Euthyrox a jeho vedľajšie účinky

stankabk
29. dec 2014

Ahojte žienky. Chcela by som Vás poprosiť o Vaše skúsenosti s euthyroxom. Aké vedľajšie účinky pociťujete? Viac ako rok nedostávam menštuáciu pravidelne ako predtým a teraz ako mi lekár zvýšil dávky som trochu pribrala. Len teraz neviem, či je to z liekov, alebo z Vianočných sladkostí, ale z takýchto vecí nezvyknem priberať. Kamarátka mi spomínala, že jej mamka dosť pribrala. Ďakujem za Vaše skúsenosti, postrehy.

candies
25. sep 2018

Ja užívam euthyrox 137 (momentálne 150 počas tehu) chodim do Ľubochne a nemám žiadne problémy, chodim k primárovi je úžasný a naozaj neviem o tom že by tam nových pacientov nebrali 🙂 treba zavolat !

map0007
25. sep 2018

@babikadaska áno lieky sa berú aj keď idete na kontrolu.A ja to robím tak že ak sa ráno preveriem na Wc.Hned mám pri posteli lieky vezmem zapijem.Pokial sa dostanem k raňajkám určite prejde cca 20-30min.Ale tiež niekedy nedodržiavam až toľko min.

gurmanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marielik78
25. sep 2018

@evala777 Prosim ta a ty si vyslovene ziadala o testy na zlozky euthyroxu? Toto by ma zaujimala, mala som priznaky ako ty, vzdy to endokrinologicka zmietla zo stola, vsade som dostavala odpovede, ze to nebude tym, ze to je psychika (hoci do momentu uzivania bolo vsetko tip top) a ze som uzkostliva a dany somaticky chudy typ, preto aj to srdce tak busi a pod. Zatial ani neviem, ci moje telo nieco robi s tym hormonom dodanym synteticky okrem kadejakych inych reakcii, vysledky stitnej zlazy mam totiz roky uplne identicke - je jedno, ci som lieky nebrala, ci som mala plnu davku, alebo si davam (uz druhy rok) iba pol najslabsej tabletky...

evala777
25. sep 2018

@marielik78 ja som vyslovene nežiadala o testy, len som stále hovorila, že kým som eutyrox nebrala, nič mi nebolo. Mala som šťastie na internistku, ktorá vyslovila podozrenie na alergiu na eutyrox. Keď som jej vravela, že ja si to tiež myslím, ale že endokrinologička to nepripúšťa, tak mi vravela, že ak by sa to potvrdilo, bola by som už jej druhý pacient. Takže zjavne už mala skúsenosti. Keď som došla za obvodnou so správou od internistky, v ktorej bolo odporúčanie na tie testy, zatvarila sa štýlom, že už neviem asi čo od rozkoše a že to bude psychika. Alergologička sprvu sa tiež vyjadrila, že nechápe, čo zas tí lekári vymyšľajú, že alergia na eutyrox....Keď však po dvoch mesiacoch prišli pozitívne výsledky, tak hneď menili rétoriku. K endokrinologičke som sa este nedostala, tak som zvedavá, ako zareaguje ona.

marielik78
25. sep 2018

@evala777 Hmm, tak internistka moja taky nazor nemala :( Som zvedava, co ti povie endokrinologicka, kedy ides?

evala777
26. sep 2018

@marielik78 až 14.novembra, dám ti vedieť, ako to dopadlo😉

map0007
26. sep 2018

Dnes som bola na endokronologii.Beriem Eutytox 25-1tab.na lačno.Dnes mi dr.povedala,že by sme mohli skúsiť vysadiť.Ešte dojčim 14 mesačnú sem tam.No ale vzápätí povedala že počas dojčenia sa mňamky nemá vysádzať.Ste ti niektorá maminka, ktorá má s tým skúsenost.Ďakujem pekne.

cammeronka
26. sep 2018

@map0007 mne doktorka vysadila, ale mierne sa mi to zhorsilo...s kojenim to nespajala, a nasadila mi lieky nazad ale len kvoli planovaniu druheho tehu

bilbi
11. mar 2019

Ja mam dosť veľké vedľajšie účinky zmenili ma aj dávky a cítim sa hrozne už od začiatku ako tie tabletky jem, problém schudnúť je dosť veľký navyše som sa teraz celá vysmarala na chrbte a nikdy som nemal vyrážky keď som na 2 dní vysadila vyrážky zmizli a mam pocit ze ma aj zavodnuje no a vlasy ani nevravím..... Zrak zle výsledky ako jem tieto lieky podľa mňa euthyrox netreba brať na ľahkú váhu a to mam len 23 rokov a dosť vysoké dávky..... Každé telo berie inak tieto lieky, ale mam pocit ze stým skončím lebo mi je lepšie bez liekov..... A moja doktorka robí somnou len experimenty ja už neverím....

bilbi
11. mar 2019

A moje nálady čistá katastrofa keď nemám v sebe liek som úplne kľudná a sama sebou a vyrovnaná žena...

