Extrakcia osmičky. Môže to bolieť aj týždeň?

pedroma
10. jan 2009

Ahojte žienky,
som už tretí deň po chirurg. vybratí ľavej dolnej osmičky, a mám neskutočné bolesti a líco ako bobor! Zákrok prebehol dla dr. v poriadku, dva dni som si dávala studené obklady, mám aj ATB a AULIN na bolesť. Ale nič nezaberáááá...ani proti opuchu, ani proti bolesti...
Ako to prebiehalo u vás? Môže to trvať aj týždeň? Alebo je zádrhel niekde inde??Čo ešte skúsiť?

Ak je tu už daná téme rozoberaná, tak ma do nej prosím posunte, fakt nemám náladu na hľadanie, ďakujem. 😝

bentleey
13. mar 2010

tu moju osmicku nevyberal moj zubar...dostala som odporucanie k maxilofacialnemu chirurgovi...momentalne som siesty den "po" a stale mam miernu bolest...ale tabletky od bolesti uz druhy den neuzivam...kedze sa to da vydrzat...opuch klesol...ostala len zlto-zelena modrina 😅 a uz v pohode zujem normalnu stravu...len mam este trochu problem s otvaranim ust 😒 😒 a o dva dni idem vyberat stehy 😎 😎

bentleey
13. mar 2010

jajka 78 toho zakroku sa bat nemusis...budes mat celkovu narkozu...ja som mala iba lokalku a dalo sa...horsia bude bolest po vyprchani narkozy...ja som sa tiez bala....a precitala som snad vsetky fora na nete ohladom tejto temy...a inak mnoho ludi malo odstranene vsetky osmicky naraz pod celkovou narkozou...a prezili...len mne bolo do placu po vyprchani lokalky...a to som mala jeden zub..to si neviem predstavit ako trpia ludia, ktori daju von vsetky...vela sily a nervov prajem 😉 😉

jonki
13. mar 2010

jajka moj brat velmi zle znasa akekolvek zubarske osetrenie a ked zubarka zahlasila ze vsetky 4 neprerezane osmicky musia von, povedal ze len cez jeho mrtvolu alebo v celkovej narkoze...ona suhlasila ale len pod podmienkou ze vsetky 4 pojdu naraz....lebo vedela ze druhy krat by ho do nemocnice nedostala.....operovali ho v piatok rano....v sobotu naobed odisiel na reverz z nemocnice....nebolo mu velmi do reci, cele to samozrejme opuchlo, tazko sa mu jedlo a celkovo otvaralo usta...ale v pohode to prezil

jajka78
13. mar 2010

jonki a kde mu to robili? preco museli von?
ja sim to dam asi po jednom, naozaj nemam nervy na narkozu.sa bojim ze sa nepreberiem.viem, myslite si ze mi sibe ale fakt sa nenormalne bojim. nie su zapalene tak to hadam take strasne nebude i ked asi na dlhe lakte. a bola som aj u celustneho ortopeda a vraj potrebujem strojcek, ked mi vytiahnu osmicky boleti nemusia ustupit, to rozpolozenie zubov a kusanie sa zlepsi,
dakujem bentleey za povzbudenie.

danielase
29. mar 2010

Ahoj Jajka78,

som tu asi po 1,5 mesiaci a prešla som nové príspevky. 12.2. mi v Ružinove vyberali dolnú osmičku, ktorá ležala a tlačila do stoličky pred ňou. Nemala som ju vyrastenú celkom a keďže mi začala tŕpnuť celá ľavá časť tváre (od spánku smerom dole) bola som donútená vybrať ju. Bolesť trvala od piatku do pondelka, teda 3 dni intenzívne, davala so si ibalgin 400 3x denne. Na štvrtý deň som už uberala dávky a od piateho dňa to už bolo bez tabletiek. Predpokladám, že v si už v tom Ružinove bola a videla si, koľko je tam ľudí a každý jeden tam ide s podobnými problémami. Takže nebudeš prvá a určite nie ani posledná a keď iní tu bolesť prežili, tak určite to zvládneš aj ty. Moja zubárka povedala, že zuby sa majú vyberať keď sú v kľude, teda nemajú rastovú aktivitu a nie je tam žiaden zápal. Potom je aj bolesť menšia. Mňa ešte čaká druhá strana 25.5. opäť v Ružinove. A už končím, lebo keď len o tom čítam a píšem, začínajú ma pobolievať všetky aj tie vybraté 🙂 DRŽÍM PALCE!!!

