho... Bolesti som pripisovala tehotenstvu, myslela som ze pôrod príde skôr... Ale podle toho co som čítala, že je vtedy až biely výtok tak dobré 2mesiace som to mála isto.. Neviem prečo nerobia ster v tehotenstve viac krát.. ☹

tomasko27
19. feb 2016

@gabuchah Ano biely vytok aj ja mala.Ako ja som vedela ze zase mam daco zle ale dr to dako ignorovala.No hej mohly by castejsie robit vyter a nie az ked sa zacne zena stazovat ze jej nieco je.

gabuchah
19. feb 2016

@tomasko27 no vidíš... U mňa to aj po prehliadke doktor zaznamenal do karty..A to bolo celé 🙂 a tie pichlave bolesti boli ako s nožom vo vnútri, pri krčku a dlho... Teraz sa cítim ovela lepšie... Len sa bojím s aniballom cvičiť až si to nepodrazdim

tomasko27
20. feb 2016

@gabuchah No presne tak isto bolo aj mne.Este ma pobolieva brucho cez den sem tam ale no da sa vydrzat.Snad zaberu tie lieky.Na kolko dni ich mas?Ja 10 dni.

meca
20. feb 2016

@tomasko27 brucho boli aj mna. Urcite po liecbe treba ist na kontrolny vyter.

tomasko27
20. feb 2016

@meca 3.3 mam poradnu a ci mi dr zoberie to neviem ale prvy krat ked som to mala tak mi potom nebrala kontrolny vyter.

meca
20. feb 2016

@tomasko27 ak si uz nemala obtiaze, ale podla mna by sa to malo zobrat

tomasko27
20. feb 2016

@meca Hm asi by sa malo.Uvidim

gabuchah
20. feb 2016

@tomasko27 no ja to mam ze na 7dni...ale nezdá sa mi ze by to stačilo, manlm to vo vnútri citlivé, zle sa mi aj cipok dáva, neviem si ten pôrod predstaviť...neviem ci to nenici nielen baktérie ale aj prirodzenú vlhkosť ☹

tomasko27
20. feb 2016

@gabuchah No ja 10dni ale to ozaj 7je asi malo.Predtym som mala 12dni celu krabicku.Ale mne sa zda ze mne ta prirodzena vlhkost ostala.Necitis na krcku alebo dole niekde take steklenie?Bo ja obcas dost to citim a je to fake neprijemne a hlavne ked chodim.

matilda72
20. feb 2016

@gabuchah tak aj ja som o nej čítala len veľa dobrého tak verím, že zaberie tak ako má 😀 😀 vo štvrtok uvidím aké budú výsledky u obvodnej a potom dám vedieť 😀 no a ten kokosový olej skúšam jesť nalačno ráno tak uvidíme zatial sa cítim dobre 😉

tomasko27
23. feb 2016

@gabuchah Ahoj je ti lepsie?

gabuchah
23. feb 2016

Úplne som zabudla baby sa vám ozvať 🙂
No je mi lepšie, aloe kázal mi ešte to preliecit, čiže ich pekne douzivam,ešte mám 4kusy 🙂
Včera v noci ma chytila bodava bolesť a dneska pravá strana panvy -krivam celý deň, asi sa mi roztahuje už
A vy ako?

@tomasko27
@matilda72
Ja som sa tam kokosacom aj z vnútra povymazavala 🙂

tomasko27
24. feb 2016

@gabuchah Ahoj.Aj mne celkom zabrali tie lieky.Hej aj mna to zvykne bolievat.

matilda72
24. feb 2016

@gabuchah tak mám sa dobre. a čo ma trošku štípalo pri ťuťu muťu tak to prešlo asi sme to trošku prehnali alebo zabrala kapsička. dokonca som skúšali aj ráno aj večer a všetko bolo ok. 😀 😀 bez bolesti a nepríjemných pocitov. tak sa veľmi teším ale určite to gyn. poviem 😀 😀 a dnešné testy z moču boli na jednotku 😉 😉

veronik000
27. feb 2016

Baby máte niektorá túto pliagu aj v močovej rúre? Mne to z pošvy zmizlo a tam sa to drží a nič nezaberá ☹

meca
27. feb 2016

@veronik000 ako Ti to zistili kultivacio mocu?

veronik000
27. feb 2016

Nie ja ho nemám v moči, ale len zachyteného v močovej rúre a nevyplavuje sa von. Často chodím na záchod, niekedy to dosť reže a na pohlavný styk som už zabudla ☹

beba9
18. mar 2016

Skuste jest cesnak, uzivat kapucinku vacsiu a pridavat si do caju skoricu. Vyhybajte sa sladkostiam, lebo tie zlym bakteriam len pomahaju. Slaba imunita tiez k tomu prispieva a cesnak je na to dobre ucinny - vlastna skusenost. Skorica pomaha aj na e.coli, enterococcus faecalis, candidu... o skorici sa mozete docitat aj tu http://naturterapy.sk/index.php/fytobiologia?vi... . Okrem toho pite caje s podporou imunity, ocistujuce caje alebo na creva a uzivate probiotika s obsahom Lactobacillus acidophilus. Myslim si, ze je to lepsie riesenie ako atb. Bakterie sa musia preliecit celkovo z tela, nielen z posvy. Samozrejme toto su len rady, za vyskusanie nic nedate a mozno vam to pomoze. Ublizit to nemoze. Vela stastia.

