Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

katuska29
6. nov 2012

@jajka78 tu baktériu som musela dostať už v tej nemocničnej ambulancii lebo tam mi robili kultiváciu a až po týždni boli výsledky keď som tam už ležala tak asi z toho. Teraz vieš už normálne otvoriť ústa?? Ja sa bojím, že mi to tak ostane navždy. Aj sa nahrievam biolampou aj cvičím beriem Mydocalm na uvoľnenie svalstva, ale nevidím žiadnu zmenu.

jajka78
6. nov 2012

@katuska29 ano je to v poriadku, aj ja som sa bala, nemohla som jazyk vystrcit poriadne, davaj si b komplex forte.

katuska29
6. nov 2012

@jajka78 ok ďakujem tak dúfam, že to zaberie.

evinka400
7. nov 2012

@katuska29 Ahoj, mne doktor tvrdil, ze mi bude treba narkozu, tak som myslela, ze ci to nezalezi podla obtiaznosti zakroku, no ak treba aj psychiatricke vysetrenie, tak to som prekvapena, lebo sa mi to vobec nechce riesit.
@jajka78 Myslela som, ze si dam vybrat dva naraz, ale ako tu citam, tak to nie je najlepsi napad 😅

jajka78
7. nov 2012

@evinka400 no oni chirurgovai vseobecne velmi radi rezu 😝 😉 ale ak mas vonku vyrastene tak by som si dala vybrat ale ak v kosti, eee

evinka400
7. nov 2012

@jajka78 myslis, ze v kosti vrastene vobec nevyberat ci ako? Ja som este nebola na rengene, ale zubar mi tvrdi, ze sa bude sekat, lebo mam malu sanku a ze uz musia von. Nechapem, preco na tom netrval skor. Zrazu ma dako naponahlo.

jajka78
7. nov 2012

@evinka400 myslela som dve naraz vyberat by som si nedala.

evinka400
7. nov 2012

@jajka78 Dakujem za radu, snad sa budem moct o tom rozhodnut a nebude ma zubar do nicoho nutit

katuska29
7. nov 2012

@evinka400 ja som išla tiež s tým aj tak sme boli dohodnutý s Dr. že mi vyberie obe naraz. Ale dosť dlho vyberal jeden, lebo bol dosť hlboko a musel aj veľa rezať, píliť a aj sekať tak povedal, že nabudúce ak sa všetko vylieči tak druhý. Keď som ležala v nemocnici tak tam bola jedna a jej vyberali všetky štyri naraz dve mala pod ďasnami a dve už jej vyšli bola v celkovej anestéze lebo pod jedným zubom mala cystu a ona to v pohode zvládala cítila iba spodnú osmičky pri druhých ani nevedela, že jej niečo robili.

evinka400
7. nov 2012

@katuska29 fiha, tak to jej zavidim 🙂 ved mne chce tiez oba naraz, ale bojim sa, ze ak by to bolo komplikovane a spravili by mi iba jeden, tak s druhym by ma tam uz nedostali. Mam ich prerezane len trochu. No nic uvidime, ale hlavne chcem najprv odstavit drobca, cize mam este daky ten mesiac, kym to zacnem riadne riesit.

katuska29
8. nov 2012

@evinka400 ja som tiež čakala, kým prestanem kojiť a tak, ale neviem či to bolo správne rozhodnutie z hľadiská toho, že ma žena oslabenú imunitu.Všetko išlo do mlieka no aspoň ja si to myslím.

evinka400
8. nov 2012

@katuska29 ved to to, nie som si nikdy ista, takze snad bude lepsie, kym este chvilu pockam. Citala som nejake clanky a dost ma zarazilo, ze pred 30-kou maju ludia mensie komplikacie, ako po 30-ke. A ja som si myslela, akeho mam fajn zubara, no vobec ma neupozornil na to, aby som si to dala vybrat cim skor. A teraz zrazu len von a von...snad chce, aby som uz aj odstavila mrňúsa ....no bude musiet pockat 🙂

jajka78
13. nov 2012

@katuska29 ako? zabral b komplex?
mna caka buduci tyzdne dalsia 8, dufaze vydrzim do buduceho tyzdna, tlaci mi to na 7 a nic mi akosi nezabera

katuska29
13. nov 2012

@jajka78 zatiaľ ani nie, tak dúfam že ešte zaberie :D

renyta
20. nov 2012

čauko..robili mi extrakciu 14teho, zajtra bude týždeň, stále mám neznesiteľné bolesti, analgetiká nezaberajú. ale problém je ten, že mi majú zajtra vyberať stehy, ale neviem si otvoriť ústa, teda asi na 1cm iba. neviete,čo mi v takom prípade asi budú robiť? za odpoveď ďakujem

jajka78
7. dec 2012

tak ja dnes trpim 3 den po dalsej extrakcii neprerezanej 8, hladujem, len pozeram jedla co by som zbodla, ach jo 😠

gubcikova
11. dec 2012

baby ked som po vybratí nemala veľké bolesti,len dnes mám opuch(včera vyberali)myslíte že bolesť ešte príde?