shishinka
3. sep 2010

preeesne to hnusne dlato ....sto pro ma vsetko boli z neho ....inak caja som ne?Dnes mi vyberali a o 10 dni nastupujem do skoly v BA a to som z BJ a vyberali mi horne osmicky obe v KE. Ale aj ked preslo este len 12 hod citim sa ovela lepsie ...sice mi robi problem prehltanie ( dost je bolestive ) ale inak vsetko ako ma byt: opuch modrinky bolest kt sa da zniest 🙂 ....len dufam ze nebudu komplikacie lebo musim odcestovat...inak ATB ( Augmentin 1 g ) som zacala brat hned po zakroku ... tak drzim prsty vsetkym co sa na to dali a tuto skusenost neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi 😉

bejaaatka
3. sep 2010

baby ako to je s fajcenim? Mozem ci nie? Ako nie hned ale na taky 4 den?

vieraj
16. okt 2010

@aletka ahoj, uz mas po extrakcii? ja som teraz 3. den a je to des, bola som v BA Dr. Vanko

zubky
22. okt 2010

ahojte,

Pisem aj sem dufajme ze niekto pomoze 🙂 dakujem uz vopred.
Tak ja som nasla tuto temu ked som surfovala po nete. Dnes som bola u zubarky ze s malym a ze aj mne spravia preventivku. Nikdy som nemala velke problemy so zubami len teraz mi povedali ze zub cislo 48 musi ist von pretoze je tam kaz. A povedali ze len v BA alebo v NR tak teraz som na pomykove pretoze fakt neviem ze co... som z NZ tak by som chcela vediet ze ci je aj taka nejaka moznost blizsia a hlavne ze ako dlho a co potom jaaj ako sa ja obavam :( dakujem vam vopred velmi pekne.

vieraj
23. okt 2010

@zubky ahoj, aj mne povedali tietot dve mesta, a preto nemas na vyber. chod do BA na Ruzinov, su tam mili doktori, ale ak to mas komplikovanejsie tak ta objednaju. proste ja som tam musela cestovat 2x, hoci snimok som im mohla poslat aj mailom. ale co uz? neplatila som nic, a to som mala dost komplikovanu operaciu, rezali mi to a tak. zubarka ma nastrasila, ze aj 50€ to moze byt a nakoniec nic, ani za injekciu.tak vela stastia a nech neboli.

labelo
24. okt 2010

baby,ja som sa teraz rozhodla dobrovolne,že si dám vytrhnuť zub múdrosti,ale ked čítam toto neviem, neviem 😖
myslela som,že prídem,zubar vytrhne a idem domov,to vo vaščine prípadov bývajú takéto komplikácie?

vieraj
24. okt 2010

@labelo mne lezal a tlacil na sedmicku zub. ale ak ti rastie normalne, tak nebyvaju komplikacie, mne to rezali a preto aj sili, ale podla mna tebe nebudu, pokial to nemas takto komplikovane

zubky
24. okt 2010

ahojte a tak ma napadlo ze keby som si priplatila tak ze ci aj tak musim ist do BA alebo NR? sa mi nezda ze len tam to robia ale mozno ano nehovoria len preto tie dve mesta lebo tam sa akoze nist neplati? ja neviem sa popytam este zajtra v praci ze co a ako ... uvidime co zistim ale obavam sa jaaaajaaaj :(

Vieraj jooj tak teda uz to mas za sebou chvalabohu. dufam ze uz teda nic neboli..

vieraj
24. okt 2010

@zubky uz neboli, je to skoro 2 tyzdne. NR a BA su chirurgovia, ktori urobia vsetko,. napr. tu v TN mi povedali, ze sa boja a nevytrhnu, lebo to mam v nerve a mohla by som stratit citlivost na tej strane, na lici. tak ma vyslali do BA. neviem ci sa za vsetko neplati, ale moja zubarka ma upozornovala, nech si vezmem aspon 50 €, lebo ze ked to bude komplikovane, tak si tolko vypytaju a nepytali nic. bola som prekvapena

zubky
25. okt 2010

vieraj no tak aspon bola k tebe otvorena ta zubarka ale toto mne sa zda ze ako keby len tam ma posielala a nepripustala inu moznost stale len opakovala ze to nevie tu spravit ale netusim ze preco. Vies ani by mi nevadilo ist do BA keby som vedela ze to je jedina moznost no ale uznaj z NZ sa trepat do BA alebo NR ked by som mala moznost tuto niekde blizsie.. hmm neviem asi z toho robim velku vedu.. ale ked ja sa dost obavam .:(

zubky
25. okt 2010

a tak zistila som toho tolko ze pan doktor tuto priamo v Nz robi taketo extrakcie a stoji to 130 eur aj so snimkou RTG a este blizko NZ je jeden lekar, ktory robi taketo veci a tam sto stoji 70 eur maximalne.. po tomto zisteni si myslim ze cestovat do BA netreba... len sa odhodlat a objednat sa 🙂 asi k tomu blizko NZ.. je to stomatochirurg... Len teraz zistit ci je to dobry zubar hi ale tak dufajme ze ano vola sa Mudr. Pintér poznate niekto?

