Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik no ved ze ani ja sa v tom nevyznam pockam do rana a uvidim

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik A ako dlho tam ma byt ten povlak?

luuuciiik
11. aug 2013

no nie dlho, 1-2 dni tuším 🙂 ale ako vravím,videl to už zubár,takže myslím,že by to malo byť v pohode 😉

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik A potom sa kde vytrati to biele? 😕 😕 A ty si co mala v rane ako to vyzeralo?

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 také detaily neviem 😉 nič som nemala v rane 🙂 mala som to pozašívané,čiže kopec čiernych stehov 😀 😀 😀 potom mi to vybrali a nič,žiadne povlaky,atď....som to stále vyplachovala bylinkami,už keď som nemala stehy,tak som aloe striekala,brala atb,proti bolesti a tak 🙂

cherry1981
11. aug 2013

@luuuciiik Aha ja som to nemala zasivane moja extrakcia bola otazkou par sekund preto sa cudujem ze mam take problemy. A teba to ako dlho bolelo?

luuuciiik
11. aug 2013

@cherry1981 miesta ma boleli neviem presne,že koľko dní... 😉 ale potom ma už viac sánka bolela 😠 😝

simi1307
12. aug 2013

@cherry1981 aj ja mám také biele, ja si myslím, že to je afta. Vraj afty sú bežné po takom zákroku. A podľa mňa ich mám doteraz aj v hrdle od toho zákroku, lebo sa mi strašne zle prehĺta. Dievčatá, a ešte jednu nepríjemnú otázku mám: máte aj vy problém, že dych teraz nie je ideálny? Ja sa strašne hanbím, neviem či to robia tie rany, afty, nitky. Zuby si umývam a kloktám pravidelne. 😖

cherry1981
12. aug 2013

@simi1307 Prosim Ta aj vyplachujes niecim tie rany? Ak ano cim dakujem

simi1307
12. aug 2013

@cherry1981 repíkom, šalviou. skôr repíkom.

luuuciiik
12. aug 2013

@simi1307 hehe,no dych nebol ideálny 😉 to si pamätám ako mi mama zahlásila,že choď si ihneď umyť zuby,lebo by to mohlo narobiť kadejaké problémy 😀 😎

cherry1981
12. aug 2013

@simi1307 Aj ja som s dychom mala problemy kym som nic nejedla to je do vcera dneska som si dala asi 3 sampiony a uz je to lepsie u mna to bolo si myslim tym, ze som nerozpravala, nejedla a malo pila a to nejako v tych ustach nerobila asi dobre 😅

simi1307
14. aug 2013

@luuuciiik @cherry1981 🙂 včera som si bola dať vybrať stehy, našťastie to nebolelo (síce som si ráno dala preventívne flector, tak možno aj preto to nebolelo), všetko mi prečistila, vraj som mala pod ďasnom kúsok jedla, a to mi to mohlo spôsobiť. Kefkou som sa pod tie zašité časti bála zájsť, tak asi to bolo tým. Dnes je 9.deň, bolesť už necítim, mierny opuch ešte mám, a cítim akurát taký tlak v líci, ale to považujem za normálne. Jazyk mám na ľavej strane stále stŕpnutý, ale môj známy si mesiac necítil spodnú peru, takže verím, že aj to je nejaký dočasný dôsledok. Vraj sa to všetko hojí dobre, ale ešte to potrvá. Práve som jemne dožúvala chlebík 🙂, konečne. Ďakujem všetkým za rady a tipy, a tých, čo to čaká, prajem veľa sily. Raz všetko prebolí. 🙂

luuuciiik
14. aug 2013

@simi1307 no vidíš,že nič strašné to nie je a sú v živote aj oveľa horšie veci ako toto 😉 človek vydrží všetko,ak musí 😎 😉

simca06022011
14. aug 2013

Taku otazocku mam, bolelo niekoho pri problemoch s 8mickou ucho?? Mna boli ucho, s malymi prestavkami uz pomaly rok, vzdy ma k tomu boli cela ta cast kde je ta 8micka schovana + jazyk... ked sa predklonim idem zomriet. Bola som u sukrmoneho chirurga tomu som tam nechala 120EUR a povedal ze von to nemusi ist ale uz mam odporucenie od mojej zubarky, ze ked mam pocit ze predsta je to z toho, mam ist este inde.

k_a_j_k_a
14. aug 2013

@simca06022011 fuha, mna boli ucho trosku, ale to mi vyberal osmicku v piatok. Dufam, ze ma to prejde.