jerryjanka
11. dec 2012

mna extrakcia osmičky bolela mesiac asi tyžden som ani nemohla jesť a asi 3 tyždne som ledva otvorila usta - vtedy som sstrašne vela liekov pojedla. akurat že mne to robil stomatochirurg. To bolo fakt otrasne.

tiumen
11. dec 2012

@jerryjanka aj mne to robil pred rokom stomatochirurg v BB..dala som si obidve spodné - neboli vyrastené a ani by nevyrastli kedze rastli sikmo na ostatne zuby.. To rezanie, dlatovanie nejdem opisovať ,ani tu modrinu čo sa mi spravila :D hned po zakroku namiesto domov som šla do europy na nákupy :D antibiotika pomohli , mala som to po týždni ok.. Ja som hned 1deň jedla pevnú stravu, lebo tie usta treba rozťahovať a ked som si to rukou tak to bolelo..

gubcikova
13. dec 2012

baby koľko po extrakcii dolných zubov ste otvorili ústa?v pondelok mi to robili a stále mám problém otvoriť ústa.otovrím tak na 2cm.

tweetinka.co
13. dec 2012

ahojte Kočky.. ja som si tiež prežila "fajne" so zubami.. a aj ked nie som zastanca tabletiek... ale jedine, ktore mi trochu ulavili od riadnej bolesti boli Doreta... tak mozno niekomu pomoze. Drzte sa

dccka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka78
11. feb 2013

stretli ste sa s tym zeby vas miesto po extrakcii pobolievalo aj po nejakom case? ja som bola dnes u 2 zubarov, a ze je vsetko v poriadku. to miesto ako mi stlacil ma bolelo, kost a sval skade vysekavali neprerezanu 8. vysetrila rtg aj 7, nevyzera to na nic. vraj by to mohlo byt este zo zakroku ale nestretli sa s tym.
boli to 3 den, pri piti jedeni sa bolest nezvacsuje. extrakcia prebehla 5.12.

eyrin123
16. feb 2013

prosím o radu , som 4.deň po extrakcii dolných osmičiek, bolesti boli ukrutné , ale tie sa zmierňuju , čo ma trapi je ze si stale necitim polku pery, zubov a bradu ...nie je to uz dlhý čas , kedy by malo anestetikum odzniet , bojim sa ze mi napcih nerv a bude to dlhodobe

lubka1983
16. feb 2013

@eyrin123 tak mne trhali hornu 8 min.tyzden.odtrpne to po obede.a tento piatok mi trhali dalsi trocha som bola opuchnuta ale nebolelo to nejak velmi a to mi po tej 8 zostala jama a zle sa to hoji.mam antibiotika.ale ta foto visie to je brutal...

eyrin123
16. feb 2013

@lubka1983 hej len sa mi zda ze 4 dni po extrakcii je starsne vela na to aby soms inecitila stale polku pusy , vratane brady ....

jajka78
16. feb 2013

@eyrin123 asi ti zasiahol dajaky nerv, dkus b komplex forte dlhodobo

jajka78
16. feb 2013

@lubka1983 takto som vyzerala i ja.i brutal je to poom. 2x a este 2x+zub5 mam v kosti ma caka. ☹
@dccka takto som vyzerala i ja 😝

lubka1983
17. feb 2013

@jajka78 nechcem velmi pisat ake mam zle zuby,ale teraz v piatok mi trhali 4,5a 7.atiez nieco hovoril za kost a musel mi aj vrtat,to chcem povedat,ze dnes ma to nejak v noci cudne zacalo bolet rozmyslam ci sa mi tam nezbiera hnis a pritom berem ant-doxibene a vyplachujem stale repikom.

lubka1983
17. feb 2013

@eyrin123 vidim ze si z okresu.kde si bola na tu 8?ja chodim do ruzinova