Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

eyrin123
17. feb 2013

@lubka1983 ja som bola na racku, ako vsetko super doktor sikovny sa tam nieco natrapil s tou jednou asi aj hodinu ju pacil , len dufam ze ta citlivost pride coskoro ......

cherry1981
22. feb 2013

Ahojte chcem sa Vas opytat, ci ste si ranu aj vyplachovali po vytrhnuti. Mne sa urobilo suche lozko, bola som dva krat na cisteni, ale stale to pobolieva, a neviem ci to aj vyplachovat bojim, sa aby sa mi ta krvna zazenina ktoru tam teraz mam neodlupila. 😒

dickman000
8. mar 2013

No pridavam aj JA svoj Prispevok ....Včera 07.03.2013 mi vyberali dolnu Osmičku na lavej strane + Koreň po Zlomenej Sedmičke na tej istej strane, 😀 ...Som Konečne rad že už tie dva Zuby mam Vonku ...Počas Trhania som necitil žiadnu Bolesť (a to som tam mal zapal) len chcem sa opytať kolko asi cca trva dokym sa taka rana zahoji? ...Pre TYCH čo Su Z BA a čaka ich Extrakcia Dolnej Osmičky tak odporučam OUSA (Onkologický ústav sv. Alžbety) na heydukovej a ak chcete dobreho Stomatochirurga tak odporučam MDDr Ľubomír Malíček 😉

kitta
8. mar 2013

@dickman000 na heydukovej su vyborny zubari 🙂 mna tiez nic nebolelo..hojenie je individualne podla mna..no mne jedna dolna trvala asi 2 tyzdne a pol a druha skoro tri a pol tyzdna...ale nebrala som antibiotika.

suezana
16. mar 2013

tak ja som to absolvovala v stredu a ešte teraz mi je na figu ☹ ☹ bolí ma aj ucho.... mám atb, aj lieky od bolesti, ale tak slabo účinkujú ☹ ☹ ☹ a to ja lieky na bolesť skoro vôbec neužívam (nemávam bolesti hlavy, ani brucha) tak nechápem.... s liekmi trpím ako sviňa 😢 😢 Dnes je to tretí deň....

linda886
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharmana
24. mar 2013

mne sa hojila cca týžden rana, teda tolko ma to asi bolelo, ale to preto, že tam bol už mierny zápal, prvý den sa zub nevyplachuje, práveže to vyplachovanie môže narušiť proces hojenia, od druhého dna som vyplachovala repíkom.... predtým mi trhali inú 8, a to som na druhý den bola fit, nič nebolelo...

jakubcd
7. apr 2013

Nebojte sa. Prave som sa vratil z extrakcie 4. zubov mudrosti pod celkovou anestez..
Popíšem priebeh v dňoch:
1. Prijem na oddeleni maloxi., od večere len prijem tekutin
2. Bez jedla, bez tekutin. 45minut pred zakrokom dostanete naladovku-jednoducho nepociťujete strach-zabera pomerne rychlo, zoberu si vás na operačku - trochu si pokecáte s prijemnym kolektivom a koncom dialogu bude niečo ako ... Trochu sa ti zatoči hlava. Hneď na to sa zobudzam po 3hodinach(1hodina zakrok a 2 sladke dospavanie). Po prebrati nastava najhoršia chvíľa - stále nemožete jesť 🙂 bez bolesti, bez strachu a s pokojom v duši 🙂 ďalej si pospite popri tom ako vám milé sestričky prikladajú ľadové obklady na líca
3. Puding jogurt výživa a ine dobroty na raňajky a vlastne celý deň - strava kozmonautov 🙂 znova ľadové obklady proti opuchu a bez bolesti si užívate dočasný vzhľad bobra 🙂
4. Žiadne zmeny len rany sa pekne hoja. Dalši deň bez bolesti, ktora sa neukazala a už ani neukáže. IDE SA DOMOV

Záver : po niekolkych dňoch oddychu, spánku a servisu idem domov s výzorom bobra ktorý časom upadne. Bolesť som nezažil a nakoľko su zuby mudrosti preč tak dúfam, že sa jej aj uspeše vyhol do budúcna.