schnekova
22. nov 2019

Ahojte, ja beriem euthyrox 112mg uz 2r teda zacinala som 25mg a chodim raz za pol roka na kontrolu a stale zvysujeme davky. Kym som ho nemala citila som sa velmi zle. Bola som naladova, mala obcasne zachvaty uzkosti, zle sa mi spavalo atd. Ke dmi ho nasadila citila som sa lepsie minimalne spanok, nalady sa upravili. Ale casom som zacala mavat silne migreny a na tvary mam stale take cervene bodky ako keby som mala alergicku reakciu. Menzes mam pravidelny lebo beriem antiku. Mam znizenu funknciu a este aj s autoimunitnym ochorenim a tiez som kvoli tomu potratila, ale teraz babatko neplanujem a tiez mam pocit, ze mi viac skodi ako pomaha. Na zaciatku som asi 1-2kg schudla a potom sa mi vaha zastavila az do teraz kedy som zacala priberat. chodim uz aj 2mesiace aktivne cvicit 2-4x do tyzdna a aj stravu som upravila lebo som to nechcela hadzat hned na lieky, ale zatial ziadny vysledok len, ze dalsie kilo navyse co teda ozaj nechapem uz. Mam ist o 3tt na kontorlu tak som zvedava, ale tiez silno zvazujem, ze ho vysadim kym sa nerozhodnem, ze chcem opat babo lebo v tedy urcite rizkovat nic nechcem. Len sa bojim, ze ked ho vysadim vratia sa mi vsetky tie zle prejavy, ktore som mavala pred uzivanim :(

luca242
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marielik78
27. nov 2020

@schnekova Ja to neberiem uz tri roky 🙂 Teraz som aj zabudla ist na kontrolu, ale doktorku mam novu a ta mi pred rokom povedala, ze suhlasi, ze nebudem brat, a budeme to sledovat 🙂 Ja som ale mala vysledky rovnake s liekymi, aj bez liekov, tak mna okrem vedlajsich ucinkov aj to utvrdillo vo vysadeni... Kazdy na tie lieky reagujeme inak a ak si uz brala taku vysoku davku, tak vysadit mozes jedine postupne, uberat zase az na uplne vynechanie. Ak mas lekarku ochotnu pocuvat a skusat, tak sa s nou urcite porad, verim, ze ta podpori a uvidis, co dalej... Neboj sa tych moznych nasledkov, ked lieky vysadis, ak by si sla postupne a pod dohladom, nemalo by to mat ziadny dopad a hlavne, prekazky si tvorime v hlave :( Poznam to velmi dobre :( Drzim ti palceky, nech sa to odvija spravnou cestou u teba 🙂

marielik78
27. nov 2020

@schnekova Este upresnim, ze som mala diagnostikovanu tiez znizenu funkciu a autoimunitny zapal chronicky, ako ty 🙂

trojnasobnamama
2. jan 2021

Ahojte ,l-thyroxin beriem už viac ako 6 rokov ,nechápala som,že som strašne pribrala,pridružili sa úzkosť a vysoký tlak,cholesterol +búšenie srdca a potenie.Vraj mám hypotyreozu,ale hormóny som mala ok🙄Až teraz mi začali dochádzať súvislosti s tým liekom

maciatkolulu
3. jan 2021

Beriem euthyrox už 20 rokov, mala som obdobie keď som brala nejaký extrakt namiesto liekov, nedopadlo to dobre. Takže ja už neriskujem, necítim žiadne vedľajšie účinky. Akurát posledný rok som sa dočítala, že neliecene ochorenie hypothyreozy môže spôsobovať vrodené vývinové vady mozgu atď dieťaťa. Takže možno súvis medzi hydrocephalom mojej prvorodenej tu bude. Ja by som s liekmi a hormónmi len tak nehazardovala a to som človek, čo liek dá do úst naozaj len v extremoch, aj nurofen.

fenakova
24. mar 2021

Dobrý deň žienky možno mi budete vedieť poradiť....mam vyoperovanu štítnu žľazu už dva roky..dva roky som brala euthyrox 112mg.. dnes som bola na vysetrenie a výsledky som malá také že mi chýbajú hormóny tak my zvýšil doktor dávku na125 mg...viete čo môže byť príčinou

mardzetka
24. mar 2021

@evadek nebojte. Beriem euthyrox dlhodobo a mam 3 detičky 😉

maris5
24. mar 2021

@fenakova lebo telo je "svina" a potrebuje teraz vyssiu davku. Ja som zacala na 25 a po dvoch tehotenstvach mam 125.

mardzetka
24. mar 2021

@maris5 ja tiež takto....🙄

jaruna123
18. jún 2021

@evadek ako si dopadla prosim ta

renata1405
6. feb 2022

Nema niekto na predaj euthyrox???

heln
6. feb 2022

@stankabk ahoj, ked je dobre nastavena davka, nemali by byt vedlajsie priznaky ziadne. aspon mna sa vzdy doktorka pyta milion veci.

petruska21
25. apr 2022

Nemá niekto nazvyš euthyrox najlepšie 50tku?

zuko8
9. máj 2022

@petruska21 mám,ale len 88.Pomoze?

zdenkamorecova
6. apr 2023

Ja od euthiroxu 88 mam veľa cist v prsníkov 😢musím požiadať o zníženie dávky

zdenkamorecova
6. apr 2023

Ja mam od euthiroxu 88 zvýšený počet cist v prsnikoch až tak ze musím ísť požiadať o zníženie lieku euthyrox

marion30
3. júl 2023

@marielik78 ahoj,prosim ta akú si mala hodnotu štítnej?tiež nemôžem brať Euthirox a po tych vedlajších sa uz bojim vziať hocičo ďalšie tak by som to skúsila jodom

marielik78
3. júl 2023

@marion30 To uz si nespominam, ale teraz mam len velmi mierne odchylene hodnoty a dlhodobo to neberiem, urcite lepsie vysledky ako ked som brala.