januska908
30. okt 2010

Tak ja už tri dni mam napuchnute lave lico, neviem čo robit :((( najprv ma bolelo ucho, potom zub a teraz cela kost a lice :(( bojím sa doktorou čo mam robit ? :((

zubky
12. nov 2010

ahojte, tak mam po extrakcii boli velmi mili hi som den po a mam napuchnute lico ale bolest znesitelna, tak dufam ze uz ina ani nebude vyplachujem pusinku po kazdom jedle salviou a vecer si umyjem zubky hi trosku mam obavy takze papam len na jednej strane aby sami do tej rany nedostala potrava hi ale tak hadam to pojde len a len lepsie.. takze vsetkym co ich to caka drzim palceky. mne padol velky kamen so srdca...

vieraj
12. nov 2010

@zubky mne povedali, ze mi zostane rana po operacii asi rok, muism si pracne vytahovat zvysky jedla medzizubnou kefkou, inak sa mi to nedari vyplachovat. mam to riadne velku "jamu" 😲 😝 😝

zubky
12. nov 2010

@vieraj vies ze sme menovkine? to ma teraz napadlo hihi.. No tak ja uvidim ze ako sa to zahoji hi ved mozno aj ja tak dopadnem len to chce cas hi aspon ze sa mi da spinkat a papat a rozpravat hi.. mam tam trosku modrinu a citim opuch ale to patri k tomu.... len zivat sa mi neda a taaak by sa mi chcelo hihi.. 😀

adulik8
23. nov 2010

mna zajtra caka extrakcia vsetkych 4 osmiciek pod celkovou narkozou...
strach som nemala vobec,len po precitani vasich prispevkov sa zacinam vazne bat...
prosim coho sa mam bat najviac?neviete poradit?

adulik8
23. nov 2010

@bentleey
ja idem tiez zajtra na extrakciu 4 osmiciek do celkovej anestezy... ☹
nebala som sa vobec,ale ako citam prispevky,zacinam mat obavy...
prosim,popiste mi niekto ako vam bolo ked sa prebudili z narkozy..

kaja73
23. nov 2010

mne trhali osmičku pred 4 rokmi.Robil mi to MUDr Sult,v Novych Zamkoch.Trvalo to 5 min a bolo.Ani bolesti po odozneni narkozy neboli hrozne.Fakt sa dalo.Doki je šikovny. 😉

vieraj
23. nov 2010

@adulik8 no mne narkozu nedali, iba umrtvili, ale mne rezali kost a vyberali este nanarastenu osmicku. mne najviac bolela ta rana a nedalo sa mi otvorit usta, ale ked ti idu robit vsetky styri tak to nebudes mat isto take komplikovane. lebo by si sa nenajedla potom

doteraz musim medzizubnou kefkou z rany vyberat stravu...je to dost narocne ale ked nechcem aby mi to hnilo, musim. teraz som nechutna, ale je to tak...

terrs
21. mar 2011

Baby, keď mi rastú dolné osmičky úplne nakrivo (jedna doslova a do písmena vodorovne a druhá nakrivo, obe smerom k sedmičkám) a (citujem zubárku ja som sa na ten rtg ani nezvládla kukať) jedna má z časti koreň a druhá ešte nemá, musím počkať kým im dorastú korene alebo to už môže ísť von?
A robí sa to len v celkovej narkóze?