Pozdravujem kolektiv stomatologickej chirurgie do Fakult. nem. L.Pastuera v Košiciach 🙂

ivon_kiki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamima
30. apr 2013

Mne vyberali este nebola ani vońku, len v dasne, tak to bol trosku masaker, odvtedy mi puka sanka, neviem ju poriadne otvarat a uz 1,5 r. mam strpnuty jazyk, pretoze mi poskodil dr nerv, ze to sa stava a ze to mi to uz tak ostane...jedine co na tom utrpeni bolo pozitivne, ze som schudla :DD bolelo to hadam aj 3 tyzdne...

luuuciiik
4. máj 2013

ahojte,
no ja idem 17.5. na extrakciu 4 osmičiek (celková anestéza) v KE, no dosť sa obávam,že čo bude po prebudení,aké bolesti a tak...no strach neskutočný...ale ak prežili iní ľudia,tak hádam aj ja prežijem...

tofigirl
7. máj 2013

Ahojte, rada by som tiež prispela mojím zážitkom.23.5. to budú presne 4 mesiace čo mi chirurgicky trhali zub múdrosti, len z časti bol prerezaný takže ma neminul skalpel. Kedže mi spodná 8čka tlačila na ostatné zuby a tlačila sa až do líca musela ísť von tak som sa odhodlala. Po vytrhnutí na druhý deň, zimnice, teploty 40ky, ktoré mi nemohla mamina zraziť a zubár mi ani ATB nedal. Až na urgovanie maminy mi po troch dňoch dal ATB a každý druhý den som chodíla na kontrolu a výmenu nejakej ATB gázy v niečom namočenej. Samozrejme ústa som nemohla otvoriť, tak mi dal korkový štupel aby som si ich nasilu otvárala. potom na krátky čas ostalo dobre no po pár týždňoch sa to opäť ohlásilo. šla som ku svojej zubárke s plačom a začala mi to čistiť našla mi tam asi 1cm kostičku ktorú som mala v ďasne vytiahla mi ju a po 3mesiacoch mi aspoň trochu sa zmiernil opuch už som aj pekne sama ústa otvorila. no čert nechcel po necelých 3 týždňoch mam trošku opuch na líci a bolí to, jeden den je dobre ústa otvorím a druhý mám pocit akoby ma niečo ťahalo alebo som mala opuch okolo sánky je to dosť nepríjemné. nedávno som nastúpila aj do zamestnania a bojím sa chodíť stále po doktoroch aby mi nedali zbohom, no v najbližších dňoch si to dám pozrieť. Odkedy som podstúpila tento zákrok mám len problémy s imunitou, stále sa niečo na mna nalepí a to mám eštejednu spodnú 8. snád to niekedy aj prejde

mon00
5. jún 2013

Ahojte, ja som bola 31.6. na extrakcii štyroch osmičiek, dvoch nadpočetných zubov, takzvaných deviatok a dala som si von aj jednu päťku v dolnom rade, teda spolu to bolo 7 zubov. Zákrok bol vykonaný v plnej anestézie v Martinskej klinike. Čakala som na túto operáciu som 3 mesiace, ale nebola som nervózna, lebo to bolo moje rozhodnutie to podniknúť. Zákrok prebiehal podobne ako písal prispievateľ "jakubcd". Na druhý deň ma prepustili do domáceho liečenia, ale nemám nijaké veľké bolesti, len občas si dám tabletku proti bolesti, inak užívam wobenzym, tabletky proti opuchu a antibiotiká. Nebolí má vôbec nič, len tie štichy mi vadia a mám citlivé zuby. Jem tekuté a hustejšie jedlá, ale dá sa to, zvládam 🙂 . 11.6. idem na vyberanie štichov, tak ale to je už len maličkosť 🙂 Tak sa nebojte 😉