cherry1981
14. aug 2013

Tak baby ja som dostala tak strasne bolesti lica, sanky, celej polky tvare bol mi urobeny panoramaticky RTG zubov, ale rana uz klop klop neboli tak, ale a lava strana lica je hrozna az taka, ze nezaberaju lieky od bolesti, vcera som bola odoslana na neurologiu a mam podrazdeny alebo zapaleny trojklanny nerv 😢 😢 😢 Neprajem nikomu 😢 😢 Tak sa drzte a hlavne vela pekny dni bez bolesti

marunka12
14. aug 2013

vyberali mi osmicku pred dvoma tyzdnami... a tyzden ma este bolela cela polka tvare... potom to preslo...

luuuciiik
14. aug 2013

@cherry1981 to je dosť blbé,ak niečo dokašlu... ☹ ja som mala podráždené trojklanné nervy (ale keď som mala problém s dutinami),takže ťa aj viem pochopiť,ale zuby sú horšie 😉

luuuciiik
14. aug 2013

@simca06022011 no ja som mala pred operáciou s tým problém pár mesiacov a nakoniec pri operácii sa zistilo,že to bolo strašne zapálené,preto mám stehy od 8-čky po 5-ku...všetko mi to vyčistil a pozašíval...no ja len dúfam,že mi to na ucho už nijako neprejde,lebo ja som mala problém s dutinami,bola som v dec.2012 na to operovaná,tak teraz zuby,takže uši mi isto nechýbajú 😎

cherry1981
14. aug 2013

@luuuciiik A potom Ti to preslo? Brala si nieco nato? Ako dlho si ho mala podrazdeny aj mne povedala na neurologii ze pravepodobne je podrazdeny 😖 A tiez si mala take prudke zachvatove bolesti do lica?

luuuciiik
14. aug 2013

@cherry1981 dal mi lieky,ale sa len večer mohli brať,lebo potom sa strašne dobre spalo 😉 takže by človek nemohol cez deň fungovať 😉 tak mňa bolelo čelo + líca...ale ja som to nemala od zubov 😉 aspoň si myslím,ale ktovie,mohlo byť všetko spolu,lebo odkedy mám po operácii,tak mám takú chudú tvár a predtým stále opuchnutá

cherry1981
14. aug 2013

@luuuciiik A to ti preslo potom az po operacii?

luuuciiik
14. aug 2013

tak áno až po operácii,lebo ja som ani v noci spať nemohla...ak ma pamäť neklame,dal mi nato myolastan 😉 zuby sú troška iný problém,tak ktovie,keď je to len podráždené,tak by to malo prejsť,ale aby nebol nebodaj aj niekde porušený nerv,to by bolo už horšie 😒

simca06022011
14. aug 2013

@luuuciiik fujha ani nevrav, usna ma tiez poslala na neurologiu este. No zase kym sa tam dostanem.... presne ako vravis, ako keby sa mi nirmalne tvar rozsirila, boli ma cela polovica tvare okolo ucha. V uchu ani nose sa nic neukazalo.

cherry1981
14. aug 2013

@luuuciiik Och nestras ze preruseny ved to by som sa zblaaznilaa snad nie 😢 😢 😢

luuuciiik
14. aug 2013

@cherry1981 nestraším,ale keď som bola v KE,tak tam bola pani zo záp.Slovenska,čo jej 1 porušil nerv a jej tŕpne strana,schudla neviem koľko kíl...ale liečili ju ozónom...na snímku bolo potvrdené porušenie nervu,tak uvidia,či tá liečba zaberie a ak nie,bude sa to inak riešiť

luuuciiik
14. aug 2013

@simca06022011 bude tam asi nejaká zápal,nejaké podráždenie,atď. 😉 všetko čo bolí na hlave je nepríjemné 😒

cherry1981
14. aug 2013

@luuuciiik A tiez jej ho porusili pri trhani zuba? Ach ja sa tak bojim 😢 Ved tie bolesti su st rasne 😢 😢 Na akom snimku jej to zistili prosim Ta mne robili iba snimok zubo ci tam nieco nieje 😒 ☹

luuuciiik
14. aug 2013

@cherry1981 jej robili niečo iné...ale tam sa to inak ťahá,ona sa ide súdiť,lebo v KE jej súdny znalec (zubár) povedal,že predošlý pán profesor v BA to zapríčinil,ale chybu si priznať nechce 😒 nestresuj zbytočne 🙂