gabuchah
19. mar 2016

@tomasko27 tak ako sa ti darí? Ja v sobotu dobrala čipky, to bolo 27.2 a 3.3 sa narodila malá pred treťou ráno 🙂
Má zadnú nádchu, detská doktorka vraj to býva z týchto infekcií, to mi nikto nepovedal, všade len ze to nemá vplyv
Hlavne ze to máme už za sebou, žiadne poranenia ani nič nebolo, za.jedno tretorodicka, za druhé aniball a asi sa to stihlo včas preliecit 🙂

tomasko27
19. mar 2016

@gabuchah Ahoj.No teda gratulujem,som rada ze ste v poriadku.Celkom sa drzime aj ked citim ze sa blizime ku koncu ale to je normalne.Dufam ze to pojde rychlo.A co je to ta zadna nadcha a ako sa prejavuje?

marina24
20. mar 2016

@matilda72 a co ti na to zabralo ??prosím ťa ?lebo ja s atrapim s týmito problémami už dva roky.tiež mam neprijemne pcoity pri sexe a po nom,stipka ma,pali ppri močení a pod...a nejde to zo mna von a nejde..

matilda72
20. mar 2016

@marina24 ahoj 🙂 asi ti veľmi nepomôžem, ja som si myslela, že je to tým enterococcom lebo som ho mala v močovom mechúry ale nakoniec to ono nebolo, lebo asi sme to trošku prehnali, 😀 😀 😀 no ako som po potrate tak to tam dole už nie je ako predtým. ale bolo som u dr. a všetko bolo ok, ureoplazma, mycoplazma a aj entero. no mala by si ísť k dr. nech ti niečo predpíše a s tým ti pomôžu len antibiotika, a hlavne treba nech sa pozrie dr. aj na mužíčka lebo ak tebe niečo dá a ty sa preliečiš tak mužíček ťa zase nakazí. a viem, iba to že sa to dlho lieči ono je to tak, že tent cocc sa normálne nachádza v tele človek a ked máš málo lactobacilov tak sa premnoží a robí šarapatu. no ja som brala kapsičku vačšiu v kvapkách je to prírodné antibiotikum, potom som si kúpila probiotika, dobrý je aj papať cesnka, to je tiež prírodné ant. nič iné ti asi veľmi nepomôže, a inak počula som o kokosovom oleji, že je dobre si ho dávať aj tam dole, kvôli svrbeniu. tak držím ti palce dúfam, že som trošku pomohla 😉

marina24
20. mar 2016

@matilda72 dakujem pekne,ale vsetko toto som uz podstupila,co hovoris,a stale mi je prevazne rovnako ,mozno trosku lepsie,ale stale celkom o nicom,stale citim,najma po sexe stipkanie,palenie a tak..aj dva tri dni ..az ked sex nemam dajme tomu 6-8 dni,tak mi je uplne super..ale tak sa neda žiť:( dakujem aj tak 🙂si zlata,ze si odpísala

duska87
25. mar 2016

ahojte zeny.teraz som v 34.tt a po kultivacii mi nasli v posve entorococcus feacalis.doktorka mi na to ale nic nedala.len ze mam brat lackobacily.nedala mi ziadne antibiotika.je to normalne?zlakla som sa lebo vravela ze ked to nepreliecim tak malinly sa pri porode moze tymto bacilom nadychat a moze mat zapal pluc.tak nerozumiem ze mi nic ine nedala.dakujem za kazduu odpoved

zuzada29
25. mar 2016

@duska87 aj mne toto zistili ked som bola pred porodom - rodila som priblizne pred rokom. strasne som sa nalakala lebo aj mne vtedy Dr. povedala ze sa moze dietatko pri porode tym nakazit a tym ze nema imunitu tak moze dostat zapal mozgovych blan. no mne na to dala hned moja Dr. antibiotika a do knizky zvyraznila ze mam tohto bacila a hned ako som prisla do nemocnice na prijem som doktorke viac krat zopakovala ze mam toto a oni mi hned nasadili antibiotika a potom bolo vsetko v poriadku , malickej sa nic nestalo.

duska87
25. mar 2016

@zuzada29 aj mne do knizky zapisala tohoto bacila ale antibiotika nedali.nevedela som ze moze mat zapal mozgovych blan.teraz mi je este horsie a viac sa bojim.ale dakujem za odpoved