katrin21
5. apr 2011

ahojte
dnes som si dala vytrhnut po dlhom boji so zubarom( nechcel to vytrhnut) dolnu osmicku... bola cela vonku, dost pokazena, mrtva a stale bolela na dohryz, tak so ho zlomila, ze musi ist von...
S nou vysiela aj tzv. sekvester, cize kusok kosti ktora odumrela zrejme zapalom, co tam bol.. vybrala som za 2mes. trojo ATB, a zub stale bolel, aj ked uz lenn na dohryz, ale nebolo o com ...
Trhania som sa bala, ale uz som sa psych. pripravila a musim povedat, ze hoci mi to trhal asi 3/4h, ulavilo sa mi 🙂 sice asi 3 druhy injekcii dal, nez to ako tak zabralo,asi pre ten zapal, co tam v hlbke bol..
Ale som sa zlakla tej nekrozy kosti pod zuboma toho ulomku kosti - sekvetra... bol na velkost zuba a hruby asi 4mm, co nie je malo... Teraz tam mam krater, ale nekrvacalo mi to moc, ani ma to teraz neboli 😅 klop klop, len sa bojim, ze sa mi tam dostane jedlo, lebo to mam take otvorene ....
Mam vonku aj horsne 8micky, tie boli OK celkom,, aj dalsie dve 6ky este, a jedna ma teda pekne potrapila, 4dni ukrutne bolesti az som si z nej vyrbala par skrupiniek ako ulomkov a potom sa to zacalo hojit...
Mate niekto skusenost s tym sekvestrom a nekrozou tej casti kosti ? Docitala som sa, ze to sposobuje stafylokok, alebo ine bakterie, , bojim sa, ci je to OK, ci sa to nebude nejako sirit dalej, co mam 7micku..... snad nie....
Drzte palce, nech sa to hoji, nech sa kráter nejako zaplní ..
Niektora ste pisali, ze neodporuca sa vyplachovat.. ani mne neodporucal ani vycucavat nic, ze tam musi byt ten krvny kolac, aby sa to hojilo, ze to je ako chrasta a ak by som ho vycucla prec, moze byt problem... tak neviem....

Snad mi tam nezostane taka diera... 😅 😅 je to divne teraz... ale nastastie, som bez ibáča zatial 🙂 boli to len ked hybem jazykom ako chcem pit, alebo nieco prehltnut....

katrin21
5. apr 2011

este doplnim, ze ked to vytrhol a vysiel aj ten sekvester kosti, povedal, ze dobre ze je to vonku.. mohla som mat z toho dost velke problemy podla mna, zapal okostice a pod..... aj tak uz ma 2mes. bolel ten zub a na rontgene nic nebolo vidiet a pritom tam musel byt zapal jak svina... 😝

dankaka
14. apr 2011

tak ja tiez pridam svojuj skusenost 🙂
lavu spodnu 8-cku mi vyberali vcera, straasne som sa bala, mala som dokonca zapalene dasno okolo nej, nebrala som preventivne ATB co sa vraj bezne predpisuju vsetkym a zubok, teda jeho vrchna plocha bola prerezana asi tak z 1/3. Prebiehalo to asi takto: dostala som injekciu, 5 minut som pockala v cakarni kym zaberie, sadla si do kresla, zatvorila oci (pretoze vidiet vsetky tie nastroje som naozaj nepotrebovala 🙂), 10 sekund mi tam robil cosi cimsi vrcavym (myslim, ze cistil ten zub od dasna), potom vzal klieste, potiahol a zub bol vonku. Pocas celeho toho som necitila voobec nic, ziadnu bolest, len strach. Akurat mi to privelmi krvacalo a neslo to zastavit tak mi supli injekciu (do zadku - uplne nebolavu🙂) na zastavenie krvacania. Cestou domov som sa stavila este u mojej zubarky, ktora mi nakazala prist, vraj ked neberiem ATB, da mi na to aspon ozon nech sa to riadne vydezinfikuje. Prisla som domov a cakala a cakala a cakala, kym prestane ucinkovat injekcia a dostavi sa ta preukrutna bolest, ktoru vsetci opisuju, bola som na nu pripravena. Ale kde nic tu nic, injekcia presla a mna to vobec ale vobec ale vobec nebolelo, ani kusok. Ani mi to neopuchlo. Neviem preco. Hned ako som prisla od zubara davala som si na to kazdu chvilku lad az do vecera. Okrem toho som si kupila homeopatika pouzivane pri chirurg.zakrokoch (namiesto tych ATB) Arniku a Chinu, zacala som ich brat 2 dni pred zakrokom plus este teraz 3 dni po plus Celaskon 3x denne tiez 2 dni pred az doteraz.

Vcera som samozrejme nic nejedla, nie ze by som nemohla, len som sa bala aby sa mi do tej ranky nieco nedostalo a nezapalilo sa to. Len som pila cistu prevarenu vodu slamkou (rano som si pripravila za krcah repikoveho caju ale zubarka mi poevdala, ze nic take, len vodu, tak som ju radsej posluchla). Inak jasne, ze na dotyk to trochu boli, ako kazda ranka, ale cudujem sa, ze fakt len malo.