luuuciiik
9. jún 2013

Ahojte,tak mám za sebou extrakciu 4 neprerezaných osmičiek. 😉 Troška sa mi presúval termín. No prežiť sa to dá,ale 2x príjemné to nie je. 😒 Aspoň hovorím za seba,po celkovej anestéze som sa prebudila na strašnú zimu,triasla som sa, potom som mala neskutočné bolesti,tak som plakala. Sestrička mi dala niečo proti bolesti,tak som si pospala nejaké tie 4 hodiny. 😎 Ústa otvárať nemôžem veľmi, bolesti pochopiteľne sú stále,tvár opuchnutá,kútiky roztrhnuté,no u mňa bola komplikácia pri operácii,tak sa mi to bude aj dlhšie hojiť,nesmiem kýchať,fúkať nos,atď. 😉 Stravu pochopiteľne jem len kašovitú,pijem polievky. Beriem atb,ale zajtra idem na kontrolu. 🙂

nevesta1974
14. jún 2013

@jakubcd ahoj, to co si popisal znie az ukazkovo krasne 🙂 moju 16 rocnu dceru caka tento zakrok, uz mame termin, ona je odvazna, ale ja ako matka sa velmi bojim ako to bude znasat, tiez ide na zakrok do univerzitnej nemocnice v Kosiciach, preto by ma zaujimalo ktory lekar Ti to robil a tiez ci okrem opuchu su potom aj modriny na tvari.Dakujem za odpoved

nevesta1974
14. jún 2013

@luuuciiik ahoj, spomenula som tu pred chvilou, ze moju dceru caka tento zakrok a velmi sa bojim ako to bude znasat, ked Ti to robili v KE mozes mi pls napisat kde a meno lekara?

luuuciiik
14. jún 2013

@nevesta1974 pošlem ip 😉

gilly
21. jún 2013

ahojte, ja mne trhali dve osmicky tuto stredu, bolest nemam, takze nemusim uzivat tabletky proti bolesti. Len sa mi urobil velikansky opuch pri spodnej osmicke (ta isla chirurgicky), vrchna isla normalne tam je to uplne v pohode. Samozrejme neviem otvarat usta. Ten opuch je inak riadne tvrdy a vobec sa nezmensuje. To je v poriadku ten opuch? a kedy asi zmizne.? existuje nan nieco ucinne, okrem obkladov? inak by mi mali o tyzden tahat este jednu osmicku, tak neviem ci to dam, ked mam teraz taky opuch, ci sa to za tyzden vstrebe..?

luuuciiik
22. jún 2013

@gilly ak myslíš opuch také "tvrdé" v líci,tak je to podľa všetkého zrazenina,je to individuálne,kedy to zmizne...mne to do 2 týždňov zmizlo....som 2 týždne po operácii a dnes včera sa mi ozvali bolesti,takže to všetko chce čas 😉

gilly
23. jún 2013

@luuuciiik uf, tak to je sila, ze do dvochtyzdnov. Tak som zvedava ze co mi povedia zajtra na kontrole 😒

luuuciiik
23. jún 2013

@gilly je to individuálne určite...mne robili všetky a iba na 1 strane som mala takú zrazeninu,šla som stehy vyberať a stále to bolo tvrdé ako kameň 😀 už teraz po 2 týždňoch to nemám,ale stále je to také (myslím tie všetky miesta),že ešte to nie je ok 😉

gilly
25. jún 2013

@luuuciiik tak mne vcera vyberali stehy, akoze bolest riadna. Okrem toho mna strasne zacalo boliet ucho, a teraz neviem ci to od toho zuba, alebo alebo som si podrazdila nervy z tych ladovych obkladov. Boli to viac ako zuby 😠

luuuciiik
25. jún 2013

@gilly hmmm...a nenastriekali ti to takým sprejom? potom nič necítiš 😉 tak mňa to tiež troška bolelo,ale necítila som toho veľa po tom spreji 😉 bolesť ucha som mala hlavne predtým,keďže som tam mala zápal,tak sa ani nevedelo...ale mala som silné atb,tak už je dobre...taktiež ani ľad.obklady som si nemohla veľmi dávať,lebo ma to viac bolelo 😒