Tento prispevok je urceny hlavne vam vsetkym, ktorych to este len caka a bojite sa a len dufam, ze vas ostatnych, ktori ste nemali take stastie ako ja a pisete, ze vas to bolelo som velmi nevyprovokovala 🙂)

drzim palce, aby vsetky do buducna vyberane zubky sli von tak lahko ako mne a aby vas to nebolelo a dobre sa to hojilo, naozaj nema zmysel sa vopred bat, zubari denne vytrhnu tisice osmiciek, vsetci to preziju, vacsina ludi o tom ai nevie, inych to mozno trochu boli, ale urcite sa to da prezit. Drzim vam vsetkym palce a myslite pozitivne 🙂)

yanni
14. apr 2011

Ahojte kocky,

no ked to tu tak citam az mi huisia koza naskakuje, co za zazitky mate.

Tak ja mam 2 tiez von, obidva na lavej strane. Vlavo dole sa mi rast zastavil na polovicka, stale mi opuchalo a zapalovalo sa dasno a ked uz to bolo neviem po kolky krat a tentokrat sa to nehojilo, tak som zabehla k zubosovi. a ten ze musi ist von, lebo to uz nema vyznam, nema miesto aby sa vytlacil cely, len ak by mi vyrastol z ucha 😀 😀 😀 Tak ja ze OK, lepilo mi, lebo o dva tyzdne na to som mala ist na dovolenku. Napichal ma injekciami, umrtvil mi az ucho 😀 😀 ale aspon som nic necitila. Nedal sa mu kliestami chytit, tak musel rezat a potom samozrejme zasivat. trosku mi natiahol kutik ale to sa rychlo zahojilo. Len najhorsie bolo, ze zistil, ze ten horny vlavo, krasny, len pred casom narasteny zub, zdravy a cely vonku mi musel tiez vytrhnut, lebo na spodku nemel protizu a pri jedeni by som si stale rozkusala spodne dasno. Tazte ten isiel tiez von. Ja uz slzy na krajucku, ze nie, a on na to, ved uz je von 😀 😀 😀 Ani som to necitila. Na "chorej" som bola 2 dni vypisana. Po zakroku som prisla domov a lahla si. ked som sa zobudila umrtvene uz nebolo nic, ale nemala som ani nijake bolesti, len cudny pocit, ktory neviem opisat. A ani neskor. Vyplachovala som 2-3 dni salviou (z harmanceka sa mi dviha zaludok) a nic viac. Po dvoch dnoch som isla do roboty a kolegyna ma "podozrievala" ze ci som si ista, ze mi vytrhli 2 zuby naraz, ze ona bola opuchnuta a modra mesiac. Je to zaujimave hlavne z toho dovodu, ze som nemala bolesti aj napriek tomu, ze mam velmi nizko polozeny prah bolesti. Stehy mi vybrali po 10 dnoch a od vtedy ani neviem, ze som tam zuby niekedy mala.

Podotykam, ze zijem v Nemecku, neviem aki su slovenski zubari a ake metody a prostriedky pouzivaju. Tu napr. vobec nedavaju ATB na taketo zakroky. Ani preventivne. Len ak by sa to zapalilo a dlho nehojilo. Mna operovali pred 5 rokmi dvakrat na podnebi, mala som tam tumor. Vyrezali mi to v lokalke, dieru som mala dobre ze nie do mozgu a nedali mi na to nic, len ibuprofen 400 od bolesti, ktore som vlastne ani nemala, takze som zjedla v den operacie jednu tabletku a od vtedy uz ziadnu. Na "chorej" som bola dva dni. Tu sa snazia doktori ATB vyhybat, predpisuju len ked uz nic ine nepomaha.

Takze prajem vsetkym aby vas nic nebolelo, rychlo sa to hojilo a nerobte si zbytocne stresy 😉

@dankaka 😉

stardust
14. apr 2011

@yanni ani ja neviem, ake metody pouzivaju slovenski zubari, ale v tehotenstve mi tu trhali dve osmicky a vsetko uplne v pohode, jeden mi tu dieru po osmicke zasival a druhy zubar nezasival vobec nic, lebo mu to pripadalo zbytocne...Len ma jeduju slovenski zubari, ze ani jeden mi nespravil RTG snimku, lebo by z nej videli, ze mi budu osmicky tlacit na zuboradie a vykrivi sa mi jeden zub...tak ho mam krivy a skoro ma porazilo, ked mi nemecky zubar vysvetlil pricinu.