magali
25. jún 2013

priatelovi trhali osmicku nastastie nebolo treba sit, takze nemusel ist na stehy ale teda bolelo ho to tak 7-10dni.. ja som na nete citala ze extrakcia sa hoji aj mesiac

pallacinka
25. jún 2013

Ahojte, mna caka o mesiac extrakcia vsetkych styroch 8, z toho dve neprerezane, a planuju to robit iba v ciastocnej anesteze. Mal to tu niekto tak robene? Lebo co citam mam pocit, ze vsetci mali celkovu a trosku ma to desi.

luuuciiik
25. jún 2013

no hojenie trvá určite dlhšie... 😉 ja som cca 3 týždeň po,ale pobolieva tá sánka,aj tie svaly a tak 😉 a už sa teším,kedy sa normálne najem,lebo s tým mám troška problém 😉 inak myslím,že sa netreba toho tak báť,sú určite v živote aj oveľa horšie veci ako toto 🙂

katka116
25. jún 2013

@pallacinka neviem ci by som si to nerozdelila ze dva a dva. Ja som mala ciastocnu anestezu to bolo v pohode, ale potom ten tyzden na ibacoch. A inak nerobia resp nedoporucuju extrakciu ked je viac ako 30C, horsie sa to hoji

simca06022011
25. jún 2013

@pallacinka no extrakcia vsetkych styroch naraz.. je jedno ci v celkovej alebo lokalnej, je brutalita.. aj moja zubarka povedala ze by si to nedala naraz robit.. ale zase su ludia co si pochvaluju... u nas v BB pokial viem sa to v celkovej robi mozno v nemocnici, ale inde vsade maju v lokalke... aj kolegynka bola na lokalke, boliet to zacalo az vecer doma 🙂 A bola doma tyzden a bolelo ju to dlhsie.. ale isla postupne cca po mesiac na dalsi (bola na 2x)

katka121
25. jún 2013

@pallacinka všetky štyri ti určite neraz nevyberú..... ja som pred polrokom absolvovala vybratie dvoch naraz a to bolo iba výnimočne - toto vraj robil dr. druhý krát za kariéru.... a to len vtedy, keď sú osmičky oproti sebe na jednej strane - mne bral hornú a dolnú vpravo - na ľavo a pravo neurobia naraz lebo by si nemala ako jesť..... podľa mňa keď prídeš na zubnú chirurgiu vyberú ti najviac dve a naplánujú dalšie........ inak u mňa to šlo v pohode, nebolo to až také brutálne...... držím palce...... inak bežné je že to potom bolí aj dva týždne a vo všeobecnosti sa dolné hoja horšie ako vrchné.... lebo zhora ti lepšie vyteká hnis a krv a v dolnom sa viac hromadí..... určite si nedaj vybrať všetky štyri naraz.......

pallacinka
25. jún 2013

@katka121 @simca06022011 @katka116 Dakujem vam za rady a povzbudenia 🙂 Ja uz som bola na chirurgii na konzultacii, budu mi robit vsetky 4 naraz (spodne nie su prerezane a horne su) a lekar vobec nespominal, ze by to rozdelil na viackrat. Kolegyni vyberal ten isty lekar tri pred par mesiacmi a celkom si pochvalovala. Ja si zial nemozem dovolit si to rozdelit, nemozem tolko vymeskat z prace a budu musiet prist rodicia (otec mi moze pichat injekcie proti bolesti, ak bude treba a mama zasa bude varit polievky a kasicky 🙂). Snad to nejako zvladnem, bude to asi drsne- najhorsie je, ze vobec neviem, co mam cakat, kazdy to znasa inak. A dakujem aj za upozornenie na teplotu, dufam, ze nebudu prave vtedy horucavy, nerada by som to kvoli tomu posuvala.